[ GFC @ 18.02.2008. 15:49 ] @
Najzad su uspeli da smene katastrofu i truta D.P.

Nadajmo se da će novi direktor imati više sluha za nas smrtnike. Njega znam kao profesora sa jednog beogradskog fakulteta i mogu reći da je prilično razuman čovek.

E sad, koliko se on tu pita, to je druga stvar.

Ja se ipak radujem što lik poput D.P. i njegov bivši pomagač iz Vlade više nisu u sedlu :)

Izvor: http://www.sindikat-telekoma.co.yu/

Citat:

Na sednici Upravnog odbora Preduzeća za telekomunikacije „Telekom Srbija“a.d. održanoj danas, 18. februara za generalnog direktora imenovan je Branko Radujko, a za predsednika Upravnog odbrora izabran je prof.dr. Dragor Hiber.
[ MyWay @ 19.02.2008. 09:42 ] @
Citat:
GFC: Nadajmo se da će novi direktor imati više sluha za nas smrtnike.
Naravno da se očekuje da novi direktor bude uspešniji od prethodnog u svakoj firmi ali za ovaj deo nemam ni ja sluha. Da li znaš konkretno šta je problem vas smrtnika i konkretan uzrok problema i šta konkretno novi direktor treba da čini da se problemi reše? :-)
[ Ivan Dimkovic @ 19.02.2008. 10:48 ] @
Citat:
Ja se ipak radujem što lik poput D.P. i njegov bivši pomagač iz Vlade više nisu u sedlu :)


Da, umesto proslog partijskog aparatcika dosao je novi partijski aparatcik...

Da nazdravimo svi u to ime ;-)
[ Fuzz @ 19.02.2008. 12:24 ] @
Plop...shhhhhhhh....

Citat:
MyWay: Naravno da se očekuje da novi direktor bude uspešniji od prethodnog u svakoj firmi ali za ovaj deo nemam ni ja sluha. Da li znaš konkretno šta je problem vas smrtnika i konkretan uzrok problema i šta konkretno novi direktor treba da čini da se problemi reše? :-)


Pa evo, recimo bilo bi zgodno da ekipama nije potrebno vise od mesec dana kako bi izasle na teren.
[ drbogi @ 19.02.2008. 19:27 ] @
Pa ekipama već odavno ne treba mesec dana da izađu na teren. Ja sam nedavno selio 2 firmina broja i ADSL, otišao u petak oko 13h, ljudi iz TC se izvinjavaju i pitaju, jel mora to da bude danas? Još mi objasne da za jedan broj i ADSL neće biti nikakvih problema, ali za drugi moram malo pričekati, ja u čudu, ko bre petkom poslepodne da seli telefone, pomerim to, i već u ponedeljak proradio i taj broj i ADSL.
Eto ja imam potpuno drugačije iskustvo, normalan razgovor, normalan odnos, fenomenalna usluga. Pa bio sam spreman bar 7 dana da budem bez telefona, a ispalo je da samo par sati ujutro u ponedeljak nisam imao liniju.
Meni su upravo takve stvari bitne, jer je to ono što ja vidim kao korisnik Telekoma, a to iz koje će partije biti direktor, o tome se odlučuje na izborima, a ne u Telekomu.
Kada ga prodaju, onda prosto nikome više neće biti bitno ko je direktor. I smem da se opkladim da će biti gora i skuplja usluga nego što je sada, kao i u Mobtelu.
[ Fuzz @ 19.02.2008. 21:49 ] @
Bogi, meni je drago sto si imao tako pozitivno iskustvo, ali moja iskustva su ipak nesto drugacija.
Pre godinu dana je moja zgrada, znaci full (30-ak stanova) ostala bez telefona. Telekom je obavesten odmah. Nakon vise-manje svakodnevnog maltretiranja, liniju smo dobili nakon mesec dana. Ovih dana sam imao nesto drugaciji problem. Nakon visednevnog zamaranja glupavim objasnjenjima i netacnim informacijama, obavestili su me da bi ekipa mogla da izadje na teren u roku od 2-3 nedelje. Videcemo koliko ce im trebati.
[ drbogi @ 20.02.2008. 14:39 ] @
izvini mislio sam da govoris o nekakvom iskustvu od pre vise godina, zaista su takvi bili nekada, a ovo kod mene bilo sada u februaru.
Mene su odusevili najvise zbog normalnog pristupa, lepo objasnili sta moze da bude brzo, sta se ceka i zasto, posle toga jos i uradili obecano, zaista za svaku pohvalu. Mislim steta da ih neko i ne pohvali kada su ljudi zaista zasluzili!
[ Fuzz @ 20.02.2008. 18:45 ] @
Naravno.