[ M_Alma @ 20.02.2008. 12:41 ] @
potrebna mi je baza za PC kasu pekare...pa ako ko moze pomoci neka se javi...hvala unaprijed
[ domaci_a_nas @ 20.02.2008. 13:03 ] @
Uh bre Alma, stalno nešto hoćeš na gotovo, daj postavi barem sliku
[ Getsbi @ 20.02.2008. 13:17 ] @
Alma, samo ukucaj pc kasa u polje za pretragu i dobićeš linkove na teme koje su se time bavile i relevantne odgovore.
Da li je za pekaru ili mesaru malo je važno.
[ M_Alma @ 22.02.2008. 18:10 ] @
Hvala na pomoći...
[ bakydalabu @ 16.05.2015. 16:41 ] @
Potrebna mi je baza podataka za Pekaru.
Ne znam odakle da pocnem i sta da radim.
Da l' neko ima nesto sto bi moglo da mi pomogne?
Unapred hvala!

[Ovu poruku je menjao bakydalabu dana 16.05.2015. u 18:03 GMT+1]
[ captPicard @ 18.05.2015. 10:22 ] @
Citat:
Getsbi:
Alma, samo ukucaj pc kasa u polje za pretragu i dobićeš linkove na teme koje su se time bavile i relevantne odgovore.
Da li je za pekaru ili mesaru malo je važno.

[ bakydalabu @ 19.05.2015. 00:23 ] @
Da ali ne mogu da nadjem resenje.
Da l' ima neko uradjen neki primer Pekare...mnogo bi mi znacilo.
[ Getsbi @ 19.05.2015. 08:44 ] @
Očigledno da niko nema gotovu aplikaciju.
Ako je proizvodnja u pitanju, za to postoji primer u Top temi Gotovi programi članova foruma.
Ako je u pitanju prodaja, mogu da ti ponudim model koji se bavi dnevnim prometom u maloprodaji.
Za početak u Access-u napravi ovakav model. Onda napravi forme za šifarnike (TarifneGrupe, GrupaArtikli, JediniceMere i Dobavljaci) i popuni ih.
Potom formu za Artikle da bi imao ponudu za kupce. I to popuni.
Na kraju sledi ulaz robe preko kalkulacije i njihovih stavki, te izlaz preko Dnevnog prometa i njegovih stavki. Izveštaje ćeš napraviti sam po želji.
[ captPicard @ 19.05.2015. 09:01 ] @
PC kasa1
PC kasa2
[ bakydalabu @ 19.05.2015. 10:05 ] @
Citat:
Getsbi:
Očigledno da niko nema gotovu aplikaciju.
Ako je proizvodnja u pitanju, za to postoji primer u Top temi Gotovi programi članova foruma.
Ako je u pitanju prodaja, mogu da ti ponudim model koji se bavi dnevnim prometom u maloprodaji.
Za početak u Access-u napravi ovakav model. Onda napravi forme za šifarnike (TarifneGrupe, GrupaArtikli, JediniceMere i Dobavljaci) i popuni ih.
Potom formu za Artikle da bi imao ponudu za kupce. I to popuni.
Na kraju sledi ulaz robe preko kalkulacije i njihovih stavki, te izlaz preko Dnevnog prometa i njegovih stavki. Izveštaje ćeš napraviti sam po želji.


Znate kako...rec je o proizvodnji. Mozete da postavite link, nov sam ovde pa se ne slanazim bas najbolje?
Al' svakako ste mi pomogli sa ovim .jpg
Nadam se da cu nekako naci izlaz iz ovog :)
[ captPicard @ 19.05.2015. 10:33 ] @
Ako niste do sada radili sa bazama podataka, teško ćete napraviti upotrebljiv program. Proizvodnja je malo zeznuta, osim dobrog poznavanja teorije potrebno je dobro poznavati i rad sa bazama podataka. Imate ovdje tema gdje su obrađivane te teme pa malo potražite.
[ Getsbi @ 19.05.2015. 14:24 ] @
Evo linka za proizvodnju http://www.elitesecurity.org/t404201-0#2643384