[ CoSmO-011 @ 02.10.2003. 15:54 ] @
Prosto i jednostavno: Treba mi neki besplatni software za kreiranje PDF fileova.Moze i neka aktelna verzija sa crackom - please send me a link .Isto i vazi za konverziju doc2pdf?Pomozite, dajte neki predlog, link...Na sta treba obratiti paznju prilikom kreiranja fileova?
[ boccio @ 02.10.2003. 19:17 ] @
ne znam sta fali da instaliras kompletnu acrobat bateriju?

nije mi jasan samo jedan detalj: prvo trazis besplatan softver, a onda kazes da moze i neka varijanta sa crackom...

u svakom slucaju za doc2pdf kao i sve ostale varijante najbolji je Acrobat PDFWriter koji dobijas u okviru paketa.
[ jeremy @ 03.10.2003. 00:18 ] @
Probaj LaTeX, odlican je, malo je odbojan na pocetku ali kad ga provalis nikada neces imati potrebu za drugim programom, iz njega se pdf-ovi vrlo jednostavno prave (dvi2pdf komandom)..

Igor
[ BlueIce @ 03.10.2003. 08:23 ] @
Citat:
jeremy:
Probaj LaTeX, odlican je, malo je odbojan na pocetku ali kad ga provalis nikada neces imati potrebu za drugim programom, iz njega se pdf-ovi vrlo jednostavno prave (dvi2pdf komandom)..

Igor


Da, a šta je sa omiljenim nam LyX-om? Koliko sam video on ne podržava UNICODE, što itekako dovodi do problema (ekstrakcija teskta iz PDF-a). Ili je to nešto do mog SuSE-a 8.2?
[ anon315 @ 01.11.2003. 17:59 ] @
http://www.acroform.com/download/cuteprinter.exe

Sadržaj bilo kog formata čiji odgovarajući program može da odštampa ćeš moći da prebaciš u pdf. Kvalitet je ekstremno dobar. Samo za štampač izabereš taj virtuelni (cute printer ...) i snimiš fajl.
[ leka @ 01.11.2003. 19:32 ] @
Jedan jedini, opensource (GPL) program - PDFCreator.
http://sector7g.wurzel6.de/pdfcreator/

Fantazija od aplikacije. Radi isto kao Adobe PDF Writer. - Instalira se kao stampac, i direktno stampas u PDF. Jedna od najboljih opensource aplikacija za Windows (po meni).
[ CoSmO-011 @ 04.11.2003. 00:38 ] @
Thanks svima!
Malo sam googla i nasao jos po neki pdf writer.Moram pohvaliti ova zadnja dva koje su predlozili Vanja i leka.
Testirao sam ih i evo nesto iz vlastitog iskustva:
Test: jedna strana A4 u MS Wordu XP sa slikom i tekstom i evo rezultata:
Cuteprinter iliti CutePDF je dao najbolji kvalitet uz dosta prihvatljivu velicinu fajla.Kvalitet dokumetna je cini mi se 100% slican originalu.Jedina mu je mana, sto nesto duze generise pdf fajl, ali ne skodi
PDFCreator je takodje cool, ali mi se cini da nesto nije u redu sa bojama, ne lici puno originalu.Mozda nesto treba podesavati, ne znam?Fajl je relativno mali.
Probao sam jos neke, kao, pdfFactory i neki Easy PDF Creator ali mi se nisu svideli zbog reklame u footeru.
Uglavnom svi rade skoro na isti nacin, kao printer driveri(ghostscript), i bar sto se mene tice, su 'pogodili' sustinu i namenu.
Nisam probao nista od software za Linux, jednostavno zato sto ne radim sa njim.Verovatno je i taj Latex dobar.
Nisam uspeo skinuti Adobe Distiller kao ni Adobe PDF Writer ni sa zvanicnog adobeovog sajta, sto ne znaci da necu i dalje pokusavati .Iskreno, nisam odavno pokusavao.
Zna li ko sta o Adobe Professionalu 6.0?Karakteristike, namena,...Nesto sam cuo, ali ne dovoljno.
Na kraju preporuka:
www.pdf.org.yu i thanks svima.
[ TiXo @ 04.11.2003. 10:30 ] @
OpenOffice.org sad ima neku stavku export to *.pdf...


//barem pos linuxom :)
[ Goran Rakić @ 04.11.2003. 12:43 ] @
ima na svim platformama i mnogo lepo radi, bolje nego OOo > ps > pa onda ps2pdf kada se pojavljuju loši "naši" karakteri iz iso-8859-2 kodne stranice.
[ Časlav Ilić @ 05.11.2003. 09:46 ] @
Open-ofisov izvoz direktno u PDF ima jednu (barem za mene) veliku manu: ne izvozi postskript slike, već samo ostavi prazan okvir (kao što je i prikazano na ekranu).

To što ps2pdf loše konvertuje naša slova je u stvari širi problem: loše konvertuje sve glifove koji su izvezeni kao krive (možda lupam, ali kao da napravi fiksne bitmape od 300 tpi). Engleska slova ostanu dobra samo zato što uopšte i ne ostanu :), već OO ostavi mogućnost supstitucije za GS fontove (koji su to već). Tako se umesto Arijela prikaže Helvetika i sl. Kada se OOu zada da sve fontove izveze kao krive, onda su sva slova loša posle konverzije.
[ stalker @ 06.11.2003. 12:43 ] @
A kako da dobijem nasa slova u Word-u npr.Ili sa MathType mi takodje napravi neke kuke i kvake.Dobro, za mathtype manje-vise, cutePDF mi super radi sa MathCad-om.
Znaci, kako da dobijem nasa slova u CutePDF-u.Nek ih pretvori on u slike, samo da ih bilo kako imam...