[ VanjaDel @ 19.01.2008. 19:27 ] @

Da li neko zna da li je istina da se cirkularnim mailovima zaista moze skupiti novac? Obicno su to pozivi za pomoc.
U ovom koji sam dobila prikljucena je slika vrlo ozbiljno povredjene devojcice, ocito su u pitanju opekotine?
Meni se, medjutim, cini da sam isti e-mail dobila pre jedno godinu dana?
Dakle, da li je ovo moguce? Kako se prikuplja po 3 centa od svakog e-maila? Ili je u pitanju neka zloupotreba? Dakle, slika necijeg vrlo ozbiljno povredjenog detata bez ikakvog objasnjenja i bez ikakvih dodatnih podataka se prosledjuje internetom?
Nakon ovakvih e-mailova nikad nisam dobila povratnu informaciju?

Ovo je jedini tekst koji uz mnogobrojne adrese u cirkularnom e-mailu stoji:

Sent: 18 January, 2008 21:21
Subject: Fwd: Fw: FW: Fwd: Fw: Fw: FW: Pomozite! Molim, pomognite maloj Dusi da skupimo lovu za operaciju. Samo treba proslijediti ovaj email da skupimo 3 centa od svakog emaila]
[ burex @ 19.01.2008. 20:31 ] @
Ignoriši to. 3 centa se skuplja tako što klikneš na reklamu orignialnog pošiljaoca, i sva lova se sliva njemu, i to verovatno nekom kretenu umesto nekom detetu koje je zaista bolesno.
Dakle, prevara, i to veoma odvratna.
[ flighter_022 @ 19.01.2008. 22:28 ] @
Najvise mi na nerve idu ovce koje cim vide takav mail odmah kliknu na FORWARD, bez da uposle 2 sive celije i ukapiraju o cemu se radi. Sto je jos gore, ni ne interesuje ih o cemu se radi, vec samo da nastave lanac... Isto tako mi na nerve idu likovi koji nemaju pojma u cemu je razlika izmedju TO: CC: i BCC: pa stave sve u TO ili CC, sto se izmedju ostalog koristi za sakupljanje mailova za kasnije spamovanje.
[ VanjaDel @ 19.01.2008. 23:48 ] @
Ako je tako onda je, osim sto je odvratno, to vrsta ozbiljne zloupotrebe necije nesrece. Ne znam da li je to negde u svetu pod nekom vrstom regulative, mozda je doduse i kod nas na papiru, jer bi trebalo da je internet uveden u zakone o medijima, valjda? Ko bi znao...prilicno divljastvo. Uglavnom, hvala za reakciju, prilicno me uznemire ovakvi mailovi svaki put. Tj. ovaj je sa sve slikom deteta je prilicno dramatican.
[ Laki_Gen @ 19.01.2008. 23:54 ] @
Poenta i jeste u dramaticnosti, da te dirne, da reagujes. Da su napisali da im treba za ljetovanje ili novi auto, tesko da bi im dao i 1 cent.
Cim vidis tako nesto dramaticno ili ako ti nude neku veliku proviziju ili nesto slicno,99,9% je prevara.
[ bugsu @ 19.01.2008. 23:55 ] @
kad primis takvu i sl poruku nikad ali nikad ne otvaraj slike,programe i sl shto je zakaceno za istu....mogu biti gadni virusi...
;)
da je neko tako teshko bolestan obratio bi se nekoj TV stanici a ne preko neta....
[ VanjaDel @ 20.01.2008. 10:29 ] @
Na milionske dobitke na inostranim lutrijama i rajske provizije sam imuna:), ali se kod ovih poziva u pomoc uvek zapitam - sta da se radi. Jeste, dramaticnost podstice na reagovanje - jedne ili druge vrste. Hocu reci, ako je moguca pomoc - onda da se da pomoc, a ako je zloupotreba tudje nesrece u pitanju, onda i na to reagovati...samo, ne znam kako, zato sam i pitala. Ali, kad su novine pune zloupotreba te vrste, sta reci za ovo, regulativa ne postoji - O bodova.