[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 00:13 ] @
Naveli smo sve razloge koji nas teraju na ovaj potez.

- Otimačina i kradja tuđih domena od strane države, iako ima sopstvenu grupu poddomena gov.rs ( primer autoservis.rs , www.promo.rs i drugi)


- smaranje fotokopijama i dokumenacijom prilikom registrovanja .rs domena

- Čudne odluke unutar samog RNIDS-a ( uhvatili smo i or u spamu)

- Rad direktorke RNIDS-a koja ima repove u prošlosti

- Obmana javnosti procesom predregistracije da bi se pokupili atraktivni domeni


I da ne navodim dalje. Ja neću kupiti ni jedan .rs da se ne bih bespotrebno nervirao i da mi ga ne bi sutra država ili krajko u ime iste oteli.

Ovu temu otvaram za istomišljenike. Smatram da .rs treba bojkotovati sve dok se ovom vlasniku agencije ne vrati njegov www.promo.rs i dok se www.autoservis.rs ne pusti u slobodnu prodaju.

Pišite ministarstvu, ja sam to nveć danas radio. Pokažite im da nas ima, pa makar i 10 koji ne dopuštamo ovu krađu. Istrajmo sada da nam i potomstvo ne bi krali i obmanjivali.


[ Danilo Cvjeticanin @ 14.03.2008. 00:21 ] @
Ja stvarno ne znam koji je tvoj problem. To sto su oni registrovali 95% dobrih domena na sebe je sada vec stvar za supermena. Mi tu ne mozemo nista da uradimo, jer kako oni kazu tako mi radimo i tako mora biti. Bezveze gubis vreme i zivce, cuvaj tu energiju, zivce i vreme za neke druge stvari. I meni je krivo sto je tako uradjeno, jako bezobrazno uradjeno, ali sam svestan da tu ne moze nista da se uradi.
[ dekiskype @ 14.03.2008. 00:23 ] @
Ja ih bojkotujem od kad je objavljena cena od 40 €. Mislim da je to bezobrazno skupo za svaki običan domen. Klijente upućujem na internacionalne domene.

Pokušao sam da registrujem atraktivan domen i oni su "u sred igre" promenili pravila. Mislim da su to uradili protivzakonito, ali videćemo.

[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 00:30 ] @
Danilo nije to moj problem već problem sviju vas.

Danas je u pitanju Milan iz Kragujevca, sutra će biti Boris iz Novog Sada, Dragan iz Niša i drugi.

Ovih par domena je probni balon da vide imaju li prolaz. Ako vide da nema reakcije onda će sutra vaš atraktivan domen takođe da prisvoje, pod sloganom države.

Ovo je obična krađa i možemo je bar otvoreno nazvati krađom od strane državnih organa Srbije..

autoservis.rs nije nikada bio niti će biti državni interes.
[ Davor Vlajkovic @ 14.03.2008. 00:37 ] @
U tom društvu bi bio i Davor iz Kruševca/Beograda da nije odlučio da 'bojkotuje' 'naše' domene čim je namirisao ubijanje .yu u skorije vreme. Jer, ko mi garantuje da neće sutradan isto to da urade sa .rs? Ovako .com i ćao!



Temu sam stavio na naslovnu, ali molim vas sve da povedete računa o rečniku, argumentima... generalno, o ozbiljnosti diskusije.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 00:52 ] @
Upravo tako.

Evo i da pišemo kulturnim stilom i da ne vređamo nikoga, ali ovo je muljavina koja neće proći nezapaženo.

Pišite mejlove:

- Svim televizijama, posebno b92

- Dnevnim novinama

- Opozicionim partijama

Nije bitno na koji način, ali obavestimo Srbiju da malverzacije koje upravo sprovodi ministarstvo (uprava za zajedničke poslove).

Uveren sam da mora da odjekne. Ako ništa dugo oslobodićemo autoservis i ovu firmu promo.

[ webex @ 14.03.2008. 03:00 ] @
Tema ima naziv bojkot .rs domena... daleko od toga da ga treba bojkotovati... aman ljudi jedva smo ga dočekali sad treba da ga bojkotujemo?

Ja neću sigurno... kakav je takav je - naš je... i treba ga podržati

Da se razumemo, postoje propusti, i kod RNIDS-a i kod OR-ova, a boga mi i kod države... i ne treba ih pustiti da se opuste i da misle da mogu i dalje ovako... ali ih ne treba spaljivati na lomači.

Predložio sam u jednoj od tema u vezi .rs domena (ne mogu da tražim sada u kojoj) da se organizujemo i pratimo šta se dešava s tim domenima koje je država rezervisala... za sada nema propusta za koje bi mogli da tužimo bilo koga, ali treba pratiti i delovati po potrebi. Znači ako autoservis.rs postane komercijalni direktorijum auto servisa u Srbiji, a registrovan je na neko od ministarstava - to je očigledna zloupotreba službenog položaja. U ovakvim situacijama će sigurno i RNIDS da reaguje makar zamrzavanjem domena (što je Sloba i potvrdio).

Do tada (ako bude TADA ) - strpite se i stanite na loptu... bar ja hoću...

Pozdrav,
Milorad
[ webex @ 14.03.2008. 03:31 ] @
dodaj i cenu od 40€ za domen

to je prvo sto treba bojkotovati ;)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 04:36 ] @
Nema više šta da se čeka.

Ili će se autoservis.rs i promo.rs vratiti tamo gde im je mesto ili će se naširoko saznati o ljuima u ministarstvu telekomunikacija i informatičkog društva. Ima da ih pitamo i maltretiramo sve dok ne povrate ove domene koje su van svih kriterijuma oteli od građana Srbije.

Uostalom temu nisam pokrenuo za ljubitelje RNIDS-A koji će ovde pevati hvale istoj ogranizaciji i velikopoštovanom ministarstvu. Tema je namenjena ljudima koji žele da spreče zloupotrebu koja je očigledna.
[ Spavac_na_Chatu @ 14.03.2008. 05:14 ] @
ne znam sto se dize tolika prasina oko domaina ako je vama zao da date 8-9 evra godisnje za .com .net ili bilo koji drugi onda nemojte ni da otvarate sajt
[ srdjee @ 14.03.2008. 07:03 ] @
pa nije problem dati 8-9 eura za .com , vec je problem zato sto nas ponovo neko otvoreno laze, krade pare i ideje i na kraju neodgovara zbog ucinjenog,

mislim nista novo u srbijici , da su ljudi ravnodusni postali pa sto bi dizali prasinu

ajme
[ OpticalWAN @ 14.03.2008. 07:45 ] @
B O J K O T !

Zbog zaostalosti i promocije, cena RS domena je trebala da bude sto niza npr. 1 e.
Ali jebiga ljudi vole da kradu pa sta ces!!!

Ali ovo je pobeda
Vrhunac kreativnosti www.nic.yu ispoljava u periodu avgust-septembar 2000. godine kada kriminalci iz te organizacije preusmeravaju domen koalicije DOS, na www.sps.org.yu. Bili izbori, Geda im otišao, ali niko nije obratio pažnju na kriminalce iz www.nic.yu.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 08:28 ] @
Dragi prijatelju,

ETF je u proleće i leto 2000 bio veliko uporište režima. Tu su bili neki sadašnji ljudi u i oko RNIDS-a,a i tada svemoćni dekan Vlada Teodosić sa gorilama. Išlo se dotle da smo mi ulazili na Građevinski kroz podrum sa bočne strane jer nam na glavni nisu dale te gorile. E iz tog i takvog režima potiče Gđa Tasić.
[ ariss @ 14.03.2008. 08:29 ] @
Sta reci osim Srpska posla, znao sam da ce na kraju to ispasti nesto na nasu ruku sto nema nigde drugde. Apsolutno je besmisleno sto je "drzava" rezervisala sve bolje domene, domene sa nazivima gradova i slicno, pa to nije niko radio do sada. Mislim da je svima jasno zasto, cilje je da se ti domeni kasnije prodaju za mnogo vece iznose od stvarnih, naravno, uvek postoji alternativa u sve jeftinijim domenima .com, .net, .org, .info i slicno.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 08:40 ] @
Ajde da budemo i toliko liberalni i predpostavimo da je država trebala rezervisati .rs gradova i opština. Ali za taj autoservis i promo ne može nikada naći opravdanje. Nisu ovde bitne pare, ni naše slobodno vreme, već princip. Ako ih ovde pustimo bez gužve, shvatiće da mogu da imaju ovakav kodeks rada u budućnosti, i teško ga svima nama.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 09:07 ] @
Nemoj molim te samo psovati, da nam ljudi ne zatvore temu. Udrimo ih argumentima. Pišite sekretarijatima svih opozicionih stranaka neka iskoriste ovu malverzaciju što bolje u kampanji, da se što dalje čuje.

Ovo mora biti opomena za te pilićare iz MTID da i za njih treba da važe neka pravila i da je privatna svojina svetinja.A promo.rs je privatna svojina koju otuđuju.
[ legija @ 14.03.2008. 09:15 ] @
A zutestrane.rs ? I to je drzavni interes?
Dajte vi .RS nama bosancima pa ce da vidite sta je zapad, hehehhe.
[ madamov @ 14.03.2008. 09:49 ] @
Čitam ovo kukanje i ne mogu da verujem da niko nije pomenuo jednu važnu stvar: domeni su nacionalno blago i država njima raspolaže. Država je rezervisala određene domene za sebe možda i u svrhe da se stave na licitaciju i izvuče više para za njih, potpuno isto kao što se za gradsko građevinsko zemljište učestvuje na licitaciji, ili za nacionalnu frekvenciju i slično.

To što se neko nameračio na neki domen misleći da će on da zaradi enormne pare, pa mu sada krivo što je država to ukapirala pre njega, ne znači da to nije u redu i da nije po pravilima. Sve dok se ne zloupotrebi, recimo odjednom se pojavi firma žene nekog ministra koja postane vlasnik takvog domena mimo licitacije.

Mi svi pogrešno shvatamo da smo "vlasnici" domena, nismo ni vlasnici softvera koji koristimo, pročitajte dobro šta piše u onim license agreementima, mi smo za određene par dobili pravo korišćenja određenog domena na određeni period, kao što je Merkator dobio pravo na korišćenje onog zemljišta na Novom Beogradu na 99 godina za ne znam koliko miliona evra.
[ Ivan Dimkovic @ 14.03.2008. 09:57 ] @
Citat:
madamov
Čitam ovo kukanje i ne mogu da verujem da niko nije pomenuo jednu važnu stvar: domeni su nacionalno blago i država njima raspolaže.


Ja nisam nigde procitao da ccTLD pripada drzavi?

Da li mozes da nas uputis na neki zakon ili slican akt gde se ccTLD smatra "nacionalnim blagom" ?

Koliko mi je poznato, ccTLD su u nadleznosti IANA-e koja delegira administraciju ccTLD administratorima (poput RNIDS-a) a opet koji predstavljaju dogovor izmedju lokalne internet zajednice i drzave.

Dakle, ccTLD nisu u nekom ekskluzivnom vlasnistvu drzave poput frekvencija gde se jasno zna ko je jedini vlasnik istih (drzava).

Inace, svidja mi se ovo nipodastavanje privatnog biznisa, znaci "autoservis.rs" ili "outsourcingserbia.rs" je mogao da registruje neki "nikogovic" i da se nedajboze obogati, pa je zato drzava uzela to pod svoje da se proda za dobre pare...

Tito jos nije umro u Srbiji.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 10:02 ] @
Tačno tako. Što država ne proglasi www.microsoft.rs za državni domen.Trebali su naći jakog igrača da mogu i da se opeku.

U krajnjem slučaju za servis vladinog voznog parka mogu otvoriti domen www.autoservis.gov.rs

Lopovija se ne može nikako objasniti.
[ buvara @ 14.03.2008. 10:09 ] @
Mozemo mi da verujemo da je na pomolu jos jedan bezobrazluk... mozemo i da budemo u pravu ali...
Zar niste navikli na to? Pa zasto oni ne mogu da formiraju vladu mesecima posle izbora? Nemamo pojma koliko para lezi u nekim institucijama za koje se to mozda ne bi reklo na prvi pogled. Treba sve to odvagati i "posteno" podeli. Ovo je samo jos jedna prilika koju ne propustaju i to je to. Sve ce se to lepo uviti u razne oblande i bice kako su naumili. Mozemo mi da dizemo glas koliko hocemo ali neka mi neko kaze kad je taj glas koji se cuje nesto promenio?
[ pctel @ 14.03.2008. 10:09 ] @
Citat:
Ja ih bojkotujem od kad je objavljena cena od 40 €. Mislim da je to bezobrazno skupo za svaki običan domen. Klijente upućujem na internacionalne domene.

Ja takodje.
[ pctel @ 14.03.2008. 10:31 ] @
Citat:
Tema ima naziv bojkot .rs domena... daleko od toga da ga treba bojkotovati... aman ljudi jedva smo ga dočekali sad treba da ga bojkotujemo?...Ja neću sigurno... kakav je takav je - naš je... i treba ga podržati

Ne razumem zasto smo ga "jedva docekali"? Razumem ja to "kupujmo domace", ali ako je po 5x vecoj ceni, onda izvini, nista od toga sto se mene tice. Moja firma nece prebaciti domen sa co.yu na RS, nece ni firme vecine ljudi koje poznajem, moji saradnici su zakupili strane servere na kojima uveliko registruju internacionalne domene. Da li to ja radim nesto pogresno?! Nisam patriota, sta li?!

[ obucina @ 14.03.2008. 10:35 ] @
Obzirom na to ko sedi u RNIDS, nista me ne iznenaduje.

Medjutim, postoji ovo:
http://www.rnids.rs/include/data/list0014.pdf

Ako neko ne može da povrati svoja prava na ovaj način, onda je vreme za sud.
Ali u ovom pravilniku takođe ima i ovo:

Tužba obavezno sadrži:
...
izjavu tužioca da će se uzdržati od vođenja sudskog spora po bilo kom
osnovu protiv RNIDS, članova arbitražnog veća i lica povezanih sa
njima, povodom odluke veća donetoj po tužbi, osim ukoliko tokom
postupka ne dođe do bitnih povreda prava tužioca, učinjenih namerno
ili krajnjom nepažnjom;

...

Što je klasičan bezobrazluk, ali nikako ne treba da spreči oštećenog da ih razvlači po sudu.
[ Slobodan Miskovic @ 14.03.2008. 10:39 ] @
I na tarabi pise...moze svako da napise "Ako nesto ukradem tuzilac nema prava da me tuzi" :))) jedno je napisati a drugo da to napisano bude u skladu sa vazecim zakonima :)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 10:48 ] @
pazi molim te RNIDS sveto pismo, pa ih ne mogu tužiti. Isterali su i Bila na sud i cepili skoro milijardu dolara kaznu. A on je ipak malo veći igrač od mirjane, krajka i ekipe.
[ webex @ 14.03.2008. 11:21 ] @
Citat:
pctel: Ne razumem zasto smo ga "jedva docekali"? Razumem ja to "kupujmo domace", ali ako je po 5x vecoj ceni, onda izvini, nista od toga sto se mene tice. Moja firma nece prebaciti domen sa co.yu na RS, nece ni firme vecine ljudi koje poznajem, moji saradnici su zakupili strane servere na kojima uveliko registruju internacionalne domene. Da li to ja radim nesto pogresno?! Nisam patriota, sta li?!


Izvini što pitam ali gde si ti bio u proteklih 8 godina od kada je krenula priča o nacionalnom domenu? Čekamo ga 8 godina... malo li je? I nismo ga jedva dočekali? Nemojte pogrešno da me shvatite - ne branim nikog, ali i ne napadam bez razloga... po svim važećim zakonima nikakva prevara, malverzacija i slično nije urađena (ako mislite da jeste - dajte dokaze pa da ih tužimo)... na nama je da pratimo dalji sled događaja i da po potrebi dignemo prašinu... ovakvim kilometarskim temama samo gubimo energiju... naravno svako ko gubi ima pravo da se ljuti. Da se i meni desilo nešto slično verovatno bi i ja bio kivan - međutim ja sam procenio da nije zdravo ulagati novac u nesigurne dilove (predregistracija) i prebaciću samo domen firme na .rs...

Setite se kampanje OTPOR-a koja je krenula 6. ili 7. oktobra 2000. SAMO VAS GLEDAMO!

Zato opet ponavljam hajde da se organizujemo i da pratimo šta se dešava s domenima sa liste i da reagujemo po potrebi... ovako kako je krenulo ništa ne može da se promeni...
[ OffShore @ 14.03.2008. 11:28 ] @
Pogledajte malo i u okruzenje, Bosna, Hrvatska, Crna Gora...

U Bosni domen kosta 100 KM ( 50 evra) www.nic.ba

U Crnoj Gori, brigu o domenima preuzima GoDaddy i organizovace aukciju za sve top domene, sta mislite koliko ce kostati buy.me?

I na kraju kome se ne svidja nek poljubi i ostavi i uzme internacionalni.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 11:39 ] @
ali ga uporedi, sve sa banana državama, kao što smo i mi.
[ SmilieBG @ 14.03.2008. 13:53 ] @
sve je ovo, lajanje na zvezde... :-)

Edit
@webex:

pa vec smo primetili nesto, sto nije bash kako treba. Mozda jeste u skladu sa propisima i pravilima, ali onda nesto nije u redu sa pravilima! Onda treba menjati pravila. A ne sedeti skrstenih ruku.

Konkretno mislim na pravilo da drzava moze da registruje sve, bez ikakvog obrazlozenja.
Teoretski (mada realno tehnicki nemoguce), drzava je mogla da posalje 1 A4 i da kaze: rezervisemo *.rs pa se vi slikajte...

Poz,
Sale
[ Danilo Cvjeticanin @ 14.03.2008. 15:41 ] @
Citajuci ovu temu samo sam sve vise i vise ubedjen da smo mi jako lud narod. Kao sto sam vec rekao, jel ima neko od vas neki dokaz da je drzava prekrsila neki zakon registracijom svih tih domena? Nadjite prave dokaze, onda kontaktirajte medije, policiju, sudije i resite to na normalan nacin. Posto nema nikakvih dokaza, mi nemamo nikakvo pravo da pljujemo po njima i da ih nazivamo lopovima itd.. Zauzeli su sve domene koji nesto vrede i tako ce ostati, mi tu ne mozemo nista promeniti. A jel vama zao sto niste uzeli neki dobar domen? Jeste, i vi ste hteli da prodate na kvarnjaka te domene. Zato bih molio moderatora da zakljuca ovu diskusiju dok se ne nadju adekvatni dokazi o prekrsenom zakonu.

Ovakva situacija nije samo kod nas. Tako je i na zapadu samo sto vi to ne primetite. Drzava je zakon, no1 i kako oni sviraju mi tako igramo. Jednostavno se pomirite sa tim da je drzava sve sto valja registrovala. Ja ne vidim ni jedan razlog zasto bi drzava pravdala sve te registracije domena? Svako je imao pravo, ko pre devojci njemu devojka. Drzava je malo na kvarniji nacin sve registrovala, ali to je trenutno cinjenicno stanje i nema druge.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 16:09 ] @
Ova tema nije predvidjena otvaranjem da u noj diskutuju ljubitelji rnidsa. Pokreni takvu temu.Mi smo dovoljno rekli.
[ Danilo Cvjeticanin @ 14.03.2008. 16:22 ] @
Nisam ljubitelj RNIDS-a OR-a i slicnih. U zivotu sam kupio 2 domena i to jedan .com i jedan .net ... Nikada necu ni kupovati kod nas .rs .yu .co.yu i slicne. Samo sam hteo da kazem da ce biti onako kako oni hoce, a to sto se ti i jos par vas bunite to je vec problem naseg naroda, neka ljubomora ili sta ja znam kako bi vas nazvao. Vasim bojkotom necete nista postici, oni su tako odlucili, nisu prekrsili ni jedan zakon i imaju pravo kao i vi da registruju domena koliko hoce, bili su brzi od vas, dal na kvarno ja ne znam ali su bili brzi i registrovali su(prisvojili) sve domene koji vrede kod nas.

Vi sada samo mozete da gledate, placete i pljujete po njima i da im zavidite na svim domenama sto su uzeli. Mogu da se kladim da vecina vas sto kuka sto su neki domeni prisvojeni, da bi vi isto uradili, registrovali domene na kvarno i cekali da vam neko ponudi novac za isti. Ne branim ja njih, meni je takodje krivo, ima jedan domen koji bih voleo da imam ali sam svestan da ga vise ne mogu imati. Ali ne branim ni vas, napadate, pljujete i vredjate bez ikakvih argumenata sto uopste nije lepo.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 16:29 ] @
ja sam Danilo prvenstveno branio vlasnika www.promo.co.yu , nisam uzeo ni jedan , taj je još slobodan ali sumnjam da ću ga uzeti. lep je , ali što da ga razvijam i dam državi.
[ pctel @ 14.03.2008. 16:34 ] @
Citat:
webex: Izvini što pitam ali gde si ti bio u proteklih 8 godina od kada je krenula priča o nacionalnom domenu? Čekamo ga 8 godina...

Ali da krenemo redom... prvo sam cekao da prestane bombardovanje, pa sam cekao da malo krene privredni razvoj, pa sam cekao posao, pa sam cekao autobudse i vozove, pa sam cekao da se malo smanji stepen kriminala, pa sam cekao da skupim pare za auto, pa sam cekao kamione iz Holandije, pa sam cekao kupce da mi plate za robu i usluge, pa sam cekao da mi se rodi dete, pa sam cekao mogucnost da kupim stan na kredit, pa sam cekao da drzava zastiti razna moja prava koja su ugrozena... zaista mnogo toga sam cekao, pa valjda zbog toga nisam cekao domen koji se zavrsava slovima RS. Po cemu li je taj toliko poseban, da sam ja trebao da ga nestrpljivo cekam 8 godina?!

Mislim, podsecate me na onaj cuveni snimak sa pocetka devedesetih gde se gladni ljudi jedni drugima otimaju hleb. Mada, nije dobro poredjenje, za hleb mogu da razumem otimanje. Pre ce biti da lici na ono kad je prosle godine jedan japanac ubio drugog jer nije hteo da mu vrati nekakav virtuelni mac. Za mene je ovo otimanje oko domena prilicno zanimljivo kao jedan od psiholoskih fenomena 21. veka - kroz istoriju imali smo borbe za zlato, borbe za naftu, borbe za hranu, borbe za vodu, sada imamo ekskluzivnu mogucnost da premijerno gledamo uzivo borbe za nesto sto se ne moze opipati, uzeti u ruku i odneti kuci, za internet domene I to, da se dele besplatno pa da razumem, nego se ljudi bore da ih skupo plate :-/

Ja zaista nemam nikakvu zelju niti potrebu da mi se domen zavrsava sa RS, ima toliko drugih lepsih zavrsetaka.
[ SmilieBG @ 14.03.2008. 16:35 ] @
@Danilo: ma moze da se uradi, samo ako ima volje, nije to problem.
A zasto raditi? Zato jer ima dovoljan broj istomisljenika da ovo sto RNIDS / Drzava rade, nije u redu. I zasto onda da dozvole ljudi, da se gaze po njima.

Govoreci za sebe, nemam apsolutno nikakve materijalne koristi, niti interese od .rs domena. Ali mi je zao, da i to drzava drka kako im se hoce. Nista drugo, do pitanje principa.

U Holandiji drzava mora da placa za zakupljene domene i mora da ih brani pred sudom, kao i svako drugi. Samo je kod nas drzava bog i batina po svakom pitanju.

I dokle god je tebe i tebi slicnih u Srbiji, drzava se nece ni menjati, a i zasto bi.

Poz,
Sale
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.03.2008. 16:51 ] @
I ja isto branim princip.moji domeni su com, net, org..Ima par sajtova gde dajem vesti, lekcije i korisne stvari iz gradjevinarstva.
[ OffShore @ 14.03.2008. 17:09 ] @


sve je to business:)
[ Predrag Supurovic @ 14.03.2008. 19:38 ] @
Citat:

madamov
Čitam ovo kukanje i ne mogu da verujem da niko nije pomenuo jednu važnu stvar: domeni su nacionalno blago i država njima raspolaže. Država je rezervisala određene domene za sebe možda i u svrhe da se stave na licitaciju i izvuče više para za njih, potpuno isto kao što se za gradsko građevinsko zemljište učestvuje na licitaciji, ili za nacionalnu frekvenciju i slično.


Ja se slazem da su domeni nacionalni resurs i da drzava treba njime da raspolaze. Ali ovo sto mi imamo nije ni blizu tog akako drzava raspolaze drugim nacionalnim resursima. Ovde je nacionjalni resurs predat u ruke maloj kliki ljudi koji zele da zarade na tome na svaki moguci nacin i koji, s ozbirom na to sta su sve radili u proteklih sedam godina a narocito otkako su poceli da rade u okviru RNIDS-a. Drzava nema ni K od kontrole nad RNIDS ili nacionalnim resursom kojim RNIDS raspolaze.

Naravno da drzava treba da rezervise domene koji su joj potrebni, ali to ne znaci da moze neko tek tako da nabraja to god zeli, vec da mora da snosi moralnu i materijalnu odgovornost.

Dalje, ako je drzava rezervisala bitne domene koji su joj potrebni, zasto ih je samo rezervisala a ne i registrovala i zasto registracija istice za sest meseci, tacno onda kada istice i pravo prvenstva onih koji imaju odgovarajuce .yu domene? Ako su ti domeni vazni onda treba da budu na listi rezervisanih zauvek.

Ovo sto je uradjeno nije uradjeno da bi drzava zastitila svoj interes vec da bi pre svega OR ponistili drugima prvo da registruju te domene i da bih registrovali za sebe ili za nekoga u cije ime rade. Drzavni interes ne istice posle 6 meseci. To je samo maska da se prikriju privatni interesi ljudi kojisu bliski RNIDS, a njih nije tesko prepoznati, s ozbiromda pored toga to rade za RNIDS rade za privatne firme koje zaradjuju od registracije domena. Oni postavljaju pravila i zaradjuju na tim pravilima. Ako vas interesuje ko je to poimence, zadjite po spisku u upravnom odboru i clanstvu u RNIDS.

Citat:

To što se neko nameračio na neki domen misleći da će on da zaradi enormne pare, pa mu sada krivo što je država to ukapirala pre njega, ne znači da to nije u redu i da nije po pravilima. Sve dok se ne zloupotrebi, recimo odjednom se pojavi firma žene nekog ministra koja postane vlasnik takvog domena mimo licitacije.


Drzava nije registrovala te domene. Samo ih je rezervisala. Nakon sest meseci, ti domeni psotaju slbodni i moze da ih registruej bilo ko. To je taman dovoljno da oni koji sada imaju pravo prvenstva za te domene ne mogu to pravo da iskoriste. Kada istekne 6 meseci, nece biti licitacije nego ce domene registrovati onaj OR koji bude najbrzi (a nijeim tesko s obzirom da imaju pod kontrolom ceosistem koji vrsi automatsku registrciju, i koliko znam, cak nisu svi OR ravnopravni u tome). Onaj ko je navodno imao pravo prvenstva ce ostati uskracen za to pravo.


Resenje nije u bojkotu RS domena, jer niko ne moze sebi da prustio da ne registruje domen koji mora da registruje da bi zastitio svoj interes. Ako ga ne registuje, registovace ga neko drugi, samod a bi upravo zbog tog interesa zaradio. Ne registrujes li na vreme domen posle ces morati da ga platis najmanje 80.000 dinara.
[ Predrag Supurovic @ 14.03.2008. 19:50 ] @
Citat:

Koliko mi je poznato, ccTLD su u nadleznosti IANA-e koja delegira administraciju ccTLD administratorima (poput RNIDS-a) a opet koji predstavljaju dogovor izmedju lokalne internet zajednice i drzave.


A gde u RNIDs vidis predtavnije internet zajednice? Tu su samo predstavnici firmi koje zaradjuju na domenima. Kao to sam pre neku godinu rekao, osnova RNIDS ce bitiu tome da se uticaj na rad RNIDS kupuje kroz palcanje debele clanarine (u ovom trenutku je to 12.000 dinara). To od cele internet zajednice stvar svodi na 35 clanova koji ni na koji nacin ne predtavljaju internet zajednicuu Srbiji, vec naprotiv, one koji prave profit eksploatisuci tu zajednicu.

Citat:

pctel
Ne razumem zasto smo ga "jedva docekali"? Razumem ja to "kupujmo domace", ali ako je po 5x vecoj ceni, onda izvini, nista od toga sto se mene tice. Moja firma nece prebaciti domen sa co.yu na RS, nece ni firme vecine ljudi koje poznajem, moji saradnici su zakupili strane servere na kojima uveliko registruju internacionalne domene. Da li to ja radim nesto pogresno?! Nisam patriota, sta li?!


Firme moraju da registruju .rs domene da bi zastitile ime. To je potpuno netrzisna kategorija koju ljudi iz RNIDS uporno ignorisu, zagovarajuci takozvani trzisni princip. Nisu domeni kokakola pa da ih ima na svakom coskui da mozes da kupis kad zelis i koliko zelis. Za svaku firmu postoji vrlo mali broj domena a obicno je to samo jedan ili dva, koji su im bitni samo zato da zastite svoje ime. One te domene moraju da registruju kako god da bude.

Upravo na tome pociva ceo RNIDS, to da firme moraju da registruju domene, a cim nesto moras da kupis, a neko drugi ima ekskluzivno pravo da ti to proda, onda tu nema trzisnog principa, vec principa ucene, koji od prvog dana ljudi iz RNIDS beskrupulozno primenjuju.

Ne mozes ti nekoga pozivati na bojkot .rs domena kada on mora da registruje domen da ga ne bi registrovala konkurencija i tako mu cinila stetu.

[ Predrag Supurovic @ 14.03.2008. 20:05 ] @
Citat:

webex
Izvini što pitam ali gde si ti bio u proteklih 8 godina od kada je krenula priča o nacionalnom domenu? Čekamo ga 8 godina... malo li je? I nismo ga jedva dočekali? Nemojte pogrešno da me shvatite - ne branim nikog, ali i ne napadam bez razloga... po svim važećim zakonima nikakva prevara, malverzacija i slično nije urađena (ako mislite da jeste - dajte dokaze pa da ih tužimo)... na nama je da pratimo dalji sled događaja i da po potrebi dignemo prašinu... ovakvim kilometarskim temama samo gubimo energiju... naravno svako ko gubi ima pravo da se ljuti. Da se i meni desilo nešto slično verovatno bi i ja bio kivan - međutim ja sam procenio da nije zdravo ulagati novac u nesigurne dilove (predregistracija) i prebaciću samo domen firme na .rs...


Izivni, sto pitam, ali gde si ti bio u proteklih 8 godina? Ja eto 8 godina aktivno pratim sta se desava sa nacionalnim registrom, i vec pre sam rekao da ce da urade sve ovo sto su sada uradili. Ama bas svaku moje prdvidjanje zloupotreba su ispunili. Osma godina ih gledam i sad amoram da gledam kako najgore slutnje sprovode u ralnost, izrabljujuci sve gradjane ove drzave zato sto im se moze?

Ja nikad aniam imao nameru da registrujem veliki broj .yu domena. Registrovao sam jedana od prvih .yu domena i od tada sam ih ukupno registrovao tri. .rs domen sam registrovao samo jedan, zato sto su me iz RNIDS prevarili za registraciju domena koji sam hteo da registrujem, pa sam morao da registrujem nesto drugo da mi ne propadnu pare. Nemam nameru da registrujem jos neki domen osim ako ne budem imao neki konretan i ozbiljan razlog.

Naprotiv, ja sam uveren da je cela ova prica sa uvodjenjem OR potpuno nepotrebna i da su to uveli samo zato sto je to jedini nacin da izmanipulisu korisnike za pare a da to koliko-toliko izgleda legalno.

Ljudi koji rade u RNIDSu na organizaciji i donosenju pavila, istovremeno rade i u OR ili su cak vlasnici tih firmi. Cak i od svih ovih 27 OR, samo mali broj njih ce stvarno da zaradi - oni koji su vrlo blisku RNIDS. Ostali su tu samo da stovre privid masovnosti, da ulete ne malu pocetnu kintu i da propadnu jer su od samog pocetka stavljeni u neravnopravan odnos prema tih nekoliko povlascenih OR.

Ja uvek nastupam sa pozicije onih clanova internet zajednice koji su krajnji korisnici - ne oni koji zaradjuju od prodaje domena vec koji placaju za te domene. Nastupam sa pozicije svojih klijenata, cije domene administriram i cije interese u okviru internet zajednice ja zastupam, a njihov interes je da nacionalne domene dobiju pod fer i korektnim uslovima. Ovo sto radi RNIDS niti je fer, niti korektno.

Najpre zbog toga negodujem, bunim se i kritikujem. A negodujem i zato sto nikada nisam mogao mirno da gledam nepostenje, laz i prevaru.
[ webex @ 14.03.2008. 20:40 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Izivni, sto pitam, ali gde si ti bio u proteklih 8 godina?


Čekao sam... da vidim leđa ovoj skaradiji od co.yu domena... i dočekao sam... i da se ne ponavljam, sve što imam rekao sam u proteklih nekoliko postova u ovoj i srodnim temama na forumu...
[ pctel @ 15.03.2008. 08:14 ] @
Citat:
zato sto su me iz RNIDS prevarili za registraciju domena koji sam hteo da registrujem, pa sam morao da registrujem nesto drugo da mi ne propadnu pare.
Mene zanima kako od tolikih boraca za pravdu (ne kazem to sa podsmehom vec u najpozitivnijem mogucem smislu) nije podigao svoj glas protiv ovog konkretnog krsenja zakona. To se obara i na sudu jednim rocistem, to se kaznjava i od strane trzisne inspekcije jednom prijavom, jednostavno ne mogu da razumem kako ovo tolerisete - sutra ce vam kad budete kupovali automobil pa uplatite recimo neki Opel, neko isto tako reci "znate nema, rasprodato, ali pare ne mozemo da vam vratimo vec morate da uzmete ovaj Yugo".

Citat:
Čekao sam... da vidim leđa ovoj skaradiji od co.yu domena... i dočekao sam...

Pa kad si docekao ti onda uzivaj. Ja ovo licno ne dozivljavam kao nekakvo poboljsanje, vec kao situaciju koja je iz relativno korektne presla u totalni lopovluk, cemu ne vidim razloga da se radujem.
[ pctel @ 15.03.2008. 08:30 ] @
Citat:
Resenje nije u bojkotu RS domena, jer niko ne moze sebi da prustio da ne registruje domen koji mora da registruje da bi zastitio svoj interes. Ako ga ne registuje, registovace ga neko drugi, samod a bi upravo zbog tog interesa zaradio. Ne registrujes li na vreme domen posle ces morati da ga platis najmanje 80.000 dinara.
Primetio sam da je "napolju" situacija takva da je u principu zabranjeno registrovati domene radi preprodaje i da se oni za koje se utvrdi da su registrovani sa tom namerom odmah oduzimaju. Oduzimaju se cak i oni koji nisu registrovani sa tom namerom, ali su drugoj firmi vise potrebni - znamo recimo kako je domen Milka oduzet maloj krojackoj radnji i dodeljen proizvodjacu cokolada. Kakva je situacija po tom pitanju kod nas?
[ srpsko gradjevinarstvo @ 15.03.2008. 09:53 ] @
kod nas je ko da više ili ti sredi rođak-lopov u vladi ili drug iz or
[ Predrag Supurovic @ 15.03.2008. 10:04 ] @
Citat:
pctel: Mene zanima kako od tolikih boraca za pravdu (ne kazem to sa podsmehom vec u najpozitivnijem mogucem smislu) nije podigao svoj glas protiv ovog konkretnog krsenja zakona. To se obara i na sudu jednim rocistem, to se kaznjava i od strane trzisne inspekcije jednom prijavom, jednostavno ne mogu da razumem kako ovo tolerisete - sutra ce vam kad budete kupovali automobil pa uplatite recimo neki Opel, neko isto tako reci "znate nema, rasprodato, ali pare ne mozemo da vam vratimo vec morate da uzmete ovaj Yugo".


Radi se o cifri od 300 dinara. Ko ce zbog toga da se cima po sudu? UPravo zato oni to i rade, jer znaju da je vece masiranje da isteruju svoje pravo. Na tome funckionise ceo sistem RNIDS: kao sve je "transparentno", sve moze, samo te na svakom koraku izuvaju iz cipela sa cenama, tako da ti se ne isplati da ista preduzimas.

Citat:
pctel: Primetio sam da je "napolju" situacija takva da je u principu zabranjeno registrovati domene radi preprodaje i da se oni za koje se utvrdi da su registrovani sa tom namerom odmah oduzimaju. Oduzimaju se cak i oni koji nisu registrovani sa tom namerom, ali su drugoj firmi vise potrebni - znamo recimo kako je domen Milka oduzet maloj krojackoj radnji i dodeljen proizvodjacu cokolada. Kakva je situacija po tom pitanju kod nas?


Za com.net/org domene je ista stvar: ko prvi reguje domen, njegov je. Ako neko misli da ima prece pravo moze da pokrene proces arbitraze, pa ako arbitri prihvate njegovu zalbu, dobice domen. Ljudi iz RNIDS su od samog pocetka planirali da isto uvedu i kod nas iako im je mnogo puta skrenutapaznja da je to proces koji nije svrsishodan i koji samo pospesuje "biznis" preprodaje domena.

Kako je to kod nas uredjene: ako mislis d aimas vece pravo na koriscenje nekog domena koji je vec regisrovan, podnosis zahtev arbitaznoj komisiji RNIDS. Taksa za podnosenje zahteva je 80.000 dinara za fiziko i 160.000 dinara za pravno lice. To znaci da onaj ko je registrovao neki domen moze da ti trazi taj iznos da ti prepusti domen bez arbitraze, a ti, ako ti je bitno moras to da mu platis, jer ces tako domen sigurno dobiti dok ti postupak pred arbitraznom komisijom to ne garantuje.

To prakticno postavlja donju cenu domena u preprodaji, dakle, ako te neko pretekne i registruje domen koji po logici treba da pripada tvojoj firmi, moras da se izujes za nesto manje od 2.000 evra. Zbog toga je jagma za domene i zbog toga ljudi iz RNIDS nastoje da na svaki nacin onemoguce one koji imaju prvenstvo u registraciji domena. Zato su OR koritili period predregistracije da za sebe rezervisu zanimljive domene koje su drugi ljudi predregistrovali, a onda i prvo registrovali za sebe ogroman broj potencijalno interesantnih domena, pa tek onda poceli registracije domena onima koji su ih narucili. Tu je prava zarada.

[ pctel @ 15.03.2008. 17:09 ] @
Citat:
Taksa za podnosenje zahteva je 80.000 dinara za fiziko i 160.000 dinara za pravno lice.

Ovo je takodje protivzakonito - ne smeju se isticati dvojne cene vec cena mora biti za sve ista. Firma koja bude imala potrebu za arbitrazom moze relativno lako da ustedi 80.000 dinara. Takodje, eto prilike vama ciji su interesi ugrozeni da se osvetite RNIDS-u, presavijte tabak i gledajte kako ce da se cesu kad ih lupe po dzepu. Buduci da je razlika u ceni cak 80.000 dinara, ne gine im maksimalna kazna.

Zakon o zastiti potrosaca, clan 77. tacka 6):
Citat:
Član 77.
Novčanom kaznom u iznosu od 300.000 do 3.000.000 dinara kazniće se za privredni prestup pravno lice ako:

6) ako ne vrši prodaju proizvoda, odnosno pružanje usluga pod jednakim uslovima, odnosno vrši diskriminaciju potrošača u pogledu vrste, kvaliteta, cene proizvoda i usluga ili količine proizvoda, kao i uslova za isporuku kupljenih proizvoda, odnosno pružanje usluga potrošaču ( član 12. stav 1. i član 16. tačka 3);

Za privredni prestup iz stava 1. ovog člana kazniće se novčanom kaznom od 20.000 do 200.000 dinara i odgovorno lice u pravnom licu.
[ pctel @ 15.03.2008. 18:55 ] @
Ja sam vec bojkotovao .rs domen registrujuci .com umesto .co.yu.

Medjutim dosao sam do zakljucka da moram da registrujrm i .rs, za svaku kompaniju je pozeljno da identifikuje poreklo zemlje, znaci da ima daomen i u zemlji u kojoj postoji kompanija.Hocu reci da pojedinci mogu bojikotovati ali kompanije, firme, preduzetnici ne mogu (mogu ali nije pozeljno)
To je moje licno iskustvo i savet jednog strucnjaka za marketing.
[ twiddle @ 15.03.2008. 21:46 ] @
Što se tiče arbitraže za rešavanje sporova oko .rs domena, ona je u dlaku ista kao i arbitraža za com/net/org domene. Pošto se radi o tročlanom arbitražnom panelu, najviše cene koje je RNIDS odredio su skoro duplo niže od tročlanog panela za UDRP, što vrlo lako može da se proveri. Recimo, http://www.wipo.int/amc/en/domains/fees/ Dakle, što se tiče arbitraže oko .rs domena, situacija nije drugačija od one sa com/net/org domenima.

Što se tiče različitih cena za pravna i fizička lica -- troškovi arbitraže sa tročlanim panelom inicijalno su procenjeni na oko 1500 evra, ali je upravni odbor RNIDS bio na stanovištu da bi takva cena bila previsoka, pa je traženo mišljenje od advokata da li bi arbitraža za fizička lica mogla da bude niža i oni su rekli da nema prepreka da se to uradi i da je to u skladu sa domaćom pravnom praksom (ovde se ne radi o prodaji roba ili usluga, nego o rešavaju sporova pred arbitražnim sudom u skladu sa Zakonom o arbitraži). Naglašavam da ja nisam pravnik, tako da ne mogu da ulazim u dublju diskusiju pravnih detalja u vezi sa ovom temom.

Pozdrav,
Sloba
[ twiddle @ 15.03.2008. 21:57 ] @
Što se tiče mogućnosti za kupovinu domena od postojećeg vlasnika, i to funkcioniše potpuno isto kao i kod com/net/org domena: korisnik može da se privatno dogovori sa trenutnim vlasnikom oko koje god cene hoće, može da ide na arbitražu, a može da ide i na sud.

Pozdrav,
Sloba
[ webex @ 15.03.2008. 22:21 ] @
Citat:
twiddle:Što se tiče različitih cena za pravna i fizička lica -- troškovi arbitraže sa tročlanim panelom inicijalno su procenjeni na oko 1500 evra


1500€ troškovi arbitraže??? Jel možeš malo podrobnije da nam objasniš kakvi su to troškovi... na prvi pogled se ne vidi da ima nekih dodatnih troškova osim honorara trojice (troje) iz komisije... da nije malo mnogo po 500€ za realno 1 radni dan posla? Pa u ovoj državi ni poslanici u narodnoj skupštini ne primaju 500€ za jedan dan rada...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 15.03.2008. 22:32 ] @
1500 e, e to stvarno rade lopovi. Odluči osoba A u dogovoru sa državom i RNIDS-om da ti otme domen nekim lex specijalisom, a sve po zakonu i transparentno, kao i dosad.Navuku te ko mladog majmuna da im platiš arbitražu na kojoj naravno ostaješ bez domena, u ime viših ciljeva. I tu nastradaš ko žuti. Sad mi vas je posebno dosta.Nisu ni Dankoj, ni Sloba, ni Tasićka doktori nauka i odgovorni projektanti da imaju toliku dnevnicu. Primera radi čovek koji je glavni projektant objekta u Moskvi i vodi radove, radi za daleko manji honorar, a kosa mu leti od odgovornosti.

Draga gospodo izgleda da i vi znate ono što zna Božidar Đelić, kada je inkasirao 11 miliona eura u Srbiji.

Možete vi da stavite i 3000 e, ali ovo je obična lopovija.

Stvarno bih bio lud da kupim .rs i da mi ga putem arbitraže sa jadom od ministarstva otmete kada ga razradim, a pod firmom da je državni interes ili da neka firma polaže pravo na njega.
[ twiddle @ 15.03.2008. 22:46 ] @
Bilo bi dobro da se prvo upoznate sa procesom arbitraže (www.rnids.rs, link Arbitraža), pre postavljanja pitanja na ovom forumu. Ne kažem da ste u obavezi, ovo je samo savet koji mislim da može doprineti kvalitetu diskusije...

Ukratko, ne radi se o jednom danu posla, nego o mnogo više. Takođe, ne ide 100% od cifre arbitrima, nego 70% (pa se tih 70% deli na 3), dok 30% ide na ime troškova organizacije arbitraže. Takođe, radi se o bruto iznosima u koje su uračunati ne samo honorari, nego i odgovarajući porezi i doprinosi.

Što se tiče honorara arbitara, voleo bih da mi nađeš dobrog pravnika ili advokata koji će pristati da ti uradi bilo šta, a ne arbitražni proces, za... ne znam... 100 ili 150 evra evra?

Ako misliš da su troškovi arbitraže previsoki, redovni sud je uvek opcija... ali i tu bih voleo da vidim nekoga ko će moći ceo proces da odradi jeftinije i za manje od 60 dana.

Pozdrav,
Sloba
[ srpsko gradjevinarstvo @ 15.03.2008. 22:55 ] @
što ste usporili sa jedne noći potrebne za arbitražu na 60 dana? Krajku je bar toliko trebalo 2000 da domen Dos dodeli SPS.

problem je u tome što kupovinom .rs mi pristajemo na vašu arbitražu.I što nas raznim lex specijalisima i transparentnim merama možete navući da pored gubitka domena platimo i 1500e.

Advokati u Srbiji su glupi za ovu oblast i pojma nemaju.Nema zakona o internetu, pa bi i postupak pred sudom bio bespredmetan i nemoguć.
[ twiddle @ 15.03.2008. 23:29 ] @
@Gradjevinar
Impresioniran sam tvojim poznavanjem prava i pravne prakse. Zaista nesvakidašnje za jednog građevinara -- svaka čast! :-)
[ Predrag Supurovic @ 15.03.2008. 23:40 ] @
Zahtevam od adminsitratora foruma da pocnu da kaznjavaju Slobodana Markovica koji se ovako uvredljivo odnosi prema korisnicima foruma. Ovo mu nije prvi put, cak je to sasvim uobicajen nacin njegove komunikacije - kada nema argumente on lepo izvredja sagovornika, ako mu pre toga ne obrise poruku.
[ webex @ 15.03.2008. 23:43 ] @
Citat:
twiddle: Ukratko, ne radi se o jednom danu posla, nego o mnogo više.


Hmmm... realno tu nema više od 8 sati aktivnog rada, neka bude i 16 sati - znači dva radna dana. Ne verujem da oko spora nad jednim domenom ima više posla od toga. Kad arbitri zasedaju normalno je za očekivati da će strana koja je inicirala (čitaj platila) arbitražu da iznese dokaze za koje smatra da će proći i da će dobiti domen (inače ne bi ni platila arbitražu zar ne?). Za pregled njihove dokumentacije ne treba više od 5 sati posla. Neka još toliko bude potrebno da se pregledaju dokumenta druge strane... ostaje 6 sati za većanje i "presudu" zar ne? Nisam ubeđen da treba duže...
[ twiddle @ 16.03.2008. 00:06 ] @
@webex
Možemo ti i ja sada da raspravljamo još 30 dana o tome u čemu se zapravo sastoji posao pravnika i advokata i koliko oni zapravo troše vremena da bi obavili posao. Isto tako možemo da debatujemo i koliko zubaru treba da popravi zub, građevinaru da umeša malter ili Web developeru da napravi Web sajt. No, mislim da bi nas ulaženje u takvu vrstu debate odvelo u pogrešnom smeru. Nije samo stvarna količina posla ono što određuje tržišnu cenu neke usluge, nego odnos između ponude i potražnje. Dakle, pravo pitanje ovde je ko može istu stvar da uradi podjednako stručno i kvalitetno, u istim ili kraćim rokovima, a za bitno manje para. Ja tvrdim da ćeš vrlo teško naći takvu kombinaciju (i ne kažem da možda i ne postoji, zato i pričamo na ovu temu...)

Pozdrav,
Sloba
[ twiddle @ 16.03.2008. 00:12 ] @
@Pedja
Bože svašta... kako si mogao da shvatiš moju poruku kao bilo šta drugo osim iskrenu pohvalu našem dragom drugu građevinaru, koji udarnički (sudeći po broju poruka, ali i žaru sa kojim nastupa) doprinosi kvalitetu diskusija na ovom forumu? :-)
[ SmilieBG @ 16.03.2008. 01:15 ] @
Uh, znaci ovako:

troje ljudi, za jedan radni dan napravi 3 x 8h = 24h.

Za 60 dana (da ne trazim da li je radnih, ili uopste, evo obe cifre):

radnih
60 x 24h = 1440h
iliti, ako je 60 dana, od toga radnih 40:
40 x 24h = 960h

E, sada - mene iskreno zanima, koji to ozbiljan advokat ili ko vec, je spreman da radi za satnicu od:

fizicka lica:
(~1.000 evra * 70%) / 3 (sudije) = 233 evra po sudiji / 1440h == 0,162 evra po satu (slovima: 16 evro centa po satu rada!)
pravna lica:
(~2.000 evra * 70%) / 3 (sudije) = 466 evra po sudji / 1440h == 0,324 evra po satu (slovima: 32 evro centa po satu rada!)

odnosno, ako je 40 radnih dana onda je satnica, nesto malo veca.

Dakle, vi sada hocete meni i ostalim clanovima ovde na forumu, da kazete kako jedna dobra i kvalitetna usluga se placa 100+ evra po satu, a vi to radite za 16 evro centi po satu?

Pa sutra cu vas zaposliti za narednih 12 meseci, odnosno poslacu vam 6 spornih domena i iziskivati da radite svih 60 dana na svakom domenu zasebno.

Boze, kakva smejurija...

"Ratovali partizani i nemci u sumi, dodje sumar - i sve ih rastera" :-)

Poz,
Sale
[ twiddle @ 16.03.2008. 02:04 ] @
@SmilieBG
Opet kažem, nema smisla upuštati se u to koliko vremena pravnicima i advokatima treba da urade neki posao, nego koliko taj posao zaista vredi na tržištu...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 07:33 ] @
Slobodane,
nas su na fakultetu učili raznim zakonima. Položili smo 5-6 zakona, + FIDIK. A znaš zašto? Baš zato da nam sutra kao inženjerima prilikom ugovaranja poslova ne bi kojekakve zamlate prodavale maglu. Sada vidim da su moji profesori apsolutno bili u pravu, što su tražili poznavanje određenih zakona.

Takođe ti mogu reći da imam srećom ili nesrećom par komšija i prijatelja, koji su advokati i sudije. I naravno da se često povede tema o pravosudju. Koga god sam od njih pitao o zakonu o web-u, mogućnostima, pravima, tužbama ljudi su me gledali bledo i čudno.Miloš koji je advokat preko 15 god mi je rekao da tu mogu raditi šta hoću i kako hoću i da mi niko ne može ništa.

Kao što vidite zakoni se uče na studijama.
A meni je predavao doktor nauka, koji je i gradjevinski inženjer +dipl.pravnik+ ima licence FIDIKA.
Koji ti fakultet imaš?


Jedina razlika između Krajka i ovih je ta što taj nesrećnik nije imao vremena da napiše pravila svoje čudne arbitraže, a ovi su to vešto upakovali u flosule višeg državnog interesa.

Dok običan zanatlija gradjevinar , i to ako je majstor ima dnevnicu 20e, inženjer 40-tak, neki "stručnjaci za žicu" imaju dnevnicu 500 e.Sramota.

Eto sada Markoviću možeš videti da se u zakone razumem. Povešću te i u laboratoriju gde se pravi malter da vidiš koliko treba vremena za to. To ti je blizu Krajkovog kabineta na ETF kada dolaziš možeš pitati.

A ako te interesuje koliko treba zubaru da popravi zub, poslaću te kod moje tetke.Ona je stomatolog, doktor nauka. Valjda dovoljno visok rang za takvu veličinu kao ti.



[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 16.03.2008. u 09:28 GMT+1]
[ pctel @ 16.03.2008. 09:20 ] @
Citat:
troškovi arbitraže sa tročlanim panelom inicijalno su procenjeni na oko 1500 evra

Zanima me specifikacija tih troskova, ako nije tajna.

Citat:
ovde se ne radi o prodaji roba ili usluga, nego o rešavaju sporova pred arbitražnim sudom u skladu sa Zakonom o arbitraži

Izvinjavam se, ali ja zaista ne vidim zasto to nisu sluge. Nisam citao Zakon o arbitrazi, da li je tu jasno i nedvosmisleno navedeno da se usluga arbitraze ne smatra uslugom?

Ne insistiram na odgovoru ako niste procitali tekst tog zakona.


Citat:
Naglašavam da ja nisam pravnik, tako da ne mogu da ulazim u dublju diskusiju pravnih detalja u vezi sa ovom temom.

Nisam ni ja pravnik, vec elektrotehnicar - serviser racunara, znaci ne moram da znam sve te stotine (hiljade?) zakona vec samo 5-6 najvaznijih iz oblasti mog poslovanja, znaci, Zakon o zastiti potrosaca, Zakon o porezu na dodatu vrednost, Zakon o porezu na dobit, Zakon o javnim nabavkama, Zakon o carinskoj tarifi i Zakon o radu. Bez toga bi me neko svakog dana izuvao iz cipela od kazni sto nesto ne radim kako treba, a kad se zakon prekrsi, posle je kasno za advokata. Da li je ta vasa izjava advokata data pod punom materijalnom i krivicnom odgovornoscu?

Ono sto sigurno znate - da li se vraca novac onom kome se na arbitrazi oduzmete domen?

Citat:
Dakle, pravo pitanje ovde je ko može istu stvar da uradi podjednako stručno i kvalitetno, u istim ili kraćim rokovima, a za bitno manje para. Ja tvrdim da ćeš vrlo teško naći takvu kombinaciju (i ne kažem da možda i ne postoji, zato i pričamo na ovu temu...)

Aha, znaci ako se pojavi 50 advokatskih agencija koje ce da rade arbitrazu za manje para, RNIDS nece imati nista protiv?

Citat:
troje ljudi, za jedan radni dan napravi 3 x 8h = 24h.

Kako troje ljudi, a gde je daktilograf-zapisnicar? Sa >1000 h rada sigurno imate >5000 strana izvestaja, nije praksa da strucnjaci iz bilo koje oblasti licno kucaju toliku kolicinu teksta.

[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 09:25 ] @
Poznajem X advokata koji su upuceni u internet zakone. Trenutno sudstvo uopste nije lose. Opet vam ponavljam, bezveze ovde gubite vreme. Kada pronadjete adekvatne dokaze, ja cu vam dati spisak advokata, kontaktirajte ih, pokrenite tuzbu i ne smarajte ovde, preterali ste stvarno sa glupavom diskusijom.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 09:46 ] @
biće tu stvarno mnoglo posla. E jel mogu da radim kao arbitar RNIDS-a? mislim kinta nije loša 500e.

Ova tema nije otvorena da bi nam Marković replicirao ili neko ko podržava RNIDS.

Mi smo protiv ove lopovije uvijene u neku zakonsku formu.

Mi ostajemo pri takvom stavu, pa čak i onda ako se ništa ne može promeniti. Bar smo kao internet javnost zauzeli svoj stav.

Ako Krajko kao radnik www.nic.yu otme domen koalicije DOS i dodeli ga SPS, onda je on lopov (ovaj termin postoji u Vukovom rečniku). Ako rukovodilac te firme, u ovom slučaju gospođa Tasić na to ne reaguje, onda se ta ista reč ili epitet može pripisati i njoj. I kako mi da verujemo vama u RNIDS-u kojima je ona opet direktor?

Jedini argument je da će ona uskoro u penziju. A do tada treba da radi kao direktor, jer zaboga gde da nađe drugi posao.



[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 16.03.2008. u 11:08 GMT+1]
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 10:33 ] @
Bice mnogo posla, samo ne znam ko ce sve stati uz tebe kada to bude trebalo, mada sam ubedjen da nikada necete stati pred sud. Da smete i da imate neke adekvatne dokaze to bi vec uradili i nebi mlatili praznu slamu ovde.

A ko je ovde iz RNIDS-a?

[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 10:41 ] @
jel ti mene zajebavaš ili šta?
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 10:55 ] @
Prvo nauci da se izrazavas, takvima kao sto si ti i ne treba dati dozvolu za registraciju domene, treba vam dati bonton, ako znas uopste sta je to.

Ja tebe ne z..... samo gledam realno a tako i pisem.
[ maliradojca @ 16.03.2008. 11:13 ] @
Bolje je bilo pre kad je bio domen .yu , jeste da cekas na registraciju mesec dana,ali kad stigne onda je stiglo, i to dozivotno i to za DZ.
Ja cu u buducnosti preferirati .com domene, ko zna sta ce opet biti za par godina, ne zelim da se smaram. Dok sa druge strane duge, USA i .com ce ziveti jos dugo dugo...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 11:35 ] @
Danilo,

ako nisi upućen ovaj Marković je iz RNIDSa.

A temu sam pokrenuo da bi mi koji se sa ovim ne slažemo razmenili mišljenja.
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 11:57 ] @
Koliko vidim Markovic Slobodan je iz razvoja za internet.

Citat:
srpsko gradjevinarstvo: A temu sam pokrenuo da bi mi koji se sa ovim ne slažemo razmenili mišljenja.


A mi sto se slazemo sa ovim ne smemo da razmenjujemo misljenja?

Necu vise da se ponavljam, zanima me samo, dal je RNIDS prekrsio neki zakon? Dosta vise glupavih odgovora, hocu neki adekvatan odgovor, jer ima neko od vas sto se ne slaze sa ovim da je kompetentan da odgovori na postavljena pitanja ili cemo samo ici u krug?
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 12:04 ] @
Najbolje da pokreneš temu podrška Rnidsu.

Dovoljno smo već rekli do sada.
[ SmilieBG @ 16.03.2008. 12:11 ] @
@Danilo: ne, nisu prekrsili trenutno vazeci zakon. Medjutim, vazeci zakon je takav da im dozvoljava da legalno kradu. A to vec smeta.

Prema tome, ne gledaj sve crno belo, jer u zivotu, skoro nista nije tako.

Poz,
Sale
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 12:17 ] @
Sale,

Ako nisu prekrsili zakon cemu onda tolika prasina? To sto im zakon dozvoljava da legalno kradu to je vec neka treca prica. Ja uopste ne vidim problem u tome.

Ovo sto sprsko gradjevinarstvo radi je jako smesno i neozbiljno, ako se tako postavljate ja ne znam sta ce te postici. Ako vec zelite da isterate pravdu, napravite nesto a ne da piskarate gluposti po forumima, sa tim necete nista postici 100%.


@srpsko gradjevinarstvo

Koliko sam primetio iz vise tvojih tema koju pratim, zakljucujem da ti imas ozbiljan problem. Toliko nezadovoljstva od jednog coveka nisam video nigde a stalno sam medju ljudima. Ja uopste ne znam sta ti pokusavas, ne valja ti ovaj hosting,ne valja ti ona firma sto ti nije uradila transfer domena, ne valja ti RNIDS jer je dao drugima domene koje si ti hteo, ne valja ti drzava, ne valja ti administracija ovog foruma, nista ti ne valja i ne odgovara. Na tvom mestu bih promenio i drzavu i internet i racunar i sve. Mozda je to jedino resenje za tebe.

Pokreces neke veoma interesantne teme, bacas kosku i potpaljujes vatru stalno. Jos nista zanimljivo tj adekvatno za ovu temu nisam procitao od tebe. Kao sto sam vec rekao, ja se ne slazem sa vama sto niste uz RNIDS, ne slazem se ni sa RNIDS-om, to sto su uradili nije lepo i normalno, ali necu nikoga da napadam bez cvrstih dokaza. Kada nadjete prave i cvrste dokaze onda za vas nema zime. Na jeziku ste svi dobri kada treba pisati na forumu, a kada je real life onda se cuti i uziva. Pas koji laje ne ujeda!
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 13:07 ] @
Kao prvo ja nisam hteo da registrujem silne domene. Taj domen je još slobodan pa ti evo registruj ti ili neko drugi www.build.rs . Samo nemoj meni da kukate kada vam ga preotmu sa sve RNIDS arbitražom.

Tačno tako napisao sam svoja iskustva.

1. uhvatio sam www.ssbhost.co.yu da ne plaća porez, nema sedište nije firma, ni bilo kakva kompanija, jel opovrgnuto?-nije

2.www.soloymi.com je držao najvećeg pirata www.viwo.eu , a moj sajt su ugasili zbog par download linkova.Demantovano -nije naravno.Toliko o pricipijelnosti.

3 Svi su videli šta je radio www.nic.co.yu u leto 2000.Ko ga je vodio? Onaj ko je direktor RNIDS-a.

Pa svima je jasno da se ovde radi o krimogenim elementima.

Kažem ti otvori temu podrška RNIDs-u, Slobodan Marković ti je tamo (www.rnids.rs) , možeš i miting podrške da organizuješ ako želiš. JA SAM ETO JEDAN OD MALO ONIH KOJI IH NEĆE PODRŽATI.

Ja sam zato da arbitraža bude i 5000 eu, jer biti stručnjak za kablove je izuzetna stvar, a i svaki Srbin je pomalo u duši električar.
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 13:32 ] @
Vec jednom sam rekao ali tebi izgleda ne vredi govoriti. Boli me cosak za RNIDS, OR i za .rs domen. Kada mi treba kupim .com ili .net za 5x manje para.

Sto se tice SSBhost-a i Soloymi necu da diskutujem jer ova tema nije mesto za to, otvori drugu pa diskutuj koliko hoces. Iz tih tema sam video sve sto mi je interesantno, tj da se samo ti bunis dok je kod ostalih sve ok.

Necu da otvaram temu podrska RNIDS-u jer me oni uopste ne zanimaju kao ni ti. A ko je Slobodan Markovic stvarno ne znam, video sam samo da je clan/moderator ovog foruma i to je sve. Ni on me ne zanima, kada mi bude trebao kontaktiracu ga.

Najvise mi se svidja tvoja ljubomora i zavisnot, produkt toga je ova tema i jos par njih koje si otvorio. Ubedjen sam da neces nista postici sa ovim otvaranjem tema i bojkotima. Da si svu ovu energiju upotrebio na skupljanje dokaze, da si kontaktirao advokata i otisao u SUD mozda bi nesto i postigao, a ovako neces sigurno.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 13:37 ] @
Koji bre sud čoveče? koji je sudija kvalifikovan za ovo? Nijedan....jbg.

Eto neću da se složim sa svim tim sranjem i jbg. Pošto nisi za bojkot zaobiđi ovu temu.
[ pctel @ 16.03.2008. 13:55 ] @
@Danilo Cvjeticanin
ja sam ovde naveo 3 krsenja zakona od kojih sam jedno propratio odgovarajucim clanom zakona, mogu i druga dva ako nije ocigledno. Medjutim, kako je neko vec primetio, ovde nije toliki problem krsenje propisa vec ocigledno, neosporno, bezobrazno i beskrupulozno "muljanje u skladu s propisi".

[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 13:58 ] @
Da ne govorim koliko je Peđa pisao, a čovek je od nas upućeniji.

[ Predrag Supurovic @ 16.03.2008. 14:07 ] @
Danilo iz ovoga sto pises sasvim je jasno sa ti uopste nisi upucen u temu vec samo trolujes :)

Ako je o cemu pricano, pricano je o kriminalnoj pozadini svega sto se desava u vezi RNIDS. PRolem je sto nismo mi toliko veliki i jaki niti imamo para i politickih veza da mozemo sa njima da se ganjamo preko suda.

Cilj ovih diskusija je pre svega u tome da javnost bude upucena u stvari, tako da ljudi znaju sa kim imaju posla, a
kada se stvore uslovi, neko ko bude mogao da funkcionalno reaguje na zloupotrebe koje se desavaju u vezi nacionalnog domena, da ima od cega da krene.


[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 14:11 ] @
Busted. Ok, necu da se raspravljam sa vama. Uzivajte i patite za svim .rs domenima koje niste stigli da registrujete. Nadam se da cete ispuniti vas cilj.
Srecno.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.03.2008. 17:35 ] @
opet ti ponavljam da nemam ambiciju da u ovom haosu bilo šta registrujem.Evo i taj koji sam hteo www.build.rs prepuštam slobodanu markoviću da objasni kako se pravi malter, kada nauči.
[ pctel @ 16.03.2008. 22:30 ] @
Danilo, ni ja nisam hteo niti sada hocu nekakav .rs domen. Moja firma se cak odrice domena koji bi trebala da nasledi od NIC-a. Bice da si totalno promasio sustinu nasih ovde napisanih poruka.
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.03.2008. 22:52 ] @
Razumem ja tebe pctel druze. Nisam ja promasio sustinu! I skroz vas razumem, i ja sam razocaran takvom odlukom i svim sto se izdesavalo. Ali sam isto tako svestan da ne mogu nista da promenim, a i vi sami znate da ne mozete nista da promenite. Mozete da kukate ovde i to je sve. Jednostavno ne uzimajte .rs domen i kraj price. Ovakvim nacinom nista necete postici sigurno.
[ Predrag Supurovic @ 17.03.2008. 10:18 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ok, necu da se raspravljam sa vama. Uzivajte i patite za svim .rs domenima koje niste stigli da registrujete.


Danilo, ovakav nacin diskusije prelazi u bezobrazluk. Koliko puta treba da ti se ponovi da to uopste nije razlog? Navedi imenom i prezimenom tog nekog ko kritikuje RNIDS a pri tome je pokusao i nije uspeo da registruje veliki broj .rs domena, pa je zbog toga nezadovoljan?

[ Danilo Cvjeticanin @ 17.03.2008. 10:27 ] @
Sto bih navodio. Vi ste sada neki veliki borci za pravdu i vi zelite da isterate nesto a sami ni ne znate sta zelite! Ne mozete me ubediti da ne patite za svim domenima koji su registrovani, isto ste vi zeleli ali niste mogli i sada kao bojkotujete. Priznaj da bi boleo da je www.uzice.rs tvoj domen, ja priznajem da bih voleo da je apatin.rs moj, ali je to ne moguce jer je vec sve rezervisano za drzavu. Ako priznate nista vam nece biti i ja cu vas razumeti, a ne da bojkotujete jer vi zelite da isterate neku pravdu, hocete X domena i zato ovo i radite.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 17.03.2008. 10:37 ] @
eto moj je još uvek slobodan www.build.rs.treba da ga Marković registruje i objasni kako se pravi malter i koje pravne kvalifikacije ima. Ja sam bar naveo da sam zakone polagao u okviru ispita na fakultetu.
[ Tyler Durden @ 17.03.2008. 10:54 ] @
Danilo, stvarno počinješ da zvučiš kao trol.
[ pctel @ 17.03.2008. 10:59 ] @
Citat:
Ali sam isto tako svestan da ne mogu nista da promenim, a i vi sami znate da ne mozete nista da promenite.

Nekad covek mora da pokusa da promeni nesto sto verovatno nece uspeti, ako nista ono zbog svoje savesti. Mozda mi ne mozemo da spavamo ako znamo da nesto nije u redu a to precutno odobravamo.

Sto se tice pretpostavke da sam zeleo nekakve domene, nisam, ne zelim i necu zeleti, a cak i da mi ih neko da ne bih znao sta cu sa njima. Cak sam i sklon misljenju da sam domen nije bitan, vec je bitan sadrzaj - evo, recimo, gde ces naci gluplji naziv od elitesecurity.nesto, pa ipak ovaj sajt spada medju najposecenije na ovim prostorima.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 17.03.2008. 11:06 ] @
Tačno tako. Ko zna koja je bila Gojkova zamisao kada je ovo kreirao. Imao je trenutnu inspiraciju uveo ovaj naziv, koji uopšte nije bitan, niko ovde ne dođe tako što zna elitesecurity.org, već ga google dovede.Čim ukucaš it problematiku, odmah si ovde.
[ Danilo Cvjeticanin @ 17.03.2008. 11:14 ] @
A zasto je ES naziv glup? Meni se bas extra svidja, elitesecurity sto i jeste tako. Idemo u offtopic ako nastavimo pricu sa ES.

Citat:
Tyler Durden: Danilo, stvarno počinješ da zvučiš kao trol.


Naravno da zvucim kao trol. Oni jedno ja drugo, tako da smo svi ovde trolovi.

Posto vi kao nesto bojkotujete, nisam primetio da ovde pise vise od 5 ljudi. Jel moguce da se hiljade ljudi slozilo sa RNIDS-om, OR-om i drzavom a vas 5 nesto bojkotujete? To meni nije jasno uopste. Procitao sam masu teksta na ovoj temi, i sta sam zakljucio? Nista. Vas par uopste ne gotivite to sto je izreceno i sto ce tako biti. Nista pametno nisam procitao, nista novo nisam naucio.

@pctel
Mozda ne mozete da spavate ja necu da ulazim u to. Svaka cast vama sto zelite nesto da promenite, i sam sam takav. Ali u takvoj drzavi zivimo i ne mozemo nista promeniti na svoju ruku. Mi smo male ribice i protiv ajkula ne mozemo. I ja mrzim ne pravdu, veliki sam borac za pravdu, ali sam svestan nekih stvari i znam da je uvek malo ljudi a to malo ljudi ne moze nista da promeni.

Sto se tice domena, i ja bih voleo da sam mogao da registrujem apatin.rs , i iskreno malo sam popizdeo jer je to drzava uzela. U Apatinu je takvo stanje, pravi se X sajtova, X foruma i niko nema pravi domen. Nego je svaki apatin-nesto sto je iritirajuce. Krivo mi je jako sto nisam uspeo da uzmem apatin.rs, krivo mi je sto je drzava na kvarnjaka prisvojila taj domen, ali znam da ne mogu nista da uradim. Najvise bih voleo sad sve da ih ispljujem i izvredjam ovde, ali cemu to vodi? Samo cu sebi napraviti kontra efekat a to trenutno ne zelim.
[ Predrag Supurovic @ 17.03.2008. 11:47 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ako priznate nista vam nece biti i ja cu vas razumeti, a ne da bojkotujete jer vi zelite da isterate neku pravdu, hocete X domena i zato ovo i radite.


Kao sto rekoh, ti si stvarno bezobrazan. Da li si ti procitao ijednu poruku pre nego sto si replicirao? Hajde nadji gde sam to ja pozivao na bojkot? Naprotiv, naci ces da sam protiv bojkota.

To sto ti ti <autocenzura> pa ne smes da se bunis kada ti nesto nije pravo je tvoj problem. Tebe je, eto, dotaklo zato sto je jedan domen koji si nameracio blokiran pa ne mozes da ga registrujes, ali nemas petlju ni da se zbog toga bunis, verovatno zato sto i nemas nikakav drugi osnov do pravo prvenstva.

Odakel tebi pravo da na takav nacin razgovaras sa mnom, koji se trudim da stitim interese svojih klijenata koje direktno, otvoreno i beskrupulozno pljackaju kroz RNIDS?

I gde si bio pre nego sto je ova uzrurpacija nacionalnog domena ozvanicena? Sto se tad nisi bunio, a mogao si, i cak bi time nesto konkretno i postigao. Sedam - osam godina je trajao postupak, sve ovo sto se sada desava je unapred bilo ocigledno da ce se desava, ali tebe nije bilo briga.

Ukljucio si se u celu stvar, tek kada je tebe zabolelo a pri tom si potpuno neupucen u problem, ne znas kako stvari stoje vec samo imas decacku potrebu da ispadnes pametan. Posle toliko diskusija i hiljada poruka napisanih na ovu temu, ti, koji to uopste nisi rpatio, a cak i ne mozes da se potrudis ni da procitas jednu do dve poruke u kojoj ti se neke stvari objasnjavaju, nasao si se toliko mudar da ces ti nama da objasnis sta i kako?

Jedini koji je ovde popizdeo samo zato sto ne moze da registruje domen si ti. Upravo si ti taj koji je sebican, koga ne interesuju drugi vec samo gleda sebe, ali nazalost, nemas petlju da nesto preduzmes povodom toga pa se onda istresas na drugima. Sto njima da bude bolje, zar ne?
[ malisha @ 17.03.2008. 12:17 ] @
[troll on]
Predraze... za danila predlazem /ignore opciju..... to je onaj isti DaniloC koji je banovan sa nekoliko foruma... koji je pokusao da napravi ultra-giga-mega-turbo popularan forum zvani elitecity (posto je u tom periodu bio banovan i sa ES foruma i sa MC (mycity) foruma)... gde su ga izponapusavali registrujuci nickove tipa danilomajmun itd......
elem, on je wannabe ... najgore je sto ne zna sta bi stavio iza tog wannabe.... prazna skoljka bez sadrzine pa ti zato i savetujem da se manes prepiske sa njim... ne samo tebi vec i ostalima koji su odgovarali na njegove "poruke"
[/troll off]

izvinjavam se zbog ovog trolovanja, ali nisam mogao vise da se uzdrzim

Sto se tice same teme, ja sam registrovao i registrovacu rs domene koji mi budu neophodni, ali samo te. Dovoljno mi je to sto se za regstraciju in.rs domena trazi skenirana ili fotokopirana licna karta da vise nikad ni jedan in.rs ne registrujem (za jedan sam se zaje*ao). Ubedjen sam da ovakva birokratska stupidnost moze da izvor nadje u vidim veoma "omiljenoj" g-dji Tasic kojoj ovakve nebuloze nisu bile strane za vreme .yu maltretiranja. Mislim za registraciju bilo kog medjunarodnog domena (com/net/org/info) mi ne treba nista osim sredstva placanja, a domen bude aktivan uglavnom u nekoliko sledecih sati.
Ne vidim zasto bi morao da budem LEGITIMISAN kao privatno lice prilikom kupovine domena.... po toj logici i kad bi usao u npr C market ili MAXI... bi MORAO da pokazem licnu kartu na uvid prilikom placanja robe na kasi.... "Gospodo" iz RNID razmislite malo o ovome... ovakvog sikaniranja nema cak ni u Kini (gde znamo kakav je internet, odnosno na koji nacin je kontrolisan).
[ srpsko gradjevinarstvo @ 17.03.2008. 12:50 ] @
brate sasvim si u pravu.

Razvaljuju nas komunistički kadrovi u RNIDS predvodjeni Mirjanom Tasić i njenim stručnjakom za žicu "Nenadom Krajnovićem". Jedino je rešenje ukinuti RNIDS i dati MUPU da radi taj posao. Bar imaju jedinstvenu bazu građana, pa će brže ceo posao ići.

Pazi da tasićki ne pošaljem nešto skenirano. Možda i hoću nešto, ali ličnu kartu neću.
[ markom @ 17.03.2008. 13:16 ] @
Zaista, ova tema je otišla a ono mesto koje bi da fotokopiraš.

Očigledno je da se moderator ovog foruma pridržava instrukcija da ne moderiše teme u kojima učestvuje, mala pomoć sa strane je neophodna.

Ovu temu i slične njoj zatvaram iz sledećih razloga:

1. ES nije zvanično glasilo RNIDS, već mesto gde se može pristojno diskutovati o RNIDS-u. To nije slučaj na ovoj temi.
2. ES nije politička platforma za borbu sa vetrenjačama, nepravdama i anarhijom. To se pokušava na ovoj temi.
3. Ukoliko neko misli da su zakoni, ustav, pravilnici, povelje, itd. prekršeni, za to postoje sudovi, a ne ova tema.

Hvala svima na učešću u ovoj i sličnim temama, posebno veoma strpljivim ljudima iz RNIDS koji su trpeli nepotrebno pljuvanje po sebi, a pritom radeći veoma težak i odgovoran posao. [*]

[*] Aj' sad mi oslobodite markom.rs za registraciju ;-)