[ Nedeljko @ 19.02.2008. 11:14 ] @
Da li bi neko bio ljubazan da mi okači neki primerčić za upotrebu FireBird-a iz C++ programa? Koristim MinGW C++ prevodilac za Windows. Šta treba sa FireBird-ovog sajta da skinem i instaliram? Hteo bih da napravim aplikaciju koja ne zahteva nikakav db server, već ima FireBird engine u dll-u i bazu pamti kao jedan fajl. Čuo sam da se to sa FireBird-om može.
[ savkic @ 19.02.2008. 16:45 ] @
> Da li bi neko bio ljubazan da mi okači neki primerčić za upotrebu FireBird-a iz C++ programa? Koristim MinGW C++ prevodilac za Windows.
> Šta treba sa FireBird-ovog sajta da skinem i instaliram?

Nisam nikada radio sa FB iz C++ pa nemam konkretnih primera, ono što tebi treba je IBPP C++ wrapper oko FBAPIa, pogledaj na njihovom sajtu sigurno ima primera.

> Hteo bih da napravim aplikaciju koja ne zahteva nikakav db server, već ima
> FireBird engine u dll-u i bazu pamti kao jedan fajl. Čuo sam da se to sa FireBird-om može.

Da to je tzv. FB embedded u FB 2.0 pored tog jednog dll FB servera moraju se koristiti i još neki neophodni fajlovi (ICU library) tako da ti je možda bolje rešenje FB 1.5x koji ne zahteva sve te dodatne fajlove.
[ mbabuskov @ 25.02.2008. 19:00 ] @
Moze bez problema sa IBPP-om. Ako koristis embedded, samo stavis prazan string "" za ime servera. Inace, ja preporucujem da ipak koristis firebird 2.0, tih par DLL-ova nije nista. Evo ti primera aplikacije koji sam ja napravio (Windows verzija je kompajlirana u MinGW-u) pomocu wxWidgets-a, IBPP-a i Firebird-a 2.0 embedded:

http://www.guacosoft.com/attic/

Kada instaliras, idi u direktorijum gde si instalirao, pa pogledaj koji sve fajlovi idu unutra.