[ axx420 @ 21.02.2008. 08:37 ] @
Dakle, zvao mts:express pa zatim korisnički servis koji mi je potvrdio.
Konkretno sam pitao za BEL150.

Ako imate besplatnih minuta, trošite ih, ostalo je manje od 9 dana.
[ boban779 @ 21.02.2008. 08:56 ] @
Jeste da ne koristim MTŠ ali ovo je stvarno sramota ako je istina.
[ dintel011 @ 21.02.2008. 11:18 ] @
Istina je.
Mogli su da nas obaveste sms-om al eto nisu stigli.
Kao su krenuli ima da ukinu besplatne dolazne pozive u R.Srpskoj i u CG.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.02.2008. 12:37 ] @
Tema je TOP na forumu, moze li jos neko da potvrdi informaciju?

I da li se to odnosi samo na BEL ili i na MIX pakete?

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 21.02.2008. u 13:52 GMT+1]
[ Emil Ranc @ 21.02.2008. 12:52 ] @
Istina je. Operater na 789 je rekao da bi trebalo da dobijem SMS sa tim informacijama. Znači, sve prenešene minute možete potrošiti do kraja februara, posle toga sve "po starom".

Veoma lepi potezi Telekoma u poslednjih par meseci, nema šta.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.02.2008. 12:58 ] @
Pa i nije sve po starom Uspostava veze je povecana, kao i zaokruzivanje prvog minuta nakon potrosene kvote besplatnih minuta.
[ Dr Darko @ 21.02.2008. 13:02 ] @
I ja sam proverio na 789- ukida se prenos besplatnih minuta i poruka od 01.03. Bruuka!
[ Slobodan Milivojevic @ 21.02.2008. 13:12 ] @
Je l' vazi samo za BEL ili i za MIX?
[ VRider @ 21.02.2008. 14:26 ] @
Prema onome sto su meni rekli, vazi i za Bel i za Mix.
Inace, ono sto sada preneses (iz februara), mozes da trosis naredna tri meseca ili kako vec, ali martovske minute i poruke neces moci da prenosis...
Sranjce, sta da se radi...
[ genijalcina @ 21.02.2008. 14:34 ] @
Evo sad i ja proverih. Kaze da se za sve pakete ukida jer je to prnosenje bilo u okviru promotivnog perioda... E, stvarno su.... Dno...
[ Laki024 @ 21.02.2008. 14:40 ] @
Nemogu da verujem!!!
Sada mi je drago sto nisam uzeo telefon od njih!
Sada barem mogu da raskinem ugovor sa njima ako je ovo istina...
Ali da predjem kod telenora opet nema smisla posto ce i oni da ukinu prenos minuta uskoro...
BRUKA BRUKA BRUKA
SRAMOTA SRAMOTA SRAMOTA

Ovo je rekao nas poznati sportski komentator, nakon sto je kosarkaska velesila , kao domacin ispala u 1. kolu EP u kosarci pre nekoliko godina, i ostala daleko od elite
Ovakvu sudbinu predvidjam i telekomu, a i telenoru....
Jos uvek se uzdam u Vip, ali sve manje.

Evo moje stanje na danasnji dan

U mrezi 110min
Van 135min
sms 270

Tarifni profil mix 500 - 125 minuta i 125 poruka, a prethodni mesec "uvecani" bel150 pa mi je od toga ostalo i minuta i sms poruka ..

aKO je ovo istina ne znam kako cu da potrosim ove minute , a pogotovo sms poruke do kraja meseca, posto dosta malo koristim telefon u zadnje vreme, ali da raskidam ugovor mislim da je doslo vreme
[ voja_pfc @ 21.02.2008. 14:44 ] @
Kakav bre promotivni period.
Kakve lazovcine, ovo je stvarno strasno sta rade.
Kao sto su slagali za dodatne minute u bel.

Pa mix je i krenuo kao copu/paste prenesi paketa, koji je i postavljen kao paket kome je glavna mogucnost prenos nepotrosenih poruka i razgovora.
I jos prave budale od nas.

Da li iko u ovoj zemlji moze zastititi potrosace ili se mi mozemo na neki nacin udruziti.
Kakva Evropska Unija, bezite od nas, bolje za vas, kriminal , monopol i korupcija na svakom koraku.
Vlasti se menjaju, ali isti ljudi ostaju.
Stvarno sam ogorcen.
[ pisac @ 21.02.2008. 15:12 ] @
Oni koji su sklopili ugovore, verovatno mogu da tuže mt:s ukoliko im promeni način tarifiranja dok su u ugovornoj obavezi, a neće da im raskine ugovor dobrovoljno i bez štete po korisnika. Tržišna inspekcija, 011/3227-376, 27.marta 43 (ili kako god se zvala sada ta ulica).

U svakom slučaju, sve minute koje ste uštedeli do trenutka obaveštenja (o promeni načina tarifiranja) preko sredstava informisanja moraju da vam čuvaju 3 meseca, po uslovima koji su važili do trenutka obaveštenja. I tu nema dileme, dobijate ih na sudu 100%.
[ Laki024 @ 21.02.2008. 15:29 ] @
Citat:
pisac: Oni koji su sklopili ugovore, verovatno mogu da tuže mt:s ukoliko im promeni način tarifiranja dok su u ugovornoj obavezi, a neće da im raskine ugovor dobrovoljno i bez štete po korisnika. Tržišna inspekcija, 011/3227-376, 27.marta 43 (ili kako god se zvala sada ta ulica).

U svakom slučaju, sve minute koje ste uštedeli do trenutka obaveštenja (o promeni načina tarifiranja) preko sredstava informisanja moraju da vam čuvaju 3 meseca, po uslovima koji su važili do trenutka obaveštenja. I tu nema dileme, dobijate ih na sudu 100%.


Slazem se sa tobom, trebali su da nas obaveste da minuti koji smo sada preneli mozemo da iskorisimo u naredna 3 meseca, a da se minuti neprenose vise od npr 1mja, odnosno da se minuti prenose zakljucno sa 30. aprilom, pa jos ajde nekako!

Inace meni je preostalo brdo besplatnih minuta i poruka posto mi je u decembru i januaru sekundarna kartica bila 063 1 din 1 minut u 063, pa skoro uvek kada sam zvao 063 zvao sam sa te kartice...

SRAMOTA , SRAMOTA , SRAMOTA
[ Slobodan Milivojevic @ 21.02.2008. 15:44 ] @
Necu da prizivam djavola, ali kod Telenora se paket zove Prenesi, nece valjda da se paket zove Prenesi, a da nema prenosenja...

Pu pu pu, daleko bilo...
[ evolution @ 21.02.2008. 15:45 ] @
Citat:
Laki024:
Ali da predjem kod telenora opet nema smisla posto ce i oni da ukinu prenos minuta uskoro...


Nece biti ukinuto prenosenje saobracaja, kao sto nije nijedan tarifni paket Telenora do sad.
Kod Telenora postoji paket koji se upravo tako i zove - PRENESI, koji upravo naglasava njegovu osnovnu prednost i mogucnost koju nudi. On je prvi, a kako stvari stoje bice i jedini paket na trzistu sa tim povoljnostima, ukoliko mts u pet do dvanaest ne promeni ove nove, jos ne primenjene uslove.
[ MP3MP3 @ 21.02.2008. 15:46 ] @
Grozno,stvarno.Prvo daju i u pozadini nesto poskupi pa onda oduzmu a poskupljenje ostane(Bel).Daju pa kad se naviknes otmu.Kako li ce Tele(sm)or da reaguje.Cim budu culi da su jeftiniji pasce u komu i ukinuce prenosenje i povecace cenu sms-a i razgovora.Takvi su oni,nemogu da podnesu da budu jeftiniji.Uglavnom horor za postpaid korisnike!Sta je sledece zaokruzivanje sms-a?Ako posaljete 1 sms, naplacuju 5 sms-a.Jeftiniji razgovori kad je pun mesec vikendom!
:-) ;-)
[ Joker @ 21.02.2008. 15:51 ] @
Još i sada na sajtu za MIX piše:
MIX

Karakteristika ovog tarifnog profila je ista cena razgovora ka svim mrežama u nacionalnom saobraćaju, a ona zavisi od izbora paketa i mesečne pretplate, koja može biti 250, 500, ili 1000 dinara. U okviru pretplate dobijate određen broj besplatnih minuta i SMS poruka ka svim mrežama u nacionalnom saobraćaju.

I to nije sve! Imate mogućnost prebacivanja besplatnih minuta i SMS poruka, odnosno možete da ih trošite u periodu od tri meseca.
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117
Mislim da ne treba da nam bude teško da svaki od nas napiše mail udruženju za zaštitu potrošača, ili tržišnoj inspekciji
[ Laki024 @ 21.02.2008. 16:15 ] @
Citat:
djuice: Nece biti ukinuto prenosenje saobracaja, kao sto nije nijedan tarifni paket Telenora do sad.
Kod Telenora postoji paket koji se upravo tako i zove - PRENESI, koji upravo naglasava njegovu osnovnu prednost i mogucnost koju nudi. On je prvi, a kako stvari stoje bice i jedini paket na trzistu sa tim povoljnostima, ukoliko mts u pet do dvanaest ne promeni ove nove, jos ne primenjene uslove.


Nije istina!

Promenili ste nedavno sve tarife na prepaidu i poceli da zaokruzujete na mint!

Promenili ste tarifni dodatak omiljeni broj od koga je sada samo ime ostalo isto ( verovatno za obmanu korisnika ) SRAMOTA i vama!

Ako i raskenem sada zbog ovoga ugovor sa mt:s om i odlucim da predjem na telenor posteid, nezaboravi jos jednom da su vam cene telefona skuplje nego u prodavnici gde nema obaveze vezivanja - uz neke tarifne pakete!!!

Tako da ako se promenite odoh i od vas ubrzo

Nepada mi napamet da se vezujem ugovorom za nekog operatera ( hvala bogu sto mi je isteklo sa mtsom sada 1. februara ) , a pogotovo ne kod vas posto su vam cene telefona paprene!

Da date npr samsung e250 uz prenesi 125 ( 590 din mesecno) za 1 din uz obavezu od 2 god mozda bih i razmislio - ovako nisam lud

Poz za mobilne operatere!

Uzdamo se jedino uz vas Vip- vi do sada niste nista menjali ( istina niste ni uvodili pa bi vreme bilo da oterate u cosak ova dva lopova )
[ MilanMilan @ 21.02.2008. 16:42 ] @
Ovo je i definitivno previse. Cim mi istekne ugovor, cao!
Jebote, svakog meseca treba da pratim vesti i razmisljam sta i kako da radim, da bi se uskladio sa njihovim izmenama. U decembru su poslali sms u kom su rekli da se broj minuta povecava, niko nije pominjao 'promotivni period', i slicno. Isto tako i za prenosenje. Jedino gde su rekli da je 'akcija' je ono povecanje minuta za decembar i januar.

BRUKA.
[ BioSQUAD @ 21.02.2008. 16:49 ] @
Hahha. Mnogo jadno i smesno sta sve su u stanju da urade. Joj, gde mi zivimo. Pa sta je bre ovo ljudi? Sta su poludeli?
Sad je red na VIP da unese nesto dobro pa da ih sj.... svi ovi lopovi.
[ zzviktor @ 21.02.2008. 16:56 ] @
Ma oni moraju da postuju ugovore svima onima koji su ugovore sklopili na 2
godine.

Procedura je sledeca
Kopirati ugovor, i objasniti u kratkom dopisu problem, i sve to dostaviti
trzisnoj inspekciji.

Ako bude toliko prigovora da se trzisna inspekcija zainteresuje onda ce se
nesto i uraditi...


[mod] Obrisan deo teksta koji nema veze sa temom



�b��"���j׫�)���h��gj���"��(���

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 21.02.2008. u 23:03 GMT+1]
[ Catch 22 @ 21.02.2008. 21:57 ] @
Citat:
Laki024: Uzdamo se jedino uz vas Vip- vi do sada niste nista menjali ( istina niste ni uvodili pa bi vreme bilo da oterate u cosak ova dva lopova )

Pa Vip je i "patentirao" na našem tržištu sve negativne stvari, koje eto jednu po jednu preuzimaju i ostala dva operatera
1. Zaokruživanje prvog minuta... © by Vip Mobile
2. Postpaid bez prenošenja neutrošenih minuta © by Vip Mobile

Očigledno je da su se lepo dogovorili po starom dobrom principu "vrana vrani oči ne kopa"...
[ owim @ 22.02.2008. 03:38 ] @
U Ugovoru zaista postoji stavka da može da se odbije da se plati račun u roku od 7 dana od prispeća ukoliko je došlo do promene uslova koje ne prihvata korisnik. Inače, ugovor i aneksi jezivo su napisani, potpuno u korist Telekoma.

Da li je neko ko ima ugovor sa telefonom (paket: telefon na 2 god) zaista _raskinuo_ ugovor i da nije morao da plati penale?

clan 11.2.
Telekom moze da izmeni cene i druge komercijalne uslove...
Korisnik moze u roku od 8 dana od ispostavljanja racuna koji sadrzi promene otkazati ugovor.
Ako korisnik otkaze ugovor u roku na period obuhvacem promenama, primenice se prethodno vazeci uslovi, a razlika u odnosu na iznos placen placen po ispostavljenom racunu ce biti vracena strani koja potrazuje.

[Ovu poruku je menjao owim dana 22.02.2008. u 05:33 GMT+1]
[ owim @ 22.02.2008. 03:45 ] @
Citat:
Inace, ono sto sada preneses (iz februara), mozes da trosis naredna tri meseca ili kako vec

Kako sam razumeo, mislim da nije tačno. Od 1.3.2008. ništa se ne prenosi. Poslao zvanični dopis.

Koliko je trajalo? Od oktobra do marta. Jako čudno. Imam utisak da ovo neko radi iz interesa, da smanji cenu Telekoma pred privatizaciju. Niko normalan ne menja tako krupne stvari "na noćnoj sednici", bez objave na sajtu.

Telenor mi smeta što je neflexibilan (promeniš Prenesi tarifu u drugi Prenesi tarifu - i izgubiš minute), a MTS što je nedosledan. Kao da su deca. Pitam se ko vuče ove poteze? Ima li veze s time što je od pre 2 dana Radujko novi gen. direktor?

Ima li iko inside info? Hvala.
[ Catch 22 @ 22.02.2008. 05:54 ] @
Treba sačekati zvanično obaveštenje, jer za MIX nema uopšte logike... za Bel je to i onako uvedeno naknadno "pride".
Logičnije mi je da se Bel vraća na staro, ali sačekajmo ipak neko zvanično obaveštenje (!?!)
[ srdjee @ 22.02.2008. 10:37 ] @
Ja sam na MIX paketu i sad sam dobio poruku u kojoj kaze da se 1. marta zavrsava PROMOCIJA u kojoj su SMS i minuti ukluceni u pretplatu prenoseni 3 meseca

Nisam znao da je to bila PROMOCIJA, a i sad ne pise nigde.

[ Joker @ 22.02.2008. 11:19 ] @
Ja sam trazio i u promocijama, takođe nema ništa o ovoj usluzi. To im je izgleda način da ukinu prenos preostalih minuta i sms-a.
[ dragan_1234 @ 22.02.2008. 11:20 ] @
Evo i ja pozvah korisnički servis!!!! KATASTROFA!!!!!

Evo hronološkog pregleda poslovnih poteza našeg dragog prijatelja mt:s

Prvo povećanje BEL paketa od decembra išlo je ovako:

Prvi SMS koji sam dobio je da se BEL paketi uvećavaju za 40% od decembra pa na dalje. (Informacija proverena kod operatera 789)
Drugi SMS da se BEL paketi uvećavaju za još 40% u trajanju od 01.12.2007. - 31.01.2008., dakle promcija.

Tada sam kod tri razliita operatera proveravao ove informacije i dobio objašnjenje da je prvih 40% za stalno, a da imamo još 40% u trajanju promotivnog perioda od 2 meseca.

Onda počinje famozno zaokruživanje minuta... Prvo su zaokruživali sve a onda se delimično dozvali pameti (mnogo pljuvanja od strane korisnika) pa nastavili da zaokružuju samo minute posle potrošenih "besplatnih"...

Zanimljivo je što su iskoristili period konfuzije (kada se nije znalo šta se zaokružuje) da zaokruže i one "besplatne" pa sam ja za tih 10 dana potrošio sve besplatne minute iako mi uvek traju bar 25 dana ako ne i ceo mesec....

E sada stiže mi i ova aktuelna poruka da nam se završava "period promocije" za prenošenje minuta... Ne bude mi teško i pozovem po ko zna koji put 789 i šta saznam... da BEL paketi nemaju uvećanje kao što je prvobitno bilo objašnjeno od strane operatera.. odnosno da je moj paket BEL 400 ponovo 320 + 80 minuta, i da je izmišljena "promocija" prenošenja stvarno gotova... Dakle sve je po starom samo što nam ostade zaokruživanje minuta.... ČIST LOPOVLUK...

Šta tek reći za MIX pakete koji su nastali kao pandan Telenorovim paketima PRENESI... Šta ćemo korisnici MIX paketa prenositi nije mi poznato...

Mislim da je najbolje da svi PRENESEMO svoje mobilne na 062, 063 mrežu i budemo zadovoljni korsnici... Njihova ponuda je i dalje ista i ne menja se sa mesečevim menama kao ponuda mt:s-a
[ jorgos @ 22.02.2008. 13:32 ] @
MTS korisnicima: "vi ste glupaci stoga mozemo da vam radimo sta hocemo..." tako nekako zvuce sva obavestenja koja stizu u zadnje vreme od naseg operatera.

Apelujem da ako postoji neko od korisnika ovog foruma ko bi zaista mogao da nam objasni zakonska prava nas koji smo vezani ugovorom npr. kako da nastupimo zajedno, kakvu tuzbu da napisemo i sl. a u cilju branjena svojih prava...

uzasno sam ljut zato oprostite na eventualnim gramatickim i pravopisnim greskama...
[ majce22 @ 22.02.2008. 14:54 ] @
sramota
[ enthusy @ 22.02.2008. 15:38 ] @
Kao sto je vec receno, ovo na MIX paketima nikada nije ni bila promocija jer je MIX kopija Telenorovog PRENESI. To su sada slagali da bi nam ukinuli prenosenje.
I mene jako interesuje zasto mt:s to ne napise lepo u Vestima na svom sajtu??? Zasto nije napisao i kada je ukinuo jeftine pozive ka m:tel u RS??? Zasto u Vestima pisu samo pozitivne stvari??? Pisu kako su donirali par kompjutera nekoj skoli (sto nikoga ne interesuje), a ne pisu da su ukinuli neke minute ili poskupeli pozive (sto sve nas interesuje)!

A bas su mi lepu poruku obavestenja poslali koja kada se prevede znaci "Skupio si neke minute i verovao si nam da pocevsi od sada imas 3 meseca i nedelju dana da ih potrosis? Malo morgen, imas samo nedelju dana!"

P.S. A sada svi mt:s postpaid korisnici neka pogledaju u monitor i kazu "Nisam pametniji od djaka petaka"

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 22.02.2008. u 16:53 GMT+1]
[ bakara @ 22.02.2008. 15:56 ] @
Citat:
dragan_1234
Mislim da je najbolje da svi PRENESEMO svoje mobilne na 062, 063 mrežu i budemo zadovoljni korsnici... Njihova ponuda je i dalje ista i ne menja se sa mesečevim menama kao ponuda mt:s-a

Ja se kladim da ce za mesec dana i telenor da uradi istu stvar.
[ Catch 22 @ 22.02.2008. 16:59 ] @
Informacija je nažalost tačna i za MIX pakete
[att_img]
[ strba @ 22.02.2008. 18:22 ] @
Kakva bruka, pa ovo moze samo kod nas i nigde vise..... :( idijotizam najgore vrste prema korisnicima....

Opis mix profila...... ? tj. ko je ovde sada lud...
Citat:
MIX

Karakteristika ovog tarifnog profila je ista cena razgovora ka svim mrežama u nacionalnom saobraćaju, a ona zavisi od izbora paketa i mesečne pretplate, koja može biti 250, 500, ili 1000 dinara. U okviru pretplate dobijate određen broj besplatnih minuta i SMS poruka ka svim mrežama u nacionalnom saobraćaju.

I to nije sve! Imate mogućnost prebacivanja besplatnih minuta i SMS poruka, odnosno možete da ih trošite u periodu od tri meseca.


Mislim ako vise nema ni jednog tarifnog profila kod koga minuti traju tri meseca... onda nemam reci :( necu da trosim telefon vise...



[Ovu poruku je menjao strba dana 22.02.2008. u 19:41 GMT+1]
[ pisac @ 22.02.2008. 19:17 ] @
Ljudi, kukanjem nećete ništa postići.

Postoji Tržišna inspekcija. Napišite lepo kulturnu, uravnoteženu i argumentovanu žalbu (bez ljutih reči i emocija), i podnesite im (27.marta 43, u zgradi u kojoj je sekretarijat za urbanizam, na prizemlju desno) zajedno sa svojom adresom i kontakt telefonom. Zakonski rok za rešavanje svih žalbi je mesec dana, ali ga skoro redovno prekorače.

Dakle, nemojte ovde da mi kukate i puštate žalopojke, nego preduzmite nešto konkretno u cilju ispravljanja nepravdi, i kažnjavanja bahatih firmi.

Mt:s ima puno pravo da menja tarifiranje u svojim paketima, ali nema pravo da to radi retroaktivno, odnosno da vam danas kaže da besplatni minuti (koje ste skupili do sada) više neće važiti za nedelju dana. Ti minuti moraju trajati 3 meseca.
[ Catch 22 @ 22.02.2008. 19:56 ] @
@pisac: Zaista nema potrebe da ponavljaš vlastitu poruku sa prethodne strane: http://www.elitesecurity.org/p1866151
Sledeći put brišem nepotrebne duple poruke...
[ Predrag Supurovic @ 22.02.2008. 20:03 ] @
Ma kvaka je sto smo saznali da je bio promotivni period tek danas kada su poslali SMS-ove d ana sobaveste da od 1. vise nema prenosenje besplatnih minuta i poruka. To je veoma ozbiljno krsenje zakona. Nijednom recju do sada nisu pominjali bilo kakvu promociju, vec su nas bas suprotno, obavestili da su u pakete ukljucili nove usluge kao standardnu ponudu.
[ milo @ 22.02.2008. 20:49 ] @
Ma to su bre lopovcine !!! Misle da smo mi ovce ! Misle: pisite vi po vasim fuck*ng forumima sta god hocete, a mi cemo da vas sisamo... Raskidam ugovor podhitno ! Imam prepaid kartice sva 3 operatera, pa cu da kombinujem. Jeste, placacu skuplje, ali mogu ja i manje da pricam... Ali zato niko od tih kriminalaca nece moci da zna koliko para cu da im ostavim ovog meseca. Mozda 5000 din , mozda 0, nemam pojma, zavisi od raspolozenja... Mislim da je to jedini pravi odgovor na ovakve svinjarije !
[ pisac @ 22.02.2008. 21:33 ] @
Citat:
Catch 22: @pisac: Zaista nema potrebe da ponavljaš vlastitu poruku sa prethodne strane: http://www.elitesecurity.org/p1866151
Sledeći put brišem nepotrebne duple poruke...
;)


Eto, čim čovek oseti vlast... :-)

Ma nerviraju me žalopojke i kukanja, mrzim to. Ja sam mt:s otkačio odavno, i to upravo zbog takvog nekontrolisanog menjanja tarifa. Dakle, šta kukate, preduzmite nešto konkretno...
[ BioSQUAD @ 22.02.2008. 21:48 ] @
Ljudi, zar mislite da mts ce da promeni "misljenje" sto neko ce da se zali kod trzisnog inspektora? Smesno!
[ enthusy @ 22.02.2008. 22:37 ] @
Citat:
BioSQUAD: Ljudi, zar mislite da mts ce da promeni "misljenje" sto neko ce da se zali kod trzisnog inspektora? Smesno!


Promenice "misljenje" kada za dve godine izgube dva miliona korisnika. Telenor-ovi PRENESI paketi su sada identicni kao mt:s-ovi MIX paketi s tim sto kod Telenora mogu da se prenose besplatni minuti i poruke u naredna tri meseca.
[ meda011 @ 22.02.2008. 23:56 ] @
Citat:
enthusy: Promenice "misljenje" kada za dve godine izgube dva miliona korisnika. Telenor-ovi PRENESI paketi su sada identicni kao mt:s-ovi MIX paketi s tim sto kod Telenora mogu da se prenose besplatni minuti i poruke u naredna tri meseca.


Sigurno ce da promene misljenje, narocito ako se zali vise od 300 - 400 korisnika. pa ih inspekcija rebne malo po novcaniku (a kazne i nisu bas male).
Ja licno sam imao slican problem sa auto kucom kompresor, gde su mi trazili da doplatim jos 700e za vec u celosti placen auto po njihovoj dinarskoj profakturi, na ime kursne razlike, ali sam problem resio prekotrzisne inspekcije, a ak kompresor je platila kaznu u iznosu od 130.000,00 dinara.
[ BioSQUAD @ 23.02.2008. 00:28 ] @
I Telenor nam skinuo "Omiljeni broj". Verujem da su se zalili mnogo! I nista od toga! I ovo tako ce bude. Oni su odlucili da to urade, pa sad ko voli, nek izvoli.
[ pisac @ 23.02.2008. 00:38 ] @
Očigledno ne vidiš razliku izmedju onog i ovog slučaja, tako da nisi kompetentan da pričaš o uspehu žalbe tržišnoj inspekciji u ovom slučaju.
[ somilily @ 23.02.2008. 11:13 ] @
Ne znam da li se neko seca kad je mts uveo mogucnost prenosa besplatnih minuta , koliko se ja secam sazvali su konferenciju za novinare i to je bila vest na svim informativnim emisijama od RTS-a do B92 i onda nisu nista pominjali da ce to biti promotivni period od par meseci
[ MP3MP3 @ 23.02.2008. 11:36 ] @
Bar su trebali da povecaju broj besplatnih minuta i sms poruka,ako su vec hteli da ukinu prenos.Da umesto recimo 50 min. i 50 sms-a daju 60min. i 60 sms-a...Ali ovako je previse jadno.
[ pctel @ 23.02.2008. 12:39 ] @
Citat:
meda011: Sigurno ce da promene misljenje, narocito ako se zali vise od 300 - 400 korisnika. pa ih inspekcija rebne malo po novcaniku (a kazne i nisu bas male).

Da li postoji primer u istoriji Srbije da je inspekcija kaznila Telekom? Zanimaju me i primeri za druga slicna preduzeca - Infostan, Elektrodistribuciju, Dunav Osiguranje, NIS...?
Krsenja zakona je uvek bilo, bilo je i zalbi, ali, koliko mi je poznato na tome se uvek zavrsavalo.

Citat:
Ja licno sam imao slican problem sa auto kucom kompresor...

To nije sporno, ali to su babe i zabe.
[ BioSQUAD @ 23.02.2008. 14:01 ] @
Citat:
Da li postoji primer u istoriji Srbije da je inspekcija kaznila Telekom?


To sam hteo i ja da pitam! Pa mislim, drugo je da kaznis neku tamo levu kompaniju (privatnu) a drugo TELEKOM!
Daj boze da vam uspe!
[ Ciprijani @ 23.02.2008. 14:22 ] @
kakvi smradovi
[ evrropa @ 23.02.2008. 20:33 ] @
Citat:
Ciprijani: kakvi smradovi

cigani, uvek bili.
[ Emil Ranc @ 23.02.2008. 20:42 ] @
Bilo bi dobro da se javi neki pravnik, koji bi nam sastavio tužbu, okačio na internet, koju bi onda svi nezadovoljni skinuli, potpisali i poslali na adresu tržišne ili gde već treba. Ja verujem da bi bar jedan promil telekomovoh postpejd klijenata učestvovao u ovome, a to je oko 2 hiljade ljudi, a verovatno bi ih bilo i mnogo, mnogo više.

Naravno, treba obavestiti i medije o toj akciji - zamislite naslov u novinama: "10.000 KORISNIKA POST-PAIDA TUŽI TELEKOM ZBOG OBMANE" i sl.
[ dragan76 @ 23.02.2008. 20:54 ] @
slazem se sa ovim. ja tek treba da guram dvogodisnji ugovor. a potpisao sam ga kad je vazilo 'prenesi' pravilo. sad nema nazad osim da trazimo svoja prava.
[ Catch 22 @ 24.02.2008. 01:26 ] @
Ne verujem da će ikakave žalbe / peticije dati bilo kakav rezultat iako je novi direktor pravnik (valda?).
Sve u vezi Telekoma je od uvek bilo čista politika, pošto je to jedna od par firmi na kojima ova država (vlast) počiva. Zbog toga su još uvek, verovatno najveći monopolisti u državi iako im je pravo na monopol odavno isteklo.
Ovo što se nama korisnicima sada dešava je izgleda posledica "zavođenje reda u poslovnoj politici" od strane novoizabranog rukovodstva (direktora)...
Mogu samo da zamislim kako zaposleni, koji su zaduženi da sve "novotarije" sprovedu u delo, sada čupaju kosu s glave (odelenja marketinga, prodaje, korisnički servis...), pretpostavljam da je u firmi nastala "panika među miševima"...

Ako je nekom do pisanja online peticije, adresa za to je: http://www.petitiononline.com/create_petition.html
Jedina stvar koja bi možda i pomogla, bio bi masovni bojkot upozorenja, ali realizacija toga je čista utopija u ovoj zemlji, tako da nam očigledno nema spasa...

[ I_L_I_J_A @ 24.02.2008. 09:42 ] @
To sto u ugovorima pise PROMO meni znaci promocija u smislu dobijas i telefon po popularnoj ceni zato sto potpisujes ugovor na 2godine (jer si magarcina i verujes im da ce fer i nece ti sutra reci da nema prenosenja besplatnih minuta ili da je minut 10 puta skuplji).

Inace u ugovorima PROMO ne znaci nista, mogli su da stave PRMCJ ali bez objasnjenja(*) to nema tezinu
--
(*) potpuno cemo promeniti uslove ugovora za 2 meseca jednim sms-om,
ovo je samo da vas navucemo kao stoku jer tako dozivljavamo svoje korisnike



Inace ne mogu da nadjem svoj ugovor od pre 2,5g mislim da pise promo i na BEL, nek neko proveri
[ LakiKG @ 24.02.2008. 09:53 ] @
Lepo cu da istrpim jos 9 meseci pa cu da razmislim kome carstvu da se priklonim. Ali Lelekom Lopovi vise NIKADA. Stvarno preteruju sa Hocu kakim - necu kakim, stavom. Kad mi prodje ugovor, mogu da daju i akcije i promocije, ponude telefona, sta god hoće, nek budu najnajpovoljniji na svetu, daleko im lepa kuca.
[ moba2007 @ 24.02.2008. 10:53 ] @
I, sad ce, kao slag na tortu, uvesti zaokruzivanje prvog minuta u svim tarifama.
[ Laki024 @ 24.02.2008. 10:58 ] @
Eto ja sam jos koristio onu promociju 1 din 1 minut kod telenora, to mi je bila sekundarna kartica tokom deccembra i januara...

Uspeo sam da ustedim brdo minuta, i da ih prenesim, a sada iste minute nemogu da iskoristim ...... odnosno mesto da sam prosao jeftinije prosao sam skuplje!!!

Sledece nedelje raskid posto mi je krajem januara istekao ugovor ., a nisam uzimao drugi telefon ( na srecu ) , a i ako predjem na postpeid kod drugog operatera, bice to postpeid bez uzimanja telefona, tako da bilo ko da promeni nesto odma raskid!\]

A i neisplati se vise uzimanje telefona kod bilo kog operatera, posto su svi iskopirali telenor pa su im cene telefona paprene...to se pre isplatilo, ali sada....
[ Catch 22 @ 24.02.2008. 12:11 ] @
Citat:
I_L_I_J_A: To sto u ugovorima pise PROMO meni znaci promocija u smislu dobijas i telefon po popularnoj ceni zato sto potpisujes ugovor na 2godine...

Na mom ugovoru ne postoji reč "PROMO", piše samo "MIX 500". Mislim da to piše isključivo na onim ugovorima gde je uz broj uzet i telefon.
[ enthusy @ 24.02.2008. 12:15 ] @
Citat:
Emil Ranc: zamislite naslov u novinama: "10.000 KORISNIKA POST-PAIDA TUŽI TELEKOM ZBOG OBMANE" i sl.


Nikada nam to ne bi uspelo, ali kako lepo zvuchi ... kako divno zvuci
[ owim @ 24.02.2008. 19:30 ] @
Evo, ja bih sada presao na Telenor Prenesi. Ali kako da proveravam koliko mi je minuta jos ostalo, sem nepouzdanim sistemom brojaca u mobu? Kako vi resavate ovaj problem?

Ili da lepo odem u VIP, uzmem postpaid...

Provukao sam zadnji MTS račun kroz Excel, imao sam 144 poziva kraća od 1 minuta! :-) Dakle, VIP logično otpada... Neki savet?
[ Slobodan Milivojevic @ 24.02.2008. 19:43 ] @
Do Avgusta brojac u fonu
[ synn @ 25.02.2008. 11:06 ] @
Imam jednu relativno pouzdanu informaciju iz medija gde su se operateri reklamirali. Pre oko dve nedelje, sva tri operatera, imala su zajednicki tajni sastanak. Jedna od tema je bila i besmisleno bacanje para na reklamiranje promocija sopstvenih akcija. Tako da je dogovoreno da se do daljeg malo prikoci sa akcijama, (Telenor omiljeni broj, MTS prenosenje minuta). i preskupim reklamama na medijima. Ko prati TV, mogao je da primeti da se reklame mobilnih operatera mnogo redje emituju, nego pre mesec dana. ne lezi vraze, mislim da su sem ustede na reklamama dogovorili i jos neke stvari po sistemu, ja tebi ovo a ati meni ono. A koje? videcemo uskoro.
[ brzibg @ 25.02.2008. 11:17 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Do Avgusta brojac u fonu :) :(


Jel to neka nova proverena informacija da ce cuveni inf. sistem proraditi tek u avgustu?
[ Slobodan Milivojevic @ 25.02.2008. 12:14 ] @
Citat:
brzibg: Jel to neka nova proverena informacija da ce cuveni inf. sistem proraditi tek u avgustu?


Tako pise na sajtu telenora: http://www.elitesecurity.org/p1841643 http://www.telenor.co.yu/?sect...p;page=4124&category_id=68
[ pisac @ 25.02.2008. 12:15 ] @
Citat:
synn: Imam jednu relativno pouzdanu informaciju iz medija gde su se operateri reklamirali. Pre oko dve nedelje, sva tri operatera, imala su zajednicki tajni sastanak.


mt:s je prestao da reklamira svoj famozni "0 din/min u mreži, ništa ne košta da razgovaramo", nekoliko dana nakon što sam ja podneo prijavu tržišnoj inspekciji zbog kršenja zakona o oglašavanju.

Još čekam da mi tržišna inspekcija odgovori na prijavu (kažnjavanjem mt:s-a po zakonu), a ako ne bude reakcije još neku nedelju, imam nameru da isteram to do kraja u ovoj korumpiranoj zemlji svim legalnim sredstvima.
[ miki069 @ 25.02.2008. 12:31 ] @
Ko je od ranije u BELL tarifama nema sta da se ljuti. Kako doslo, tako i otislo. Medjutim uzasan je pederluk za one koji su MIX tarifa. Oni su i sklopili ugovor pod uslovom da se minuti i SMS prenose i imaju puno pravo da tuze debile u MTS.
[ bakara @ 25.02.2008. 14:31 ] @
Citat:
pisac: mt:s je prestao da reklamira svoj famozni "0 din/min u mreži, ništa ne košta da razgovaramo", nekoliko dana nakon što sam ja podneo prijavu tržišnoj inspekciji zbog kršenja zakona o oglašavanju.

A na sta tacno se odnosi tuzba?
To je zbog ovog oglasa ili, nesto drugo?

[ pisac @ 25.02.2008. 17:58 ] @
Zbog onog na televiziji, a i zbog tog na papiru. Ne znam jesu li prestali i sa tim papirnim oglasima (pošto ja ne kupujem novine) ili samo sa onima na TV-u (bar na stanicama koje ja pratim, a ne pratim Pink npr.).

A prijava se naravno odnosi na to da nije tačno da "ništa ne košta da razgovaramo" jer se naplaćuje uspostava veze, a nije ni tačno da je 0din/min već je 0.5din/min jer za 750din dobijaš 1500min.
[ Emil Ranc @ 25.02.2008. 19:29 ] @
Citat:
miki069: Ko je od ranije u BELL tarifama nema sta da se ljuti. Kako doslo, tako i otislo...

Pa, nije baš tako. Verujem da ima i BEL korisnika koji su baš zbog novih pogodnosti odlučili da uzmu, eto, povoljno novi telefon i produže ugovor za 24 meseca.
[ bakara @ 25.02.2008. 21:38 ] @
Citat:
pisac
A prijava se naravno odnosi na to da nije tačno da "ništa ne košta da razgovaramo" jer se naplaćuje uspostava veze, a nije ni tačno da je 0din/min već je 0.5din/min jer za 750din dobijaš 1500min.

Pise to u donjem desnom cosku slike koje sam postavio.
[ miki069 @ 25.02.2008. 23:06 ] @
Citat:
Emil Ranc: Pa, nije baš tako. Verujem da ima i BEL korisnika koji su baš zbog novih pogodnosti odlučili da uzmu, eto, povoljno novi telefon i produže ugovor za 24 meseca.


Apsolutno si u pravu i oni su osteceni. Rekao sam ko je od ranije, misleci na one koji su pre pogodnosti prenosenja vec bili sklopili BEL ugovor.
[ I_L_I_J_A @ 26.02.2008. 00:02 ] @
Citat:
A prijava se naravno odnosi na to da nije tačno da "ništa ne košta da razgovaramo" jer se naplaćuje uspostava veze, a nije ni tačno da je 0din/min već je 0.5din/min jer za 750din dobijaš 1500min.

Ako potrosis svih 1500min (10x pricas dok se baterija ne isprazni do kraja)
ako pricas realnijih 150min onda te telekom iz reklame "besplatno" izadje 5din/min
[ pisac @ 26.02.2008. 01:21 ] @
Citat:
bakara: Pise to u donjem desnom cosku slike koje sam postavio.


I pored toga (što piše jedva vidljivim slovima), zakon je prekršen jer krupnim slovima piše suprotno od toga, a po zakonu se u oglasu ne smeju davati kontradiktorne informacije (koje dovode klijenta u zabludu).
[ brzibg @ 27.02.2008. 09:14 ] @
Mnogo sam bio razocaran kada je Telenor preko noci bez obavestenja poceo da zaokruzuje minut u pre-paidu, i tada sam hteo da predjem na MIX paket, ali sam nasao drugo resenje. Da sam sada na svojoj kozi doziveo i ovakav bezobrazluk, mislim da bih bacio mobilni u Dunav i ne bi ga vise ni imao. Sramota jedna. Jos ovo nije pre-paid pa da kazu nismo u nikakvoj obavezi prema tebi. Ljudi su potpisali ugovore sa jednim uslovima a sada ih drasticno promene! Nadam se Telenor nece ispasti isto ***** i unistiti svoj, mozda i najbolji paket do sad, PRENESI. Oni da su pametni sad bi jos malo smanjili cene u tom paketu i do kraja godine bi se broj korisnika izmedju njih i Telekoma barem izjednacio sigurno. Ali oni postupaju kao da se boje novih korisnika, kao da se boje da budu povoljniji od drugih...

Mnogo ljudi je i ranije pricalo kako se zalilo na na neke reklame i poteze nasih operatera. Zanima me kako su oni prosli u tome? A vi koji ste sada to uradili bi mogli da nas obavestite o ishodu...
[ Laki024 @ 27.02.2008. 12:00 ] @
Ugovor mi sa mt:s-om istekao jos 1. februara, nisam ga produzavao odnosno nisam se obavezovao novim ugovorom os 2 godine ( na srecu ) zato sto su cene telefona vema nepovoljne, pa sam odlucio samo da zadrzim karticu posto su cene mnogo povoljnije na postpeidu nego na prepeidu, a i nema zaokruzivanja na minut.

juce sam bio u poslovnici mt:s-a da raskinem ugovor , odnosno da piutam oko detalja oko raskida i rekli su mi da se ugovor raskida odma. Ipak cu da sacekam petak 29. i da do tada probam da potrosim koliko mogu od minuta koje sam cuvao i stedeo predhodnih 3 meseca ( a puno sam ustedeo pogotovo tokom one promocije 063 kada je minut u mrezi bio 1 dinar !) , i sada umesto sto sam prosao jeftinije prosao sam skuplje!!! RASKID UGOVORA
[ pisac @ 27.02.2008. 15:19 ] @
Dokle god ne reagujete kada neko krši zakon i guzi vas u zdrav mozak, dotle ćete i trpeti takve stvari. Sem korumpirane države, krivi su isto toliko i oni koji nikada neće da se bore za svoja prava.
[ MilanMilan @ 27.02.2008. 15:31 ] @
Couldn't agree more. ;)
[ VRider @ 27.02.2008. 22:40 ] @
@pisac: Sad kad si to rekao, osecam se mnogo bolje... I koji je tvoj konkretan predlog?
[ pctel @ 27.02.2008. 23:02 ] @
Pa, hocemo, ako ima pravnika na forumu neka okaci izjavu i adresu na koju istu treba poslati kad je odstampamo i potpisemo.
[ pisac @ 28.02.2008. 11:46 ] @
Citat:
VRider: @pisac: Sad kad si to rekao, osecam se mnogo bolje... I koji je tvoj konkretan predlog?


Već sam naveo nekoliko postova ranije, i adresu i telefon i način na koji treba napisati prijavu, i rok u kome tržišna inspekcija po zakonu treba da reaguje.
[ MatezYU @ 29.02.2008. 13:25 ] @
Ccc... Čist bezobrazluk!
Ne radi ni pregled stanja! Prenos minuta i poruka ugasili... Bruka!
Menjam mrežu od sledećeg meseca definitivno...
[ genijalcina @ 29.02.2008. 19:57 ] @
A inače...

Korisnike Mix postpaid tarifnih profila, od 1. marta nagradjujemo sa do 30% više SMS poruka i minuta uključenih u mesečnu pretplatu. U tarifnom paketu Mix 1000 korisnik će, umesto dosadašnjih 250 minuta razgovora ka svim mrežama i 250 besplatnih poruka, ubuduće dobijati 325 besplatnih minuta razgovora i 325 besplatnih poruka.
Mobilna telefonija Srbije od 1. marta uvodi za korisnike Mix tarifnih profila novi obračunski interval, tako da će se razgovori nakon potrošenih minuta uključenih u pretplatu tarifirati po sekundi nakon prvog minuta.
Na isti način, za poslovne korisnike tarifnih profila Biznet 5, Biznet 10 i Biznet 20 razgovori će se ubuduće obračunavati po sekundi nakon prvog minuta.

Znači, nisu mogli gore.

(nisam znao gde da postujem pa sam ovde)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.02.2008. 20:22 ] @
Postovano i u drugoj temi: http://www.elitesecurity.org/p1873752
[ Slobodan Milivojevic @ 29.02.2008. 20:27 ] @
Povecavaju broj minuta hm... Interesantno, osecam da je to jos jedna od "promocija" mt:s-a... Nazalost!
[ calexx @ 29.02.2008. 21:00 ] @
Nažalost što povećavaju broj besplatnih minuta?
[ batancev @ 29.02.2008. 21:10 ] @
pa i telenor je isto povecao broj minuta
to su oni (mts i telenor) uradili da bi sustigli vip sa minutima

http://www.elitesecurity.org/t276020-4#1873692

samo sto jos nema nista o tome na sajtu
[ Laki024 @ 29.02.2008. 22:36 ] @
Mislim da su ovo uradili zato da bi imali argumenata da zaokruzuju 1. minut i da po ponudi sva tri operatera budu ista meta isto ostojanje...
No , svejedno bilo kako bilo , ja sam danas svoju karticu koja je bila stara vise od 4. godine i koja je bila na telekom postpeidu isto vreme ugasio i raskinuo ugovor sa njima posto mi je ostalo brdo minuta i poruka koje nisam uspeo da iskoristim , i sa kojima sam kalkulisao...
Svejedno sad cu videti kako se stvari razvijaju na postpeidu i jedno vreme ( mesec dva ) cu da budem prepaid posto imam jedno 7 kartica iz promocije srecan je tvoj mt:s broj koje se same dopunjavaju, a na dve sam jos uz to koristio i promociju 980+ tako da mi se na jednoj kartici tokom 5 6 meseci nakupilo 1800din krede i 470sms poruka , pa ukoliko ne bide dslo do ovoga zaokruzivanja 1. minuta verovatno cu da se posle mesec dva vratim na postpeid ALI BEZ UGOVORNE OBAVEZE!
[ batancev @ 29.02.2008. 22:42 ] @
i usput promenis hiljadu brojeva telefona....
mislim stvarno...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2008. 01:42 ] @
Da ne bude zabune, kod Telenora postoji ukupno 8 prenesi paketa (4 sa tarifiranjem po sekundi i 4 po principu 60+1)

Citat:
Slobodan Milivojevic: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879

Dakle, imate ovakvu situaciju

250din, Prenesi 50, 50 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
250din, Prenesi 60, 60 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

500din, Prenesi 125, 125 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
500din, Prenesi 150, 150 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

1000din, Prenesi 250, 250 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
1000din, Prenesi 325, 325 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

2000din, Prenesi 550, 550 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
2000din, Prenesi 700, 700 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

Plus sto se prenose u naredna 3 meseca kao i do sada.

Necu da zurim, ali ovo je najbolja ponuda za postpaid u ovom trenutku. Svako moze da izabere sta mu odgovara.

Ja nemrdam sa paketa Prenesi 125.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.03.2008. u 09:21 GMT+1]
[ Laki024 @ 01.03.2008. 11:51 ] @
Citat:
batancev: i usput promenis hiljadu brojeva telefona....
mislim stvarno...


Pa sto se tice telekomovog postpeida koristio sam njihov postpeid 4 godine, ali sam uvek imao i drugi sekundarni broj koji sam koristio , pre je to do 1. decembra bio Vip prepaid, a od 1. decembra - 31. januara telenor prepaid zbog akcije 1 dinar = 1 minut u mrezi 063, pa ukoliko sam nekoga zvao nja 063 zvao sam sa te kartice posto me skoro nista nije kostalo....

Ovo je bio nacin da ustedim minute na mt:s-u jos sam tokom decembra i januara bio na uvecanim Bel tarifama pa sam sa uspeo da ustedim oko 200 minuta sto je meni dovoljno citav mesec a i vise, i onda je telekom negde 22. februara izasao sa informacijom da se minuti vise neprenose , nego da se moraju potrositi do kraja meseca.

Mislim da je ovo bila kap koja je prelila casu , da su rekli npr da se minti i poruke prenose jos npr do 30. aprila i posle ne ok , ajde nekako, ali ovako preko noci, i ostaviti jako malo vremena korisnicima da potrose minute mislim da je krajni bezobrazluk.
Tako da sam sada ugovor sa mt:s om raskiniuo iz PRINCIPA

Sto se tice ovoga da cu stalno da menjam brojeve, nemislim tako iako imam 7 kartica koje mi se same dopunjavaju koristicu ovu a kojoj imam 1800din krede i 470sms sto mi se nakupilo, to je meni dovoljno najmanje 2 meseca, ali bilo bi zgodno sada da i mt:s omoguci dopunu prepaid na prepaid pa da prebacim sav kredit na tu jednu karticu , ali videcemo.

Posto se ovde jako brzo menjaju stvari , iskreno cekam da vidim sta ce da bude odgovor Vipa, posto sam ja navikao da budem postpeid, i ovo je samo prelazni period kako cu biti prepaid, da iskoristim kredit koji mi se nagomilao i poruke, i da vidim sta ce se desavati dalje na nasem trzistui, pa operater koji mi bude ulivao najvece poverenje idem kod njega ( naravno bez ugovora na 2 godine ) , ali misim da to nece biti mt:s posto su jako nepouzdani puno toga menjaju preko noci.

Ako bih sada birao izabrao bih najverovatnije prenesi 125 kod telenora iz razloga sto je tamo jos uvek tarifiranje na sekundu, i moguce je prenositi minute i poruke u naredna 3 meseca, medjutim za sada NE em imam dovoljno kredita n prepaidu koji moram da potrosim, em ipak imaju i oni razlog zbog cega ne i to je sto jos uvek nisu sredili IS i real time preostalih besplatnih minuta i poruka.
A tu je jos i Vip kartica koju koristim kao sekundarnu na kojoj imam jos 1000din krede koju sam dopunuo jos preosle godine kada se duplirao iznos.
[ enthusy @ 02.03.2008. 17:38 ] @
Telenor prenosi besplatne minute, mt:s vise ne - 1:0 za Telenor
Telenor dopusta da biras kako ce ti se obracunavati vreme razgovora, mt:s ne dopusta - 2:0 za Telenor...
[ batancev @ 02.03.2008. 17:48 ] @
mts daje vise minuta a ne zaokruzuje unutar njih
Telenor:mts=2:1
[ Laki024 @ 02.03.2008. 18:35 ] @
Moje vidjenje je ovako:

Telenor Vs Vip prednost telenor - zbog mogucnosti prenosenja besplatnih minuta.
mt:s Vs Vip prednost mt:s -zbog tarifiranja na sekundu
Telenor Vs Mt:s nebih dao prednost nikome iz razloga:
......................1.mt:s je u prednosti zbog tarifiranja na sekundu i uz tu tarifu daje vise besplatnih minuta i poruka
......................2.telenor je u prednosti posto daje mogucnost prenosenja besplatnbih minuta i poruka

Ovim se stice utisak da ko prica obicno vise od 1 minuta vise odgovara telenor, dok ko prica manje od minut vise odgovara mt:s , pa izmedju ova dva operatera nebih nikome davao prednost
[ enthusy @ 02.03.2008. 22:53 ] @
U svakom slucaju Vip trenutno ima najgoru postpaid ponudu kod nas tako da ce morati nesto da se promeni. A sto se tice Telenora i mt:s-a, tu se misljenja o ponudama razlikuju... jer neko bi da prenosi minute i poruke u naredni mesec, a neko uvek prekoraci pretplatu... nekome su prosecni razgovori duzi nekome kraci itd.
[ zeljovan @ 05.03.2008. 08:05 ] @
pozdrav svima...

Procitah ovu temu skoro svu, katastrofa, nemam reci, koristim broj 064 od 2000.godine sto pripeid do 2004 a posle tog perioda bel pakete. Zadnji paket mi je bio bell 200, ustanovio sam da masovno skidaju minute, centar za odbrojavanje potrosenih minuta i sms nije azuran i sl....

Katastrofa, za sada sam samo smanjio paket bell 200 na 50, pokusacu da ispratim april mesec preko brojcanika na tel. i da vidim da li mi se racuni poklapaju koji cu dobiti u maju ako i dalje bude kradje definitivno ih NAPUSTAMMMM

[ zzviktor @ 07.03.2008. 17:13 ] @
Idi zeljovane na mix za manje para vise price.
[ MatezYU @ 07.03.2008. 19:02 ] @
Ljudi pa šta je ovo?!
Već je sedmi u mesecu a stanje opet ne radi...
Proradiće 15-tog i radiće 10 dana (uz to će pokazivati neke debilne iznose), a na kraju meseca, tamo od 25-tog opet neće raditi..
Koji bezobrazluk!!!
Uskoro napuštam brod...
[ MilanMilan @ 07.03.2008. 23:11 ] @
Ja kontam da je to sto nisu uspeli da osposobe proveru stanja od kako su uveli prenosenje minuta osnovni razlog za ukidanje 'promocije'. Isto tako sam se nadao da ce sad sve biti ok po tom pitanju, al izgleda da su im se 'strucnjaci' opet preracunali. :puke:
[ Catch 22 @ 08.03.2008. 04:55 ] @
Biće da je glavni razlog ovo navedeno ovde:
http://www.elitesecurity.org/t313869-Telekom-Profit-manji-za