[ PEKY @ 25.02.2008. 18:33 ] @
Pozdrav drustvo

Imam Grcku mapu za Garmin uredjaj u .img formatu ,
Kako da se konvertuje da je vidi MapSource ?

fajl : gmapprom.img

Hvala
[ Rubiroza @ 01.03.2008. 18:05 ] @
Imas objasnjenje ovde:

http://freegeographytools.com/...-garmin-img-files-to-mapsource
[ gorang @ 04.03.2008. 22:09 ] @
Jel' uspeo neko ovo?

Meni Mapsettoolkit ispisuje: Error E032: Layer 0 of the map cannot be empty.

Trazeci dalje, trebalo bi da pomogne i aplikacija GPSMapedit, ali ona izbacuje: The map is locked

[ PEKY @ 04.03.2008. 22:49 ] @
Ja jos uvek nista , sve karte sa exe mi rade bez problema .
kada je sama na SD onda radi ali cim su dve nece ni da cuje.

[ stvt @ 02.05.2008. 01:28 ] @
Da bi ti sve karte radile na SD, moras u MapSource-u da napravis MapSet i da onda taj Set prebacis na SD. Tako ces na SD-u dobiti samo jedan fajl sa svim mapama koje si ubacio u MapSet.

Naravno sve mape prethodno moraju biti otkljucane za doticni uredjaj. (prema ID broju uredjaja)

P.S.
Izvini sad sam opet citao prvi post i vidim da imas fajl gmapprom.img
Probaj da ga preimenujes u gmapsupp.img i onda ga stavi na SD.
[ pisac @ 02.05.2008. 11:50 ] @
Problem u toj mapi je što ne može da se instalira (iz nepoznatog razloga) tako da uopšte i ne može da se dodje do tačke u kojoj treba uneti šifru. Mapa može da se izvadi iz instalacije (gmapprom.img) i da se namesti da radi uz postavljanje odgovarajućeg unl fajla i eventualno preimenovanje (ja je tako koristim), ali ne može da se unese u mapsource jer mapa nije "instalirana".

Ono što je postavljač teme hteo da sazna (a ja takodje) jeste kako da se dotična mapa importuje u mapsource, i da se sa njom operiše isto kao sa ostalim mapama koje su uspešno instalirane, tako da ta mapa može kasnije da se izmiksuje sa ostalim mapama u jedan jedinstveni gmapsupp.img. Gore navedena metoda daje i kod mene isti gore navedeni rezultat.
[ pisac @ 04.05.2008. 23:58 ] @
Probao sam... ne radi nažalost. Mapa se vidi u Mapsorsu, ali ne može da se izveze na karticu (ili Garmin) jer uvek daje poruku da nema dovoljno slobodne memorije na odredištu.

Nešto u stilu: Mapa je oko 31 MB, ali na kartici imate samo 970 MB slobodnog prostora. Odaberite manje delova mape i probajte ponovo. Naravno, koliko god malo delova da odaberem, nikada nema dovoljno prostora.