[ djenka1984 @ 20.01.2008. 17:29 ] @
Unapred se izvinjavam na mogucim greskama ,koje su moguce zbog slabog poznavanja materije.
Potrebna mi je nakakva vrsta sistema koja bi se sastojala od radio prijemnika koji bi bio povezan sa PC i uredjaja koji bi slali odredjeni signal pritiskom na dugme.
Koliko sam se ja informisao sistem bi izgledao nesto poput ovoga, ali napominjem da bas i nisam upucen u tu problematiku:

- radio prijemnik koji moze putem serijskog porta da se poveze sa PC (on bi trebao da hvata signale odasiljaca,ti signali bi posle bili obradjivani na Serveru(tj. PC-u)
- odasiljaci (oni bi slali jednostavne signale, koje bi prijemnik hvatao i razlikovao bi odasiljaca(posto bi ih bilo vise)



Nisam bas siguran da je to izvidljivo na navedeni nacin, ali u svakom slucaju svaka ideja i pomoc bi bila dobrodosla.
[ starkg @ 26.01.2008. 15:04 ] @
Zasta ce ti ovo,reci to mozda ima pomoci.
[ dendic @ 28.01.2008. 14:55 ] @
Imas onih nekih prijemnika koji se mogu ubosti u PC bas kao i zvucna ili mrezna kartica.Na ekranu PC dobijes sliku prijemnika i sa misem vrtis stanice itd.Ne znam ima li softver mogucnost obrade dobijenih signala.Mozda neki ICOM prijemnik ili slicno,ne sjecam se bas naziva.
[ mishkom @ 16.02.2008. 17:04 ] @
Ne znam cemu to. . . Ako vec hoces "nesto" da povezes sa comp-om, uzmi obican stereo fm/am tuner, preporucujem, i one dve bananice [bela/crvena ili crna/crvena] ukopcas u tuner a 3.5mm dzek u line in ulaz na zvucnoj kartici. . . I eto ti. . .

Ne znam svrhu onoga sto spominjes, objasni malo podrrobnije, pa mozda i mozemo da ti pomognemo