[ ivanmil @ 08.02.2008. 16:00 ] @
Za sve korisnike ADSL-a koji imaju ruter i koji su kod provajdera sa dovoljnim brojem raspoloživih IP adresa koje se menjaju rekonekcijom, evo je .vbs skripta koja ruteru šalje komande za obaranje i podizanje PPP konekcije. Ja konkretno koristim TP-LINK 8810/8811 i za ovaj model skripta svakako obavlja posao. Međutim, nisam pravio .exe fajl (niti sam vičan tome) iz razloga da bi se prostim menjanjem sadržaja tekstualnog fajla koji ima u sebi komande i login podatke za ruter, ova skripta prilagodila raznim modelima rutera koji su kod nas aktuelni. Za Huawei mt882 (provajder Telekom) već postoji sjajna aplikacija, ali nije baš najzgodnije raspakovati je i menjati parametre same skripte za rad sa drugim ruterima drugih provajdera. Prvo probajte skriptu kakva jeste, možda su komande iste i za moj i za vaše rutere. A ako nisu, čitajte dalje.
(Dalje nema persiranja pošto sam isti tekst već poslao jednom forumašu, pa da sad ne menjam sve živo.) :)

Evo ga link: http://rapidshare.com/files/90159771/IPChanger-2.zip.html.

Dakle, raspakuješ folder gde ti već odgovara, a u USDownloader-u ili CryptLoad-u staviš da pokreće fajl IPChanger-2.vbs. (Kod mene je bio problem što .vbs ekstenzija nije bila pridružena aplikaciji wscript.exe koja se nalazi u c:\WINDOWS\system32\ folderu, pa kada dvaput kliknem na IPChanger-2.vbs, umesto da se izvrši skripta, otvori mi se notepad; to se reši tako što se desnim klikom klikne na IPChanger-2.vbs ->Open with... i izabere se pomenuti wscript.exe.) Zašto .vbs? To je visual basic skripta koja omogućava da se pozove .bat fajl bez iskakanja crnog DOS prozora (to naročito smeta kada igraš nešto paralelno sa skidanjem fajlova, jer te prekine i izbaci na desktop) i ceo proces obavi u pozadini, bez remećenja i kidanja živaca. Ako naši ruteri nisu isti, jedino što treba da promeniš je sadržaj fajla IPChanger-2.txt jer se u njemu nalaze komande koje telnet izdaje ruteru (dakle menjaš komande koje su karakteristične za tvoj ruter). Kako sam ja otkrio koja je komanda u pitanju za moj ruter (TP-LINK 8810/8811)? Start->Run->telnet 192.168.1.1 (adresa rutera, skoro uvek je ovakva)->OK. Sada te pita za username i password za logovanje u ruter (obično su to admin i admin). Ukucaš username, ->Enter, password, ->Enter. Sada stoji znak ">" i treperi kursor. Kucaš help, ->Enter. Ruter ti izbaci listu svega što je objašnjeno u help-u. Sada ukucaš ppp, ->Enter (maltene kod svakog rutera bi ovako ovo trebalo da bude, jer se odnosi na PP protokol, ako nema rezultata za ppp, onda pregledaj listu koju je ruter izbacio i gledaj da nađeš nešto slično, ali vezano za našu priču). Kod mene je prikazao sledeće:

Usage: ppp config <port.vpi.vci> [<connection id>] <up¦down>
ppp --help
connect or disconnect ppp.

Isprobaj ovu komandu u svom ruteru čisto da vidiš da li radi kako treba. Ako uporediš komandu sa onima u fajlu IPChanger-2.txt videćeš da su one brojke tamo u tačno utvrđenom redosledu kojim bi trebalo da se izdaje ova komanda.
Ako je nešto od ovih parametara drugačije i/ili sama komanda drugačije izgleda, shodno tome treba ih/je promeniti u gore pomenutom .txt fajlu (kao uostalom i username i password za logovanje, ako su drugačiji). Kod menjanja sadržaja .txt fajla, ne diraj ono na kraju reda \n, kao ni navodnike, to mora tako da ostane.
Inače, kako bi se izbeglo iskakanje prozora, koristio sam drugu alatku za telnet scripting od one koja se nalazi u sličnoj temi ovde. U suštini je ista, samo je malo našminkana i doterana. Otuda ona dvojka u imenu mog IPChanger-a, s obzirom da sam za prvi koristio stari telnet scripting tool i koji je zato iskakao svaki čas.
Takođe, u ovom postoji mogućnost pravljenja pauze (DELAY 10) u sekundama između obaranja i podizanja konekcije, kako bi se dalo vremena da se IP adresa zaista i promeni. Ako pogledaš IPChanger-2.txt videćeš da redosled WAIT i SEND odgovara onom redosledu kakvim se loguješ u ruter preko telneta, "čekaš" da ti postavi pitanje (upit) i onda "pošalješ" odgovor/komandu.

Uh, toliko za sada.
[ Pali zari @ 08.02.2008. 16:25 ] @
ovo je skripta koju sam napisao i radi za sagem 1201 ruter
192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "admin\m"
WAIT "->"
SEND "12\m"
WAIT "==>"
SEND "1\m"
WAIT "The system shell is being reset. Please wait..."
wait ""

koristio sam je u ipchanger-u i radi ali kada se izvrsi prozor ostaje otvoren sta treba da dopisem da se zatvori ?

PS.

evo skripta za sagem 1201 samo treba da stavite u cryptload-u da pokrene .bat i to je to.

[Ovu poruku je menjao Pali zari dana 09.02.2008. u 09:04 GMT+1]
[ ivanmil @ 08.02.2008. 17:47 ] @
Problem je u tome što ne bi trebalo da bude bilo kakvog prozora. Jesi li ispratio sve korake iz mog prvog posta. Koji si fajl pokrenuo? Onaj .vbs ili .bat?
A, sad vidim. Koristi moj fajl, jer je u njemu drugačiji telnet scripting tool koji ostaje skriven.
Sve što treba da uradiš je da promeniš šta piše u IPChanger-2.txt u sledeće:

HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT "->"
SEND "12\n"
WAIT "==>"
SEND "1\n"
WAIT "The system shell is being reset. Please wait..."

Ne bi trebalo (smelo) da ti 2 puta zaredom bude ista komanda (WAIT), ali ako kažeš da ti radi... ko zna?
Dakle koristi moj fajl, zbog već rečenog.
[ Danilo Cvjeticanin @ 08.02.2008. 18:17 ] @
Sad bi bilo lepo da neko od vas napise jedan step by step tutorijal da bi i ostali mogli da skontaju i naprave skriptu. Hvala
[ ivanmil @ 08.02.2008. 19:42 ] @
Nema potrebe za još detaljnijim uputstvom. Sve sam već napisao u prvom postu, dao link do fajla, šta je još potrebno!?
Samo treba da izmenite IPChanger-2.txt fajl i to je to. Na kraju se pokrene .vbs i taj fajl se postavi u podešavanja USDownloader-a ili CryptLoad-a.
Naravno, podrazumeva se da ste skinuli fajl čiji sam link dao u prvom postu...
Ima dosta tema o samom pravljenju skripti, batch fajlova i sl. Ja sam ovde dao pojednostavljeni način kako da se izmenom jednog tekstualnog fajla već postojeća skripta prilagodi nekom drugom ruteru.

[Ovu poruku je menjao ivanmil dana 08.02.2008. u 20:54 GMT+1]
[ Danilo Cvjeticanin @ 08.02.2008. 20:13 ] @
Ok, ali lepse je kada je to sve sroceno u jednoj zakljucanoj temi. Hvala u svakom slucaju, to je ono sto sam trazio i kod mene super radi.
[ ivanmil @ 08.02.2008. 23:10 ] @
E, pa, drago mi je da to čujem. Što se tiče predloga, ko zna, možda kada budem imao više vremena, jedva sam našao vremena i ovo dosad da postujem. Dotle ćete morati da se zadovoljite ponuđenim. ;)
[ tEsLa X @ 11.03.2008. 08:01 ] @
Meni ova skipta ne radi, ip adresa ostaje ista. Sve sam podesio kako treba, ali ne radi. Ruter je 8811 povezan preko etherneta.
[ ivanmil @ 11.03.2008. 15:13 ] @
Ne znam šta da ti kažem. Ako si pokrenuo .vbs fajl, trebalo bi da ti promeni za deset sekundi, još si i na Veratu, kao i ja.
Možda nisi dovoljno sačekao sa proveravanjem da li ti je promenjena adresa. U samoj skripti sam ubacio red koji čeka 10 sekundi pre nego što obnovi pppoe konekciju, kako bi se ruteru dalo vremena da zaista uzme drugu IP adresu, a ne istu.
[ tEsLa X @ 12.03.2008. 19:56 ] @
Skripta nije menjana, ruter je na na 192.168.1.1 i sifra i user su admin. WScript radi, ali on i dalje ima istu ip adresu.
[ tEsLa X @ 12.03.2008. 19:58 ] @
Jel bi mogla skripta da se pokrene sa nekim drugim telnet programom?
[ kristi1 @ 12.03.2008. 20:03 ] @
Ljudi dajte ako neko ima skriptu za Sagem 1201 preko usb, poludecu vise nijednu koju sam probao ne radi kako treba. Help!
[ ivanmil @ 13.03.2008. 03:22 ] @
Citat:
tEsLa X: Jel bi mogla skripta da se pokrene sa nekim drugim telnet programom?
Pa mogla bi, ali ništa ne bi dobio sa time. I ovaj telnet tool sam jedva našao, pošto sam tražio neki koji sve to obavlja u pozadini, bez iskakanja raznih prozora i prozorčića. Proveri firewall, mene je moj (eset smart security) pitao da li želim da dozvolim telnet aplikaciji da petlja po ruteru. Mora da ti radi, tu nema nikakve rasprave, skripta je savršeno ispravna. Javi šta si uradio.
Citat:
kristi1: Ljudi dajte ako neko ima skriptu za Sagem 1201 preko usb, poludecu vise nijednu koju sam probao ne radi kako treba. Help!
Prilagodi ovu tvom ruteru, nemoj da te mrzi. Nije ni čudo što ova ne radi na tvom ruteru, prvenstveno je napravljena za TP-LINK TD-8810/8811. Imaš uputstva u prvom postu kako da odrediš komandu za svoj ruter, koja je jedina razlika u odnosu na TP-LINK.
[ ivanmil @ 13.03.2008. 03:37 ] @
Citat:
tEsLa X: Skripta nije menjana, ruter je na na 192.168.1.1 i sifra i user su admin. WScript radi, ali on i dalje ima istu ip adresu.
Nisam ni mislio da išta menjaš, nego da sačekaš petnaestak sekundi (da budemo sigurni ) pre nego što proveriš da li se IP adresa promenila. Najlakše ćeš proveriti adresu tako što ćeš da posetiš www.whatismyip.com ili http://bwm.carnet.hr (ovo je inače jedan od najverodostojnijih speedtest-ova na koje sam naišao) koji će ti prikazati tvoju javnu IP adresu pri vrhu ekrana. Dakle, posetiš neki od ovih sajtova, pokreneš IPChanger-2.vbs, sačekaš 15s i u novom prozoru (ili tabu) svog browsera ponovo posetiš neku od ovih stranica i vidiš da li se promenila adresa. Probaj, pa javi.
By the way, ruter radi kao ruter, zar ne? Nisi ga valjda prebacio u bridge mod, pa se konektuješ na Internet preko konekcije u Windows-u, kao ranije, na dial-up-u?
[ kristi1 @ 13.03.2008. 07:37 ] @
Ma kucao sam sve ali nista ne razumem, ili nesto ne kucam kako treba. Evo slike sta mi otvara, prva je kad kucam help, a druga kad kucam ppp.
Inace i kod mene se pristupa ruteru sa 192.168.1.1 admin, admin, isto kao kod etherneta. Kod mene kad rucno resetujem ruter treba 1 min. da se resetuje da nije do toga nesto.
[ ivanmil @ 13.03.2008. 08:06 ] @
Čudno, meni ovo vrati kad ukucam ppp:

Probaj opet da nakon logovanja preko telneta ukucaš samo ppp i pritisneš ENTER. Ako ti opet izbaci samo listu onih brojeva, onda ćemo da izmenimo skriptu jer u tom slučaju nema komande u klasičnom obliku.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 08:08 ] @
Aha tako hoce evo slika
[ ivanmil @ 13.03.2008. 08:35 ] @
Dakle, ista komanda kao i kod mene. Najpre probaj IPChanger-2 onakav kakav je, skini ga ponovo ako si menjao nešto i pokreni IPChanger-2.vbs. Ako se nije promenila adresa, onda moraš da promeniš sadržaj IPChanger-2.txt fajla. On ovako izgleda:

Code:
HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\n"
WAIT ">"
DELAY 10
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\n"
WAIT ">"


Promeni ">" u "->", pošto vidim da tebi takav karakter izbaci kada očekuje unos. Ovako treba da ti izgleda:

Code:
HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT "->"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\n"
WAIT "->"
DELAY 10
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\n"
WAIT "->"


Sejviraj fajl i pokreni skriptu. Ako neće ni tako onda umesto "->" stavi " ->" (sa razmakom ispred crtice). Probaj sad.
P.S. (Za svaki slučaj )
Citat:
ivanmil: Najlakše ćeš proveriti adresu tako što ćeš da posetiš www.whatismyip.com ili http://bwm.carnet.hr (ovo je inače jedan od najverodostojnijih speedtest-ova na koje sam naišao) koji će ti prikazati tvoju javnu IP adresu pri vrhu ekrana. Dakle, posetiš neki od ovih sajtova, pokreneš IPChanger-2.vbs, sačekaš 15s i u novom prozoru (ili tabu) svog browsera ponovo posetiš neku od ovih stranica i vidiš da li se promenila adresa.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 09:04 ] @
Pokrenuo sam onu plavu ikonu u obliku slova s i nece ni u jednom slucaju samo se ugasi lampica i posle se upali crvena, pa moram da restartujem komp da bi dobio internet. Moram sad da palim na poso pa dolazim popodne oko 4 . hvala ti puno pa se cujemo. Pozz.
[ ivanmil @ 13.03.2008. 16:28 ] @
Kako misliš, moraš da restartuješ komp? Dakle ti restartuješ samo komp, ruter ne diraš (iako svetli crveno) i nakon restarta (kompa) imaš net? Je l' sam dobro razumeo?
[ kristi1 @ 13.03.2008. 16:35 ] @
Cao, upali mi se crvena lampica, znaci nemam net, e sad ne moram da restartujem komp mogu samo ruter 192.168.1.1 admin pa save reeboot, ali ja sam restartovao komp i iskljucio pa ukljucio ruter pozadi. Desi se da promeni dve IP adrese i nemogu da restartujem ruter, nista se ne desava, nego samo restartujem komp. Neznam dali me razumes.
[ ivanmil @ 13.03.2008. 16:47 ] @
Sad bismo mogli da tupimo zašto komanda ne radi kod tebe iako je ista i za moj ruter i radi kod mene. Međutim, čini mi se da bi to potrajalo dok ne pronađemo pravu kombinaciju koja treba da se unese u onaj "šablon" komande
ppp config <port.vpi.vci> [<connection id>] <up¦down>, ali opet bolje tako nego nešto drugo što imam na umu.

'Ajde ovako: Start->Run->telnet 192.168.1.1. Uloguj se i onda poseti www.whatismyip.com. Sada u telnetu kucaj sledeće: ppp config 0.8.35 1 down, nakon ENTER-a čekaj jedno 10 sekundi pa kucaj ovo:
ppp config 0.8.35 1 up i sada ponovo poseti pomenuti sajt (možeš i na refresh/reload pod uslovom da si zapamtio koja je malopre bila adresa). Da li se promenila?

E, da, ne bi bilo loše kada bi postovao screenshot telnet prozora.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 17:28 ] @
Ivane ovako kad sam kucao u telnet ppp config 0.8.35 1 down posle 10-15 sec se pojavila crvena lampica na ruteru, znaci izgubio sam net. Ukucao sam posle ppp config 0.8.35 1 up i nista se nije promenilo, pa sam morao da da iskljucim ruter pozadi i dobio sam net. Kada sam kucao 192.168.1.1 u adres baru pojavilo se neka crvena slova kao telnet eror tako nesto. evo slike posle prvog i drugog kucanja.

Video sam napred u jednom postu decko ima isti ruter i on je stavio na kraj slovo m umesto n Ta skripta kod mene restartuje ruter i ne pali crvenu lampicu ali ne odradi poso kako treba, verovatno zato sto sam ja na USB a on na lan.
to je ova skripta

ovo je skripta koju sam napisao i radi za sagem 1201 ruter
192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "admin\m"
WAIT "->"
SEND "12\m"
WAIT "==>"
SEND "1\m"
WAIT "The system shell is being reset. Please wait..."
wait ""
[ WuTang @ 13.03.2008. 18:08 ] @
ovo meni radi provereno 100% za moj huawey ruter-menja bez greske ip adresu za smo 5 SEKUNDE!!!!
http://rapidshare.com/files/99280543/Huawei_MT_882_IPchanger.exe
[ ivanmil @ 13.03.2008. 18:11 ] @
To sa tim m umesto n je zbog toga što je drugačija telnet scripting aplikacija u pitanju. Na to sam i mislio da sam imao na umu, tu foru sa send 12 Save & Reboot. Nema veze što si ti na usb, a on na lan, u skripti se šalje komanda uvek istoj adresi, na kojoj je ruter. Probaj ovako: vidi koja ti je trenutno IP (znaš proceduru), uloguj se u ruter telnetom i kucaj 12 pa ENTER. Time se restartuje ruter, a samim tim i pppoe konekcija pa ćeš dobiti i drugu adresu. Pogledaj da li se promenila adresa. Ako jeste, doradićemo tekstualni fajl i to je to.
"Slikaj" i ta crvena slova, ako nije problem, da vidimo šta je to.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 18:21 ] @
Otkucao sam 12 i pojavila se ova slika i tako stoji nista se ne dogadja nije se restartovao
[ ivanmil @ 13.03.2008. 18:27 ] @
Ukucaj 1 za yes, kako piše. Ili još jenostavnije, umesto 12 kucaj reboot. Na dobrom smo putu, vidim svetlo na kraju tunela.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 18:32 ] @
ok promenio mi je ip adresu ukucao sam 1
[ ivanmil @ 13.03.2008. 18:35 ] @
Al' ajde probaj i reboot, molim te, to je još prostije. I okači sliku za 12 pa 1.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 18:38 ] @
oce promenio je na prvu ip da okacim sliku za 12 pa 1
[ ivanmil @ 13.03.2008. 20:07 ] @
Izvini na čekanju, probao sam sa reboot varijantom kod sebe i nekako uvek ostane telnet scripter aktivan i ne zatvori se kad treba (nonstop stoji u listi aplikacija kad kliknem CTRL+ALT+DELETE) i samim tim se ne izvrši skripta. Weird...
Onda ćemo onu nešto težu opciju, sa 12 pa 1. Dakle otvoriš IPChanger-2.txt i ovo treba da ukucaš u njemu:
Code:
HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT "->"
SEND "12\n"
WAIT "==>"
SEND "1\n"
WAIT "The system shell is being reset. Please wait..."

Sejviraj i isprobaj. Nadam se da radi.
[ kristi1 @ 13.03.2008. 20:35 ] @
Nista se ne dogadja ni kada kliknem na batch file ni na vbs, samo se za trenutak otvori crni prozor ali se nista ne desi. Ne restartuje ruter. Da li mozda treba da ubacim u CryptLoad pa da probam da skinem nesto.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 07:17 ] @
Nema potrebe za tim, ako sada ne radi, neće raditi ni sa CryptLoad-om. A koji to crni prozor? Ne bi trebalo da bude ikakvog prozora. Sve se obavlja u pozadini. Skini ponovo IPChanger-2 sa ovog linka: http://rapidshare.com/files/90159771/IPChanger-2.zip.html. Raspakuj i promeni sadržaj IPChanger-2.txt fajla u:

HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT "->"
SEND "12\n"
WAIT "==>"
SEND "1\n"
WAIT "The system shell is being reset. Please wait..."

Trebalo bi da radi. Ako ne bude radilo, imam prelazno rešenje sa starim telnet scripterom unutra, koji izbacuje DOS prozor pri izvršenju skripte i samim tim bi mogao da te izbaci iz recimo neke igrice na desktop. Nadam se da ti to ne smeta. Mada, nabasao sam i na nekakav RouterReboot, pa ću proveriti da li on obavlja posao. Javi šta si uradio.
[ kristi1 @ 14.03.2008. 07:41 ] @
Cao, nece samo na kratko otvori Dos prozor na sec. i nista. Sta li je to kod mene u pitanju jbg-a. Nema veze sto otvara dos, ja slabo igram igre eventualno nekad F1.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 07:57 ] @
Ovako, evo ti prelazno rešenje sa iskačućim prozorima. A ja ću se raspitati na forumu ovih što su napravili ts.exe zašto ne radi reboot, a recimo izvršava složenije komande od toga. Stvarno čudno. Već je sve ukucano, samo skini i pokreni .bat: http://rapidshare.com/files/99412964/IPChanger-1.zip.
[ kristi1 @ 14.03.2008. 08:05 ] @
Vidi ovako ova skripta radi ali mi promeni dve adrese i treci put kad je pokrenem normalno se restartuje ruter i vrati se u normalu ali nemam internet. Znaci lampica je zelena. Verovatno nesto oko ip adrese zeza a ne znam kako da ga prevarim da promeni u neku trecu. Evo je skripta koja radi

192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "admin\m"
WAIT "->"
SEND "12\m"
WAIT "==>"
SEND "1\m"
WAIT "The system shell is being reset. Please wait..."
wait ""
[ ivanmil @ 14.03.2008. 08:28 ] @
Čekaj, kada koristiš onu moju skriptu (IPChanger-2) onda u tekstualnom fajlu mora da stoji ispred adrese rutera HOST i nakon unosa (SEND) nešto u formatu "blabla\n", dok u staroj skripti u tekstualnom fajlu ispred adrese rutera ne stoji ništa i umesto n je m. Ne smeš da mešaš jer su drugačiji telnet script-eri koji se koriste. Dakle, svoj prethodni post, u njemu si šta tačno probao (koju varijantu, staru ili novu, drugu)? I šta je bilo sa: http://rapidshare.com/files/99412964/IPChanger-1.zip? Samo treba da raspakuješ i da pokreneš .bat. Šta se desilo?
[ kristi1 @ 14.03.2008. 08:41 ] @
Nista se ne desava sa njom, ovu gore skriptu sam skinuo sa prve strane od mislim da je Pali zari. Reko ajd da probam i snjom i radi ali menja samo dve adrese.

Pa dobro nema veze sta da radimo, ako provalis ti ili ja sta moze da bude u pitanju javi i hvala ti puno na trudu.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 08:57 ] @
To sa dve adrese je trenutno problem kod PTT-a, ali valjda će se popraviti. Onda koristi tu skriptu, obavlja posao a to je najbitnije. Ja ću potražiti rešenje i za sebe pošto me nervira kako to radi sa onolikim komandama a neće najprostiju reboot da izvrši. Vremenom ću update-ovati temu kad nađem rešenje za ono zaglupljivanje. Evo, zamolio bih te samo da probaš ovo: http://rapidshare.com/files/99421828/IPChanger-1.zip . To je u suštini isto to sa 12 i 1. I nema na čemu. Pozdrav!
[ mark007 @ 14.03.2008. 09:19 ] @
poz meni radi ova skripta za razliku od ono Ip-changer2 . E sad imam jedan problem moj ruter je Aolynk i ne odgovara mu ona komanda "reboot/m" trebao bi nesto drugo da stavim pa sad ne znam kako to da odradim(posto mi nisu iste komande kao vama u telnetu(sl.1)) evo sta mi skripta izbaci (sl.2). ako mozes uputi me na koju komandu da obratim paznju.

(sl.1) http://img179.imageshack.us/my.php?image=sl11ui4.png
(sl.2) http://img247.imageshack.us/my.php?image=sl2of6.png

[ ivanmil @ 14.03.2008. 09:26 ] @
Proradila bi i ona druga, samo da se prilagodi. Nego ti obrati pažnju na pppoe komandu. Ako zatreba, postuj sliku šta ti izbaci kad to ukucaš.
[ mark007 @ 14.03.2008. 09:37 ] @
evo sta mi izbaci kad ukucam pppoe ? (moram znak pitanja da bi komanda bila dobra). izvini sto te cimamo ovoliko.

http://img291.imageshack.us/my.php?image=slikadb9.png
[ ivanmil @ 14.03.2008. 09:53 ] @
Onda nije to. Probaj pppoa, a zatim i reboot pa ?. Okači sliku za oba.
[ kristi1 @ 14.03.2008. 10:07 ] @
Ivane probao sam ovu zadnju i nece, izgleda da ima veze ono dva puta na kraju wait " "
[ mark007 @ 14.03.2008. 10:13 ] @
evo slike za ova 2.
http://img182.imageshack.us/my.php?image=slikaei2.png
http://img182.imageshack.us/my.php?image=slika1ga4.png



sad cu da ti objasnim kako ovo radi. npr. kucam pppoa, on ispod izbaci komande za tu funkciju. ako ocu da izvrsim tu neku njegovu komandu onda kucam pppoa set ? (na primer). onda on opet izbaci njegovu komandu itd. problem je sto ne znam koja sluzi za diskonekciju. a ip menja bas lako, odem u podesavanja rutera i u statusu ima dugme disconnect i to je to posle 5 sec dobijem novi ip. i jos nesto evo ti moj msn [email protected] pa ako oces preko njega da odradimo sve ovo na brzaka da se nebi mucili ovde.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 11:08 ] @
Citat:
kristi1: Ivane probao sam ovu zadnju i nece, izgleda da ima veze ono dva puta na kraju wait " "
Izgleda. Pa ništa, pokušali smo. Barem radi nekako. Očito sam pogrešio kad sam na početku teme rekao da je dovoljno promeniti .txt fajl da se sve prilagodi. Ovde ipak ima veze i koji je ruter u pitanju i kakav telnet klijent mu odgovara i šta sve ne. A pola ljudi ima problema sa bagovanjem i zaglupljivanjem rutera i ko zna čime još. Drago mi je da sam bar nekako pomogao. Pozdrav.
Citat:
mark007: evo slike za ova 2.
http://img182.imageshack.us/my.php?image=slikaei2.png
http://img182.imageshack.us/my.php?image=slika1ga4.png



sad cu da ti objasnim kako ovo radi. npr. kucam pppoa, on ispod izbaci komande za tu funkciju. ako ocu da izvrsim tu neku njegovu komandu onda kucam pppoa set ? (na primer). onda on opet izbaci njegovu komandu itd. problem je sto ne znam koja sluzi za diskonekciju. a ip menja bas lako, odem u podesavanja rutera i u statusu ima dugme disconnect i to je to posle 5 sec dobijem novi ip. i jos nesto evo ti moj msn [email protected] pa ako oces preko njega da odradimo sve ovo na brzaka da se nebi mucili ovde.
Možda je bolje na forumu, da bi i drugi ljudi znali šta i kako :). Je l' tebi radi reboot komanda u telnetu? Znaš, dosta je teško da ja istražujem tvoje komande jer svaki ruter otprilike ima neku svoju šemu. Doduše uz pomoć slika se dosta pomogne ali opet nije to kao da direktno sediš pred monitorom i isprobavaš jedno po jedno. Šta se desi sa reboot-om, da l' se promeni adresa?
[ mark007 @ 14.03.2008. 11:17 ] @
Ne radi reboot mozda zato sto se kod ovog rutera ta komanda drugacije zove, ne znam nisam pametan. mozda je ovo pitanje glupo, al aj sad, da li telnet moze da se updatuje na neku vasu verziju,slicnu ili tako nesto posto stvarno nisam upoznat s tim?
[ ivanmil @ 14.03.2008. 11:29 ] @
Ne može. U principu je to jedan te isti telnet u Windows-u. Ali kako se njime upravlja ruterom, to zavisi od modela do modela. Meni recimo nema nikakve sličice kao tebi (Huawei) a i karakter nakon koga se čeka unos je ">" dok je kod tebe "-->", a malopre na onom Sagemu je bilo "->". Razlike nisu ne znam koliko velike, ali igraju veliku ulogu pri pravljenju skripte. Jesi li probao IPchanger za Huawei MT882, pošto izgleda da je Aolynk ustvari brend Huawei-ja, pa je nadam se isti softver u njima?
[ mark007 @ 14.03.2008. 11:33 ] @
jeste to je Huawei ruter, ali skipta za MT822 ne odgovara. Nista probacu sam da ceprkam po ovim komandama mozda ubodem pravu, u svakom slucaju hvala ti ulozeni trud i cimanje.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 11:42 ] @
Ništa, nema na čemu. Kad budeš našao neku komandu za obaranje/podizanje ppp konekcije, ti je postavi ovde, pa ćemo videti onda da ukomponujemo to u skriptu. Pregledaj listu komandi u ruteru, iščeprkaćeš na kraju, najbolje je da to sam uradiš jer si u direktnom kontaktu s njim. Ako ti nijedna komanda ne bude zvučala logično, onda postavi screenshot kompletne liste komandi, pa ćemo da "ubadamo". Srećno i strpljivo...
[ mark007 @ 14.03.2008. 12:17 ] @
@ivanmil
e uspeo sam da napravim onu skiptu, ubacio sam je u tvoj program i super radi. postavio sam novu temu i postavio fajl, pa neka skidaju ljudi. hvala za sve.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 12:37 ] @
Nema na čemu. I ne laskaj mi, nije to moj program. Ja sam samo guglao i guglao dok nisam sve to našao po raznim forumima i prostudirao. Drago mi je što si uspeo.
[ ivanmil @ 14.03.2008. 15:41 ] @
E, odgovorili su mi ovi što su sastavili telnet scripter. Izgleda da komanda reboot nije radila jer scripter prekine konekciju sa ruterom pre vremena. Da bi se to rešilo, potrebno je da na kraju bude red koji "čeka" nešto što se uopšte i neće pojaviti. Dakle, ako se ide na komandu reboot, ovo treba da piše u IPChanger-2.txt fajlu:
Code:
HOST 192.168.1.1 23 
WAIT "Login" 
SEND "admin\n" 
WAIT "Password" 
SEND "admin\n" 
WAIT ">" 
DELAY 3 
SEND "reboot\n" 
WAIT "I am a router"

Preporučujem IPChanger-2, a ne IPChanger-1, jer dvojka ne izbacuje crni prozor koji može da vas izbaci iz igre, recimo, ili na neki drugi način da vam smeta. Link (sa prve strane): http://rapidshare.com/files/90159771/IPChanger-2.zip.html.
[ sabah @ 15.03.2008. 20:13 ] @
udjem u telnet ukucam username:admin al kad trebam da ukucan password onda ni jedan taster na tastaruri osim ENTER ne radi????????????????????????????????????????
[ ivanmil @ 16.03.2008. 04:36 ] @
Ma radi, samo se ne prikazuje ništa što ukucaš. Samo ti ukucaj admin ili koji ti je već password i tresni ENTER i to je to. Ulogovan si.
[ pexmb @ 17.03.2008. 15:13 ] @
ljudi, jel ima neko konacno resenje za tplink 8810 ???
probao sam izlozena do sada i neeece da radi !!!
Unapred hvala ....
[ ivanmil @ 17.03.2008. 17:37 ] @
Ne znam kod kog si provajdera, možda uopšte i ne možeš da promeniš adresu. Probaj onaj sa prve strane iz mog prvog posta (evo ti ovde link ustvari: http://rapidshare.com/files/90159771/IPChanger-2.zip.html). Pokreneš fajl sa ekstenzijom .vbs. Ako to ne radi promeni sadržaj IPChanger-2.txt fajla u:

HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT ">"
DELAY 3
SEND "reboot\n"
WAIT "I am a router"

Ako opet ništa ne funkcioniše, ili ne radiš nešto kako treba ili nisi uopšte ni pročitao prvi post na početku teme.
[ pexmb @ 18.03.2008. 09:35 ] @
provajder mi je its. i isprobavo sam ppp config 0.8.35 1 up ili down .
kaze da ne vidi tu konekciju iako je ima na spisku. al nisam probo reboot\n!!!!
to je dobra stvar - resetuje ga skroz :) jedino sto sam iskljucio dhcp (valjda) pa sam moro rucno da unesem ip na lan-u
i sad nikako da provalim kako da udjem u telnet tj. koji IP da koristim u skripti ): ustvari nisam imo vremena - sad cu da pogledam natenane. hvala za konacnu varijantu.
[ Dusanxxx @ 23.03.2008. 16:01 ] @
da li neko zna kako moze da se podesi Sezamov ruter (sa Conexant cipom) da radi IPChanger
on poseduje drugaciju adresu - 10.0.0.2
tako da sve ostale stvari koje sam isprobavao sa njime ne funkcionisu.

unapred zahvalan svima
[ pexmb @ 31.03.2008. 15:39 ] @
ljudi naso sam konacno resenje !!!
bez obzira koji se uredjaj za adsl konekciju koristi!!!
i to bez skripti!!!!
izbaci se Cryptload i ubaci US downloader- (dimonius. ru) neka Blackmanos verzija koji ima opciju da cim skine jedan fajl diskonektuje vezu.
E tu stupa na scenu programce ADSL autoconnect koje odmah ponovo uspostavi vezu, i naravno promeni se IP. i krece skidanje ostalih fajlova sa rapida.
Pozdrav
[ sabah @ 31.03.2008. 16:00 ] @
Citat:
pexmb: ljudi naso sam konacno resenje !!!
bez obzira koji se uredjaj za adsl konekciju koristi!!!
i to bez skripti!!!!
izbaci se Cryptload i ubaci US downloader- (dimonius. ru) neka Blackmanos verzija koji ima opciju da cim skine jedan fajl diskonektuje vezu.
E tu stupa na scenu programce ADSL autoconnect koje odmah ponovo uspostavi vezu, i naravno promeni se IP. i krece skidanje ostalih fajlova sa rapida.
Pozdrav


Ako moze linkovi za programe.
[ guerrila @ 01.04.2008. 16:54 ] @
Imam jedno pitanje:

posto nameravam da kupim router(wireles+Adsl modem) malo sam pogledao sadasnju ponudu i video router D-Link DSL-G624T E koji osim web managementa ima i telnet podrsku (tako da sam dosta siguran da se svuda trazni script IPCHANGER moze uraditi/prepraviti za njega) nesto jeftiniji ali takodje sa slicnim karakteristikama je i TP-LINK TD-W8920G ali poprilicno jeftiniji i bez ugradjenog trazenog telneta. Eh da li je obavezno da router ima ugradjenu podrsku za telnet kako bi ovakav script radio ili script radi nezavisno od toga da li je podrzan telnet u routeru (zvuci glupo i po mojoj logici to nije moguce al reko aj da pitam)?
[ stefacabor @ 24.05.2008. 17:59 ] @
ima li neko sadrzaj skripte za modem HUAWEI HG510? provajder Telekom.
[ Radovan__III @ 27.05.2008. 14:19 ] @
ja bas imam taj model kod telekoma i koristim ovaj program

http://rapidshare.com/files/111536871/ip_changer.exe.html

samo se startuje i to je to
medjutim treba da ti budu user i pass admin!!!
[ _RS_ @ 27.05.2008. 16:38 ] @
Citat:
Radovan__III: ja bas imam taj model kod telekoma i koristim ovaj program

http://rapidshare.com/files/111536871/ip_changer.exe.html

samo se startuje i to je to
medjutim treba da ti budu user i pass admin!!!

I ja imam isti model, ali nisu mi user i pass admin (ne znam koji su). Probao sam sa userom koji sam dobio od Telekoma, ali nije ni taj. Vidim da bih mogao da ga resetujem, verujem da bi se vratilo na def. ali nemam podesavanja za njega...
Ima li neko podesavanja za njega pa da mi posalje. Verujem da moze da se exportuje u obliku file-a, pa bih kasnije ubacio usera koji je u ugovoru (ono HW@#...).
Pozdrav
[ _RS_ @ 27.05.2008. 19:29 ] @
Nasao,
user: telekom
pass: telekom

Ako nekom bude trebalo.

Pozdrav.
[ Hackman @ 27.05.2008. 20:02 ] @
Imam Asusov ruter, dali on može da radi sa ipchangerom ili sa nekim drugim
programčićem koi ubrzava skidanje preko rapidsharea. Unapred hvala na
odgovorima.
[ Hackman @ 27.05.2008. 20:55 ] @
>
> __________ NOD32 3135 (20080527) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
Ja sam skinuo ovaj programčić jer imam pasford i user admin, samo kad ga
pokrenem pojavi mi se neki dos prozorčić pa se izgubi. jel to znači da mi je
promenjena ip adresa. Kako to mogu da znam.
[ milicevic79 @ 27.05.2008. 21:52 ] @
@Hackman
Pre pokretanja ipchanger-a odes na http://www.whatismyip.com/ ili http://www.canyouseeme.org/ . Vidi svoju ip adresu, pokreni ipchanger i kad odradi idi ponovo da proveris svoju adresu!
[ kluni @ 05.06.2008. 01:54 ] @
Pomoc!!!, kad pokrenem scriptu .vbs... izjavi Component "MSWINSCK.OCK" or one of its dependenc is not correctly registered: a file is missing or invalid... otvorim je openwith pa u C/system32/wscript.exe ali isto se desava, izjavljuje vec navedeno... Sta moram da uradim?
[ Sundown @ 10.06.2008. 18:29 ] @
Ako moze pomoc, imam HG510 [ip_changer.exe mi uopste ne radi, samo se ugasi lampica za internet i nista do restarta rutera], sto se "IPChanger-2.zip" tice probao sam da pokrenem i bat file i vbs i jedino sto se desi je da windows javi gresku [u vidu zvuka] a ip adresa ostaje ista [provereno-what's mu ip...]. Pass i username su admin/admin kao sto i stoji u txt file-u.
[ kluni @ 10.06.2008. 21:40 ] @
pa i meni se isto desava sto se tice .vbs fajla, kad ga pokrenem izjavi neku gresku... probao sam da ga otvorim iz windows-ove vbscript-e ali ponovo se isto desava... Ne znam pomocu cega da otvorimo .vbs file, jel postoji neki program ili sl.?
[ vadamp @ 11.06.2008. 12:50 ] @
Apsolutno nista ne postizem sa IP Changerom! Samo mi upali na brzinu prozor, kaze login failed i ugasi prozor, nema sanse da nesto sam upisem, tipa username i password! U cemu je problem? I kako to da skoro niko nema HG510 ruter? Moze li onaj prvi IPChanger-2 da se koristi za ovaj model rutera?
[ ivanmil @ 12.06.2008. 02:46 ] @
Citat:
kluni: Pomoc!!!, kad pokrenem scriptu .vbs... izjavi Component "MSWINSCK.OCK" or one of its dependenc is not correctly registered: a file is missing or invalid... otvorim je openwith pa u C/system32/wscript.exe ali isto se desava, izjavljuje vec navedeno... Sta moram da uradim?
Trebalo bi da nađeš taj fajl (proguglaj) koji se traži i da ga iskopiraš u system32 folder (valjda znaš gde se nalazi).
Citat:
Sundown: Ako moze pomoc, imam HG510 [ip_changer.exe mi uopste ne radi, samo se ugasi lampica za internet i nista do restarta rutera], sto se "IPChanger-2.zip" tice probao sam da pokrenem i bat file i vbs i jedino sto se desi je da windows javi gresku [u vidu zvuka] a ip adresa ostaje ista [provereno-what's mu ip...]. Pass i username su admin/admin kao sto i stoji u txt file-u.
Onaj prvi ipchanger ti ne radi jer je on pravljen pre svega za Huawei ruter koji je Telekom u početku davao svojim korisnicima. S obzirom da je ovo tema o IPChanger-2, valjda se podrazumeva da se pretežno o njemu diskutuje u ovoj temi, zar ne? Iskreno, ne znam u čemu bi mogao da bude problem i zašto "pišti" kad pokreneš skriptu. Sorry... I nema potrebe da pokrećeš .bat fajl (iskače onaj crni prozor, zbog toga sam i napravio .vbs fajl, da bih sakrio taj prozor).
Citat:
vadamp: Apsolutno nista ne postizem sa IP Changerom! Samo mi upali na brzinu prozor, kaze login failed i ugasi prozor, nema sanse da nesto sam upisem, tipa username i password! U cemu je problem? I kako to da skoro niko nema HG510 ruter? Moze li onaj prvi IPChanger-2 da se koristi za ovaj model rutera?
Taj IPChanger o kojem pričaš je onaj prvi, namenjen Huawei MT882 ruteru i on je taj koji pali taj prozor. Kod te skripte nije ni predviđeno da sam menjaš podatke tokom njenog izvršenja. IPChanger-2, o kojem bi ovde trebalo da se diskutuje, je potpuno "sakriven", dakle ništa ne iskače. IPChanger-2 nije prvi, kao što mu samo ime kaže, i da, može da se iskoristi za bilo koji ruter, samo je potrebno editovati IPChanger-2.txt, jer se desi da nisu isti login podaci (user i pass), a ponekad i komande koje se izdaju ruteru. U slučaju Huawei HG510, ova skripta radi, ali password u tekstualnom fajlu mora da bude ztonpk (to je onaj Telekomov ruter koji ima zaključana podešavanja, ali sa ovim pass-om, ona postaju otključana).
[ Sundown @ 12.06.2008. 07:23 ] @
@ivanmil Ne znam kako to ranije nisam primetio ali istu gresku mi javlja i ts.exe, probao sam drugu verz.sa RouterTech ali nista. Da li mi nedostaje neki file ili me mozda zeza SP3, pojma nemam, ono sto mi je cudno sto ne izadje nikakav prozor kada prijavi gresku.

EDIT : Moja greska, imao sam isti problem kao i kluni, sada sve radi ok, jedino me zanima da li jos nekome koji ima HG510 treba od 45 sec do ponekad 1.30 minuta da uradi reboot?


[Ovu poruku je menjao Sundown dana 12.06.2008. u 08:45 GMT+1]
[ vadamp @ 12.06.2008. 09:04 ] @
Ivane, znachi li to da ne treba da prebacujem ruter u Brigde mode, vec samo da sledim uputstva koja si dao na prvoj strani i to je to? Zato sto 1000 ljudi pricha razlichito, neki kazu da ne moze nishta sa menjanjem IP-a bez prebacivanja u Bridge. Hvala ti, probacu!


Uh, zaboravih da pitam da li mora da se koristi taj USDownloader ili taj Cryptload ili kako se vec zove ili mogu jednostavno da pokrenem ruchno taj .vbs fajl ili onaj exe fajl koji je u zipu? Chuo sam ranije za USDownloader, kapiram da je to program koji pokrece te skripte?


Po treci put editujem, ali moram jer mi nista nije jasno. Nekoliko puta ste u ovoj temi napisali sta treba da se upise u txt fajl, medjutim nekoliko puta su to bili potpuno razliciti podaci. Evo mog txt fajla, pa bih molio nekog da mi objasni tacno sta jos treba da dodam (ruter HG510)??? Uz to, nije mi jasno zasto kada u Start>Run>telnet 192.168.1.1 hocu da ukucam password kao da kucam u prazno i imam utisak kao da nisam usao u ruter, iako kad otkucam help on izbaci listu onih pojmova a kad otkucam ppp izbaci mi isto kao i tebi Ivane u prvom postu na temi! Nadam se da nisam smorio, i smatram da nije bash najbolje pojashnjeno ovo pitanje za HG510 ruter, eto, ako nista, onda za nas pochetnike u poslovima sa ruterom!? Hvala.

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 12.06.2008. u 19:49 GMT+1]
[ kluni @ 12.06.2008. 22:41 ] @
Uspeo sam!!! :) radi napokon.. hvala svima... jos + sad plugin u cryploadu prepoznaje ove macke tako pocinje skidanje preko rapida uveliko:)
[ ivanmil @ 13.06.2008. 16:59 ] @
Citat:
Sundown: @ivanmil Ne znam kako to ranije nisam primetio ali istu gresku mi javlja i ts.exe, probao sam drugu verz.sa RouterTech ali nista. Da li mi nedostaje neki file ili me mozda zeza SP3, pojma nemam, ono sto mi je cudno sto ne izadje nikakav prozor kada prijavi gresku.

EDIT : Moja greska, imao sam isti problem kao i kluni, sada sve radi ok, jedino me zanima da li jos nekome koji ima HG510 treba od 45 sec do ponekad 1.30 minuta da uradi reboot?


[Ovu poruku je menjao Sundown dana 12.06.2008. u 08:45 GMT+1]
I ja imam SP3, to ne predstavlja nikakav problem. Ako si našao taj missing file, onda super, sad ti sve radi. Koliko ja znam, ima nekih problema sa autentifikacijom podataka u ruteru kod logovanja na Telekom, pa ti verovatno zato traje toliko to reboot-ovanje. Inače, da ne bude zabune, ova skripta (IPChanger-2.vbs) ne restartuje ruter, već samo obori, pa potom podigne PPPoE konekciju, za reboot postoji komanda reboot, ali to je već druga priča.
Citat:
vadamp: Ivane, znachi li to da ne treba da prebacujem ruter u Brigde mode, vec samo da sledim uputstva koja si dao na prvoj strani i to je to? Zato sto 1000 ljudi pricha razlichito, neki kazu da ne moze nishta sa menjanjem IP-a bez prebacivanja u Bridge. Hvala ti, probacu!


Uh, zaboravih da pitam da li mora da se koristi taj USDownloader ili taj Cryptload ili kako se vec zove ili mogu jednostavno da pokrenem ruchno taj .vbs fajl ili onaj exe fajl koji je u zipu? Chuo sam ranije za USDownloader, kapiram da je to program koji pokrece te skripte?


Po treci put editujem, ali moram jer mi nista nije jasno. Nekoliko puta ste u ovoj temi napisali sta treba da se upise u txt fajl, medjutim nekoliko puta su to bili potpuno razliciti podaci. Evo mog txt fajla, pa bih molio nekog da mi objasni tacno sta jos treba da dodam (ruter HG510)??? Uz to, nije mi jasno zasto kada u Start>Run>telnet 192.168.1.1 hocu da ukucam password kao da kucam u prazno i imam utisak kao da nisam usao u ruter, iako kad otkucam help on izbaci listu onih pojmova a kad otkucam ppp izbaci mi isto kao i tebi Ivane u prvom postu na temi! Nadam se da nisam smorio, i smatram da nije bash najbolje pojashnjeno ovo pitanje za HG510 ruter, eto, ako nista, onda za nas pochetnike u poslovima sa ruterom!? Hvala.

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 12.06.2008. u 19:49 GMT+1]
Na dva načina se menja IP adresa. Jedan je preko bridge moda i Windows-ove konekcije, slično dial-up-u, a drugi način je preko ruter moda i odgovarajuće skripte. Ne smeš da mešaš ta dva. Dakle, ruter mora da radi kao ono što i jeste, tj. ruter, da bi skripta radila. Ne može bridge mod jer je besmisleno. VBS fajl je nezavisan i pokreće se nezavisno, sve što je potrebno je sam Windows, nikakvi dodatni programi. Programi koje si spomenuo ne služe za otvaranje skripti već za nešto drugo. I pokreće se jedino .vbs fajl, nijedan drugi ne bi trebalo da te interesuje, oni su tu samo kao komponente potrebne da se izvrši skripta.
Kada kucaš password, namerno se ne prikazuje ni jedan karakter, iako se pamti šta si ukucao. Znači, samo gledaj na tastaturi šta kucaš kako ne bi pogrešio. Kao što sam već rekao, komande kod TP-Link 8810/8811 su iste kao komande kod Huawei HG510, jedina razlika je ta što kod HG510 mora da se promeni password u ztonpk jer taj password otključava sva podešavanja rutera. Jeste, nekoliko puta smo pisali šta treba da stoji u IPChanger-2.txt fajlu, i jeste, uvek su to bile različite stvari, ali iz prostog razloga što nemaju svi iste rutere sa istim komandama i istim login podacima. Mislim, šta je tu čudno? U tvom slučaju i treba tako kako si postavio na slici, sejviraj i pokreni .vbs fajl pa proveri da li radi.
Citat:
kluni: Uspeo sam!!! :) radi napokon.. hvala svima... jos + sad plugin u cryploadu prepoznaje ove macke tako pocinje skidanje preko rapida uveliko:)
Super.
[ vadamp @ 13.06.2008. 19:28 ] @
Brate, nishta! Ama bash nishta se ne deshava po pokretanju .vbs fajla. Kapiram da si ti to napravio pa da na ekranu nishta i ne treba da se prikazuje, shto i jeste sluchaj kod mene, medjutim od promene adrese nishta!
Probao sam onako kao sto si mi rekao, pa sam onda i menjao i kod WAIT komande stavljao ispred -> ali opet nishta!
Shta li treba uraditi pitaj Boga!? Hajde pomozi ako je moguce!

Skapirao sam i da posle pokretanja .vbs fajla u pozadini stoji upaljen Telnet, i kad sam pogledao na running applications bilo je tri telneta upaljeno! Znaci da nesto glavi, a shta, pitanje je!

Treci put opet menjam, e uspeo sam i to tako sto sam .vbs fajl otvorio sa open with command prompt, jebiga izadje mi na stotinku crni cmd prozor ali posle 10ak sekundi IP je promenjen! Mislis li da je to to? Valjda jeste! Hvala i pozdrav.
[ ivanmil @ 13.06.2008. 19:51 ] @
Hajde probaj sa ovim o čemu sam pisao u prvom postu u ovoj temi: desni klik na .vbs fajl, Open with... i pronađeš c:\WINDOWS\system32\wscript.exe i štikliraš opciju da ti uvek preko nje otvara taj tip fajla. Tako je bolje nego sa command prompt-om.
[ vadamp @ 14.06.2008. 10:38 ] @
E vidish, to sam ti upravo govorio, kad sam raspakovao zip, extenzija .vbs je automatski dodeljena aplikaciji wscript.exe, zato nije ni funkcionisala promena IP-a vec sada moram da idem desni klik pa Open With Command Prompt. Zasto je tako to verovatno ti znas! Hteo sam samo josh da pitam da li ova chesta promena IP adrese moze da steti modemu na bilo koji nachin? Mozda jeste glupo pitanje, ali shta znam...
[ mirkogro @ 14.06.2008. 14:49 ] @
imam wimax, 512kb/128kb, pa me zanima postoji li nesto slicno kao IP - changer za wimax, posto ne reaguje na promjenu ip adrese, vec moram da koristim Tmac, tj. promjenu MAC adrese da bi normalno funkcionisao, pa ako imate neku ideju bio bih vam veoma zahvalan
[ ivanmil @ 14.06.2008. 16:40 ] @
Citat:
vadamp: E vidish, to sam ti upravo govorio, kad sam raspakovao zip, extenzija .vbs je automatski dodeljena aplikaciji wscript.exe, zato nije ni funkcionisala promena IP-a vec sada moram da idem desni klik pa Open With Command Prompt. Zasto je tako to verovatno ti znas! Hteo sam samo josh da pitam da li ova chesta promena IP adrese moze da steti modemu na bilo koji nachin? Mozda jeste glupo pitanje, ali shta znam...
Sad si me zbunio. Hoćeš da kažeš da je ekstenzija .vbs već dodeljena wscript-u? Pa tako i treba da bude, nije mi jasno u čemu je onda problem. Je l' ne radi ili javlja neku grešku, šta već? I bože sačuvaj, naravno da ne škodi ruteru česta promena IP adrese.
[ vadamp @ 14.06.2008. 17:07 ] @
Da, nije funkcionisala promena ako ga pokrene wsript, vec samo ako ga otvoris sa cmd-om!
Medjutim, ponovo sam raspakovao zip i sada radi sa wscriptom, sto je dobra stvar!
Ko zna u cemu je bio problem, no vazno je da radi! Cheers!
[ ivanmil @ 15.06.2008. 04:30 ] @
E, pa fino...
[ guza88 @ 15.06.2008. 16:08 ] @
Pozdrav! Pomalo sam nov u ovim vodama pa ne mogu bas da se snadjem. Naime, imam modem SAGEM F@ST 800 E3, konektujem se kao na dial-up (ako nesto znaci) i naravno hocu lepo da skidam sa rapida preko CryptLoad-a. Sta treba da radim???

Hvala u napred!

Cheers!!!
[ stefacabor @ 25.06.2008. 19:37 ] @
imam modem ht-510. user i pass su telekom.

kako da napravim txt fajl (sadrzaj) da sve radi kako treba?
[ vadamp @ 26.06.2008. 12:53 ] @
Kako ste podesili u USDownloaderu onaj Scheduler, tj. u kom trenutku treba da se aktivira skripta, tj. kako podesiti tajmer kada da skida fajl, ko zna i pogleda sliku koju sam prilozio, moci ce da mi pomogne!?
[ stefacabor @ 26.06.2008. 23:14 ] @
ne znam kome je upuceno pitanje? ako je meni radim sa cryptloadom tako da ...
[ vadamp @ 27.06.2008. 13:42 ] @
Pitanje za bilo koga ko koristi US Downloader... Meni za sada sve funkcionishe, medjutim buni me shta se deshava u sluchaju da je novu IP adresu neko skoro pre mene koristio, pa onda naravno ista mora opet da se promeni... E da li ce US Downloader opet pokrenuti skriptu zavisi od Schedulera tj. podeshavanja u njemu... Ja mislim da sam dobro podesio, ali opet nisam siguran...



Molim vas pomoc mi treba. Imam instaliran TinyXP (koji vidim da je ovde nedozvoljen za komentarisanje), ali moram da pitam da li neko zna koji je moguce servis da je izbachen a da meni omogucuje da pokrenem skirptu normalno, ovako kad kliknem da pokrenem .vbs fajl chujem samo zvuk kao kad je neki error... I nema sanse da promeni IP, ima ovde mnogo tweakova koji mogu da vrate ovo u normalu ali ja ne znam, pomagajte ako je ikako moguce! hvala puno!

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 28.06.2008. u 20:58 GMT+1]
[ M.J. @ 27.09.2008. 16:28 ] @
Da li neko moze da postavi skriptu za Huawei MT 882 da ubacim u txt fajl za IPChanger-2. (bez crnog prozora)
[ t.milos @ 13.10.2008. 03:49 ] @
Pozdrav,
Da li neko zna kako da proradi ovaj IPChanger-2, ili bilo koji drugi, na Huawei 520i kod Telekom Srbija?
Citao sam celu temu i sve probao!
Na telnet kada se konektujem trazi samo password, bez username, i prolazi sa ztonpk.
Sta promeniti u ovoj skripti:

HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "ztonpk\n"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\n"
WAIT ">"
DELAY 10
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\n"
WAIT ">"

Kada se pokrene skripta ona kao nesto odradi u sekundi ali nema promene IP.
Sa ovim username i pass prolazim kad na netu ukucam 192.168.1.1.
Meni je ovo sumnjivo: ppp config 0.8.35 1 down i ppp config 0.8.35 1 up, ali sta umesto toga?

Vidim da je svima nekako proradio ali za Huawei 520i nece.




[Ovu poruku je menjao t.milos dana 13.10.2008. u 22:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao t.milos dana 13.10.2008. u 23:01 GMT+1]
[ linama13 @ 23.10.2008. 17:10 ] @
ima li kakvo resenja za usb sagem fast 800 e3, inace na eunetu sam
hvala
[ M.J. @ 03.11.2008. 12:31 ] @
Da li nekome radi IP changer-2 na MT 882?
[ mirkogro @ 11.11.2008. 14:14 ] @
imam problem sa changer-om, posto mi je staticka IP adresa, modifikovao sam jedan IP changer u MAC changer, ali sad kada mi promjeni MAC adresu ili mi blokira racunar ili cryptload blokira, sve je normalno radilo do pre 2 dana, ima li neko mozda resenje za problem.
[ Dusan Gacic @ 29.11.2008. 08:08 ] @
Citat:
t.milos: Pozdrav,
Da li neko zna kako da proradi ovaj IPChanger-2, ili bilo koji drugi, na Huawei 520i kod Telekom Srbija?
Citao sam celu temu i sve probao!
Na telnet kada se konektujem trazi samo password, bez username, i prolazi sa ztonpk.
Sta promeniti u ovoj skripti:

HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "ztonpk\n"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\n"
WAIT ">"
DELAY 10
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\n"
WAIT ">"

Kada se pokrene skripta ona kao nesto odradi u sekundi ali nema promene IP.
Sa ovim username i pass prolazim kad na netu ukucam 192.168.1.1.
Meni je ovo sumnjivo: ppp config 0.8.35 1 down i ppp config 0.8.35 1 up, ali sta umesto toga?

Vidim da je svima nekako proradio ali za Huawei 520i nece.


Probaj sa :
Code:

192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "ztonpk\m"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\m"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\m"
WAIT ">"


Pozdrav
[ todis1810 @ 30.11.2008. 22:48 ] @
@Dusan Gacic

Probao sam, ali nista. Cuje se samo windows-ov zvuk (ding) kao kad nesto ne valja, i nema promene IP.

Ipak hvala na trudu.

Ja sam bivsi t.milos sada todis1810.
[ Dusan Gacic @ 01.12.2008. 16:52 ] @
Tek sad videh, da imas hg520i..
Probaj da koristis ovo, dok ne nadjes neko bolje resenje.
Code:
192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "ztonpk\m"
WAIT ">"
SEND "reboot\m"
DELAY 10
WAIT ">"


Pozz
[ todis1810 @ 01.12.2008. 18:42 ] @
Ne radi ni ovako.

Pozz
[ Kos2410 @ 01.12.2008. 22:11 ] @
Ni meni ne rade sve varijante koje su svi naveli.Imam HG520s.Smorio sam se.Ne menje IP.Pomagajte.
[ Dusan Gacic @ 02.12.2008. 09:41 ] @

Aj provaj ovako:
Start->Run - ukucas CMD, Enter
U DOS prozoru, ukucas telnet 192.168.1.1
Ukucas username i password.
Posle toga ukucaj reboot.

Vidi da li je doslo do promene IP adrese.
[ Kos2410 @ 02.12.2008. 17:48 ] @
Ne radi tako.Ne prihvata tu komandu poslacu sve kako moze da se odradi reset (ugasi se internet lampica na modemu) i mora se izaci iz command prompt-a.Zatim u mozilli uradim reload neke stranice i onda se modem poveze na net preko drugog IP-a i moze dalje da se skida bez cekanja.Sve to sam pokusao da promenim u txt kodu u raznim varijantama ali ne menja IP pokretanjem ona dva bat i vbs fajla.

Pogledajte sliku:
Redom set pa vidis moguce komande (ako bas neko to hoce) pa set wan itd.
Moze umesto reset close pa u novom redu set wan adsl open isti je rezultat.
[ todis1810 @ 03.12.2008. 19:46 ] @
@Kos2410

Da, tako radi i na mom HG520i.
Hvala.
E kad bi jos neko upakovao u onaj txt fajl...
[ Dusan Gacic @ 05.12.2008. 11:09 ] @
Ja stvarno ne znam
Jel vam radi ta komanda: set wan adsl reset?
Ako naletim na nesto, javicu vam..

edit:
Citat:
zvonchica27: nemam vistu, a nisam koristila ni IP Changer. uspela sam sa batch skriptom da izvrshim rekonektovanje, tako da probaj na sledecji nachin:

1. ADSL mod prebaciti na bridge i napraviti PPPoE konekciju sa user name i pass-om za modem koje ste dobili od Telekoma (kako se prebacuje na bridge, detaljno je napisao acikus u jednom od postova na temi http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=162840&page=7)

2. napraviti skriptu koja glasi ovako:

%systemroot%\system32\rasdial ADSL /disconnect
%systemroot%\system32\ping -n 20 192.168.1.1 >nul
%systemroot%\system32\rasdial ADSL username password

3. ovde gde kod mene pishe ADSL tu treba da stoji upisan naziv vashe PPPoE
konekcije.
4. obratiti paznju da u prvoj liniji skripte iza ADSL dolazi blanko znak, pa tek onda slash!
5. ko ima LAN konekciju neka kuca u drugoj liniji 192.168.1.1, ko ima USB neka
proba sa 192.168.1.2
6. u trecjoj liniji na mestu username password kucati podatke koje ste dobili za
modem od Telekoma prilikom sklapanja ugovora

7. u jdownloader-u icji na configuration/reconnect, za Method izabrati Batch i u
polje Batch script prekopirati gornje tri linije skripte

8. ko koristi cryptload, tab reconnect, za nachin izabrati Start File, gornju
skriptu snimiti negde na HDD i dati path do nje)

na windows XP-u radi, srecjno sa vistom ;-)


[Ovu poruku je menjao Dusan Gacic dana 05.12.2008. u 12:22 GMT+1]
[ todis1810 @ 05.12.2008. 21:34 ] @
Komanda set wan adsl reset radi.
[ Dusan Gacic @ 06.12.2008. 08:08 ] @
Pa jeste li probali da samo zamenite komande tj. da dobijete nesto ovako:
Code:
192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "ztonpk\m"
WAIT ">"
SEND "set wan adsl reset\m"
WAIT ">"
[ Kos2410 @ 06.12.2008. 16:32 ] @
@Dusan Gacic
Probao sam to.Ne radi.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Nego ovako.
Zaboravite na smaranje sa tim IP changerom ako vam ne radi nego idite da napravite ili skinete clr fajl sa cryptload sajta.Odete u Cryptload options pa router i kliknete na CLR generator i direktno vas vodi na tu stranicu.
Ima tamo vec sigurno 15 clr fajlova koje su napravili korisnici za HG520.Skinite ga (a mozete napraviti i svoj pise tamo kako) i tamo gde vam je snimljen cryptload u folder router napravite svoj folder sa tim CLR-om.Naravno folderu date ime svog rutera.
Zatim upalite cryptload i podesite options umesto one putanje za onaj batch fajl kliknete iznad na router ,nadjete tvoj ruter i upisete username i password za ruter.To bi trebalo da je to.




@todis1810
Evo ti moj HG520s.clr sto sam tamo napravio pa probaj da li radi na 520i.Ako nece moras na sajt pa nadji ili napravi tamo clr.


[ todis1810 @ 09.12.2008. 12:09 ] @
@Kos2410

Radi ovaj tvoj fajl i kod mene!

Bravo majstore!

HVALA PUNO!
[ djukabl @ 14.12.2008. 01:20 ] @
Nikako ne mogu da skinem ovaj ADSL Autoconnect programčić.Nevjerovatno,ali sa bilo kog sajta da probam,u trenutku kad kliknem na Download,otvori se stranica Connection Interupted!!!Može li se ovome stati u kraj?
Dajte mi neki link da probam.
[ todis1810 @ 15.12.2008. 20:36 ] @
@Kos2410
Reconnect radi ok, medjutim problem se javlja kada u CryptLoad-u ima vise linkova, on skine jedan fajl pa krene da odbrojava za drugi (850, 849,...) zatim radi reconnect, ali nakon reconnect-a prelazi na treci link a ovaj drugi ostavlja sa onom crvenom zvezdicom (kao greska ili upozorenje). Tako mi gomila linkova ostane da nije skinuta, on stigne do kraja liste i stane. U prevodu odradi polovican posao.
Ima li leka?
Da li mozda postoji neka opcija (trazio sam je ali ne nadjoh) kao repeat (da se ponovo vrati na pocetak liste pa opet da skida i tako u krug dok sve ne skine)?
[ Kisho @ 17.12.2008. 15:48 ] @
moze li neko da postavi kod za sagem f@st 1201 ali da sljaka...povezivanje usb kablom...
[ Kos2410 @ 18.12.2008. 19:00 ] @
@todis1810

Koliko sam video nema,dosta je siromasan sto se opcija tice a bogat greskama,ali obavlja glavnu funkciju.
I meni se to desava nekada ali ne cesto.
Ponovo kliknes na taj fajl da ga skida pa ce mozda prihvatiti iz nekog narednog pokusaja(budi uporan ako ja link bio zelen u klipbordu mora da ga skine).Ako ga ukloni sa liste za download mozda je u downloaded pa tamo desni klik pa izaberes reload ako ga ni tu nema onda je jedini lek da svaku stranicu na kojoj su ti linkovi sa odredjenim rarovima koje skidas ubacis u bookmarks u mozilli ili koji vec browser koristis pa imas prvu pomoc uvek.Nekada i rarovani fajlovi imaju password pa je ovokorisno i zbog toga.

Ako neko ima bolju metodu slobodno neka preporuci.

E da mozda je ovo: tamo u options->connections sam stavio max.retries 200.Mozda to radi zbog toga sto ti je to na malo pokusaja podeseno pa on zato predje na sledeci fajl.Moguce da je to,pokusaj pa javi.

Pozzz
[ Kos2410 @ 18.12.2008. 19:35 ] @
@djukabl
Koji programcic?IP changer?Za koji modem?
Napisi link koji ti ne radi pa cu ja probati(ako vec nisi resio taj problem).Nisam nailazio na takav problem.Nadji na rapidshare taj program koji ti treba ako link ne valja.

@kisho

Ako ti se ne javi niko idi da napravis ili skines clr fajl na cryptload sajtu objasnjeno je tamo kako.Ja sam u nekoj pethodnoj poruci objasnjavao to ali za Huawei 520.Probaj za tvoj modem verovatno moze bez reboot vec samo da se diskonektuje i predje na drugi IP.Tako menja IP adresu brze.
Vidim da se na prvim stranama ove teme pominj sagem modemi pa procitaj ne znam kako su razreseni ti problemi tamo.

[Ovu poruku je menjao Kos2410 dana 18.12.2008. u 20:51 GMT+1]
[ deejay_salle @ 22.12.2008. 19:41 ] @
e owako ljudi imam wireless i imam dinamicku ip adresu,mada se ona nikad nije menjala... i sad swaki korisnik owog prowajdera ima dinamicku ip adresu istu kao ja. kad hocu da skinem nesto sa RS-a ne mogu jer se neko wec nakachio.... interesuje me da li bi mogao ja owo da koristim i kako i sta da radim? imam wireless acces point/ TP-LINK TL -WA501G Hwala unapred
[ Kisho @ 23.12.2008. 20:35 ] @
Kos2410

da naravno,znaci samo da se diskonektuje i rekonektuje... pokusavao sam one sa prvih stranica ali ne radi :(
ali sada sam kao namestio i sve lepo restartuje ali mi cryptload trazi da posle svakog skinutog fajla odkucam onu kao rutinsku kontrolu ona slova...a ako ne otkucas zvezdice postaju crvene.
[ korgovac @ 24.12.2008. 00:00 ] @
Zdravo ljudi.Prvo da se zahvalim na ovim iscrpnim objasnjenjima!!!
Imam telekomov ruter Huawei HG 510.Skinuo sam USDownloader i ip_cshanger za ovaj model i mogu vam reci da ubija kako radi.Brzina skidanja varira od 75-80 kb/s.Super stvarno nemam reci.Pauzu posle skidanja pravio oko jedan minut.Ja sam mu podesio u US Downladeru da aktivira ip_cshanger kada skine fajli i pre pokusaja dobijanja linka.
E sad mene muci jedna druga stvar.Naime vrsio sam podesavanja iz RUN pre jedno dve nedelje i odradio sam ga super.Posle toga sam reinstalirao komp i evo sad probam da odradim preko RUN, nece!?Ne prihvata ni telenet 192.....itd.probao sam i prvo sa CMD.Otvori mi dos.Ja ukucam telenet....i znate vec ono sto ide.Isto nece.Neznam gde gresim?
Da li neko moze da mi pomogne kako da to odradim???!!!
Pozdrav svima!!!

[Ovu poruku je menjao korgovac dana 24.12.2008. u 01:11 GMT+1]
[ dekism84 @ 24.12.2008. 00:09 ] @
Mislim da treba telekom ili telenet, proveri jos jednom, prilicno sam siguran da nije telenor!
[ korgovac @ 24.12.2008. 19:05 ] @
Nece druze.Nece nikako ni telenor, telekom, telenet.
Nece nikako.Ako moze neko neka pomogne.
Pozdrav!!!
[ ninjaz @ 24.12.2008. 19:14 ] @
Da nemas slucajno Vistu? Ako imas moras da ukljucis telnet klijent, posto nije ukljucen u startu.

Sad videh da si napisao telenet, ne treba telenet nego telnet.
[ korgovac @ 24.12.2008. 22:00 ] @
To brate NINJAZ!!!
Permutovao sam reci, u pravu si trebao sam telnet.Nemam Vistu, XP mi je service pack 2.
Puno hvala brate!!!POZDRAV!!!
[ ninjaz @ 24.12.2008. 23:05 ] @
Nema problema. Ja sam se zezao oko telnet klijenta, nisam znao da nije ukljucen na visti
[ Kos2410 @ 24.12.2008. 23:50 ] @
Kisho to ti nema veze sa cryptloadom vec sa linkovima to jest odakle si pokupio te linkove koliko sam ja uspeo da pohvatam.Nisam skroz siguran ali mislim da je do toga.Nije mi se cesto pojavljivala ta verifikacija sa slovima.Kolega mi je nesto spomenuo danas na kojem trazi tu proveru kada skidas a ima ih sigurno jos.Nadji neke sa kojih ti to ne trazi inace moras svaki rucno.


Ako je neko slucajno uradio rekonekciju za HG 520 tako da ne radi svaki put reboot vec samo iskljucuje i ukljucuje WAN neka posalje resenje bas me interesuje.Ustedecu 30-50 sekundi.hehehe!

@korgovac i @ostali USdownloaderi
Kako vama radi taj US downloader?Jel pouzdan ima li gresaka?Razmisljam da ga instaliram.Jel se zakucava itd.Ovaj cryptload povremeno zaglupi pa moram da ga gasim na silu itd.Ne znam da li je to samo kod mene.
[ calexx @ 25.12.2008. 10:23 ] @
Možda taj ruter ima tu mogućnost, kod mene na TP-Linku posle isključenja i uključenja mora da se ide na reboot pa mi je lakše da to direkt odradim.
[ korgovac @ 25.12.2008. 16:35 ] @
Pozdrav KOS2410.Brate program radi ekstra.Imas opciju da doteras ip_cshanger u USdownloaderu da menja sam Ip adresu.Moze posle skinutog fajla, kada ne moze da dobije link itd, itd....Super radi.Ja i nisam neki stucnjak za te stvari.Ma super je.Ja sam sinoc ostavio 2 filma da skidam DVDrip, oko pola 2 nocu.Jutros mi je skinuo i sam iskljucio komp(posto imas i tu opciju).Moj je ruter Huawei HG 510.ako je i tvoj isti pomocicemo koliko mozemo!
Pozdrav za sve ljude dobre volje i velikog strpljenja!!!
[ todis1810 @ 27.12.2008. 01:13 ] @
Za sve korisnike Huawei HG520i kao i HG520s pogledati :

http://www.elitesecurity.org/t...-0-Promena-IP-adrese-na-Huawei

Pohvale za djomla175.

[Ovu poruku je menjao todis1810 dana 27.12.2008. u 02:32 GMT+1]
[ iKolja @ 27.12.2008. 17:04 ] @
Pozdrav ljudi...


ja ne mogu da se snadjem sa ovim...
imam kod telekoma internet,i modem HuaweiHG510,i takodje imam mekintos...
zelim da stavim da pri koristenju jDownloadera on sam menja ip adresu...





ali ne znam sta da uradim...
ja stavim tamo na external,i stavim onaj .vbs sa prve strane,ali ne sljaka...


hvala vam na pomoci !
[ iKolja @ 27.12.2008. 17:49 ] @
iko?
[ Kos2410 @ 28.12.2008. 21:44 ] @
ikolja imas na temi za hg520 kako podesiti samo ubaci vas kod za rekonekciju umesto naseg za hg520 posto ne verujem da radi.Mozes i da probas nas kod mozda upaliImas tamo kod i sliku sto sam okacio.
http://www.elitesecurity.org/t...-1-Promena-IP-adrese-na-Huawei

Pozzz
[ ivankrv @ 29.12.2008. 17:53 ] @
Veratov sam korisnik, imam ruter tplink td-8811, kad startujem IP Changer 2 dobijem sledecu poruku: Telnet scripter, "Component MSCWINSCK.OCX or one of its dependencies not corectly registered: a file is missing or incorect." Zasto? Inace ovog navedenog fajla nema nigde, a predpostavljam da bi trebao biti u c:windows/system32
Kako da resim problem?
[ ivankrv @ 29.12.2008. 21:54 ] @
Pronasao sam. Downloadovao sam ovaj fajl sa interneta i proradilo je. Znaci menja mi ip adresu uspesno, samo jos kad bi mi neko rekao gde da podesim u cryptloadu da se ip adresa menja pre svakog novog downloada.
[ ninjaz @ 29.12.2008. 22:10 ] @
Jel mozes da ostavis link od tog fajla? I meni treba.
[ Kos2410 @ 29.12.2008. 22:49 ] @
ima sve u prethodnim postovima.

options/router pa mu zadas putanju tamo na "start file" gde je tvoj fajl za rekonekciju na kompu.
Zatim IP address:192.168.1.1(ako je tako na tom vasem modelu) username i password uneses kao u kodu ip changera posto ti on radi.
Okacili su ljudi sve samo pronadji u postovima.
[ ivankrv @ 30.12.2008. 11:48 ] @
Evo za ovaj OCX file

http://www.ocxdump.com/downloa...K.OCX/6.00.81694/download.html
[ codeELECTRO @ 30.12.2008. 23:11 ] @
Prvo da se zahvalim coveku Kos2410, jer bez njega nista hteo sam da dignem ruke, jer kad sam hteo svoj crs fajl da napravim, kad odem na taj sajt on me preusmari na naki za igrice i tako stalno, ne znam da li je neko imao slicnih problema?
Program radi, i ja imam HG520s, javlja se i meni ono da preskace fajlove, ali sad bar radi, jos jednom, hvala, nije komplikovano, samo pratite uputstva sto je covek dao, pozz...
[ trifko @ 05.01.2009. 00:43 ] @
Imam tp link 8811 i uradio sam sve kako je onaj lik u prvom postu postavio,ali u poslednje vreme treba mu dosta vremena da nadje novi ip i samo izbacuje Exception i onda mi zaglupi ruter i moram ručno da ga restartujem i to mi se bukvalno dešava svaki dan ...da li ima neko rešenje ovog problema.Unapred hvala.
[ doowla @ 09.01.2009. 20:47 ] @
ovako, imam tp-link adsl modem td-8810 i uspeo sam na sledeci nacin da reconnectujem modem( uz pomoc posta koi je napisala zvonchica27: ) a samim tim da dobijem novu IP adresu,

prvo vam je potreban programcic (oko 500kb) ReConnect , ( koji mozete skinuti ispod ) koji radi na principu cim se diskonektujete on automatski ponovo konektuje . Pokrenete njega i ostavite ga tako , zatim

u jdownloader-u idete na configuration/reconnect, pa za Method izabrati Batch i u
polje Batch script prekopirati

%systemroot%\system32\rasdial *** /disconnect
%systemroot%\system32\ping -n 20 192.168.1.1 >nul

u prvom redu gde su zvezdice upisati ime kako vam se zove konekcija npr. kod mene ITSnet (posle naziva konekcije treba da stoji razmak pa /disconnect

a u drugom redu ako vam je Lan konekcija onda 192.168.1.1 a ako je USB onda 192.168.1.2

kada Jdownloader skine jedan fajl , diskonektuje modem a programcic ReConnect konektuje ponovo i mozete skidati do mile volje (ako ste uspeli da razumete sta sam napisao posto kad citam sta sam napisao zbunim i samog sebe ) .

Nadam se da ce nekom da pomogne. Pozz
[ calexx @ 09.01.2009. 21:03 ] @
Za ovaj ruter je dovoljno da se izabere CLR Script i upiše samo ovo
Code:
<CryptLoad>
<Router name="TP Link 8810" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" />
</CryptLoad>
. Naravno, upisuju se i podaci o konekciji kao što su login, password i IP adresa rutera.
[ 100ka_ @ 17.01.2009. 08:32 ] @
Ljudi treba mi pomoc imam asus aam6000ug modem koji sam dobio pre 3 godine od telekoma
praobao sam da uradim sve da bi restartovao ip ali ne vredi i moram da cekam 15 min za rapid?
ima neko neku pomoc oko ovoga da ga nebi razbio. Ne znam kako da udjem u konfiguraciju modema a onaj telnet 168.192.1.1 nece ni da cuje kao da nepostiji.
I da primetio sam kad god se recconceting uvek imam isti IP? zasto?
Hvala na pomoci
[ massapk @ 19.01.2009. 04:37 ] @

IPchanger koji provereno rade za Cryptload na HUAWEI MT882, HG510 i HG520s (wireles).

Za MT882 ipchanger (TST10.exe)

192.168.1.1 23
WAIT "login:"
SEND "admin\m"
WAIT "password:"
SEND "admin\m"
WAIT "$"
SEND "modify ppp intf stop ifname ppp-0\m"
WAIT "$"
SEND "modify ppp intf start ifname ppp-0\m"

za HG520s isti (TST10.exe)

192.168.1.1 23
WAIT "Password"
SEND "admin\m"
WAIT ">"
SEND "set wan adsl reset\m"
WAIT ">"

za HG510 ipchanger-2 (TS.exe)

HOST 192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\n"
WAIT ">"
DELAY 10
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\n"
WAIT ">"

za HG520s isti (TS.exe)

HOST 192.168.1.1 23
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT ">"
SEND "set wan adsl reset\n"
WAIT ">"
[ demi035 @ 25.01.2009. 01:46 ] @
vec 5 dana pokusam da podesim da mi radi rapidshare i nista, probao sam rapget, freedownloadmenager i cryptload. cryptload mi se zakuca na 0kb/s imam neobee + sagem 800. da li neko zna kako da podesim ovo da radi? isto tako p2p mi se zakuca na 20-30kb/s znaci imam 1mb zvanicno, a sve mi radi kao da imam 256kb. ima li neko ideju kako da popravim ovo i da li je uopste do mene ili neobee? citam neka promena ip je potrebna, ali nigde nisam video kako se to radi za neobee i sagem 800. ako neko moze da pomogne??
[ demi035 @ 26.01.2009. 18:07 ] @
napokon mi je nesto kao proradio jdownloader, vuce se na nekih 20kb/s ceo dan, ali makar lepo radi, ne blokira se kao cryptload, ali novi problem koji mi se javio, kako da promenim IP? meni je stalno ista ip, da li je to moguce promeniti IP na Sagem 800? uneo sam onu skriptu po onoj slici sto sam ovde procitao, ali nista ne uspeva da uradi? ceka 15min, mada meni to nesto ne smeta puno, ali ako bih uspeo ovo da izbegnem bio bih jos srecniji ima li neko resenje? ovo je ta skripta ako nekome treba za copy/paste, ali kod mene ne menja IP

@echo off
c:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe-u
%systemroot%\system32\rasdial"IME KONEKCIJE"/disconnect
@ping127.0.0.1-n20-w2000>nul
c:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
%systemroot%\system32\ping-n20127.0.0.1>nul
%systemroot%\system32\rasdial"IME KONEKCIJE""USER NAME/[email protected]""SIFRA"
[ trifko @ 30.01.2009. 01:05 ] @
Ljudi meni je taj clr fajl radio,ali čuo sam da je štetno za ruter jer on restartuje ruter posle svakog fajla a kod mene je to na svakih 15min,tako da mi je frka da mi ne vrisne ruter ..... pa mi treba ip changer za tp link 8811 , ovo sa prve strane sam odradio ali posle 10ak skinutih fajlova a nekad i posle samo 2 ....samo mi pise na cryptloadu Exception i izgubi mi se net ...pa moram da ga ručno restartujem. Pa ako neko zna rešenje,neka javne.
[ icemanbg @ 01.03.2009. 01:07 ] @
A da li može neko da prepravi IPChanger-2
da radi sa Sezampro-ovim:
wireless SpeedStream-om?

Moze i IPChanger-1, bilo koji samo da radi
https://static.elitesecurity.o...ds/1/8/1887494/IPChanger-1.rar
Konkretno ovaj je podesen za: Aolynk DR814
[ spuki @ 02.03.2009. 00:50 ] @
massapk, hvala na uputstvu i fajlovima za promenu ip adresa i rekonekciju. Zamenio sam pre par dana starog MT882 za HG520s i ova skripta za HG520s kod mene radi bez problema. Medjutim, postoji li nacin da se prepravi tako da radi samo rekonekciju ADSL-a, a ne celog rutera, posto imam IPTV i zamrzne mi sliku na 10-15 sekundi i naravno nakon toga kad uspostavi vezu, proradi i net i IPTV. Moze li nekako bez gasenja IPTV-a da se odradi samo promena IP adrese? Pozdrav svima na forumu.
[ iKolja @ 12.03.2009. 16:50 ] @
Treba mi pomoc,jer ja i dalje ne mogu da uspem...
Imam Huawei HG510,i imam Mac...
Koristim jDownloader za skidanje,ali ne mogu da ga stavim da se restartuje...

moze pomoc?
[ duledixi @ 19.03.2009. 10:01 ] @
Evo skripte za Thomson speedtouch 530 v5 kod mene radi k'o sat:
HOST 10.0.0.138 23
WAIT "Username"
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT "=>"
SEND "pppoe ifdetach intf=PPPoE_1\n"
WAIT "=>"
DELAY 10
SEND "pppoe ifattach intf=PPPoE_1\n"
WAIT "=>"
[ neddd @ 21.03.2009. 01:01 ] @
i kod mene radi onaj clr fajl za HG 520s i kod mene se rekonektuje ruter ali me iritira to sto kad se ponovo uspotavi veza moram sam da zapocnem download ,da li je moguce da namestim da nakom rekonekcije download pocne sam da skida a ne ja svaki put da stisnem dugme za startovanje ?
[ ivankrv @ 23.03.2009. 16:23 ] @
Treba da markiras sve fajlove koje si ubacio u Cryptload i onda kliknes na start. Tako ce prvi da krene sa downloadom a ispred ostalih ce da ti se pojavi sat koji simbolise cekanje. Kad se rekonektujes download bi trebao sam da krene.

Ili druga opcija je da ako si ovo vec radio onda u options podesis da ti start bude immediately a ne manual

Pozz


Kad sam vec kod ovoga, sad sam nesto ukljucio da skidam i primecujem da mi se rekonektuje ruter. Sta se desava? Kad predje na sledeci fajl pocinje da odbrojava 15 min a onda u onom polju za poruke pise problem wait time i ne dolazi do prekidanja internet veze vec nastavlja da odbrojava svih 15 min. Ima li mozda neko slicnih problema ili je samo do mene. Inace ruter je tp-link td-8811 i za rekonekciju sam koristio clr fajl koji je do juce radio bez problema.


[Ovu poruku je menjao ivankrv dana 23.03.2009. u 18:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ivankrv dana 23.03.2009. u 18:38 GMT+1]
[ Maverickso @ 25.04.2009. 22:49 ] @
Citat:
kos2410:
Nego ovako.
Zaboravite na smaranje sa tim IP changerom ako vam ne radi nego idite da napravite ili skinete clr fajl sa cryptload sajta.Odete u Cryptload options pa router i kliknete na CLR generator i direktno vas vodi na tu stranicu.
Ima tamo vec sigurno 15 clr fajlova koje su napravili korisnici za HG520.Skinite ga (a mozete napraviti i svoj pise tamo kako) i tamo gde vam je snimljen cryptload u folder router napravite svoj folder sa tim CLR-om.Naravno folderu date ime svog rutera.
Zatim upalite cryptload i podesite options umesto one putanje za onaj batch fajl kliknete iznad na router ,nadjete tvoj ruter i upisete username i password za ruter.To bi trebalo da je to.




@todis1810
Evo ti moj HG520s.clr sto sam tamo napravio pa probaj da li radi na 520i.Ako nece moras na sajt pa nadji ili napravi tamo clr.


Prikačeni fajlovi
HG520s 3.7.9.98-1.0.7.0.clr HG520s 3.7.9.98-1.0.7.0.clr - 0.66k
cryptload options.bmp cryptload options.bmp - 613.66k

Bravo !
moram samo da napomenem da ovakva sriptica radi ali samo na Software Release V100R001B026 SerbA al ne i na SerbB - za B (stariju verziju rade oni ostali primeri po googleu)

Izuzetno!

Citat:
ivankrv:
Kad sam vec kod ovoga, sad sam nesto ukljucio da skidam i primecujem da mi se rekonektuje ruter. Sta se desava? Kad predje na sledeci fajl pocinje da odbrojava 15 min a onda u onom polju za poruke pise problem wait time i ne dolazi do prekidanja internet veze vec nastavlja da odbrojava svih 15 min. Ima li mozda neko slicnih problema ili je samo do mene. Inace ruter je tp-link td-8811 i za rekonekciju sam koristio clr fajl koji je do juce radio bez problema.

ne znam zasto ali i meni se to desava...probat cu da skinem cryptload iznova..jer ne mogu da ga nateram da se sam reconectuje radi tek kad idem manual reconect..

[Ovu poruku je menjao Maverickso dana 26.04.2009. u 00:15 GMT+1]
[ Maverickso @ 26.04.2009. 01:12 ] @
nvm ...jdownloader radi besprekorno za razliku od cryptloada koji nece da se resetuje sam...
ovo ja koristim za jdownloader..
modem : HG520s
Software Release V100R001B026 SerbA
i radi odlicno.nista mu vise ne treba.
Code:

<CryptLoad>
<Router name="Echolife HG520s Home Gateway Telekom Srbija" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad> 

a ovo je vreme odziva za reset modema
Code:

Reply from 74.125.43.147: bytes=32 time=58ms TTL=243
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Request timed out.
Reply from 74.125.43.147: bytes=32 time=58ms TTL=239

znaci 5 sekundi...preporucujem i ostalima!

[Ovu poruku je menjao Maverickso dana 26.04.2009. u 02:26 GMT+1]
[ markelja @ 26.04.2009. 14:54 ] @
Ima li ko ideju kako to odraditi za mikrotiku!
Naime, u mikrotiku to moze da se rucno odradi sa
Code:
/interface pppoe-client enable pppoe-out1

Gde je pppoe-out1 konkretno konekcija koju ja koristim
[ NikolaRKV @ 03.05.2009. 21:19 ] @
I ja imam Huawei EchoLife 520s ruter i skinuo sam IP Changer koji je postavio "massapk", ali se ne snalazim bas najbolje.
Moze li neko da mi objasni sta znaci ovo:

za HG520s isti (TS.exe)

HOST 192.168.1.1 23
SEND "admin\n"
WAIT "Password"
SEND "admin\n"
WAIT ">"
SEND "set wan adsl reset\n"
WAIT ">"

na strani http://www.elitesecurity.org/t...ger-za-razlicite-modele-rutera
i kako se konkretno podesava Cryptload.

Unapred puno hvala.
[ nidzesi @ 03.05.2009. 22:37 ] @
Posle dosta vremena našao sam rešenje za Cryptload i HG520s. Ovde sam na brzinu sve to postavio, a uskoro ću uraditi i kompletan tutorial za podešavanje Cryptloada.

http://nidzesi.googlepages.com/

Pozdrav!
[ NikolaRKV @ 04.05.2009. 12:46 ] @
Super.
Uspeo sam uz tvoju pomoc nidzesi. Puno hvala.
Folder sa IP Changer-om sam prekopirao u folder Ruter u folderu Cryptload.
Nista nisam kucao. Samo sam u programu Cryptload, pa u settings, pa u start file ubacio IPChanger.bat iz tvog foldera HUAWEIHG520s. Adresa je bila identicna.
Sada sve radi super.
Jos jednom puno hvala.
Kliknuo sam na svaku reklamu po jednom.
Veliki pozdrav.
[ nidzesi @ 04.05.2009. 16:04 ] @
No problem. Drago mi je da sam uspeo da pomognem ;)

Pozz!
[ nemanja_vr6 @ 28.05.2009. 14:52 ] @
dal neko moze da napravi ipachanger za SAGEM F@ST 1201S... za program CRYPTLOAD...
MUCIM SE VEC DANIMA...
ODA KAD JE JDOWNLOADER PRESATO SA RADOM... UBIH SE DA NAMESTIM DA MI CRYPTLOAD SAM MENJA IP ADRESU POSLE SAKOG SINUTOG FAJLA ALI NIKAKO...
MOLIM VAS ZA POMOC
[ TuiTamo @ 05.06.2009. 22:41 ] @
Evo rešenja i na ovoj temi za HG520i
http://rapidshare.com/files/241260361/IPChanger-3.rar.html
Prosto - skini, raspakuj , pokreni vbs fajl i uzivaj,
bez bilo kakvih zahvata na modemu.
[ RADOVAN IV @ 08.06.2009. 11:49 ] @
Da li postoji skripta koja radi za hg 520s Software Release V100R001B027 SerbA ?
[ RADOVAN IV @ 08.06.2009. 17:32 ] @
Citat:
Maverickso: nvm ...jdownloader radi besprekorno za razliku od cryptloada koji nece da se resetuje sam...
ovo ja koristim za jdownloader..
modem : HG520s
Software Release V100R001B026 SerbA
i radi odlicno.nista mu vise ne treba.
Code:

<CryptLoad>
<Router name="Echolife HG520s Home Gateway Telekom Srbija" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad> 

a ovo je vreme odziva za reset modema
Code:

Reply from 74.125.43.147: bytes=32 time=58ms TTL=243
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable.
Request timed out.
Reply from 74.125.43.147: bytes=32 time=58ms TTL=239

znaci 5 sekundi...preporucujem i ostalima!

[Ovu poruku je menjao Maverickso dana 26.04.2009. u 02:26 GMT+1]


Da se ispravim, ova skripta radi, uz najnoviju verziju JDownloader-a, i na hg520s Software Release V100R001B027 SerbA.
[ alchemic03 @ 10.06.2009. 17:28 ] @
jaoj,majko mila...nadam se da ce te mi oprostiti na mojoj tupavosti,ali,problem pocinje i zavrsava se ovako...



ne mogu nikako da ukopcam kako da podesim clr file,da ga skinem sa cryptload sajta....nista pod milim bogom ne mogu da ukapiram...samo sam zivce pojeo nacisto....moze li ikakva pomoc,obzirom da sam nov u ovim stvarima!?a muci me kao i vecinu ogromna pauza izmedju skinutih linkova....a naravno...huawei hg520s je ruter:-))))



moze li pomoc?????pleaseeeeeeeeeeeee...
tnx..
[ kale @ 11.06.2009. 15:25 ] @
[quote]Da se ispravim, ova skripta radi, uz najnoviju verziju JDownloader-a, i na hg520s Software Release V100R001B027 SerbA.[quote]

U pravu si potpuno. Upavo testirao na jdownloaderu 0.6.111 i V100R001B027 SerbA verziji FWa za 520s i radi.
Za reconnect mu treba 13-15s sto je dosta brze od liveheader/curl skripte kojoj je trebalo 2 i po minuta.
Preporuka jos jedna!
[ mima33 @ 16.06.2009. 11:11 ] @
Ljudi ima li meni pomoci ? imam ruter TP Link TD-8810 i kad ga ugasim i upalim ponovo on promeni ip adresu ili iskljucim i ukljucim mreznu kartu. Zanima me dali mogu postaviti neku skriptu ili bilo sta da on sam to radi, promeni IP adresu.



P.S
pomagajte molim vas
[ 3puss @ 16.06.2009. 16:46 ] @
Evo ovako:
Ubise tražeći rešenje za HG510 i Vistu x64!
Probao sam ovaj changer (kao i sve ostale na ovom sajtu) i ne radi! Dobijam error :
Citat:
Component MSWINSCK or one of its dependencies not correctly registered: a file missing or invalid!


Molim sve ljude koji imaju predstavu o čemu se radi nek napišu odgovor!
unapred HVALLA!
[ calexx @ 16.06.2009. 20:30 ] @
Citat:
mima33: Ljudi ima li meni pomoci ? imam ruter TP Link TD-8810 i kad ga ugasim i upalim ponovo on promeni ip adresu
Probaj da postaviš da rekonekciju radi CLR script, popuni potrebne podatke (login, password, IP adresa rutera) a dole ubaci ovo:
Code:
<CryptLoad>
<Router name="TP Link 8810B" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" />
</CryptLoad>
Meni radi bez problema, pauza je oko minut i uglavnom prođe. Jedini problem je što je sada RS ograničen na 1Mbps pa sve ide sporo. Bar za free korisnike.
[ mima33 @ 16.06.2009. 22:18 ] @
Molim te pomozi mi gde to da ubacim u CryptLoad nije mi jasno :(( daj malo preciznija upustva
[ calexx @ 16.06.2009. 23:35 ] @
Ne koristim CryptLoad pa ne znam ali valjda tamo gde se podešava rekonekcija. Da li negde nudi da koristiš CLR script? Ja trošim jDownloader pa za njega mogu da pomognem ali ne verujem da se bitno razlikuje podešavanje.
[ mima33 @ 17.06.2009. 09:24 ] @
pa molim te pomozi mi onda za jdownloader nije mi bitno preko koga cu skidati nego mi je bitno da skidam. Nadam se da me razumes :)
[ kale @ 17.06.2009. 12:41 ] @
Skriptu ubacujes u configuration, recconection, CLR skript:

[ ivanmil2 @ 28.06.2009. 06:57 ] @
Imam ruter TP-Link TD-8811, po zavrsetku download-a pocne da odbrojava 900 sec i kad prodje 10 sec ponovo se vrati na 900 i tako u krug odbrojava i nista se ne desava. Kada pokrenem rucno batch file dobijem na par sekundi samo crn prozor a zatim se izgubi. Da naglasim da mi je pre reinstalacije XP-a radio IP-changer odlicno, a sada se ovo desava. Verovatno treba neko podesavanje u XP-u.

molim za pomoc

hvala
[ vadamp @ 02.12.2009. 00:08 ] @
radio mi je onaj ipchanger2 sto je ivanmil postovao perfektno jedno godinu i po dana, i pre neki dan sam morao da reinstaliram sistem i promenim par komponenata i od tada ne mogu da nateram ipchanger2 da mi menja ip.... ostavio sam isti onaj ipchanger koji sam imao a skinuo sam opet isti sa onog linka medjutim nista se ne desava, opet samo cujem u pozadini error zvuk i to je sve....
ima li ko ideju sta bi moglo da bude u pitanju? hvala na odgovoru.

EDIT: Reseno, nedostajao .ocx fajl.... Sto je najjace, guglovao sam za resenje problema i nasao resenje na jednom forumu, a post u kome sam procitao resenje sam ja napisao! Hehe

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 02.12.2009. u 19:05 GMT+1]
[ niki 67 @ 02.12.2009. 22:45 ] @
A kako da ja podesim reconnect za Pirelli DRG A226G.Jos uvek nemam resenje.Uzeo sam ga prekjuce u Telekomu i o njemu ima veoma malo po forumima.Ako neko zna resenje neka kaze.Hvala svima unapred.
[ pancha66 @ 29.01.2010. 03:21 ] @
Imam ruter TP-Link TD-W8920G,pa bih zamolio ako neko moze da mi kaze shta treba da promenim u skripti da bi radila.Ja sam neshto pokushao ali bez uspeha...(da napomenem da imam skriptu koja je radila na Huawei MT-882 modemu). Hvala.
[ zentriks @ 04.06.2010. 18:43 ] @
E otkad mi uvalise ovaj ruter( tp link td-8816) ubi se da namestim da ovaj ip changer proradi ali mi ne ide nesto oko ove scripte. Kad u cmd -u ukucam telnet 192.168.1.1 on mi vrati ovako

e sad kad mu ukucam komandu wan adsl reset kojon obaram vezu on vrati ovo
. i naravno ip se promenila. e sad mi treba pomoc da prvilno napisem onu scriptu. Pokusavao sam 100 puta ali bezuspesno!!!!!

[Ovu poruku je menjao zentriks dana 05.06.2010. u 07:40 GMT+1]
[ zentriks @ 05.06.2010. 09:24 ] @
E na moju veliku radorst uspeo sam da napravim ono sto mi je trebalo. Ovaj ip changer 2 nece da radi sa ovim ruterom td-8816, te sam uzeo ip changer od MT-822 prepravio njegovu scriptu tako da sad radi ko doksa.
[ icemanbg @ 06.06.2010. 02:37 ] @
Da li neko ima ove adsl routere i ip changer?
za:
tp link 8840 ili
tp link w8901
kod Beotelnet-a.
[ CakiKralj @ 16.06.2010. 23:49 ] @
Ljudi ajde ako mozete da mi pomognete imam ruter tp-link 8817 i imam dinamicku ip adresu (neobee net) i kada restartujem ruter (uplaim i ugasim) trebalo bi da mi se promeni ip al medjutim meni je taj slucaj jako redak mozda 1 u nedelji uspe to, ja zovem podrsku oni nesto kazu kao kada nadje slobodan server promenice se,da li ima nacina nekog da ja promenim ip kada ja hocu??
pls help
[ janko.84 @ 17.06.2010. 18:30 ] @
@ CAKI
Probaj sa ovim ip-changerom.On je doduse napisan za TD-8816
ali je meni radio bez problema i na 8817.Ako ti treba za skidanje filmova i ostalog ,javi,pa cu ti objasniti proceduru bez IP-changera u JDownloaderu
[ calexx @ 17.06.2010. 19:40 ] @
Ako posle isklj/uklj rutera adresa ne bude promenjena, teško da će to da se uradi da neki drugi način. Jedino da se restartuje dok ne promeni.
[ janko.84 @ 17.06.2010. 21:31 ] @
calexx ,
U pravu si verovatno,ustvari sigurno si u pravu ,
al' tema je vezana za IP-changer pa nek proba nista ga ne kosta.
A verovatno jedino resenje za Cakija je promena providera.
Ali ako nece da menja provider-a lakse mu je da pokrece
Bat file 30 puta neko da rucno pali i gasi svaki cas.
[ CakiKralj @ 17.06.2010. 23:16 ] @
Mislite ako probam puno puta za redom da ce da uspe ?
[ CakiKralj @ 17.06.2010. 23:22 ] @
Evo prbaj sam i nece 30 x jbt.. :(
[ janko.84 @ 18.06.2010. 06:41 ] @
Ja bih definitivno zamenio provider-a.Ti si uzeo paket ADSL-a
sa dinamickom IP adresom,a kao da imas staticku.
Ja imam isti ruter kod Verata i sa tim ip-changerom
savrseno radi i menja IP adresu.Znao sam da ubacim
po 30 linkova u(oko 3 GB) u Cryptload ili JDownloader odem na posao,vratim se sve skinuto.Jedina mana tog IP-changera
je sto ne radi na Linuxu,al to tebi nije ni bitno.Pozdrav
[ CakiKralj @ 18.06.2010. 11:23 ] @
Ja sam cuo kada menjam provajdera da samo treba od ovoh sadasnjih da trazim migacioni kod i razduzim opremu i odma dobijam samo nz dal je to istina ne bi puno da cekam...
[ janko.84 @ 18.06.2010. 12:19 ] @
Skoro sam za drugara pitao u telekomu.Traze migracioni kod i potvrdu
da nemas dugovanja prema prethodnom provideru.Doduse cuo sam da su
neki uprkos tome sto se port ne demontira cekali i po mesec dana
na ponovno prikljucenje.Ali mislim da kod telekoma ne bi trebalo da imas
problema.
Raspitaj se uostalom ko sta nudi i kakve su ugovorne obaveze.
Ne zelim da ti namecem bilo kakvo misljenje,ali su moja iskustva sa veratom odlicna.Al to je vec malo Off topic
[ calexx @ 18.06.2010. 16:34 ] @
Ja sam jesenas promenio provajdera, od dotadašnjeg sam tražio MIK i dobio ga za sat-dva, otišao kod drugog, prijavio se i dobio opremu za par sati. Za svaki slučaj se raspitaj kod drugih provajdera da li imaju opremu, ti imaš port i samo je pitanje koliko će to brzo da se reši. Što se dugovanja tiče, verovatno dosadašnji provajder neće da izda MIK ako postoje dugovanja.
[ stefacabor @ 29.06.2010. 12:21 ] @
moze li neko da okaci liveHTTP ili CLR za tp-link 8816?
[ shecerko @ 01.07.2010. 20:46 ] @
celu noc sam se vrteo oko ovoga i nikako da resim pproblem za cryptload.
Moze li neko da postavi ip changer za telekomov HUAWEI Echolife HG520c.
hvala.
[ CakiKralj @ 02.07.2010. 09:10 ] @
ja ne razumem stace vam ti ip changeri kada jednostavno samo restartujete ruter i to je to ?
[ DieHardz @ 02.07.2010. 10:22 ] @
Danas sam promenio moj stari Huawei882 za Prielijev Discus DRG A226G router [studentska akcija] pa me interesuje kakvo je stanje sa IP changerom za njega. Oce li moci nesto da se nadje za njega?
[ bobiska @ 02.07.2010. 10:31 ] @
Citat:
CakiKralj: ja ne razumem stace vam ti ip changeri kada jednostavno samo restartujete ruter i to je to ?


Pristaviš 657 rs linkova i odeš u kafić sa cicom...ili više voliš da sediš sa tastaturom kod kuće i menjaš ip adrese?
Citat:
DieHardz: Danas sam promenio moj stari Huawei882 za Prielijev Discus DRG A226G router [studentska akcija] pa me interesuje kakvo je stanje sa IP changerom za njega. Oce li moci nesto da se nadje za njega?


Tebi sam odgovorio na benchu
http://www.elitesecurity.org/t340359-3#2461904
[ DieHardz @ 02.07.2010. 11:25 ] @
^ Fala puno! Isprobao sam rucno da pokrenem taj routerrecconect.exe i promenio je ip. Ubacicu ga danas i u jD.
[ Iksi @ 03.07.2010. 16:49 ] @
ja imam problem sa us downloader-om... naime ubacim ip changer koji mi kad
ga rucno pokrenem restartuje tp link td 8901g ali, kad hocu da ip changer
ubacim u us downloader ubacim .bat file ali download ne krece... help...
[ icemanbg @ 05.07.2010. 23:00 ] @
Citat:
Iksi: ja imam problem sa us downloader-om... naime ubacim ip changer koji mi kad
ga rucno pokrenem restartuje tp link td 8901g ali, kad hocu da ip changer
ubacim u us downloader ubacim .bat file ali download ne krece... help...


Probaj da koristis druge programe: Cryptload ili Jdownloader.
Pa ako ni kod njih nece onda se javi...
[ stefacabor @ 06.07.2010. 19:59 ] @
clr za tp-link td-8816 koji kod mene lepo radi:

Code:
<CryptLoad>
<Router name="tp-link 8816 stefaca" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="status.html" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="maintenance/tools_admin.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-maintenance.html" />
<Command method="GET" action="maintenance/tools_system.htm" />
<Command method="POST" action="Forms/tools_system_1">
<Parameter name="restoreFlag" value="0" />
<Parameter name="Restart" value="RESTART" />
</Command>
<Command method="GET" action="progress.htm" />
<Command method="POST" action="safebrowsing/downloads">
<Parameter name="client" value="Firefox" />
<Parameter name="appver" value="3.6.6" />
<Parameter name="pver" value="2.2" />
<Parameter name="wrkey" value="AKEgNitfAnMopVz8ooafcDTfSDfxrnTnir81ffCLlrKUJdKhGy6gMApRPy3Qw7yoDAy0M2uV9Kvm4E9QH0AEV49Y56vtZmi-jg" />
</Command>
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
</CryptLoad>
[ calexx @ 06.07.2010. 20:35 ] @
Zar vam je toliki problem da napravite clr? Ja sam ovih dana isprobavao neke free downloade i da ne bih čekao 15 ili 30 i više minuta, za par minuta sam napravio clr za HG520i. Samo se na crypt sajtu isprati kratko uputstvo i skripta je gotova. Ne restartuje možda za par sekundi ali za oko minut sve odradi.
[ shecerko @ 08.07.2010. 07:46 ] @
Zavrseni sve. Hvala na pomoci .Napravio sa crl za cryptload.i radi/pozdrav.
[ branko8777 @ 01.08.2010. 17:01 ] @
Hitno!!!!!Imam problem,ali ne razumem se bas ponajbolje.Otkad imam adsl (telekom-ov) DRG A226G ne mogu da igram igrice online,skoro sam doznao da mi je zakljucan port.Kako da ga otkljucam????Hitno mi je potrebna pomoc!!!!Molim malo opsirnije objasnjenje ako nije problem.
[ micuska @ 05.01.2011. 17:26 ] @
za janka 84....ae pls napisi kako da se namesti jdownloader za tp-link 8817....
ja ne mogu ni manuelno preko njega da restartujem ruter.....
[ janko.84 @ 06.01.2011. 20:23 ] @
Uh brate sledeci put PP.Sasvim slucajno sam naisao na ovo.Zamenio sam ruter pa moram po secanju,valjda cemo uspeti.
U Jdownloader-u ides Settings pa Reconnection...
Imas tab Live Header/Curl.
U okviru toga napisi username kojim pristupas ruteru,ispod toga password za pristupanje ruteru i na kraju IP adresu rutera (verovatno 192.168.1.1).
Kad to sve ISPRAVNO uneses klikni na ovo Create Reconnection Script.Na sledecem
prozorcicu Ok pa pristupas ruteru(trazice ti ponovo user i pass).
Kad udjes u podesavanja rutera idi na opciju Maintenance i u okviru nje System Restart
(ili reboot-ne secam se tacno).Restartuj,sacekaj minut dok se ne obavi rekonekcija
i Jdownloader ce te pitati da li zelis da snimis-naravno da zelis i to je to.


/edit: evo i slika da se lakse snadjes
Pozdrav
[ micuska @ 07.01.2011. 11:19 ] @
Uradio sam po tvom uputstvu ali nece da uradi zadnji korak tj da snimi rekonekciju....mozda je problem sto u spisku rutera nema moj model...
[ janko.84 @ 07.01.2011. 11:46 ] @
Zaboravi spisak.Sta konkretno nece da uradi?Sta ti javlja?Daj malo opsirnije
[ stefacabor @ 09.04.2011. 16:25 ] @
clr za TP-LINK TD-W8901G (provereno da radi):

Code:
<CryptLoad>
<Router name="TP-LINK TD-W8901G" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="status.html" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="maintenance/tools_admin.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-maintenance.html" />
<Command method="GET" action="maintenance/tools_system.htm" />
<Command method="POST" action="Forms/tools_system_1">
<Parameter name="restoreFlag" value="0" />
<Parameter name="Restart" value="RESTART" />
</Command>
<Command method="GET" action="progress.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="POST" action="safebrowsing/downloads">
<Parameter name="client" value="Iceweasel" />
<Parameter name="appver" value="3.5.18" />
<Parameter name="pver" value="2.2" />
<Parameter name="wrkey" value="AKEgNitCP1YTRpxEewxTfwGyAxoOiq5Oboc0JOyIpfhkdyeizKsppnPDmRKzXAnZJENQf2xAWVwEBLrb-2UtkUef18J37EcQcg" />
</Command>
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEY9_cCIPj3AjIF97sAAAM" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEY-fcCIKD4AioJ-rsAAP____9_MgX5uwAAAQ" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYjJYCIJCWAjIFDIsAAB8" />
</CryptLoad>
[ bunjuel @ 16.11.2011. 18:58 ] @
Poz svima ,molim za pomoc oko rutera tp link model TD-8817 ADSL2/2+.
Dali neko moze da mi pojasni kako da namestim da mi j downloader menja IP posle skinutog fajla...