[ the_bbojan @ 11.03.2008. 09:00 ] @
Znachi nesto mi se zeznuo CPU ... tako da sam bio primoran da nadjem neki drugi ... i ja nadjem.. .zapravo radi se o nekoj mashini srednje klase... ili mozhda malo nizhe... Dotichni gospodin koji je preminuo zvao se AMD Athlon XP 2200+ .. i Sad ja nashao neki Sempron 2400+.. ali znate shta se deshava .. kada ga ubacim na moju matichnu plochu .. i palim komp. u biosu prikazuje AMD ATHLON 1000+ :(.. Dok kod lika kod kog sam uzeo .. radi okejj na njegovoj matichnoj.. E sad, znam ja da ima ovde pregrsht tutoriala i tih stvari za overclockovanje ... ali nemogu da se snadjem .. Sve u svemu .. ne znam dali se uopshte radi i overclockovanju... jednostavno ovaj procesor bih volio da stawim na 1.67 ili 1.8 koliko vec ide ono... iOkej... ajjj nidd hellpp :) !? P.S. Izvinite sto sam glup :)
E da .. konfiguracija je MSI K7N2 Delta... 512 MB Ram.. VGA: NV FX 5200.. ovo ostalo vam netreba valjda..

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 11.03.2008. u 10:39 GMT+1]

//edit by JOJO847: Molim korisnika da ubuduće piše razgovjetno!!

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 11.03.2008. u 12:10 GMT+1]
[ Fac Ut Vivas @ 11.03.2008. 23:05 ] @
Verovatno ti je BIOS zastareo pa ti ne prepoznaje procesor kako treba ili je po nekom defaultu učitao neki safe defaults...

Možeš da probaš da učitaš novi BIOS ili da ručno podesiš frekvenciju procesora. Kako se podešavanje frekvencije procesora radi na tvojoj ploči ja nemam pojma, probaj da nađeš na Google-u.

A možeš pogledati i ovde:

http://www.elitesecurity.org/t...orial-Klokovanje-AMD-Procesora