[ korisnikk @ 09.03.2008. 22:48 ] @
Postoji li neki program kojim bi se mogli editovati .flv fajlovi,konkretno mislim na njihovo seckanje?
[ Marko Medojević @ 12.03.2008. 09:50 ] @
Možeš sa programom VirtualDub. Potrebno je da mu dodaš plug-in za editovanje flv video fajlova. Plug-in se instalira tako što se kreira folder plugins32 i u njega kopira fajl sa ekstenziom .vdplugin. Takođe je neophodno da imaš instaliran poslednji ffdshow-tryouts. Posle instalacije ffdshow-a pokreni konfiguraciju "start->programs->ffdshow->vfw configuration". U decoder->codecs postavi VP6, VP6F i FLV1 na libavcodec. U decoder output neka budu štiklirani RGB32, RGB16, RGB24 i RGB15.

Sada možeš pomoću VirtualDub-a da edituješ FLV fajlove na potpuno isti način kao i AVI.
[ korisnikk @ 16.03.2008. 11:26 ] @
Probao sam,radi.
Medjutim nisam mogao da nadjem kako dobijeni fajl snimiti kao .flv?
[ sinabl @ 16.03.2008. 23:29 ] @
Pa snimi bilo kako, najbolje .avi, i nadji na netu neki konvertor i rjesena stvar...
[ tordajav @ 29.03.2008. 00:43 ] @
Da, i mene već duže interesuje ova tema i taman sam mislio da otvaram ovde novu. Probaću ovo što je "mare_bj" sve rekao, korisno! Ali ja sam i dalje mislio da ima neki program koji baš dobro barata sa ovim formatom, jer, konverzija u npr. avi nije teška, može se uraditi bilo čime, ali se ne može dobiti na kvalitetu slike ili zvuka, pa sama konverzija i nije toliko neophodna. Meni je trebalo da normalizujem zvuk u FLV video zapisu, a sliku da ne diram, i još uvek nisam skontao kako. Sada vidim da VirtualDub može svašta sa njim da radi ali će ga na kraju opet konvertovati u AVI..., tj. možda će moći video (direct stream copy) a ja nečim da normalizujem zvuk.
Evo, pa i da postavim konkretno pitanje,
ima li neki softver koji je isključivo namenjen za baratanje sa FLV formatom, dakle editovanje (ne mislim na konvertovanje)?

------------------------------------------

Probao sam sa VirtualDub-om i radi sve lepo! Prvo nisam mogao da učitam plug-in u VirtualDub, ali to je zato što sam koristio verziju 1.6.16, stara je, pa sam skinuo novu i iz prve je prepoznao VLV format!
Hvala ljudi!!!

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 30.03.2008. u 01:51 GMT+1]
[ tordajav @ 08.04.2008. 22:36 ] @
Ej ljudi, meni sad nešto malo nije jasno,
VirtualDub mi sad lepo učita FLV, i sad sam uspeo nešto: učitao sam jedan spot u FLV-u i hteo da napravim AVI, ali stavio sam u video podešavanjima "Direct stream copy", a u audio podešavanjima "Source audio", i samo otišao na "Save as AVI"... i on mi je napravio AVI fajl u istoj veličini, istim videom i istim zvukom, što je i logično... ali AVI format?!
Mislim, hvala lepo, ja sam zadovoljan. To je, čini mi se bez rekompresije jer ga je napravio za 2 sekunde, ali dobio sam umesto FLV - AVI! Nije mi baš jasno, ali dobro je...
[ pantic68 @ 08.04.2008. 23:59 ] @
Samo je promenio ekstenziju ali je to isti flv. Plejer i tako prvo procita fourcc pa odluci kako da dekodira fajl.
[ tordajav @ 09.04.2008. 00:08 ] @
Znači to sam mogao i manuelno da uradim...?
[ Stranger2 @ 09.04.2008. 00:41 ] @
Citat:
Ej ljudi, meni sad nešto malo nije jasno,
VirtualDub mi sad lepo učita FLV, i sad sam uspeo nešto: učitao sam jedan spot u FLV-u i hteo da napravim AVI, ali stavio sam u video podešavanjima "Direct stream copy", a u audio podešavanjima "Source audio", i samo otišao na "Save as AVI"... i on mi je napravio AVI fajl u istoj veličini, istim videom i istim zvukom, što je i logično... ali AVI format?!

AVI je container koji moze da sadrzi jedan video zapis u skoro svakom formatu i nekoliko audio zapisa u bilo kojem formatu. Prema tome moguce je da sadrzi i video zapis u flash video formatu. Takav fajl je malo lakse pustiti jer vecina plejera podrzava AVI dok ne barataju bas najbolje sa FLV fajlovima. Inace video zapis u FLV formatu u vecini slucajeva koristi zastareli sorenson video format.

Citat:
ima li neki softver koji je isključivo namenjen za baratanje sa FLV formatom, dakle editovanje (ne mislim na konvertovanje)?

Definitivno takve alate dobijes uz Adobe Flash Professional koji je oficijalni program za baratanje sa flash-om. Program je skup i glomazan. Samo instalacija traje dobrih pola sata. Mislim da ti se ne isplati traziti taj program radi flv filmica.
FLV je format namenjen za Adobe Flash apikacije koje se ugradjuju u web stranice i ne iznenadjuje sto malo programa radi sa tim formatom.


Ako nije tajna, za sta vam konkretno treba da editujete FLV fajlove?
[ tordajav @ 09.04.2008. 00:52 ] @
Hvala na detaljnijem odgovoru!!
Nije nikakva tajna, niti sam ja neki znalac ove tehnologije, a niti bih nabavljao Adobe Flash Professional...
Konkretno, imam još uvek Dial-up, što će se uskoro, nadam se i promeniti, pa mi trenutno mnogo znače i ti materijali koje skinem u flv formatu. A razlog je to što kad prenosim negde te moje stvari kod nekog na drugi računar, često se dešava da im se ti FLV fajlovi pokažu kao fajlovi koje njihov komp ne prepoznaje. Drugi razlog je kao što sam i na početku naveo, normalizacija zvuka u takvom formatu, ali bez rekompresije slike...
Mislim da sam dobio neke važnije informacije ovde pa mi je lakše. Hvala još jednom!
[ Mister_rap @ 09.04.2008. 12:02 ] @
Citat:

često se dešava da im se ti FLV fajlovi pokažu kao fajlovi koje njihov komp ne prepoznaje.


Pa kad nosis klipove ponesi i flv plejer da ljudi nemaju takve "probleme" u buduce :D
[ Stranger2 @ 09.04.2008. 23:42 ] @
Citat:
A razlog je to što kad prenosim negde te moje stvari kod nekog na drugi računar, često se dešava da im se ti FLV fajlovi pokažu kao fajlovi koje njihov komp ne prepoznaje.

najbolje rešenje je
Moyea FLV Player http://www.free-codecs.com/download/Moyea_FLV_Player.htm
pušta FLV odlično a svi FLV fajlovi će dobiti prepoznatljivu ikonicu pa neće biti pomenutih problema
[ korisnikk @ 05.05.2008. 21:25 ] @
Pronasao sam ovaj program:http://www.softpedia.com/get/M...eo-Editors/AviDemux-test.shtml i on radi ono sto sam hteo.
Jedino mi nije jasno zasto izlazni fajl snima bez ekstenzije(.flv),iako je podeseno da izlazni fajl bude u ovom formatu.
[ Stranger2 @ 06.05.2008. 17:20 ] @
ponekad je jednostavno potrebno rucno ukucati .flv na kraju imena fajla
naravno ako si siguran da je to taj format.
[ 93 Stefan @ 02.05.2009. 12:59 ] @
Da li ima još neki ovakav program sem VirtualDub-a i ovog Adobe-ovog?
[ Mister_rap @ 02.05.2009. 18:48 ] @
Vec ga imas pomenutog u ovoj temi: Avidemux
[ dimnicar @ 23.10.2010. 01:37 ] @
Imam virtual dub with extras,i do sada sam koristio samo virtual dub mod 1.5.10.1 za secenje avi fajlova.
Resio sam da se oprobam i sa secenjem flv fajlova,uradio sve kako treba (skinuo plugins32,fdshow,podesio i nista...),ne znam zasto?
Probacu sad i sa avidemuxom...
[ Stranger2 @ 23.10.2010. 03:51 ] @
Citat:
Resio sam da se oprobam i sa secenjem flv fajlova

Za secenje .FLV fajlova je verovatno najjednostavnije da probas sa besplatnim Free Video Dub.

VirtualDub i VirtualDubMod nije nikad bio namenjen za FLV pa ne cudi da ne moze. Pomocu pluginova ili avisyntha sigurno moze da ih otvori ali po zavrsetku secenja moz da snima samo u AVI tako da prakticno secenje FLV fajla i da dobijes FLV sa istim kvalitetom (lossless secenje) nije izvodivo u njemu.
[ Bajka @ 23.10.2010. 05:02 ] @
Za secenje moze i ovaj besplatni da se proba:
FLV Editor Lite Beta
http://www.recipester.org/Software:FLV_Editor_Lite_Beta
a dole pod:

How to Join FLV files
You want to combine several FLV video files together to get a single video file.{{Approved
*
How to Split FLV files
You want to cut some very long FLV files and remove unwilling parts to get a new FLV video.{{Approved

i kako.

[ dimnicar @ 23.10.2010. 11:07 ] @
Skinuo sam avidemux i uradio nekoliko proba.
Lepo radi ,uradi ono sto treba da uradi,,,,ali mi se cini da fajl koji dobijem nakon secenja zauzima vise prostora nego sto bi trebalo,i naravno moram posle da mu dodam rucno extenziju...
Bilo bi mnogo lepse kad bi mi proradio virtual dub mod.Plugins32 sam iskopirao u korenski direktorij pored plugin,pa sam probao da ceo folder plugins32 iskopiram u folder plugins.Jedino jos nisam probaO DA EKSTAHUJEM IZ PLUGINS32 U FOLDER PLUGINS.
Mozda sam pogresio sto sam u ffdshow za out odcekurao yuv...
Probacu ponovo..,trebalo bi da mi proradi,kad je i drugima,pa da radim samo sa virtual dub modom.

[ djyova @ 10.11.2010. 05:18 ] @
Za seckanje FLV-a:
http://www.elitesecurity.org/t...kv-ts-fajlova-bez-rekompresije