[ Fac Ut Vivas @ 22.02.2008. 13:03 ] @
Da li se neko sreo sa problemom na P35 pločama kada ne može da se menja FSB?
Problem je sledeći u BIOS-u se sve lepo podesi prilikom overkloka, FSB se podigne sa 200 na 233 i sačuvaju se podešavanja. Kada se resetuje računar, procesor i dalje radi na default taktu. U Windowsu CPU-Z takođe pokazuje default takt, tj. prikazuje za FSB 200 MHz.
Kada se posle toga vratim u BIOS tamo i dalje stoji ono što sam podesio 233 MHz.
Našao sam dosta tema na stranim forumima sa istim problemom ali ni jedno pravo rešenje, sve se svodi na neko sujeverje, počevši od isključivanja računara pa čupanja kabla iz napajanja pa onda resetovanja istog do čupanja baterije sa ploče dok je računar uključen!
Meni naravno ništa od ovoga nije pomoglo...

Da li neko zna šta bi moglo da pomogne? Probao sam sva moguća podešavanja u BIOS-u, flash-ovao sam BIOS sa najnovijom verzijom, čupao sam bateriju, gasio računar pa vadio kabl iz napajanja i čekao da se lampica na ploči ugasi itd.

Šta mislite da li je dovoljan razlog za reklamaciju to što ploča neće da se overklokuje?
[ Srđan Pavlović @ 23.03.2008. 19:04 ] @
Koji je tacno proizvodjac ploce, model ploce, njena revizija, i verzija BIOS-a?
[ Fac Ut Vivas @ 23.03.2008. 23:31 ] @
Ploča je Asus P5K. BIOS-a je bio flash-ovan na poslednju verziju ali bez ikakvog efekta.
Uglavnom drugar je odneo ploču u servis i oni su tamo, kaže drugar, zaboli nešto u PCI slot i na displeju se ispisalo koji je kvar. Ploču su mu odmah zamenili i sad mu sve lepo radi. Napominjem da je uzeo isti model ploče kako ne bi došlo do zabune da je ovaj problem vezan samo za Asus P5K.