[ Syberbob @ 27.02.2008. 13:40 ] @
Molio bih nekog da mi kaze koji bi mi OS najbolje radio na iBook-u G3, ne znam koje su mu detaljne specifikacije, to je problem, inace bi i sam otprilike odredio.
[ madamov @ 27.02.2008. 14:16 ] @
Ako nisi siguran koje specifikacije ima, nema preciznog odgovora.
[ Syberbob @ 27.02.2008. 14:27 ] @
Pa recimo da je onaj najslabiji na 300mhz sta bi radilo na njemu lepo? Specifikacije ne mogu da saznam, jer nema nikakav OS na sebi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.02.2008. 14:48 ] @
Kako ide onaj link do sajta na kome se može videti nedelja proizvodnje za Macove? Imaju li oni u bazi tako stare mašine?

Koliko se sećam, sajt izbaci i specifikacije mašine.
[ MacOS @ 27.02.2008. 15:02 ] @
Citat:
Pa recimo da je onaj najslabiji na 300mhz sta bi radilo na njemu lepo? Specifikacije ne mogu da saznam, jer nema nikakav OS na sebi.


Imas na Mactracker.ca bazu (ima program i za win) svih ikada izdatih kompjutera. Onda lepo sedi i gledaj slikice i uporedjuj sa konektorima. A mozes i online na apple-history.com. E sad, zapocetak, imas prva dva koji su kao 'skoljke' i na prvi moze 10.3 a na drugi 10.4. Kasniji modeli su jednobojni, kockasti i na njih moze 10.4.
[ madamov @ 27.02.2008. 15:05 ] @
Može i ovde: http://support.apple.com/specs/ibook/
[ madamov @ 27.02.2008. 15:07 ] @
Citat:
E sad, zapocetak, imas prva dva koji su kao 'skoljke' i na prvi moze 10.3 a na drugi 10.4. Kasniji modeli su jednobojni, kockasti i na njih moze 10.4.

Ta prva dva modela su obično u "pastelnim" bojama, plavi, zeleni, narandžasti, grafitni i slično. Na njih maksimalno Panther (10.3). Na sve ostale, u zavisnosti od količine memorije, Tiger (10.4.)
[ madamov @ 27.02.2008. 15:09 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kako ide onaj link do sajta na kome se može videti nedelja proizvodnje za Macove? Imaju li oni u bazi tako stare mašine?

Koliko se sećam, sajt izbaci i specifikacije mašine.

http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

Ali, koliko se ja sećam, izbacuje samo osnovne podatke. A kako sajt izbacuje podatke i za stare G4 mašine, mislim da će i za iBook.
[ Syberbob @ 27.02.2008. 17:07 ] @
Moj je u obliku skoljke, plave boje. Mislim da je ovaj DualUSB, jer ima dva USB-a ako se to odnosi na to. Hvala vam na trudu. Mislim da bi najbolje bilo da instaliram OS 9 za koga imam legalan serijski broj, mada ne znam koliko je sada to legalno jer ga instaliram na drugu masinu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.02.2008. 22:11 ] @
Citat:
madamov:
Ali, koliko se ja sećam, izbacuje samo osnovne podatke. A kako sajt izbacuje podatke i za stare G4 mašine, mislim da će i za iBook.


Pa dosta su i ti osnovni...

Citat:
Name: iMac Intel (core duo)
Model: Mxxxx iMac Intel (core 2 duo) 2.16GHz
Bus speed: 667MHz
Screen size: 20 inch
Factory: W8 (Shanghai China)