[ simka @ 25.02.2008. 17:49 ] @
Pozdrav svima!
Prvi put sam na forumu Vektorska grafika,a ovde sam jer mi treba pomoc.Illustratori mi nije primaran program u kome radim (vise mi odradjuje neki poslic) tako da nisam bas vesta sa njim.Bilo bi super ako bi mi neko mogao pomoci oko ovoga.Imam Photoshop fajl (prilozen u obliku JPG).U pitanju je kao neki "polumesec".Trebalo bi da linije na slici pretvorim u vektor.Probala sam pomocu Pen tool-a da iscrtam tacku po tacku ali kad sam taj vektor kasnije upotrebila linija koja iscrtava taj polumesec je bila skroz krecava (iako sam se potrudila da crtam tackice vrlo blizu jedne drugoj-sorry sto se ovako izrazavam...ne poznajem Illustator pa ne znam sta se kako tacno zove).Da li postoji neki nacin da uradim ovo a da kao rezultat dobijem smooth liniju koja iscrtava objekat?Inace potrebno je da pozadina oko objekta ostane transparentna...i da oko objekta ne dobijem nikakav okvir,ram ili nesto slicno (navodim ovo jer sam u jednom od neuspelih pokusaja uspela cak to da napravim.Bila bih vam veoma zahvalna na pomoci.Nadam se da nisam bila konfuzna!

[ Skandy @ 25.02.2008. 18:21 ] @
Evo u vektoru (AI), mozes otvoriti u bilo kom grafickom programu (Ilustrator, Corel, Photoshop......).
[ simka @ 25.02.2008. 18:24 ] @
Nisam sigurna bas da razumem.Otvorim ja moj .psd fajl u Illustratoru...samo kad iscrtam krive pomocu PenTool dobijem "krecav" objekat.Ima li nacina nekako to uraditi a da dobijem smooth linije?


sorry...spor mi je internet...kasnije sam videla ostatak poruke.Hvala puno!!!!
[ simka @ 25.02.2008. 18:29 ] @
Hvala puno na ovome.Ali ono sto je problem je kad selektujem polumesec pojavi se i pravougaonik oko njega.To je ono sto mi smeta.Ja taj .ai fajl treba da koristim u After Effects-u...taj pravougaonik meni ustvari pravi onaj ram o kom sam govorila u postavljanju teme.Hvala jos jednom!!!!!
[ Skandy @ 25.02.2008. 18:36 ] @
Sorry, mislim da je moja greska. Evo nov fajl.
[ Skandy @ 25.02.2008. 18:39 ] @
A pravougaonik koji se, prilikom selektovanja, pojavljuje tik uz ivice elipse, nije vidljiv, osim kada je objekat selektovan. Prilozenom objektu, mozes bojiti unutrasnjost ili stroke line.
[ simka @ 25.02.2008. 18:53 ] @
Znam,ali ne ponasa se isto u AE.Koristim Invogorator za pravljenje 3D animacija...I kada ubacim ovaj fajl u Invigorator dobijem plocu umesto polumeseca....evo kako izgleda moj krecavi objekat





a ovako izgleda fajl koji si mi uradio





Hvala ti puno na trudu ali ja ipak dobijam ono sto sam imala i ranije...ili je to nesto do podesavanja...uffff....ludim!

Hvala!!!
[ Skandy @ 25.02.2008. 19:04 ] @
Probaj da postavis pitanje u forumu 3D animacija.
[ simka @ 25.02.2008. 19:41 ] @
Pokusacu tamo.Hvala puno na trudu!!!
[ daydreamer @ 23.03.2008. 12:38 ] @
Ovo nije nikakav problem za crtanje ukoliko imas corel draw, posto je jako jednostavno da se pretvori u vektor.Ne znam koliko znas raditi u njemu, ali dovoljno je sledece:Prvo nadji alat bezier tool i sa njim nacrtas grubu konturu dovoljno je i par tacaka.Kada to zavrsis, onda stisni F10(skarecenica za shape tool) i kada ti se pojavi alat klikni na liniju jednom da je selektujes.Gore u meniju nadji convert line to curve i kada to uradis, liniju koju si selektovala krivis na sledeci nacin.Klikni misem na nju (levi klik) i drzi, pomeranjem misha videces kako se linija deformise.Brzo ces skontati finese nije nista tesko, ako ti nije najjasnije napisi mail ili me mozes naci i na chatu serbiancafe.com pa ti mogu objasniti a mozes mi poslati i fail na mail pa cu ti vratiti vektorski crtez samo reci u kom formatu (cdr, AI)
[ devil-666 @ 27.03.2008. 16:36 ] @
hmmm
[ marko_stamenkovic @ 27.03.2008. 22:00 ] @
ma jok bre, samo uzmes olovku u corelu izvuches pravu liniju klknes jeos jednom na zavrshnu tacku i posle toga kliknes na pocetnu. Uzmes onaj brush strelicu (druga po redu, kliknes na sredinu linije a posle toga cje ti se pojaviti gore ikonice (trebas kliknuti na onu koja se zove - convert line to curve. na liniji cje ti se pojaviti strelice koje kliknes i vuces gde hocjes tako napravis oblik meseca ili cega vecj zelis (od igle do lokomotive)
http://i42.photobucket.com/albums/e318/Satanche/popopo.jpg
[ marko_stamenkovic @ 27.03.2008. 22:07 ] @
posle toga normalno levim klikom na boju bojis unutrashnjost , desnim konture, ali moras paziti da na pocetku rada spojis one tachke koje sam napomenuo
[ Atihar @ 28.03.2008. 07:11 ] @
Mislim da je ovako (u ovom slucaju, polumesec) mnogo jednostavnije