[ Zmija83 @ 30.01.2008. 18:44 ] @
Gledajuci cene raznih stvari na ebay zbunjuje me jedna stvar. Cene na ebay.com su izrezene u dolarima (logicno), e sad mene zanima kad placam to sto sam narucio da li placam u dolarima ili eurima? Zanima me jer je jedna stvar na ebay.com recimo 100 dolara a ista ta stvar na ebay.co.uk je 100 funti. Vidjao sam jos takvih pojava pa me to zbunjuje.
[ Laki_Gen @ 30.01.2008. 19:06 ] @
Placas u valuti u kojoj je prikazana cjena. Ti imas karticu sa dinarskim (euro devizinim) racunom i banka ti automatski obracunava iznos u dinarima (eur) po srednjem kursu za dolare (funte) na dan transakcije.
[ guru @ 22.05.2008. 19:27 ] @
Citat:
Laki_Gen: Placas u valuti u kojoj je prikazana cjena. Ti imas karticu sa dinarskim (euro devizinim) racunom i banka ti automatski obracunava iznos u dinarima (eur) po srednjem kursu za dolare (funte) na dan transakcije.


Teshko da ce mu banka prodati stranu valutu po srednjem kursu :) To ide po prodajnom kursu naravno, isto kao da si sam kupio dolare i dao ih na ruke prodavcu..
[ tdjokic @ 23.05.2008. 09:32 ] @
Citat:
Zmija83: Gledajuci cene raznih stvari na ebay zbunjuje me jedna stvar. Cene na ebay.com su izrezene u dolarima (logicno), e sad mene zanima kad placam to sto sam narucio da li placam u dolarima ili eurima? Zanima me jer je jedna stvar na ebay.com recimo 100 dolara a ista ta stvar na ebay.co.uk je 100 funti. Vidjao sam jos takvih pojava pa me to zbunjuje.
Mislim da je u objasnjenjima zamenjena teza. Coveka cudi zasto je nesto u Americi 100 dolara a isto to u UK 100 funti. To nema veze sa bankama i obracunima, to je jednostavno tako, zivot . Drugo je pitanje koliko ko ima platu, pa mu je MOZDA 100 funti u Londonu jeftinije nego 100 dolara u Majamiju, ali to je neka druga tema.