[ ctx @ 29.02.2008. 20:13 ] @
Javascript i Java su isti programski jezici ili nisu? Mislim, ako znas javu znas i javascript i sto mozes da uradis u jednom mozes i u drugom ili....
Ovo pitam jer zelim da pocnem sa nekim jezikom. Sta od ova dva? Stvarno sam zbunjen?
[ jablan @ 29.02.2008. 20:32 ] @
[url=http://vukajlija.com/k'o%20dupe%20i%20oko]Dupe i oko[/url].

Inače, ako hoćeš da se baviš programiranjem, od dva ponuđena, izaberi Javu. Ili, van ponuđenih, Ruby.
[ ctx @ 29.02.2008. 20:46 ] @
Avaj mene, nista ti ja tamo ne nadjoh! Nista osim da se registrujem.
Sta je Java a sta Javascript?
[ Aleksandar Ružičić @ 29.02.2008. 21:10 ] @
JavaScript
Java

inace, uopste nisu isti jezici i koriste se u drugacije svrhe, jedino sto dele to je "Java" u imenu i C-like sintaksu
[ Mitrović Srđan @ 29.02.2008. 21:34 ] @
Imaju slicno ime jel je bivsi LiveScript brendovao Sun pa se zove JavaScript.
Inace procitaj linkove na wikipediji pa ce ti se samo kasti.
[ _nik0l4 @ 25.12.2012. 20:57 ] @
JavaScript je specijalizovana za web dizajn, a Java za software development (softverski razvoj) i za web aplikacije. I ja sam se isto tako pre zbunjivao i mešao Javu i JavaScript dok nisam malo bolje pogledao izvorni kod jedne Java aplikacije i jedan tutorijal o HTML-u u kome se spominjao JavaScript.
[ casperns2 @ 18.01.2013. 14:10 ] @
@_nik0l4 je dobro objasnio razliku izmedju ova dva programska jezika. Mene zanima nesto drugo. Posto sam poceo da ucim Javu i pisao neke male programcice, da li za web dizajn i izradu neke web stranice osnovni kod treba da radim u nekom drugom programskom jeziku a java kod (aplikaciju) ubacujem u taj kod gde je potrebno.

Zbunjuje me to jer koliko sam razumeo, java sluzi samo za izradu aplikacija, nekih programa koji postoje na web stranici(a ne primecujem nesto previse aplikacija po prosecnim web stranicama ) , a osnova je u nekom drugom programskom jeziku za web programiranje. to jest da ne mogu napraviti ni najobicni sajt poznavanjem samo java programiranja???