[ bojan_p87 @ 04.02.2008. 15:17 ] @
Da li mi neko moze pomoci da nadjem na netu geodetske obrasce koji rade na windows mobile ili neko ima savet kako da ih sa kompa (radjene u qbasic-u) prebacim na pda i programe za resavanje matrica takodje geodetske_ako imate neke predloge posaljite mi na e-mail [email protected] ili odgovorite u forumu.
hvala
[ nuno @ 11.02.2008. 08:12 ] @
haha izgleda da nema bas mnogo geometarcica ovde

ja sam naprimer istalirao u phone pocket dos, a u dosu ima napisano nesto tih obrazaca (direkcioni ugao, trougao i ostalo najosnovnije) pa to moze da se pokrene kroz pocket dos,

sledece koliko sam video izasao je emulator palm-a za pocket pc (mislim da nema za smart phone), nas covek je pisao geodetske programe za palm gde postoji mnogo vise toga i placa se koliko znam

za matrice stvarno nemam pojma, ako neko zna jos ponesto i mene bi zanimalo
[ igor156 @ 29.07.2008. 21:11 ] @
Shto se tiche programa verovatno za visu geodetsku postoji program ali ceni se 50e
ako nemas to
*palm emulator "StyleTap" koji napravi od palmove prc instalacije u exe program
postoji program EasyCalc koji ima verovatno svaki palmOS i ekstra je za operacije sa matricama koje se i najvise koriste.
mogu se snimiti i sve ostale aplikacije za palm ali program yBasic vidi kao demo verziju...
*Sto je vec receno PocketDOS pokrece dosove programe
probao sam 2 programa "geo1" i "obrasci" ali tu je sve nekako sitno, ako se ima tastatura onda i nije tako lose.
http://rapidshare.com/files/133356495/DOS.rar.html
"Za uredjenje PowerCAD, autoCAD na PPC-u, cita skoro sve Lisp-ove kao i auto CAD, ja sam ga modifikovao bas za uredjenje zem. t., napravio moje toolbarove,menije kao i srpski jezik, za uredjenje nista nije potrebno osim ovoga
*Postoji i program koji ppc pretvara virtuelno kao standardni komp pa mogu da se botuje bilo koji operativni sistem ali postoje optimizovani samo za ppc ja sam probao win 95 i radi ali je extra sitno pa se ne isplati (program bochs)
*Probao sam i program CalcSurvey ali mislim da su suprutne kordinate (prvo se pise x pa y)
ja sam poceo da pravim program slican ovom pa planiram da zavrsim do novembra...
Pa ako nekom bude nesto potrebno od ovih fajlova tu sam.


[ markooooo @ 01.06.2010. 20:44 ] @
Na sajtu www.geos.110mb.com mozete skinuti geodetske programe za racunare pod Windows-om i za rucne (Pocket PC) racunare pod Windows Mobile operativnim sistemom. Programi su veoma laki za upotrebu i resavaju vecinu geodetskih problema (izravnanje mreza, obrada tahimetrijskih zapisnika, TO19, TO1, NO1, transformacije koordinata (Helmertova, Afina...), WGS <=> Bessel transformacija, deoba parcela, preseci...)
[ rayco @ 14.09.2010. 14:10 ] @
ja ih koristim i mnogo su dobri :DDD
[ bojan_p87 @ 14.09.2010. 17:14 ] @
:D ima njih jos par koji ih koriste. pa onako su moglo bi i bolje :p