[ nervous83 @ 18.01.2008. 12:21 ] @
Juce sam pokusavao da posaljem dva MMS-a, jedan na 063 drugi na 064, i pokusavao XY puta, ali nisam uspeo...
Imam Nokiu 6233 i 063 broj, telefon je podesen na GSM mod, probao sam i na UMTS modu, ista prica.

Zadnji MMS sam slao pre oko mesec dana, sve je uredno radilo

btw, telefon je konfigurisan automatskim podesavanjima...

Da li jos neko ima problem? Da li je problem do mene ili do mreze?
[ bond007bond @ 18.01.2008. 12:38 ] @
moras da podesis da slika koju šalješ bude manje veličine, manje od 1000, oko 640.
[ nervous83 @ 18.01.2008. 13:40 ] @
pa sam mi telefon smanji sliku na 640, cela poruka ima oko 70-80k
druga koju pokusavam da posaljem ima oko 140k, u njoj je neki amr ton i text

i nece
[ Mr One @ 18.01.2008. 17:40 ] @
Citat:
nervous83:

btw, telefon je konfigurisan automatskim podesavanjima...

Da li jos neko ima problem? Da li je problem do mene ili do mreze?

Greška najverovatnije nije do mreže već do automatskih podešavanja. Postoji greška u automatskim podešavanjima za pojedine modele telefona.
E sad ne znam da li si ti već slao MMS sa postojećim podešavanjima ili ne. Uglavnom savetovao bih ti da otvoriš uputstvo za podešavanja telefona na Telenorovom sajtu (manuelno ne automatsko podeš.) i postupno proveriš, prema uputstvu, sva podešavanja za GPRS i MMS. Ako to nije u pitanju zovi Telenor ili im pošalji e-mail preko portala Moj Telenor, brže će ti odgovoriti preko portala!
[ nervous83 @ 20.01.2008. 15:04 ] @
Ma vec sam slao po postojecim podesavanjima, sve je bilo uredno... Pokusao sam i manuelna podesavanja...
Najverovatnije cu sutra da zapalim do Telenora i vidim sta je problem...
[ nervous83 @ 23.01.2008. 15:29 ] @
Bio do Telenora, prvenstveno da se prebacim na post paid. Uradio to, ukljucili me posle sat vremena, i MMS je proradio normalno, sa starim podesavanjima. Znaci, bilo je nesto do mreze...
[ demi035 @ 19.09.2010. 22:55 ] @
Ne mogu da posaljem sa mts mreze na Telenor mrezu mms poruku u kojoj se nalazi melodija u mp3 formatu, ustvari meni pise da je poslata mms poruka i naplate mi je, ali na Telenor mrezu takva mms poruka ne stize, probao sam na 2 broja i razlicita telefona i isto je.

Znaci kada saljem samo sliku, mms stize bez problema, kada saljem mp3 mms se izgubi... vodim racuna o velicini mms poruke, bude do 100kb, a identican mms stigne na mts mrezu.

Da li je problem do mog telefona, mts mreze ili Telenor mreze?
[ demi035 @ 21.09.2010. 14:21 ] @
Telenor najbolja mreza u Srbiji, najbolja briga o korisnicima, najbolja i najsavremenija tehnika.... blablablabla ne podrzava prijem mms poruka u kojima se nalazi mp3 melodija... Prijem radi u mts mrezi i VIP mrezi, ali ne i u Telenoru. Tako mi rekose u poslovnici.

Inace dobio sam savet u poslovnici da umesto preko mms poruke melodije saljem preko bluetootha. Ako neko od vas sa foruma hoce neku melodiju, samo neka upali bluetooth da mu posaljem.