[ dimitt @ 04.02.2008. 12:54 ] @
Nekoliko dana pretražujem ES u potrazi za makar i prilično uopštenim objašnjenjem kako funkcioniše sajt koji omogućuje download (direktno na uređaj) melodija za ringere, ostalih melodija, sličica i ostalih aksesorija za mobilne telefone.
Molim dobrohotne da me upute u pravom smeru ili da mi napišu po koju reč, ovde ili na pm ili mejl.

Unapred zahvalan DGV
[ ColdKeyboard @ 04.02.2008. 13:09 ] @
Pa mozda najlaksi nacin je ako provajder recimo Telenor napravi sajt za download muzike, slika itd... I sada ti kada dodjes na sajt registrujes se
i moras da upises svoj broj telefona verifikujes taj broj itd. i kada sve zavrsis mozes sa telefona da se spojis na njihov wap download
sajt, odaberes sta hoces da skines kad skines php (recimo da je radjeno u php-u) posalje zahtjev da se sa broja telefona koji si ti naveo pri registraciji
skine odredjena suma za tu melodiju ili sta vec skidas. Naravno taj zahtjev se salje prije nego sto skines materijal kako bi provjerili da li imas dovoljno sredstava
na svom racunu za tu operaciju...

Mislim da to 'nije previse komplikovano', barem ova najbanalnija verzija sto sam ja sada naveo. Naravno postoje i druge opcije kada
neki 3rd party sajt moze da skida pare sa tvog racuna ukoliko skines nesto sa njihovog sajta ali to vjerovatno ima neku drugu
proceduru u koju ja nisam bas upucen.. :)