[ Crisco Bron @ 27.02.2008. 19:39 ] @
Da li je ostvariva veza telefona i kompjutera Bluetoothom bez ikakvih drivera, Pc Suite, itd...? Znači odem kod druga, uštekam bluetooth dongle, upalim BT na telefonu, oni se prepoznaju i tu nastane prebacivanje podataka

P.S.
Konkretno je u pitanju W950i posto on ima mass storage mode (tako nešto), pa mu onih 4GB prepoznaje kao USB memoriju, a ne vuče mi se kabl non-stop.

[ Danilo Cvjeticanin @ 27.02.2008. 19:47 ] @
Da, upalis bluetooth kod druga, upalis svoj bluetooth na telefonu, oni se povezu i ti sa njegovog racunara prebacujes sta hoces na svoj telefon.
[ Nenad Vranjanac @ 27.02.2008. 20:36 ] @
zavisi od operativnog sistema. ako nema najmanje xp sp2 onda mozete da se slikate.
a i da ima, bez odgovarajuceg sw prenos je zamoran, za svaki fajl zasebno mora da se potvrdi prijem na telefonu.
a cak i da imate sw, brzina prenosa bt-a je oko 2MB/min, znaci ako hocete da napunite pola telefona, trajace 16h ;)

tako da bolje koristite kabl ako mislite da ubacite vise fajlova. sve preko 50MB je pravo mucenje.
[ pixie @ 22.04.2013. 16:58 ] @
Imam problem. Uzela sam Bluetooth adapter za komp i imam telefon HTC Desire X. Pokušala sam da povežem telefon sa PC-jem preko Bluetootha, uspela sam da ih "uparim" i "vide" se međusobno ali ne mogu ništa da šaljem i u Devices and Printers pored ikonice telefona stoji znak uzvika i informacija da drajveri nisu instalirani (mislim da je prilikom dodavanja telefona stajalo nešto u stilu "bluetooth peripheral driver missing"). Uz telefon nisam dobila ništa i nemam pojma kakve drajvere da tražim ni da li je problem u adapteru ili telefonu. OS je Windows 7 64bit.

[ KrkaCiC @ 22.04.2013. 23:35 ] @
Ako imas memorijsku karticu kupi onaj najjeftiniji citac kartica,veliki kao USB memorija,a kosta oar stotina dinara i problem je resen
[ pixie @ 23.04.2013. 08:02 ] @
Hvala, i to je opcija ali poenta je bila da izbegnem kablove i dodatnu opremu. :) Ne prebacujem ništa veliko pa mi je cimanje da vadim karticu non stop.
[ valerijan @ 23.04.2013. 08:46 ] @
^ Da li si pokušala da isto to uradiš na nekom drugom računaru?
...i koji je Bluetooth adapter? :)
[ pixie @ 23.04.2013. 09:11 ] @
Mislim da je ovaj> http://www.winwin.rs/pc-perife...er-omega-bt-32-51463-mini.html

Pokušala sam i na drugom kompjuteru i ista stvar. Traži neki device driver koji windows update ne može da nađe a ja ne znam šta treba da tražim. :)

[ ipacid @ 25.04.2013. 14:37 ] @
Ti drajveri koje ti trazi se ne odnose na telefon vec na bluetooth dongle. Secam se da sam nekad koristio BTT bez drajvera, ali ne mogu da se setim da li na windowsu (i kom) ili Linuxu. A eto, nisam bio lenj pa sam ti nasao neke drajvere za taj dongle, nisam siguran da li rade, ali probaj.

Drajveri za BTT
[ pixie @ 29.04.2013. 19:02 ] @
Neki drajveri se jesu instalirali kad sam ubola adapter. Izgleda da to nije dovoljno. A na ovom linku je neki UpdateMyDrivers program.