[ Catch 22 @ 08.03.2008. 04:53 ] @
Prema ovoj vesti:
B92: Profit Telekoma manji za petinu

Citat:
Telekom Srbije je u 2007. godini povećao prihod za 17 odsto, na 75 milijardi dinara, ali je i pored rasta prihoda, profit bio za 22,6 odsto manji i iznosio je 11,5 milijardi dinara, izjavio je generalni direktor te kompanije Branko Radujko.

Povodom tog smanjenja neto dobiti, Radujko je istakao da je "prošla godina donela veliki rat na tržištu mobilne telefonije", dodajući da se Telekom ipak "uspešno odbranio od konkurencije".

"Telekom ima 5,2 miliona korisnika u mobilnoj telefoniji, od čega je 4,37 miliona u pripejdu. Prosečan račun za mobilnu telefoniju je 442 dinara, što govori o platežnoj moći građana", rekao je Radujko


Ceo članak na gore navedenom linku...
[ srdjee @ 08.03.2008. 06:52 ] @
Citat:
"uspešno odbranio od konkurencije"


hahah bas , a 22% profita manje ?
i onda da bi povecali profit uvode zaokruzivanje na minut (i na pre i na post paid) i ukidaju prenos 3 meseca, jel se tako cuvaju korisnici i privlace novi ?
[ whitie2004 @ 08.03.2008. 06:58 ] @
Ma sve je to vec vidjeno, stvar racunovodjstva. Karic je tu vec doktorirao i ne moz' izmisliti nesto novo.

Odstampas cerki CD, kupist par zgrada, platis milione za ruze u vrtu i ..... ode profit u privatne ruke. A mozda i partijske ....
[ espresso @ 08.03.2008. 07:23 ] @
Citat:
Telekom ima 5,2 miliona korisnika u mobilnoj telefoniji,

A za koju godinu će imati više korisnika nego stanovnika u zemlji. Broj aktivnih kartica = broj korisnika... važi.
[ MatezYU @ 08.03.2008. 08:09 ] @
Radujko, Radujko... Gde nas nadje majku mu...
[ agasoft @ 08.03.2008. 10:43 ] @
ja sam jednomd avno rekao, kada bi telekom dali na sto i kusur hiljada
članova es-a, bolje bi ga vodili. :)
[ MP3MP3 @ 08.03.2008. 12:25 ] @
Citat:
agasoft: ja sam jednomd avno rekao, kada bi telekom dali na sto i kusur hiljada
članova es-a, bolje bi ga vodili. :)


Slazem se, ali s tim da je dovoljno i desetak ljudi sa e.s.-a, stvarno ovde ima puno "hiper profesionalaca" za mobilne operatere.Nadam se da ce bar neko od njih jednog dana i dobiti takav ili slican posao...Mozda i u mt:s-u, sto da ne! :-)
[ bratislavp @ 08.03.2008. 13:12 ] @
Pa dobro, mislim da Telekom i Telenor uopste prosle godine imaju manji profit zbog pojave VIP-a i njihovih promocija. Ja znam mnoge ljude koji su kupovali VIP da bi dobijali bonuse. Ne opravdavam Telekom zbog njihove politike prema korisnicima trenutno se slazem sa ostalima da ako ovako nastave da ce izgubiti dosta korisnika. Ja inace koristim Mobtel -> Telenor skoro 8 godina, od toga pet na postpaidu, i prilicno sam zadovoljan. Ono sto mi je jako interesanto je to da se recimo vrlo mali broj ljudi van ES foruma razume uopste sta oni rade :) tako da sta da vam kazem, mozemo samo da im porucimo : "Gledamo Vas mi sa [ES] foruma" Pozdrav ljudi!
[ batancev @ 08.03.2008. 16:35 ] @
samo jedna mala ispravka
logicno je da je profit manji a prihodi veci iz prostog razloga sto se deo tog profita preusmeravao na mts i razvoj adsl-a i iptv-a u srbiji
[ enthusy @ 08.03.2008. 18:13 ] @
Telekom mora ici koracima:
POVĆANJE ORGANIZACIJE - POVEĆANJE KVALITETA - POVEĆANJE BROJA KORISNIKA - POVEĆANJE PROFITA
Ali na žalost Telekom bi izgleda da prekoči prva tri koraka i na sve moguće načine pokušava da skoči odmah na četvrti... ako i dalje tako nastavi to će ga jako skupo koštati!
[ mischo @ 11.03.2008. 16:59 ] @
Ja bih pre rekao da su preskocili samo prvi i donekle drugi korak. Mada mislim da je prvi korak mozda i preduslov da se sve ostalo odradi kako treba.
[ zzviktor @ 25.03.2008. 21:35 ] @
Pa to nece biti bolje sve dok lelekom ne uzme u svoje ruke neki privatni
operateer npr t- mobile.de