[ digisatplus @ 06.02.2008. 18:46 ] @
Mislim da kao osnovni parametar kvaliteta jednog provajde i pravljenja njegovog brenda su dva vazna parametra jedan je

KVALITET INTERNETA , i KVALITET TEHNICKE PODRSKE

po mom misljenju do overloada provajdera moze doci iz nekolko razloga

* da su prepunjeni tehnicki kapaciteti

* da zaposleni u firmi nisu dovoljno strucni ili motivisani da izdrze pritisak javnosti kao sto je to ovih dana u pitanju KBCNET

* da fruktacija ( odlazak jednih zapozlenih i dolazak drugih ) kadrova isto moze da utice na celokupan kvalitet kako internet servisa tako i tehnicke podrske

Po mom misljenju trenutno su dva provajdera OVERLOAD a to su ARTCOMMUNICATION I KBCNET.

koji su provajderi po vama overload to jest da pucaju polako.

A pucanja ce biti jos vise kada udje WMAX


Najmanja greska provajdera ce lako dovesti do toga da se mnogi sa wireless ISP prebace na WMAX
[ Strale @ 07.02.2008. 12:48 ] @
KBC se mnogo reklamira a ne valja ni za sta download na 256 ne ide toliko nego 64Kbps
[ Sleepless_mind @ 07.02.2008. 20:38 ] @
@digisatplus

Slazem sa da su osnovni parametri za kvalitet jednog ISP to shto si naveo, ali... Kako se odredjuje kvalitet interneta?

Tehnicka podrska je takodje bitna i "fruktacije" (fluktuacija) zaposlenih ne treba da se tiche samih korisnika. E sad o struchnosti se mozhe raspravljati naravno. A veoma su dobro poznati kriterijumi po kojima se odradjuje struchnost.

Za WiMAX tjemo josh malo da se nachekamo :) dok zavrshe test fazu, zavrshe konkurs za koji je nedavno objavljen poziv za evidentiranje zainteresovanih, pa zatim dok skupimo novac za opremu :)

@Strale & digisatplus

Chinjenice drugari, chinjenice... bilo bi lepo kad bi neko postavio neke chinjenice za to shto izlazhe... chisto da se bar malo zaobidje ona stara "Prvo tjemo da im poshteno sudimo, a onda tjemo da ih streljamo.." :)



[Ovu poruku je menjao Sleepless_mind dana 07.02.2008. u 22:21 GMT+1]
[ Strale @ 01.03.2008. 17:18 ] @
Citat:
Strale: KBC se mnogo reklamira a ne valja ni za sta download na 256 ne ide toliko nego 64Kbps


Mislio sam da je tako a od kad sam kod njih brzina je ok, valjda kod tog komsije nesto ne valja pa zato ima mali upload
[ Bojan Ferrari @ 06.03.2008. 17:21 ] @
Nema dobar signal cim mu ne valja upload.