[ anon157690 @ 24.02.2008. 13:00 ] @
Zdravlo ljudi,

Imate li informacija gde je trenutno najjeftiniji flat adsl paket 512/bilošta, ili da li možda znate hoće li telekom skoro sniziti cenu dotičnog paketa, ~1400 din, mesečno mi je mnogo.

Pozdrav
[ batancev @ 24.02.2008. 14:57 ] @
najjeftiniji mesecni je kod verata 1286din
a ako uplatis 5 meseci unapred dobijes 1 free pa ispadne 1072din/mesec
slicna je caka i kod beocity-ja

postoji i varijanta sa pttnet-om ali tamo sa duzim stazom koriscenja dobijas popust
[ stonex @ 24.02.2008. 15:30 ] @
Boga mi , ako SezamPro ne počne uskoro da daje neke povoljnosti odoh ja kod drugog !
[ bantes9 @ 24.02.2008. 20:33 ] @
Meni licno je najbolja ova varijanta kod Ptt-a, nakon godina koriscenja obracuna vam se popust od 20% i u tom slucaj je 512/64 1120din. a sam kvalitet usluge je OK.
Koliko sam upucen trenutno imaju modeme, jer drug treba sutra da preuzme jedan i pocne da koristi adsl kod njih.
[ petru @ 09.03.2008. 11:50 ] @
Sta to znaci OK u tvom slucaju? Sta radis uglavnom, daunlodujes ogromne fajlove ili vise surfujes? Da li surfujes i u udarnim satima, tj. predvece, uvece i sl. Kad kliknes na link, proticu li sekunde a da nema nikakvog protoka? Ja sam kod Beotela, 1 Mbit (u stvarnosti max 880 Kbit), za Novu godinu je par dana bila prava katastrofa kao
nikad ranije, i odonda je cesto puta dosta sporo (ne mislim na mali protok nego na sekunde i sekunde pre nego sto pocne neki protok), a vikendom je specijalna zabava u vidu gubljenja zivaca (i gubljenja para jer treba da koristim dial-up bez pretplate uz redovnu pretplatu na ADSL koja je doduse manja nego kod PTT, 1790 din/mes).
[ enes @ 09.03.2008. 13:44 ] @
Preporucujem ti PTT... Doduse, jeftin ce da bude tek posle godinu vremena, ali radi FENOMENALNO! Ni jednog SEKUNDA nisam zazalio sto sam kod njih, a blizu 2 godine ga koristim! Cene (sa popustima na staz) pogledaj ovde: http://www3.ptt.yu/usluge/index.php?id=adsl Vec nakom 3 meseca imaces prvi popust!

Pozdrav
[ Horvat @ 09.03.2008. 15:12 ] @
za studente i ucenike najjeftiniji je eunet jer daje popust od 20% i 5% na placanje do 10. u mesecu
[ batancev @ 09.03.2008. 21:29 ] @
i jos samo da eunet nema toliko zalbi na agregaciju...
[ DOVLA_86 @ 09.03.2008. 22:22 ] @
Sto je kod vas ADSL jeftin bolje reci DZABA! Kad bi ti kod nas dosli ti paketi razgrabili bi se za jedan dan :)
Ovde u Sarajevu ADSL 2048/256 SA 3GB DOWNLOADA KOSTA 30 KM =1230 DIN. Na prikljucak se ceka 3 mjeseca!
A FLAT PAKET 512/192 KOSTA 105 KM = 4305 DIN
[ Horvat @ 10.03.2008. 11:24 ] @
pa ja nemam nekih zalbi na eunet,skida mi ~56kb/s ,nije 512 ali nije ni tako lose,samo upload,ufff,modem dialup mu je ravan
[ anon157690 @ 18.03.2008. 00:17 ] @
Evo, čisto da se javim šta sam uradio :)
Uzeo sam kod telekoma ovaj klasik 512, dobio Aolink DR814 ruter (pre tri dana) i to bi otprilike bilo to. Previše je rano govoriti o tome jesam li zadovoljan jer posle prelaska sa dialUpa.... shvatate :) Nadam se skorom "duplanju" brzina za iste pare...

Pozdrav
[ renato21 @ 22.03.2008. 11:59 ] @
Eh kada bi ja imao taj tvoj paket,pa ja placam za jebenih 50kbs 10 eura a ti imas te brzine i jos 3gb za oko 15 eura.da li neko zna do cega je to kada ja na protok nekada moram cekati i po sat vremena,mozda nekada i vise,jednostavno gledam na NetLimiteru nema nigde protoka?Da li neko zna sta to moze biti?
[ anon157690 @ 22.03.2008. 15:06 ] @
Citat:
renato21: a ti imas te brzine i jos 3gb za oko 15 eura.


Kako misliš "i još 3gb" ??? pa to je flat paket ne meri se koliko mb/gb svučem, a cena je relativna, tih 15 eura je gotovo 7-8% moje plate tako da i nije baš jeftino.
[ renato21 @ 24.03.2008. 12:06 ] @
Ma mislio sam na ovog tipa iz Sarajeva sto se buni na cene a ima paket sa onako velikom brzinom i 3gb protoka,kako bi kao ja sa brzinom od 50kb/s i skoro nikakvim protokom,a u Srbiji sam.Izem ti drzavugde nemam ni ADSL da uzmem!
[ Be_HappY @ 29.09.2008. 14:21 ] @
Ima li nekih novina o ovoj temi? ...
[ rainymanyu @ 08.11.2008. 14:09 ] @
i mene zanima.. naime postoji li neki flat jeftiniji od SBBa? trenutno je tamo 1024/128 po ceni od 1.390din.. nije mi potrebna tolika brzina pa bi recimo dobar potez bio nešto sporiji flat paket po nizoj ceni.. ako sam dobro informisan tako nesto niko trenutno ne nudi.. a mislim da bi to bio pun pogodak za nonheavy downloadere kojima je potreban jeftin non stop pristup..
[ calexx @ 08.11.2008. 16:32 ] @
Uglavnom postoji samo ćeš ipak morati da se raspitaš jer nije svuda isto. Potraži neku lokalnu wireless ponudu ili nekoga ko nudi kabl, znam da postoje ponude 128/64 za 450-800 dinara pa kako ti se zalomi. Možda onaj Telekom ADSL paket za valjda 999+pdv od 256/64.
[ snake_master @ 11.11.2008. 17:20 ] @
Vidi možeš li da se priključiš na KTV Duga tj Telemark oni imaju 500-800dinara pakete 128 i 256kbs, ako to ne možeš mislim da ti je najjeftinije da uzmeš:

SBB prepaid, 5/1mbit - 2300din - 4 meseca 6GB protoka...

Ako ne skidaš ništa mislim da možeš da se provučeš sa 1.5GB mesečno to ti je 575din mesečno... Ja bi ti to preporučio, pa i za nekog ko koristi dial up a mnogo mu je da daje 1400din mesečno za FLAT, dial up flat za mesec je 460din...???

Filmove i sve ostalo nabavljaj od drugara koji imaju FLAT... :D
[ jovan77 @ 27.06.2012. 23:25 ] @
Istice mi ugovor sa telekomom 1. jula pa rekoh da obnovim temu i postavim pitanje:
Koji je trenutno najjeftiniji internet provajder u Nišu ???
Ja nisam uspeo da nadjem nista ispod 1100 din (brzina mi nije bitna moze 1 Mb/s)
[ KrkaCiC @ 28.06.2012. 01:50 ] @
Citat:
jovan77: Istice mi ugovor sa telekomom 1. jula pa rekoh da obnovim temu i postavim pitanje:
Koji je trenutno najjeftiniji internet provajder u Nišu ???
Ja nisam uspeo da nadjem nista ispod 1100 din (brzina mi nije bitna moze 1 Mb/s)

Zavisi gde zivis?
Mislim da je Exe najjeftiniji 2M za 850,bez ugovora-uz uslov da zivis u zgradi u uzem delu grada.
[ jovan77 @ 28.06.2012. 06:39 ] @
Citat:
KrkaCiC: Zavisi gde zivis?
Mislim da je Exe najjeftiniji 2M za 850,bez ugovora-uz uslov da zivis u zgradi u uzem delu grada.


Ja zivim kod gradske bolnice (Bulevar Zorana Djindjica) ali probelm sa EXE-net-om je sto traze minimum 3 korisnika u zgradi kako bi uveli internet ili predhodno postavljenu svoju opremu.
Hvala na odgovoru. Da li jos neko zna neki povoljni paket. Pozdrav.
[ KrkaCiC @ 28.06.2012. 09:10 ] @
Mislim da je uslov minimum 3 korisnika u zgradi i da se vise od polovine stanara slozi sa tom odlukom
Mislim da jeftiniji paket neces naci,tako da slobodno prosetaj do komsija na kaficu
Ja sam trenutno u Nisu i koristim 3M za 1000,Dusanova ulica-zgrada.
Sbb je najjeftiniji 1540,Adsl slicno kao Sbb samo mnogo sporije
Wireless ni ne gledaj
Poz
[ Slobodan Milivojevic @ 28.06.2012. 10:41 ] @
Imas exe-net wireless za 1290 6/1Mbit za 1290 uz ugovor na 12 meseci. Cak i ako nemate exe ethernet u zgradi.
[ KrkaCiC @ 28.06.2012. 11:11 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Imas exe-net wireless za 1290 6/1Mbit za 1290 uz ugovor na 12 meseci. Cak i ako nemate exe ethernet u zgradi.

Odakle ti ovaj info?
Postoji taj paket ali kao TurboFlat i samo za kabl,ne za Wireless!
[ Slobodan Milivojevic @ 28.06.2012. 11:31 ] @
Ja Turbo pakete koristim na Wireless-u u Nišu (10/2M) od septembra prošle godine, a na wireless-u u Pirotu od 15. decembra prošle godine, čak sam jedan mesec imao na wirelessu 20/5Mbit (sadasnji 25/5M paket).

Treba samo proveriti da li imaš tehničke mogućnosti za exe turbo flat na wireless-u. Moguće da im nije baš cela mreža nije Turbo Flat ready, ali u svakom slučaju, zovi i pitaj, pretpostavljam da možeš da uzmeš TF pakete na wireless-u. Počevši od 6/1 do 25/5 Mbit.
[ KrkaCiC @ 28.06.2012. 13:01 ] @
Ja za par dana idem kuci,tj u Cicevac. Tamo Exe ima dobru pokrivenost (vlasnik je zemljak),pa verovatno moze.

EDIT sad sam zvao teh sluzbu,i u pravu si,moze i preko antene turboflat-ovo su skoro pustili akciju
Do skoro je najmanji bio 8M za 2k sa ugovorom od godinu dana,ili 5M na 2 godine za 1500.
Ovo sad je extra
Posto od telekoma nema nikakve dobre ponude (4M za 1500) ovo je extra 6/1 za 1300
[ StfnMM @ 30.06.2012. 09:19 ] @
Ima li neko neki predlog...
Ako Telekom ne uvede neku ADSL akciju od 01.07 moracu da raskinem ugovor sa njima
koji net ima da je ok cena itd...
mozda orion adsl ? ili sbb kablovski da uzmem ?
[ markomix @ 30.06.2012. 10:12 ] @
Iskreno, meni Orion uopste ne deluje nesto povoljno. Da sam na tvom mestu, ja bih uzeo sbb, ali bez ugovora na godinu dana(cisto da isprobas kako radi). Koliko se secam ti si bese spominjao i Targo, pa ako su i oni u tvojoj zgradi, onda bi mogao da sacekas da vidis sta ce oni da ponude. U svakom slucaju, ako vec imas sbb ktv onda ti nije problem da isprobas njihov internet, ali ako nemas, onda bi mogao da sacekas i Targo pre nego sto se odlucis.
[ StfnMM @ 30.06.2012. 10:55 ] @
zivim brate na Zvezdari...nema kod nas Targo niti ce ga biti do kraja 2012-te
Znaci predlazes SBB?
Vec sam imao SBB pre koju godinu ,radio je ok ali su me izludjivali prekidi npr kad pada sneg ili kisa...mozda se sad nesto promenilo pa necu imati takve probleme ako uzmem njihov net?

Znas li nekog ko ima SBB kakav im je ping sad...? Pre je bio ocajan
[ markomix @ 30.06.2012. 18:14 ] @
Onda ti je najbolje da nadjes neke ljude u tvojoj zgradi koji koriste sbb internet, pa vidi sa njima kako sada radi. Zato sam ti i preporucio da uzmes bez ugovora i da vidis jel valja. Koliko vidim bez ugovora(postpejd) brzina je 6Mbps(pripejd je 2Mbps), sto je sasvim solidno. Probaj mesec dana, pa ako valja.... A ako nemas neke velike zahteve po pitanju brzine i tih 6 bi trebalo dobro da ti sluzi(ako ti je bilo tako kako kazes, ja ne bih rizikovao sa ugovorom na godinu dana).

Sto se tice problema sa kablovskim operaterima, to ti je kao da igras lutriju. U vecini mesta radi dobro, ali tamo gde ne radi ljudi prosto izlude sa njima(posto se retko odlucuju na sredjivanje mreze - prosto da se covek zapita zasto je odrzavanje skoro 1000 dinara). Zato ti je najbolje da prvo proveris sa komsijama


Sto se adsl-a tice, trenutno imas neku akciju kod verata(pise da traje do 30. juna, ali mozda ce da je produze):

http://www.verat.net/sr/novost...t-za-samo-1290-dinara-mesecno/
[ StfnMM @ 30.06.2012. 18:38 ] @
ok hvala na detaljnom odgovoru
kako si ti zadovoljan tim telekom adslom posto vidim da imas.

ja sam zadovoljan ali sam upao u onu akciju - 50 % pa mi je lepo...ali sad kad to istekne sredinom jula , a telekom nece imati nikakve nove akcije...moracu da odem kod drugih
[ markomix @ 01.07.2012. 08:51 ] @
Sto se tice kvaliteta Telekomovog interneta, tu ne mogu nista da im prigovorim, cak iskreno mogu da kazem da sam prezadovoljan. Ali kada se pogleda cena.... Bezobrazno su skupi kad se uporedi sa kablovskim internetom(brzine su stvarno smesne). I ja planiram da ih napustim posle skoro 5 godina. Ja sam prvo bio na onoj studentskoj akciji, pa sam posle bio na ovoj 50%(istekla mi je), ali sada trazim alternativu, jer nemam nameru da dajem 1500 za 1.5 Mbps, a cak nije ni toliko, vec 1.2(dok sbb-ovci imaju 10 za te pare, a ikomovci tih 10 placaju jos manje).

[ StfnMM @ 01.07.2012. 12:57 ] @
evo vec je prvi jul...nema nikakvih najava o adsl akcijama telekoma srbije

tako da , morace ugovor da se raskine ubrzo :)

[ Lesli Eldridz @ 02.07.2012. 10:57 ] @
Kako tacno ide to oko infrastrukture? Drugi provajderi koriste Telekomovu infrastrukturu, ali da li imaju neku obezbedjenu brzinu veze koja je njima garantovana, ili to sve ide zajedno sa Telekomovom vezom pa ko sta dohvati. Pitam zato sto mi je istekao ugovor pre par dana, kod drugih ima mnogo povoljnijih ponuda za manje pare, a kod mene je Telekomova veza prvih par godina od uvodjenja bila OK, ali sad je preko dana maltene postala kao dial-up jer su izgleda dali vise ADSL + IPTV prikljucaka nego sto... veza od moje centrale prema nekom vecem cvoru moze da podnese, ili kako to vec ide. I onda se preko dana veza gusi, koci, usporava, treba da se ceka po ceo minut ili vise da se otvori neka strana... Nije to samo kod mene nego kod svih koje sam pitao a koji su na toj centrali. Zbog toga pitam, ako sad ja predjem kod drugog provajdera, i on na mojoj centrali ima recimo ... sta znam, 20 korisnika a ne 1000 kao Telekom, da li postoji mogucnost da mi se poboljsa veza, ili to nema veze.
[ boki01 @ 08.07.2012. 14:02 ] @
I meni je istekla Telekom ADSL akcija 50% tako da sad plaćam 1149 din sa porezom za 1536/256 Kb/s.

Pošto Telekom ne nudi ništa novo ili da kažem normalno za široku populaciju, a akcija sa click 4 + IPTV na 24 meseca od čega 12 meseci besplatnog IPTV-a je bezobrazna i nije za široke narodne mase, zanima me zna li neko, ima li kakav ADSL male brzine i male cene, ispod 1000 dinara?

Šta kažete na Orion, jel neko to koristio? Maleckih 500/250 Kb/s za skromnih 699 din sa pdv-om.


[Ovu poruku je menjao boki01 dana 08.07.2012. u 15:16 GMT+1]
[ anon157690 @ 08.07.2012. 14:46 ] @
Ista situacija i kod mene (kao kod bokija) samo ja ne bi slabije od 1,5/0,2, ja bi samo jetinije od tih ~1560 din koliko plaćam sad telekomu...
[ ime.prezime @ 08.07.2012. 15:03 ] @
drugar koristi beotel adsl i za 4/0,5 placa 1000 dinara...
[ boki01 @ 08.07.2012. 22:41 ] @
Telekom se ponaša bahato, kad ih kontaktiram preko maila, ponekad ni posle par dana ne dobijem odgovor. Dva puta sam kod njih bio na ugovoru od po 12 meseci plus 6-7 meseci između ta dva ugovora bez obaveze i kao korisnik koji je više od dve i po godine njihov korisnik, nemam nikakav benefit. To je bruka za lidera na tržištu.

Sad pokušavaju da svim svojim korisnicima ADSL usluge kojima ističe ugovor, "uvale" i IPTV što i nije tako loše da nije na kvarnjaka, 12 meseci free, a narednih 12 puna cena. Ko zna šta će biti za godinu dana i koliko će tada koštati IPTV kod njih!?
[ ekisa @ 09.07.2012. 16:50 ] @
Citat:
ime.prezime:
drugar koristi beotel adsl i za 4/0,5 placa 1000 dinara...


Da ali to je popust na zalost samo za postojece korisnike sto ovima u telekom i NE PADA na pamet da daju neki popust sa stare korisnike, zaista SRAMOTA !!
[ since1986BC @ 13.08.2012. 19:14 ] @
@ekisa
Ali sa druge strane Telekom ima svake godine neku akciju, pa onaj kome je istekla stara moze da potpise novi ugovor i uzme novu akciju.
I tako svake godine. Nema potrebe da nagradjuju stare korisnike.

Malo ADSL provajdera i nagradjuje duzi korisnicki staz.
-Verat je zimus i u prolece nagradio stare povecanjem protoka.
-Beotel ima jako lepe ,snizene, cene za stare korisnike - sto vecinu cini srecnim vise nego povecanje protoka.
-Orion pak ima najgori sistem. Nagradjuju te sa bednih 5% nakon godinu i sa 10% nakon dve.
Sa svakim potpisanim ugovorom su mi nistili stari staz. Izludjivali me. Jos mi na kraju bezobrazno naplacivali vise
cene dok im nisam otisao u poslovnicu i rekao: "Pa zar ja nisam ovde preko 2. godine?!" Au pa jeste! Dovidjenja, vise nisam.
[ anon157690 @ 13.08.2012. 19:20 ] @
Kakav je Targo, jel koristi neko njih? Vidim da otvaraju lokal u mom gradu pa da pitam...
[ boki01 @ 07.09.2012. 09:37 ] @
Ima li kakvih akcija? Ko je trenutno najjeftiniji?
[ Miroslav Jeftić @ 07.09.2012. 11:15 ] @
Meni ovo izgleda sasvim dobro:

http://www.verat.net/sr/novost...od-6-mb-s-za-samo-1590-dinara/

Verovatno uzimam za koji dan
[ Slobodan Milivojevic @ 07.09.2012. 11:43 ] @
Već sam uzeo, i jedina zamerka je malo veći odziv prema telekomovoj mreži, ide malo okolo saobraćaj, mada su rekli da će biti bolje... Ali kome ne smeta 40ms ping do lokacija na Telekom mreži, sve preporuke, download i upload rade odlično, p2p takođe, baš sam testirao sve, okej je potpuno. Ako već izbor pada na ADSL, za 1590 dinara bar dobijete pristojnu brzinu od 6Mbit, naspram smešnih 1.5Mbit, kolko može da se dobije za te pare ili 4Mbit uz 24 meseca ugovora. Ovde je 12 meseci, što je još jedan plus.

Mana je što se za wireless ruter doplaćuje. Ali nije problem kupiti svoj običan LAN wireless ruter (bez ADSL-a) i podesiti.
[ calexx @ 07.09.2012. 13:24 ] @
Polako prelazite sa teme najjeftiniji ADSL flat paket na temu povoljan ADSL flat paket. ;) Nije ovde pitanje šta je povoljno jer bi po tome i oni paketi 40/20 firme koja je malo više reklamirana bili povoljni i dobar posao ... ali se ovde traži neki jeftin ADSL flat, kao što su bile one 50% akcije kod Telekoma ili PTT-a. Nešto tipa <kilo para sa nekom osrednjom pa i malom brzinom.
[ petru @ 07.09.2012. 16:30 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:

Mana je što se za wireless ruter doplaćuje. Ali nije problem kupiti svoj običan LAN wireless ruter (bez ADSL-a) i podesiti.


Dobar savet! Da sam ga ja dobio onomad! Ne bih ovako komicno postupio:
1. dobio sam adsl ruter od provajdera (uz doplatu)
2. kupio sam bezicni "adsl ruter" (tek mnogo kasnije sam saznao, da je to ustvari kombinacija
adsl modema i bezicnog rutera)
3. presao sam na kablovski internet, dobio sam modem
4. kupio sam obican bezicni ruter (srecom sam ovde vec znao ponesto) i naravno i bezicni
adapter za desktop PC
5. promenio sam paket i tim povodom dobio besplatno jos jedan bezicni ruter.
Tako da sam sad opskrbljen dobrim brojem uredjaja, neki mi ne trebaju a neke i ne mogu da upotrebim.
[ bantes9 @ 08.09.2012. 23:15 ] @
Citat:
calexx:
Polako prelazite sa teme najjeftiniji ADSL flat paket na temu povoljan ADSL flat paket. ;) Nije ovde pitanje šta je povoljno jer bi po tome i oni paketi 40/20 firme koja je malo više reklamirana bili povoljni i dobar posao ... ali se ovde traži neki jeftin ADSL flat, kao što su bile one 50% akcije kod Telekoma ili PTT-a. Nešto tipa <kilo para sa nekom osrednjom pa i malom brzinom.


Onda recimo:

http://www.verat.net/sr/novost...eless-internet-za-990-din-mes/

Akcija traje kod Verata do 30.09. i za manje zahtevne korisnike 1Mbit za 999 din.

Inace koristim Veratov net od 4 Mbit (akcija za 1390 dinara, godinu dana Ugovor) i svaka preporuka.
[ calexx @ 09.09.2012. 01:21 ] @
Pa ni to nije najjeftiniji ADSL paket ... to uopšte nije ADSL paket. ;) A nisam ni u zoni pokrivenosti. Meni nije potreban jeftin ineternet (imam kabl 10/1) nego hoću da mi ADSL ostane ali da ga ne plaćam previše. Bar ne do neke OK akcije kao što je bila ona 50%.
[ bojanv @ 01.10.2012. 19:57 ] @
Bogami izgleda mi da je mrka kapa da cemo opet imati taj jeftin internet, rekao bih da to sto smo imali imali smo i sa tom fazom je zavrseno, kraj, cao i nema vise tako kazu ove pokvarene cike odozgo koje sve to kontrolisu i vuku te nevidlljive konce. Elem, meni je vec polovinom jula istekla akcija 50% kod Telekom i evo sad vec dva meseca placam punu cenu od 1500 i nesto dinara, sto uopste nije malo, jer po meni je isto prihvatljiva cena tu negde oko 800-950 din ali toga nazalost nigde vise nema, i u tom cekanju i iscekivanju da se pojave neke nove ponude i akcije izgutah da uzmem Telekomovu ponudu Click4+IPTV za 1 din po nekih 1500 ili popust od 30% na punu cenu kod PTT-a za godinu dana, sto bi za paket od 4/0,5 bilo povolnih 1295. din (obe ove akcije su trajale do juce, tj. 30.septembra) i u toj uzaludnoj potrazi setih se da dodjem i ovde i potrazim resenje posto znam da ovde uvek ima dobro obavestenih ljudi, ali kako vidim i vi se okrecete u istom zacaranom krugu :(( Tumarajuci tako i proveravajuci ponudu izmedju ostalih i kod Beocity-ja saznadoh da je Telekom raznim manipulacijama i secanjima uspeo da ugasi njihov servis tako da ko to procita bice mu sve jasno u kakvom smo se to nebranom grozdju svi nasli i ko je ustvari pravi gazda, i sada kada su korisnicku bazu formirali i zaokruzili izgleda da im nije vise stalo da nas privuku bilo kakvim povoljnim ponudama. Voleo bih da se ove moje crne slutnje ne ostvare i da ipak u dogledno vreme otvorim neku stranu i pronadjem to sto svi u ovoj temi trazimo, ali braco i sestre mozda bi ipak trebalo preduzeti i neke akcije sa nase korisnicke strane i staviti im do znanja da nas ipak previse muzu i da svoje dizgine ipak treba da olabave malo, jer kad konj koji vuce crkne posle moze da bude kasno!!!!! :((

[Ovu poruku je menjao bojanv dana 02.10.2012. u 05:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojanv dana 02.10.2012. u 05:42 GMT+1]
[ anon157690 @ 01.10.2012. 22:40 ] @
šta očekuješ, da svi prestanemo da koristimo adsl na mesec dana? račun će i dalje stići isti... Ja sam već xy godina, ne sećam se više ni koliko na paketu 1/0,5 i za to sran** plaćam 1500 din ako ne i više, šta ja da kažem onda, osim toga na ovom forumu se slabo pojavljuju novosti i informacije od nazovi ponudama telekoma, boje čitaj na benčmarku temu ...
Telekom je državna firma a ovi smrdljivi političari što im nikad nisu puni džepovi nikad neće dopustiti da bilo koja druga firma dođe na isti nivo i dobije mogućnost "uvoza" interneta a čak i kad bi se tako nešto desilo čik pogodi ko bi bio na čelu te firme i kaka bi bio stav te firme prema klijentima??? prvo bi dali neke super povoljne ponude da bi privukli gomilu ljudi na ugovor a onda bi nastupilo čerupanje isto kao što je i sad...
[ _Diamond_ @ 17.11.2012. 12:35 ] @
Ima li novih vesti za povoljan ADSL ? Vidim da nešto nema ispod 1300 dinara mesečno. Ne računajući trenutnu akciju Eunet-a.
[ code381 @ 22.11.2012. 14:41 ] @
Trenuto je najpovoljniji PTT ADSL, i ima flat za manje od 1300.

Početni 512/128 Kbps 1.050 din
Standardni 1 1536/256 Kbps 1.300 din
[ _Diamond_ @ 25.11.2012. 16:19 ] @
Hvala,video sam to,ali mi je tu brzina jako mala,pa mi je ta varijanta otpala u startu.
Nadam se da će Verat da krene sa nekom jeftinijom akcijom.
[ Milos Maglov @ 04.12.2012. 18:18 ] @
Naleteo sam na njih.Pre sam kod njih imao wireless i bio sam zadovoljan.Onda sam dobio adsl i od tad sam na adsl-u.

2M/512k 999
4M/512k 1299
6M/1024k 1499
8M/1024k 1799
16M/1024k 2199

Ovo je na ugovor od godinu dana.Ne znam kako im sljaka adsl ali su im cene povoljne u odnosu na ostale.

http://www.mynsn.net/cenovnik.php?pricelist=ADSL
[ _Diamond_ @ 04.12.2012. 22:57 ] @
Odlicne cene,steta sto vazi samo na teritoriji Novog Sada.
[ Milos Maglov @ 04.12.2012. 23:16 ] @
S obzirom da je to adsl nisam siguran ali ja bih rekao da je to moguce u celoj Srbiji uzeti gde postoje tehnicke mogucnosti za adsl.Mozda gresim,ako neko zna ili moze da potvrdi ovu informaciju slobodno neka to ucini :)
[ sasha-SE @ 07.12.2012. 15:15 ] @
Jel ima nekih akcija negde? Tetka hoce da se odjavi sa Telekoma, preskup je, a nece da potpisuje ugovor na 2 godine, paket od 5mb joj ne treba.
[ _Diamond_ @ 10.12.2012. 19:08 ] @
Citat:
Milos Maglov:
S obzirom da je to adsl nisam siguran ali ja bih rekao da je to moguce u celoj Srbiji uzeti gde postoje tehnicke mogucnosti za adsl.Mozda gresim,ako neko zna ili moze da potvrdi ovu informaciju slobodno neka to ucini :)

Proverio sam,moguće je!!!!
Hvala puno,da li je neko bio kod njih,sve mi odgovara,cene i brzina surfovanja,samo ne znam za kvalitet...
[ Milos Maglov @ 11.12.2012. 10:36 ] @
Kazem ja sam bio na wirelessu i radilo je skroz ok a za ovo ne znam,mada po meni bi trebalo da je ok... Probaj pa javi utiske. Ja sam vezan ugovorom pa sad ne mogu da menjam nista....
[ _Diamond_ @ 11.12.2012. 19:55 ] @
Hm,ne znam još uvek nisam siguran da li da se prijavim kod njih.
Izgleda mi too good to be true.
A i ne može da se proba,moram odmah da odem na ugovor od 12 meseci. :)
[ petru @ 12.12.2012. 05:09 ] @
Kao da je zamro saobracaj na ovom forumu, steta jer je vrlo korisno saznavati iskustva drugih. Zar nema nikog ko je ovo uzeo i moze nesto pametno da nam kaze?
[ sinpetrovic @ 12.12.2012. 06:36 ] @
Zanimljivo je da drze informaciju na sajtu za NET pakete, kada je 30.11.2012 istekao, pre 30.11, na neka pitanja dobio sam e-mail, evo deo citata:

Citat:
ADSL – Promo kampanja do 5/10/20 je nova promotivna kampanja usluge ADSL namenjena novim korisnicima i korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza.
Podnošenje zahteva za predmetnu kampanju traje do dana 30.11.2012. godine. Ugovorna obaveza je 24 meseca.


Sada ne znam da li ce i posle biti omoguceno da uzmem NET paket, ali bez ugovorne obaveze, u svakom slucaju cekam NG ili koji mesec posle,
bez neke ekstra kampanje i usluga, ne zelim da se obavezujem na 24 meseca, do tada ostajem na click1.
[ anon157690 @ 12.12.2012. 11:43 ] @
click1 je onaj šit kod telekoma sa 1,5/0,3 dl/up brzinom po ceni od (ako se ne varam) 1500din? čini mi se da i ja to imam i da je ova tema
malo življa i da nije regionalno zavisna odavno bi im bacio onaj glupi ruter koji čak neće ni da zamene za wireles one i rekao i svkakve lepe
reči ne da su stoke nego ih treba zapaliti i osećati ponos što je postignut značajan napredak za drugštvo...

Enivej, kod mene je letos targo otvorio "kancelariju" i polako razvlače optiku po ulicama. Bio sam juče da pitam kad će moja ulica, naravno
nemaju pojma i jedino što meni ne odgovara: njihov najmanji paket je 10/5 @ 2000 din a meni bi najviše odgovarao 5/2,5 @ 1000 din, to
bi mi bilo "10"puta boje nego klik1, još ako bi dali wireles ruter pride, 2 godine, nema problema, gde da potpišem
[ calexx @ 12.12.2012. 12:26 ] @
Ne verujem da će da bude takva ponuda a ako nema bolje, ništa ne fali ni telekomovom paketu do 5 gde se 5/1 plaća 1500. Pa i uz ugovor, nešto mi se čini da oni baš i ne daju adsl bez ugovora.
[ sinpetrovic @ 12.12.2012. 12:39 ] @
Click paketi mogu bez ugovorne obaveze. Neke moje komsije su uzele.

24 meseca mi je previse, 12 bih jos nekako mozda mogao podneti.
[ anon157690 @ 12.12.2012. 12:43 ] @
Citat:
calexx:
...ništa ne fali ni telekomovom paketu do 5 gde se 5/1 plaća 1500.

nisam ni znao da telekom ima takav paket!!! a zašto ja onda plaćam 1,5-1,7/0,3 isto 1500 din?
Imaš li možda link za tu ponudu?
[ sinpetrovic @ 12.12.2012. 12:48 ] @
http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1449

Citat iz e-maila: ADSL – Promo kampanja do 5/10/20 je nova promotivna kampanja usluge ADSL namenjena novim korisnicima i korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza.
[ anon157690 @ 12.12.2012. 12:58 ] @
Hvala za link.
Mada, nema veze s vezom:
Net 5 -do 5/1 Mb/s -1.499,00
Click1 -1536/256 Kb/s -1.558,80
???
Doduše pitanje je šta tačno znači ono DO 5/1? Može da bude 0,1/0,1 u piku pa do pomenutih
5/1 u trenutku kad svi živi spavaju pa je opterećenje linka malo!!! Ne znam, do sad su tretirali svoje
korisnike na najgori mogući način tako da im ja više ne veruje...
[ calexx @ 12.12.2012. 14:28 ] @
Može da bude kod bilo koga uz bilo koji paket. To do 5/1 verovatno znači da onaj ko je na nekoj najšugavijoj centrali možda neće da ima toliko a imena se više odnose na brže pakete jer će malo linija da izgura 10/1 a još manje 20/1.
Verovatno će klik pakete ili da gase ili da ostanu za one koji neće ugovore nego mesec za mesec. Kao i svuda, ko potpiše vernost njemu veća brzina, ko neće dobija manje. SBB nudi pripejd 2/256, postpejd 6/512 i uz godišnji ugovor 10/1 pa kako kome odgovara, sve po jednoj ceni.
[ petru @ 13.12.2012. 16:11 ] @
"Koliko brzo ce da mi radi internet" - to je kompleksna stvar. Zavisi od brzine za koju si platio (i to je jedino sto znas unapred, odn. barem znas koliko bi TREBALO da bude), od brzine uredjaja kod provajdera, od veze kojom je provajder povezan "sa svetom" i tako dalje, od brzine svih uredjaja kroz koje prolazi signal na putu do tvog PC-a. A naravno i od broja drugih korisnika svih uredjaja i svih veza kroz koje prolazi signal. Nema druge nego da probas. A ako traze da sklopis odmah ugovor, onda ne mozes ni da probas, nego kupujes macku u dzaku.
[ bantes9 @ 30.03.2013. 15:59 ] @
Ajde da malo osvezimo temu:

http://www3.ptt.rs/akcija_adsl_2013/
ptt akcija koja istice sutra (6/1 - 1400 dinara....)


http://www.verat.net/sr/akcije/
verat akcija (5/1 - 1490 dinara....)
[ anon157690 @ 30.03.2013. 17:19 ] @
Jedno glupo pitanje, jel telekom i ptt ista firma ili ne?
ja imam telekomov adsl!
[ vkoja @ 30.03.2013. 18:06 ] @
Nije ista , ptt ti je posta... Nemaju nikakve veze..
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2013. 18:44 ] @
PTT akcija je prakticno istekla, jer je sutra nedelja...

Videcemo sta ce dalje da ponude.
[ bantes9 @ 30.03.2013. 19:10 ] @
@Slobodan Milivojevic

http://www3.ptt.rs/usluge/prijava_adsl.php
online formular i dalje u ponudi ima stavke iz akcije



@Fliz
http://www.telekom.rs/AboutUs/...emp=0&sid=1089&id=1124

Da zanemarimo pricu oko vlasnistva, ptt se ponasa kao i svaki drugi provajder, koristi infrastrukturu Telekoma, jedino sto je njihov odnos malo "prisniji".

Ja nisam presao na ptt, jer razlika u odnosu na Verat po ceni nije neka i nisam zeleo da se cimam oko migracije a u svakom drugom slucaju bih iskoristio ovu akciju.
[ anon157690 @ 30.03.2013. 19:20 ] @
pitam zato što je to kod mene sve u pošti, ulazi se na ista vrata, pošta levo, mts desno, telekom preko čuvara pa na sprat!!! a gde je ptt adsl pojma nemam, vrevoatno na 2-gom spratu :D
inače sama pošta (tu gde se plaćaju računi, šalju paketi itd) je katastorfa, ima 10 šaltera od kojih nikad više od 4 nije radilo a gužve su redovne svaki dan a ne samo kad su penzije, da bi došao do uplata/isplata moram da čekam nekad i više od pola sata, ako im je takav i adsl onda neka hvala.
Btv, telekom bi stvarno morao nešto da odradi po pitanju konkurentnosti cena, ja plaćam 1600 dinara za pišljivi click 1 paket, muka mi više od njihove politike i da sam znao za ovu akciju kod ptt-a ranije definitivno bi otišao da se raspitam ovako džaba, sutra nedelje, ne rade...
[ bantes9 @ 30.03.2013. 20:16 ] @
Telekom se kao i uvek pravi lud i nije pretereno izreklamirao svoje nove Internet (adsl) pakete.

http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1449

Ovo ti je trenutna ponuda a Click1 paket koji imas vise nije u ponudi i njega poseduju samo stari korisnici.


Ukoliko nisi pod ugovornom obavezom mozes kod samog Telekoma preci na neki net paket.

Ukoliko ne zelis da rizikujes sa prijavom kod ptt-a, mozes sacekati da vidis, da li ce od ponedeljka izbaciti neku novu akciju, kada bi imao vremena da se raspitas.

A mozes i da uzmes MIK i da odes kod nekog drugog provajdera.
[ anon157690 @ 30.03.2013. 20:36 ] @
uvogor mi je isteko odavno nego sam se ja nadao da će targo da iskopa rovove i sahrani optiku i u mom kraju, bio sam i da pitam, još krajem 2012 god, ali oni tamo nemaju pojma ni šta je zemlja a šta mars a kamoli da imaju uvid u plan razvoja sopstvene infrastrukture...
P.S. Da li ja to dobro vidim, telekom naplaćuje 1200 din za "seobu internet paketa" predpostavljam da pod tim misle na adsl priključak, kao da već dosta puta do sad nisu dokazali da su kreteni na kvadrat!
[ synn @ 30.03.2013. 22:04 ] @
Citat:
bantes9:
Telekom se kao i uvek pravi lud i nije pretereno izreklamirao svoje nove Internet (adsl) pakete.

http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1449

Ovo ti je trenutna ponuda a Click1 paket koji imas vise nije u ponudi i njega poseduju samo stari korisnici.



Jel to ADSL preko telefonskih parica ili neka optika?
[ bantes9 @ 30.03.2013. 22:59 ] @
@Fliz

Seoba internet paketa nema veze sa tvojom pricom, ti uzimas migracioni kod za dzabe i sa njim ides kod drugog provajdera.


@synn

U pitanju je standardna ADSL usluga, putem telefonske linije, dok kvalitet instalacije zavisi od cinjenice da li je Telekom tu osavremenio infrastrukturu ili ne.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2013. 14:45 ] @
http://www.beotel.net/?strana=...&katv=1&jezik=1#vst529

ADSL 1.5M / 256k - 1000 dinara uz ugovornu obavezu od 12 meseci.
[ bantes9 @ 01.04.2013. 15:45 ] @
Nije lose za manje zahtevne korisnike, jedino sto je ogranicena na postojece korisnike, koji su kod BeotelNet-a duze od 2 meseca.

Citat:
Dodatne napomene o prolećnoj ADSL akciji "1.000 dinara!":

Traje do 7. maja 2013. godine;
Važi za postojeće ADSL korisnike, koji su sa BeotelNetom preko 60 dana!
Da biste ostvarili pravo na akciju neophodno je da potpišete nov ugovor u skladu sa paketom koji ste izabrali;
U ugovornoj obavezi cena je svakog meseca ista;
Akcija važi za fizička lica;




[ bantes9 @ 12.05.2013. 09:17 ] @
http://www.beotel.net/

1,5 Mbit za 1000 dinara
5 Mbit za 1550 dinara
10 Mbit za 1890 dinara

Vest je sa naslovne strane a nema neki dodatni link, sa informacijama o ugovornoj obavezi. Pise za sve korisnike, tako da bi trebalo da svako moze da se prijavi, ali opet treba proveriti.
[ bantes9 @ 30.05.2013. 10:33 ] @
http://www.totaltv.tv/Total+TV/115/NET.shtml
[ code381 @ 01.06.2013. 13:50 ] @
PTT novi paketi, ja verovatno prelazim na 2048/192 uz ugovar na 12 meseci za 1.140 dinara (ili ugovor na 24 meseci 1.020 ili bez ugovora 1.380)

http://www.postanet.rs/lat/str...rnet-fizicka-lica-cenovnik.asp
[ bojanv @ 15.07.2013. 10:14 ] @
E ovako, ja sam od skoro, tj. evo još malo skoro nekih mesec dana kod EUnet-a pa zato pogledajte slobodno i njihovu ponudu ako je još niko nije pominjao ovde, elem eve i link oma http://www.eunet.rs/adsl-opis-servisa pa da mi se vi ne mučite mnogo i lutate previše i za sad sam veoma zadovoljan uslugom tim pre što sam umesto ugovorenih 1250/250 kb protoka dobio praktično skoro isti paket na kojem sam bio i ranije kod Telekoma, tj. 1536/256, a možda i nešto bolji. Zašto? Pa bežični ruter koji oni povrh svega daju besplatno uz uslugu prijavljuje da imam paket 1536/253, malo me buni sad ovo što je baš 253 a nije ni 250 ni 256, ne znam da li je možda zato što mi je još uvek aktivan i signal Telekoma za koji me oni izgleda i dalje uredno duže iako već neko vreme nisam kod njih, a bogami Speedtest ume nekad da pokaže i znatno povoljnije vrednosti brojke nego što sam dobijao kad sam imao samo prethodni paket, Telekomov 1536/256 i na njihovom ruteru Huawei HG520i e sad da li je i to možda posledica što imam praktično dva ADSL-a na istoj liniji pa tu dolazi do nekakve interakcije ili ne javiću kad proverim, tj. kad ovaj Murta Telekom konačno sjaše, dosta su me brate muzli, i evo sad sam baš upravo razgovarao sa EUnetom i kaže da je došlo do neke greške oko prijavljivanja MIK koda te da, pošto Telekom verovatno neće uvažiti moj zahtev za reklamaciju tog nekorektnog računa oni su tj. EUnet spremni odn. daće mi jedan mesec besplatnog ADSL-a kako bi mi taj trošak kompenzovali, i prvo se ispostavilo da ću dobiti sledeći mesec gratis, što bi bilo 645. din, ali je posle njihova veoma ljubazna i poslovna Ana Lonćar iz prodaje sama ponudila da to bude ipak po isteku tog promotivnog perioda te će tako onda ušteda biti još i veća, tj. na punu cenu od 1290. din, te eto tako, izgleda da kod njih kako god se okrenem na nečemu malo ušićarim...
E pa ako nekome ovo sve zvuči povoljno i želeo bi da pređe kod njih, tj, EUnet-a molio bih da mi se javi, pošto imaju i oni kao kod nekih drugih provajdera opciju da korisniku koji dovede nekog drugog korisnika daju mesec dana usluge gratis, jedinu zamerku koju ja imam na to je da bi i onaj koji u tom slučaju postaje novi korisnik trebao da dobije neki dodatni stimulans ili bilo kakvu olakšicu, ali u tom slučaju evo ja se obavezujem da sam spreman da platim određeni deo vašeg prvog računa ako se odlučite da postanete njihov korisnik uz naravno moju asistenciju... Hvala
[ bantes9 @ 15.07.2013. 14:57 ] @
http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=8&cid=55019

net10 po ceni net5, net20 po ceni net10.

Ukoliko se obavezete na 2 godine cene su sledece:

10/1 1549 dinara
20/1 1899 dinara
[ bantes9 @ 16.09.2013. 12:28 ] @
http://www.beotel.net/?strana=...=glavna&jezik=1&katv=1

Beotel 10Mb/s za 1490 dinara uz ugovornu obavezu od 24 meseca (dobija se wi-fi ruter).
[ bantes9 @ 08.10.2013. 22:05 ] @
http://www.verat.net/sr/novost...-i-free-wifi-za-samo-1490-din/

Verat 10Mb/s za 1490 dinara. Ovaj put umesto 12 meseci, ugovorna obaveza je 24 meseci a dodatno sada dele i wi-fi ruter.