[ A-men @ 03.10.2003. 10:00 ] @
Imam jedan problemcic pa bi bio zahvalan ako bi mi netko dao koji savjet kako da ga anuliram. Naime rijec je o procesoru-imam amd 2200xp koji se nakon nekog vremena (par mjeseci) spustio sa 1.8 na 1.35Ghz.Prije nego sto se to desilo radio je stabilno i temperatura procesora se kretala u granicama normale, a sad kad sam mu ja podigao FSB(koji je bio 133 i koji se po defaultu spustio na 100) na 133Mhz-kako je zapravo i predvidjen da radi, temperaatura mu je porasla na preko 70 celzijusa i poceo je da se rusi! Mozda bi rijesenje bilo ugradnja jaceg cooolera, ali s obzirom da je cooler prije odrzavao normalnu temperaturu zasto ju sad ne moze odrzavat kad vanjske temperature i nisu tako visoke? Inace na FSB 100 Mhz i 1.35Ghz temp je 50-55celzijusa.

[Ovu poruku je menjao boki dana 16.01.2004. u 17:06 GMT]
[ pctel @ 03.10.2003. 11:18 ] @
Procesor moze da se osteti, fizicki ili termicki, i posle toga da se greje vise nego dok je bio ispravan. Dobar kuler se podrazumeva, ako vec nije kasno...
[ JOJO847 @ 03.10.2003. 21:41 ] @
Hm... neki procesori znaju prilikom iznenadnog nestanka napona sami spustiti frekvenciju rada. E sad pošto ovaj tvoj problem više smrdi nego miriši...
1.) temperatura koju čitaš u BIOS-u je okvirna ( i svim onim programima)
2.) Probaj očistit cooler ( sve rastavi, odvoji hladnjak od procesora, gurni ga pod vodu, ventilator isto pa ga našpricaj s WD - om )
3.) Izmjeri napone napajanja ( Voltmetar u ruke i mjeri jeli 12 i 5 V doista toliko)
4. ) Provjeri naponske postavke u BIOSU da napon jezgre nije prevelik
javi kako napreduješ
[ *Guru* @ 04.10.2003. 12:32 ] @
Proesor je sigurno otisao u zastitni mod rada jer se previse zagrijao.A sada zasto je to tako postoje 2 varijante: 1. Hladnjak nije bio za ta procesor pa se pregrijao ( ili je hladanjak neisparavan tj. ventilator ne vrti ) 2.Ostetio se iz nekog drugog razloga. Cisto sumljam da ce ga vratiti nazad.Jer bi bar trebao po podizanju sistema radi na nominalnom taktu ako je temp. u pitnaju.
[ IHThUS @ 10.10.2003. 00:31 ] @
Zašto većina ljudi koji započnu neku temu istu i ne završe???

Da li je komplikovano napisati šta je bilo sa problemom i kako se sve na kraju završilo?!?!?
[ IHThUS @ 11.10.2003. 00:21 ] @
@A-men
Ajde molim te napiši šta se desilo sa tim Athlon-om, baš me zanima.
[ A-men @ 19.10.2003. 12:19 ] @
sorry,tek sam sad upalio komp.nakon 10-ak dana-nije me bilo doma...
[ A-men @ 19.10.2003. 12:31 ] @
ovdje iznad bi trebalo pisat pa i vise od 10-dana me nije bilo doma pa stvarno nisam mogo ni doc do ikakvog kompa.a s athlonom je sve po starom-CPU radi stabilno na 1400 Mhz,probo sam očistit kuler,al je situacija ostala ista,takodjer sam izmjerio napon i sve je u redu.
a sta,izgleda da ce idalje radit na 1400...