[ djenka1984 @ 17.01.2008. 17:42 ] @
Client-server aplikacija koju razvijam u C# koristi Firebird bazu podataka.Server funkcionise u .NET okruzenju i sama konekcija sa bazom radi bez
ikakvih problema.
Client aplikacije rade pod compact framework .NET okruzenju (Windows mobile 5) i koristile bi WI-FI konekciju za serverom. Posto na oficijelnom sajtu firebird-a komponente predvidjene za rad u CF.NET okruzenju nisu bas najbolje radile,pronadjene su komponente koje funkcionisu. Dok se aplikacija razvila koristio sam emulator koji dolazi uz Visual Studio u i u konkcijskom stringu unosio ip adresu servera(kompa na kom je aplikacija razvijana) sve je funkcionisalo normalno. Medjutim ubacivanjem client aplikacije u pravi pocket pc uredjaj koji je povezan ad-hoc konekcijom(WI-FI) sa serverom ,program jednostavno ne pronalazi bazu. Medjutim ukoliko taj isti uredjaj povezem preko USB(ActiveSync) sa Serverom i ostvarim gorenavedenu ad-hoc konekciju problem prestaje tj. clijent probnalazi bazu.
Koliko sam svatio problem je u TCP/IP protokolu(posto se on koristi), medjutim nikako da pronadjem resenje. Bilo kakva pomoc ili ideja bi bila dobrodosla.
[ savkic @ 17.01.2008. 21:18 ] @
Za početak utvrdi gde je problem, u WiFi, FB, CF, firewallu... Pokušaj da uspostaviš vezu sa serverom i FB server aplikacjiom iz Pocket Internet Explorera, ako uz FB dolaze Pocket alati onda probaj iz njih.
[ djenka1984 @ 19.01.2008. 19:11 ] @
Problem je resen.Izgelda da je bio problem u WiFi konekciji izmedju servera i klijenta.
U svakom slucaju hvala na odgovoru.
[ zkrstin @ 09.05.2010. 12:44 ] @
Treba da krenem razvoj klijentske aplikacije na compact framework .NET-u i VS2008,
koje komponente za vezu sa Firebirdom rade dobro?
Pozdrav.
[ ismilovic @ 10.05.2010. 09:42 ] @
imam FB2 VSC2008 i FirebirdNETProvider1.7 radi bez problema
ako pokreneš FirebirdClient reci mi kako se to radi