[ acakrpa @ 10.10.2003. 01:09 ] @
Ko god ima ili zna šemu pinova na s-video priključku (TV out na grafičkoj kartici) bilo bi poželjno da mi je pošalje.U duši sam cicija i ne dam onolike pare za kabal s-video-scart kada imam sav materijal i znanje osim jedne male šeme.
[ dendic @ 10.10.2003. 08:31 ] @
To ti je jednostavno spojiti. Kad pogledas u s-video jack vidis 4 iglice. Gornje dvije su blize jedna drugoj. Te dvije gornje prespojis, zatim prespojis i dvije donje tj.mase.
to su ti sad krajevi za koax od 75 oma. Znaci dvije prespojene gornje ce ti biti zivi kraj koaxa, a dvije donje prespojene ce ti biti masa koaxa. Taj koax zavrsis sa jednim chinch konektorom i ubodes u scart jack. Scart jack kupis, na jednom kraju ti je normalan scart prikljucak,a na drugoj strani budu tri chinch prikljuchka, dva za ton a jedan je video prikljucak. Znaci onaj koaks sa chinchom ubodes u video prikljucak tog scart konektora. Nije problem ako imas samo skart konektor i da nalemis taj koaks direktno u njega. Cini mi se da zivi kraj koaksa ide na 15 nozicu a masa koaksa na 17 nozicu scart konektora.Provjeri na netu pinove na scart konektroru, a najbolje kupi gotov taj prelaz.
[ SittingCrow @ 10.10.2003. 13:52 ] @
http://www.proav.de/index.html.../data/cables/scart-pinout.html
[ Zox @ 17.10.2003. 00:40 ] @
Kad vec pricamo o s-video i pinoutu...
Danas sam bio u situaciji da povezem jedan PC sa Nvidia GF2 MX400 i SONY TV.
I ja sad manirom iskusnog strucnjaka kazem "ma to cemo za 5 min" stavi ti gazdarice odma kafu i dok je ona gotova ja zavrsio..."

Elem, popio sam 4( cetiri) kafe al nisam dobio sliku na TVu

Ne mogu cak ni da dobijem faking zvuk na TVu sa kompa. Definitivno ne znam sta je, a zaista sam neki vajni strucnjak za kompjuktere...
Na kraju zakljucim da raspored pinova na input scartu SONYjevog TVa ne odgovara standardnom rasporedu?
Jesam li u pravu? Dali SONY praktikuje drugaciji raspored pinova na svojim SCART konektorima?


[ dendic @ 17.10.2003. 07:25 ] @
Nesto se ne sjecam ima li kartica GF400 podesavanje video adaptera pa ono ukljucis TV out.Cini mi se da to imaju ATI kartice, a za Sony scart prvi put cujem da neko moze odstupati od standarda.
[ lancia88 @ 17.10.2003. 09:13 ] @
Pozdrav,
koristim Sony gotovo svuda u montazi i naravno povezujem ga sa TV-out-om. Svojevremeno sam i ja lemio prikljucke ali zbog raznih sumova na izlazu batalio sam tu rabotu i od tada koristim gotove stvari. Kada god ne uspem da dobijem sliku u boji na ekranu, stvar bude u setovanju izlaza. Problem sam cesto imao i sa izborom source-a na TV-u ali u kasnijoj praksi vrlo brzo to prevazidjem. Kada nema tona, to ne treba pripisivati lemljenju (ili varenju jer sam vidjao i takve lemove) vec resenje potraziti u povezivanju. Nije mi poznato da Sony ima drugaciji standard ali sam svojevremeno imao neke TNT2 kartice in/out uz koje je stizao i mali konverter svhs-chinch kakvih cesto ima uz TVout kartice ali ove nisu htele ni da pomisle da daju sliku preko svhs kabla vec sam morao koristiti taj adapter pa klasican y kabl. Ton je ipak nesto drugo i ako postoje mogucnosti probaj svoju kombinaciju na drugom TV-u. Ipak, mozda koristis za ulaz na TV skart adapter u koji se sa zadnje strane uvode kablovi. Vecina tih adaptera ima in/out prekidac na sebi pa bi to moglo biti resenje jer neces uvek sledeci svoju logiku izabrati pravi polozaj tog prekidaca.
Pozdrav
[ Zox @ 17.10.2003. 13:09 ] @
Momci, citajuci vase komentare kao da slusam sebe kako sam naglas razmisljao... Bas tom logikom sam se i ja vodio ali bez uspeha.
Koristio sam scart/cinc adapter da bih uveo zvuk i sliku u Sony TV i to adapter koji provereno kod mene radi, ja tako gledam filmove. Doduse imam ATI video kartu ali to i nije toliko bitno u ovom slucaju.
Uzmem od coveka i jos jedan scart adapter koji on koristi da igra SonyPS na TVu, smatrajuci da je to ipak sonijevo pa "mora da radi". Onda batalim kopmjuter skroz i uzmem kamkorder (sa cincevima isto) da probam da dobijem sliku i zvuk sa kammordera na TVu. I sad...
Sa kamkordera dobijem sliku koristeci taj scart adapter od PlayStation ali koristeci moj adapter nikako.
I onda uzmem i omski proverim pinove na jednom i drugom adapteru i dobijem da "masa" (radi se znaci sve o kompozitnom- cincu) na top scartu od PS-a ide na pin 18 (i imam sliku) a na mom adapteru ide na pin 17 (kao sto je i standard) i nemam sliku.
Zvuk sa kamkordera opet nisam uspeo da dobijem... strasno...

Isto tako, zvuk sa kompjutera nema nikakve veze sa setovanjem video karte i to MORA da da izlaz na bilo koji uredjaj gde ga ubodem pa i televizor ali, ne vredi...
A kablovi su novi, fabricki i sto je najgore savrseno rai zvuk ako kablove iz PCja ubodem u recimo muzicku liniju.
Definitivno je nesto sa scartom na TVu. Nemam drugo objasnjenje.

Pozdrav,

PS javicu ako i kad resim
[ rile @ 19.10.2003. 11:33 ] @
Ortaku povezujuci Samsungov tv i GF440 ne preko skarta vec koristeci frontalne AV ulaze na TVu /sve po pravilu/crkne graficka kartica ili GF440.Nista zameni karticu i uzme sada ati9200 preko adaptera Svhs na kompozitni ponovo poveze karticu na tv i desi se da se kabal kod adaptera ISTOPI ali ISTOPI uzme drugi adapter i pokusa na scart isto,posle ovog poduhvata grafika je brljala boje na monitoru,ode kod prodavca tv posto je Glanc nov i covek zameni tv zameni atija i isto.Pretpostavljam da televizori koji se kod nas prodaju uopste se ne testiraju u fabrikama ili odakle vec dolaze.Ja licno nisam imao nikakvih problema sa mojim starim televizorom iako je on tehloski gledano zastareo /star jedno 15godina/ Telefunken S25,kacio sam kompijuter na scart i na kompozitni i sve je radilo kako treba ali kada sam probao isto na novom tvu LG nastali su problemi radio je samo preko scarta ali frontalni AV konektor nije ni hteo da cvakne iako sam preko njega posle prikljucio viderekorder i sa njim je sve sljakalo super