[ wex-alpha @ 28.02.2008. 13:10 ] @
Pozdrav,


Da li iko zna da li ima jos neki od Auto Run enabled USB Mem stikova osim U3?

Koristio sam U3 i nisam zadovoljan sa njim, jer pouzdanost mu strasno varira zavisno od target masine.

Ne interesuju me programi koji se moraju instalirati na PC i onda oni vrse autostart. Meni treba USB koji to radi.


Hvala :)
[ Miroslav Cvejić @ 28.02.2008. 14:58 ] @
Da li si probao autorun.inf staviš u root?
[ wex-alpha @ 28.02.2008. 15:03 ] @
Standardni USB nema opciju za autostart. Microsoft je to ukinuo radi sigurnosnih razloga. Postoje cijeli nizovi skripti koji rade neku vrstu autostarta naprimjer http://dailycupoftech.com/usb-drive-autoruninf-tweaking/, ali sve je to u biti onaj prozor koji se pojavi kada se stick ubaci.

Dakle, "pravog" autostarta kod USB-a nema. Zato prave specijalne USB koji se prijave i kao CD-ROM i kao USB.

Mene interesuje ko to jos pravi pouzdan Autostart enabled USB osim U3?



[ StORM48 @ 28.02.2008. 20:27 ] @
Je l' čita neko šta se ovde piše? Ili ne?
Kolega Cvejić je lepo napisao šta treba uraditi. Ubaciš AUTORUN.INF na root flash drajva i to je to.

Ne znam odakle Ti te priče o "autorun enabled USB-u"? Autorun radi OS, a ne USB, a na osnovu gorepomenutog fajla. Do sada još nisam video bilo kakav "storage device" koji odbija da pokrene autorun, osim kada isti fizički nedostaje, a i u OS-u je isključen.

Pozdrav
[ wex-alpha @ 28.02.2008. 21:58 ] @
Zaista ne znam da li neko ovdje cita ili ne... dobro pitanje.

OS zaista raid autorun, a ne USB. U ovom mom slucaju OS NECE vrsiti autorun na USB memory sticku, zato sto MICROSFOT JE TO SPRIJECIO... Jel to trebam reci milion puta ili sta je u pitanju?!?!?

Dakle nije za djaba da postoje specijalni USB uredjaji.

Ne govorim o prozoru koji se pojavi gdje se moze izabrati sta mi OS nudi. Ja govorim o autostartu programa. Probaj ako mislis da mozes to napraviti na obicnom sticku.

Hvala
[ wex-alpha @ 28.02.2008. 22:32 ] @
Najbolje sto se moze uraditi je:

Code:


[AutoRun]
OPEN=program.exe
ICON=program.exe
ACTION=pokreni me



Ali ovaj nacin jos uvijek trazi interakciju od strane korisnika...
[ wex-alpha @ 28.02.2008. 22:35 ] @
JOs malo doradjeno:

Code:

[AutoRun]
OPEN=program.exe
ICON=program.exe
ACTION=Pokreni moj program
LABEL=naslov prozora


Bolje ne moze :(


Dakle natrag na moje pitanje
[ Miroslav Cvejić @ 29.02.2008. 09:31 ] @
Iznenadio bi se koliko aktuelnih virusa funkcioniše baš na taj način. Kod jednog od njih autorun.inf je skriven a .exe se nalazi u skrivenom MSOCache folderu na USB flešu. I to, na žalost funkcioniše.
[ Nenad Vranjanac @ 29.02.2008. 14:10 ] @
sve moje kolege sa faxa uredno imaju tog trojanca. avast ga regularno prepoznaje u fajlu "adobereader.exe" ili tako nesto
[ wex-alpha @ 29.02.2008. 14:24 ] @
Da li mi mozete pruziti vise informacija u vezi to terojanca da vidim da li ga mogu iskoristiti za svoju namjenu?

[ Binary Mind @ 29.02.2008. 22:40 ] @
Nenade u pitanju je poznati AdobeR trojanac. I ja sam ga nekoliko puta zakacio kad sam bio na terenu ali se jako lako uklanja i sa kompa i sa USB flasha. Na forumu "zastita" u poslednje vreme je bilo dosta ljudi koji su bili zarazeni sa nekoliko drugih opasnijih trojanaca i rootkitova kao sto je Trojan-Downloader.Win32.Bagle.cu koji takodje napadaju flasheve.

@wex-alpha

Na zalost ti "autorun-ovi" od ovakvih trojanaca ne mogu pomoci jer se aktiviraju nakon otvaranja USB flash-a, dok koliko sam ja razumeo tebi treba autorun meni koji ce se pojaviti cim ubacis flash...
[ wex-alpha @ 01.03.2008. 07:18 ] @
Ne smijem koristiti nikakav rootkit.

A meni na USB ce biti jedan *.exe koji treba da se odmah pokrene cim ubacim stick. A meni mogu implementirati u taj *.exe ako mi bude potreban.

[ Predrag Glumac @ 02.03.2008. 23:53 ] @
Moram da postavim jedno offtopic pitanje, posto nemam U3 smart drive: sta se desava kada se ubaci U3 ? Da li se pojavi Autoplay prozor ili se odmah pokrene njihov program ? A sta se desava ako se iskljuci servis Shell Hardware detection, da li se i dalje pokrene U3 ?

Pitam jer sam negde davno procitao nesto u dizajniranju USB uredjaja kompatiblinih sa Microsoft PNP i firmeware-a na samom USB uredjaju kojim se predstavi PNP-u i kaze koji je uredjaj i sta moze sve da radi, tako da nije iskljucena ta prica da se predstavi kao nesto drugo i pokrene neki exe.
[ wex-alpha @ 04.03.2008. 22:13 ] @
Pa kad se pokrene U3, pokrene se aplikacija sa U3 uredjaja... dakle nema nikakvog menija ili nesto slicno.

Mogu prilagoditi da se sa U3 pokrene sta ja zelim :)

Kad se ukljuci U3 prijave se dva uredjaa na Windows. Jedan disk koji Windows vidi kao CD-ROM (Dakle samo READ) i drugi disk koji je standardan USB uredjaj.

Na tom CD-ROM-u se nalazi standardna autorun.inf datoteka, prilicno jednostavno.
[ miki321 @ 11.01.2009. 23:25 ] @
vracam temu iz mrtvih :)


da li se moze podesiti kada ubodem USB stik
da se startuje aplikacija

dobijam ovaj prozor

da li se moze i ovo preskociti
da odmah ide OK



hvala ;)