[ deka @ 10.02.2008. 02:06 ] @
pre 10-ak dana prilikom rezanja neko dvd-a mi je komp pobrljao i pukao je sistem.pokusao sam da ga vratim preko acronisa i odradio sam Bad Sector Repair (sa istoimenim programom).
Morao sam jer je odbijao da podigne windows.
E sad posto sam uspeo da sredim sve gle cuda.
Na E particiji na kojoj su muzika i software, koja je na isto Hdd kao i C dosta programa ne moze da se instalira.
Javlja gresku, a vecina pesama secka.
Kao kad ploca preskoci.
Postoji li neki program koji me moze spasiti ove bede.
U pitanju su sve kolekcije strane muzike.
Pokusao sam sa MP3 repair tool ali uzalud.
Da samo dodam da muzika koju sam posle toga stavio na istu particiju radi super.
[ Shon3i @ 10.02.2008. 14:40 ] @
Ocigledno je da ti windows najverovatnije ne radi dobro. Najverovatnije da ti HDD ne radi u DMA modu, i zbog toga MP3 muzika secka prilikom playbacka. Ovo mozes popraviti tako sto ces u Device manageru, za IDE/ATAPI Devices na Primary Channel-u ili gde ti je zakacen HDD sa da promenis transfer sa PIO na Ultra DMA mod (ili DMA if avaible).
[ WuTang @ 10.02.2008. 14:53 ] @
Slazem se sa Shon3i. mada bi ti najbolje bila da reinstaliras windows-najbolje resenje!!!
[ deka @ 10.02.2008. 15:12 ] @
podignut je novi windows pre 3 dana i tad sam i proverio PIO-DMA podesavanja i sve je bilo ok.e sad ne mogu da proverim jer na karticama nemam gde.
evo slika.
pokusao sam da prekopiram muziku na drugi comp ali sita stvar.

[Ovu poruku je menjao deka dana 10.02.2008. u 16:40 GMT+1]
[ draganmi @ 10.02.2008. 16:10 ] @
Okači neki od tih mp3 fajlova, pa da ih izanaliziramo.
Možda su nepotpuni zbog grešaka diska u čitanju, odnosno gubljenja nekih sektora na particiji na kojoj su prvobitno bili snimljeni.
[ deka @ 10.02.2008. 17:29 ] @
Evo jedna pesma.
A zna li ko kako da vratim stavku propertis na ide grani, tj. na pri i sec kanalima.nema je.
a da ne brisem u registri bazi sub-keys-Master Is Data Chekum sum.
Nije mi jasno gde je nestala stavka propertis.


[Edit: zao mi je piraterija nije dozvoljena na forumu. Trebao si samo segment da okacis. Ili da posaljes na pm.]


[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 10.02.2008. u 19:33 GMT+1]
[ Shon3i @ 10.02.2008. 18:36 ] @
Posto sam skinuo pesmu, pesma je stvarno ostecena i mozes je popraviti lako bez ikakvog gubljenja kvaliteta

Sve sto trebas da uradis jeste da tu (i sve ostale pesme) otvoris preko foobara (preporucujem zadnji 0.95), selektujes sve pesme u okviru playliste, kliknes desnim klikom na jednu od njih i odes na Utils->Rebuild MP3 Stream. Ovo ce da protrci kroz svaku pesmu i da popravi frejmove.


A sto se tice gore slike, trebalo bi da imas advanced settings karticu, ali ocigledno da ti to nemas, sto postaje veoma sumnjivo, da driver nije u redu. Koji je chipset ploce. Mozda trebas da instaliras odgovarajuce IDE drajvere

Pozdrav, i izvini pravila su pravlia :)
[ deka @ 10.02.2008. 20:06 ] @
ploca je Matsonic MS 9047 C+ 533 intel D845, a kartica adv set je volsebno nestala.zato sam i stavio sliku.jeste da sam podizao windozu par puta i vise nisam 100% siguran kad je bila tu ali nadam se da je bila sad.pokusacu da instaliram IDE drivere.sad cu da kinem i onaj program pa da probam da spasim mjuzu.





[Ovu poruku je menjao deka dana 10.02.2008. u 23:54 GMT+1]
[ deka @ 10.02.2008. 22:58 ] @
Nisam uspeo sa onim programom da opsravim pesme nesto malo se primecuje poboljsanje ali i dalje preskace.
uspeso sam da vratim karticu adv. set. i sad mi je i na prim. i na sec. DMA ali nema nikakvu oznaku 4 ili 5 ili sta vec treba da stoji.samo mi sad komp radi sporije.

[Ovu poruku je menjao deka dana 11.02.2008. u 15:12 GMT+1]
[ Shon3i @ 11.02.2008. 15:59 ] @
Ova pesma koju si okacio ide kod mene glatko skroz :)

Pa bitno je samo da je DMA, ali bi valjalo da minimum bude 4 :) jer sto brze to bolje.
[ deka @ 11.02.2008. 22:55 ] @
Shon3e, slusaj ovo.pesme seckaju na svim playerima osim na WMP11, cak i na WMP9 secka i to sve na istom mestu.narezao sam 1 dvd tih ostecenih pesama i pustio.WMP11 ok ostali tropa.Na kompu imam od codeca ovo:
ac3
l3codecx
ffdshow-rev1839
XviD-1.1.3-
x264
ali to je samo na ovom. na drugom nije instaliran ni jedan codec.
preko cega si ti preslusao onu pesmu?
pozdrav

[Ovu poruku je menjao deka dana 12.02.2008. u 13:56 GMT+1]
[ draganmi @ 13.02.2008. 08:17 ] @
Citat:
deka: narezao sam 1 dvd tih ostecenih pesama i pustio.WMP11 ok ostali tropa.


Pošto fajlovi mogu da rade bez grešaka sa DVD-a u WMP11, bila stvar u aktuelnom (ili bivšem) radu HD-a ili ne, ona je sada preseljena na DVD, tj. fajlovi su na neki način oštećeni, iako ta greška očigledno može da se prevaziđe (za sada ne znamo kako i zašto).
Ja bih fokus diskusije skrenuo na HD-a na same fajlove, jer je softver prevashodni predmet ovog foruma, a ne rad hardvera.
Ipak bi trebalo da okačiš 2-3 (skraćena) fajla, da i mi ostali vidimo šta se stvarno desilo.