[ eprom2004 @ 16.02.2008. 12:02 ] @
Imam instaliran CentoPBX i situacija je ovakva. Kad me nazove korisnik koji je spojen preko interneta na moju centralu telefon zvoni i kad se uspostavi veza necujemo se , ja prekinem vezu i nazovem njega sve radi super cujemo se obostrano. Dali je mozda imo tko takav problem. Router mi je Mikrotik , ali mjenjo sam i router i stvar opet ista.
Hvala!
[ misk0 @ 17.02.2008. 00:07 ] @
Problem je sto ti RTP portovi nisu preusmjereni na ruouteru na asterisk. Moras ih preusmjeriti na asterisk i za tu dolaznu extenziju staviti canreinvite=no, a sto znaci da ce sva voice komunikacija ici preko asterisk servera a ne direkt izmedju aparata.
[ eprom2004 @ 17.02.2008. 18:49 ] @
Pa jesam to napravio ali opet isti problem jedino ako mikrotik ne podrzava ovakav oblik preusmjerenja 10000-10100 . i na svaku sam ekstenziu stavio canreinvite=no sve po uputstvu sto sam naso na trixbox stranicama za NAT ali nece pa nece , a sad mi se je pojavio jos jedan problem da jedan korisnik me moze nazvat a ja njega nemogu kao da je polovicno registriran na asterisk na panelu je malo zasjencan nije kao ostali korisnici kad se registriraju da su jasno vidljjivi nego malo slabije.

Ipak hvala
[ misk0 @ 18.02.2008. 19:47 ] @
A jesi na Asterisku ogranicio RTP portove na taj opseg? Defaultna vrijednost, koliko se sjecam je 10000-20000.
[ eprom2004 @ 19.02.2008. 09:02 ] @
Ma jesam i na Asterisku ogranicio kako i na Routeru ali opet isto kao da ta funkcia ne radi vec sam izbudalio stim , cak sam i ADSL modem mjenjo vec sam mislio da me on ne zeza . Makno Mikrotik i route narikto na ADSL modemu ali stvar opet ista i nakon mjesec dana muke iso sam se obratit ovdje da vidim mozda je vec neko imo takav slucaj ali izgleda da sam ja specifican i da je jedini ljek da odustanem od toga. E da i ponovo sam instaliro razne distribucije ali mi sa na nima desava da nemam zvuka ni u jednom smjeru znaci bilo ko da nazove, ovdje bar radi kad ja nazovem pa koristimo po principu korisnik me na zove spusti slusalicu pa ja njega naozovem i za sada to tako radi. Vec pomalo sumnjam na T.Comov firewal da me on nesto ne zeza ali tamo sta ja mogu iskljucit sam sve iskljucio a li nista se ne mjenja.

Ipak puno hvala na pomoci