[ Miladinovic @ 14.03.2008. 13:04 ] @
Pozdrav,

Imam problem sa ovim Access Pointom, naime posle reseta sa zadnje strane više ne radi, samo sija Power LED i LAN led dok status ne.... Čitao sam da je možda otišla flash memorija.... Da li je neko uspeo da reši ovaj problem pošto je garancija istekla?
[ borjan_vujic2 @ 16.03.2008. 19:02 ] @
pozz svima
cisto da ne otvaram novu temu........
imam i ja gore navedeni akces point i imam problem sto akces point ne mogu da otvorim..... kad ga resetujem i uradim mu flash prema ovome upustvu sto sam prikacio ovdje. akces point se sasvim uredno ponasa do opcije 10. znaci sve do 10 opcije sasvim uredno ga mogu otvoriti...... ali nakon sto to odradim gotovo....... nema sanse. lan svjetli ikonica na racunaru svijetli... sve ok ali ga ne mogu otoviriti !!!!
ima li neko neku ideju !!
Svima toplo preporucujemo novi firmware za WL-5460AP Ovislink, izgleda da su konacno reseni problemi sa ovim uredjajem.
Iako se neki konektori teze navrcu na antenski konektor, to nije razlog za nestabilnost, zagrevanje i blokiranje ovog uredjaja.
Novi firmware otklanja probleme i donosi dosta novih funkcija:

link kod lokalnog uvoznika na homepagu :) ili http://www.ovislink.com.tw/5460ap-fw.htm

Ukoliko radite upgrade, bilo bi dobro da imate UPS da se ne bi desilo da nestane struje za vreme ucitavanja novog firmware-a,
isto tako preporucujemo da to radite samo ako imate iskustva.

Ukoliko se pak desi da nestane struje, uredjaj se blokira ili jednostavno mislite da vise nema pomoci za vas Ovislink 5460,
ne ocajavajte Smile Ima leka...

Posto smo imali jedan vrlo problematican uredjaj koji se blokirao odmah po ukljucenju, i to nepredvidivo na 10s i 30s po ukljucivanju,
po neuspesnom pokusaja upgrade-a firmware uredjaj nije vise reagovao. Ako vam po upgradeu i ukljucenju uredjaja svetli samo power i
status - crveni led onda znaci da nesto nije u redu i trebalo bi da primenite sledeci postupak.
Ovde dajemo detaljnu recovery proceduru za vracanje firmware-a.

preuzeto sa: http://forum.appro.cz/read.php?6,111 (i uspesno primenjeno u praksi Wink)

Postupak povratka originalnog firmwarea za Ovislink 5460 (ovde je konkretno dat primer sa originalnim firmwareom v3.2.1.3.9eu)

Skinite sa: http://www.appro.cz/data/5460Recovery.zip

1. Na LAN interfejsu vaseg racunara stavite IP adresu 192.168.1.5, netmask 255.255.255.0 - subnet (AP bootloader se nalazi na
192.168.1.6 port LAN1)

2. spojite LAN kabl na AP port LAN1.

3. pritisnite i drzite RESET taster na AP i tek onda ukljucite napajenje AP-a.

4. nakon 10-12s pustite RESET taster.

5. otpakujte 5460Recovery.zip arhivu u neki direktorijum. npr. c:\5460

6. pokrenite iz istog direktorijuma recovery.bat, na ekranu ce se pojaviti par linija teksta, to je uobicajeno znaci da se firmware
\ucitao u AP.
- za one koje zanima sta radi recovery.bat, to je u stvari:
tftp -i -v 192.168.1.6 PUT 5460recovery.bin
znaci sve ovo moze da se uradi i iz Linuxa Smile

7. nakon 60-tak sekundi AP se automatski rebootuje i za to vreme nemojte iskljucivati napajanje.

8. potom izmenite adresu na LAN interfejsu racunara na 192.168.100.x, netmask 255.255.255.0 (subnet)

9. uradite telnet na AP na IP adresu 192.168.100.252 , login i password je isti: admin

10. ukucajte:
flash program /WL-5460AP_v3.2.1.3.9eu_httpupgrade.bin +ENTER

11. Sacekajte da se na ekranu ispise: OK ..., Done !

12. Zatim izvrsite reboot iz telneta, kucajte: reboot +ENTER

13. Sada je u vasem Ovislinku 5460 originalni firmware v3.2.1.3.9eu.

Napomena: nakon sto se uredjaj ponovo rebootuje kucajte u command promptu ili konzoli:

arp -d 192.168.100.252 +ENTER

ovo brise iz ARP cache staru adresu, nakon toga mozete pristupiti konfiguraciji uredjaja iz browsera na poznatoj adresi Smile

Ovaj postupak garantovano vraca originalni firmware u Ovislink, i 100% je kompatibilan sa 5460.

Ukoliko imate nekih pitanja, problema, slobodno se javite!

uskoro: slike samog uredjaja iznutra...

ApatinOnLine
[ dejan_osipaonica @ 25.03.2008. 13:38 ] @
Ja sam juce moj 5460v2e5 flesnuo na e9 a zatim sam hteo e11 ali je prijavio nesto tipa wrong file type i posle toga se blokirao svetli stalno zelena za lan ,crvena i jedna zelena za lan.Vec sam bio nasao u pdf-u od appro kako ovo resiti ali je jos lakse ovako kada ima na srpskom.Sve sam odradio iz win-a mada vec imam mandrivu 2008 instaliranu ali sam bas hteo da probam iz win-a kako ce da se ponasa.Sada radi super sa e9 iz gornjeg primera.
Hvala na ovako jasnim informacijama.
Btw sta bi bilo ako bih mu sa tftp poslao odmah e11.bin?Imas neka iskustva sa time?Nije mi jasno zasto moj 5460 nece da proguta e11 ili mozda mora prvo neki drugi firmwer da se ubaci.
Sa maticnog sajta kada skinem e5 firmwer dobijem corupted arhivu koju ne mogu da otvorim nijednim svojim arhiverom (winzip,winrar,tugzip) ima ko ispravnu arhivu a da je raspolozen za slanje na email.
[ Fibonaci @ 25.03.2008. 17:45 ] @
Evo i ja sam moj5460 (bez v2)povratio iz mrtvih prema uputstvu.hvala na tome.
Ali posle pokusaj flesha sa e11 ponovo ista stvar,tako da e11 ne moze.
A probao sam i e11 da preimenujem u recovery.bin i on na takav nacin navodno prodje ali ne prihvati ga ap.
posle ponovo isti postupak sa recovery.bin-om i nazad na e9.
Tako da radi.
Ako neko ume da fleshne sa e11 neka prenese iskustva.
Hvala
[ dejan_osipaonica @ 25.03.2008. 18:43 ] @
Pazi ja sad znam gde sam pogresio.Moj ap je bio v2e5 i trebao sam samo da flesnem e11 posto je ovaj e9 izgleda osnovni firm.Sad je problem gde naci ispravnu arhivu sa e5 posto izgleda da mora prvo njega da ubacimo jer mi se cini da svi ostali zavise od njega.To je valjda prvi firm sa intermediate komponentom koja nama treba a svi ostali sa zvanicnog sajta se baziraju na njemu a ista arhiva je tamo neispravna,bar kod mene.
[ dejan_osipaonica @ 25.03.2008. 20:23 ] @
Ok dogurao sam svoj 5460 do v2 e11.
Nasao sam ispravnu arhivu za v2e5 na : http://www.cipis.net/ovislink/5460AP/FW/E5/
uploadovao sam Intermediate-firmware.bin koji sluzi iskljucivo za ucitavanje novih firmwera pa sam zatim uradio upload WL-5460AP-v2-E5-firmware.bin sledio je upload WL-5460APv2-e8-b5-firmware.bin cija je arhiva skinuta sa zvanicnog ovislink sajta i za kraj je ubacena poslastica u vidu e11 ( WL-5460APv2e11_EU_httpupgrade.bin ) sad radi kako treba.Nisam nista podesavao na ap dok nisam strpljivo dosao do e11.Ovim redom sam isao zato sto sam video da samo u e8 ima napomena kojim fw flesovati sa koje verzije(e9 ili v2e5).Pominje se da sa e9 moze Intermediate-firmware.bin i e8b1 doci do e8 ali u arhivi sa zvanicnog sajta tog fajla nema pa sam ja isao preko e5 za svaki slucaj posto nemam vise volje da se penjem na tavan i donosim ap kod kompa.Znaci dosli smo do zakljucka da je e9 osnovni firm i da preko njega mora neki Intermediate-firmware.bin inace dolazi do problema.
[ Fibonaci @ 25.03.2008. 22:15 ] @
Hvala na pomoci.
Sve uspesno odradjeno i sad je na Apu (koji je bio spreman za kantu) firmver e11
[ rajkoBekrija @ 31.03.2008. 20:07 ] @
Imam isti problem kao i Miladinovic.

Ovaj postupak ne rjesava problem. Naime uopste nije vidljiv 192.168.1.6. Znaci da li se neko susreo sa ovim problemom.
[ dejan_osipaonica @ 31.03.2008. 22:31 ] @
Kako si utvrdio da nije vidljiv na 192.168.1.6 ? Postavio si ip na lanu kompa u tom opsegu npr 192.168.1.2 ? Probao ping 192.168.1.6?
Ja sam kod mene primetio da na lan ikonici da se uspesno konektuje sa kompom na 100mbps ali nema se sta videti na toj ip iz explorera i firefoxa ali je AP bio na toj ip.
Onoga sto je bilo opisanog u orginalnom uputstvu za 5460 kod mene nije bilo u exploreru.
[ rajkoBekrija @ 01.04.2008. 18:00 ] @
Pa default IP na koji se kacis na web interface AP-a bi trebao biti 192.168.100.252, pod uslovom da nisi nista dirao. Drzanje prekidaca reset duze od 30 sek bi trebao da ponovo resetuje uredjaj, odnosno da vrati na fabricko podesavanje.

Da, tako sam pokusao, IP racunara 192.168.1.5 (255.255.255.0) ping 192.168.1.6. ne daje nista. Upali se lampica LAN-a na AP-u - zablinka par puta i ostane upaljena. Svaki put kada pokusam ping ona jednom blinkne.

Znaci volio bih da neko malo iskusniji kaze nesto o ovome, da li da bacam ovu stvar u smece ili da se vise ne zezam sa istom.

Hvala
[ dejan_osipaonica @ 01.04.2008. 19:30 ] @
Da bi ap dosao na ip 192.168.1.6 adresu moras iskljuciti napajanje ,zatim stisnuti i drzati reset i istovremeno ukljuciti napajanje.Posle prikljucivanja napajanja trebas drzati reset oko 5-10 sekundi i cini mi se da nije bas izvedeno isto kod svih primeraka.Kod mene dok izbrojim do 5 uredjaj se vec prebaci u safe mod. Ako samo pritisnes reset taster i drzis duze od 10 sekundi uredjaj samo vrati fabricke postavke.Za sredjivanje ostecenog firmvera treba ti postupak koji je prvo opisan.
Kod pojedinih primeraka je potrebno da komp sa ap-om bude spojen na lan1 prikljucak na ap-u.

Mene zanima da li je neko mozda probao da uradi odmah tftp citavog novog firmwera sem ovog emergencu firma.
[ rajkoBekrija @ 03.04.2008. 14:15 ] @
Interesuju me manifestacije na samom uredjaju. Da li trepne neka lampica pri resetu, odnosno kako znas da je uredjaj resetovan, ili da je u safe mod-u?
[ dejan_osipaonica @ 03.04.2008. 20:46 ] @
Nisam bas obracao paznju na lampice tokom same procedure.Imao sam na kompu namestenu ip za lan na 192.168.1.2 mask 255.255.255.0 i nista vise stisnem reset taster i prikljucim napajanje i dok izbrojim do 5 na kompu izadje natpis sa lan ikone da je ostvarena konekcija brzinom od 100mbs.Kad se otvori status lana vidi se da je bilo nekog saobracaja kada prodje malo vremena.Sta sam samo primetio da mi je na ap-u svetlela dioda za power i jedna dioda za lan port i crvena je stalno svetlela.Kada sam uredjaj prebacivao u safe mod crvena nije svetlela samo power i jedna za lan.
AP je u safe modu uvek bio na 192.168.1.6 i nije se mogao videti iz explorera i firefoxa ali je tftp odradio normalno (radi jednostavnosti pokretao sam bat fajl).
[ rajkoBekrija @ 04.04.2008. 14:24 ] @
dejan_osipaonica
Molim te mi samo jos odgovori, kada uredjaj prebacis u safe mod, da li mozes da pingas tu lokaciju 192.168.1.6 i da li koristis Cross-over ili Straight-Through UTP kabl. Ovaj ST je dosao uz uredjaj.

Puno zahvalan
[ dejan_osipaonica @ 04.04.2008. 18:25 ] @
Nesmem da tvrdim da moze da se pinguje posto nisam isprobavao bilo mi jre dovoljno sto sam video da postoji konekcija na lan ikonici.Koristio sam obican ST kabl nisam siguran da li bi i kako radilo s crosover kablom.Jednostavno prebaci uredjaj u safe mod i probaj da ga ozivis sa tftp odnosno pokreni bat fajl pa ces videti sta se desava ionako nemozes ga vise pokvariti nego sto vec jeste a ovde koliko sam primetio i nema bas puno mogucnosti da ako ide krene nesto naopako.
[ Fibonaci @ 04.04.2008. 23:17 ] @
Ne moze da se pinguje i ne moze crossover kabal ali sigurno je ziv.Samo pokreni *.bat kao sto covek kaze i sve ce da bude ok.
[ Fibonaci @ 04.04.2008. 23:23 ] @
I da da napomenem da sam posle ozivljavanja svoja 2 mrtva Airlive-a 5460 oba digao na 400mW sa custom firmware-om.
Ako vas interesuje kako evo i linka http://btsector.wordpress.com/...-others-license-generator-v10/.
Malo sam se kockao ,al kad sam ih vec bio otpisao sto da ne probam, i voila radi
Ah da, interface ce vam biti na portugalskom ali nije problem provaliti po recima sta je sta.Default adresa posle uploada firmwera je 192.168.2.1
[ rajkoBekrija @ 05.04.2008. 02:12 ] @
Eh ma nije meni problem sa ovim gore dijelom. Pokusao sam bar 5-6 puta. Pucao mi je ovaj tftp.exe, kada se timeoutuje. Pa sam skinuo noviju verziju koja nije odradila posao, timeoutuje se konekcija ali se nakon 12 retry-a zavrsi posao neuspjesno.

Citao sam da moze biti problem do slabog napajanja, to sam zamjenio, znaci nije.

E sada dalje, koliko uobicajeno traje ovaj transfer filea preko tftp-a?

Ja cim prikljucim UTP na ovo smece u win-u se pikaze lampica da je ostvarena konekcija. Dalje crvenog statusa nema nigdje.

A ovi moji ISP-oci - seljaci ne znaju nista.

Vi ste mi jedina pomoc.

Citao sam na oficijanom siteu da se verzija prije 7-5 ne moze na ovaj nacin podici, vec se treba preko RS232 terminalno pristupiti.

Da li neko ima iskustva? Kod mene pise na poledjini 5460APV2-R-6-10-12650, vjerovano ovo 6-10 predstavlja neku verziju :(
[ dejan_osipaonica @ 05.04.2008. 18:38 ] @
Ceo tftp proces se kod mene zavrsio za manje od minuta.
To sa serijskim brojevima ni meni nije jasno nemam pojma ni moj ap gde spada.
Probaj jos da ocistis sve ip adrese za lan interfejs na kompu (mene ponekad to zeza) i ostavi samo onu koja ti trenutno treba i net mask sve ostalo pobrisi posto ti nije potrebno za ovu operaciju.
Neko je vec opisivao postupak preko rs232 kako ide u zvanicnoj 5460 temi.Cini mi se da kabl zahteva max kolo u sebi i koliko sam ja skontao pristup ap-u se obavlja iz linuxa.Mada mogao bi i sam tftp da probas iz nekoga linuxa kako bi proslo.Naravno ako imalo baratas linux OS-om.
BTW na kojoj adresi se poveze s win-om?
[ damirmrso @ 06.05.2008. 17:36 ] @
Vidim da ste stavili komentare i predloge u vezi problema sa ovislinkom 5460ap.Kod mene je problem isti kao i kod Mladenovica (svetli Power led i Lan led) ne moze se resetovati ni pristupiti meniju.To mi se desilo posle prelaska iz B moda u G mod i totalno je zakuco.Citajuci ostale postove po forumima i sa zvanicnog sajta http://www.airlive.com/support...0APv2/faq_wl_5460apv2_q3.shtml ,gde se pominje programiranje preko rs232 protokola.Interesuje me raspored pinova na samom bordu ovis linka posto imam rs232 uredjaj.
[ dejan_osipaonica @ 06.05.2008. 23:53 ] @
Postoje dve vrste kablova jedna je jtag a druga wigler ako nisam nesto izmesao.Nesto vise ima o tome u onoj vecoj temi o ovisu 5460 posto je neko vec radio to i opisao sta je sve potrebno.Ja tek treba da istrazim tu proceduru posto sam skoro dobio jedan ovislink 1120 sa istim simptomima pa ce biti odlicno zamorce za isprobavanje a i ako ne proradi deponija place za njime.
[ Blue_eyes @ 23.07.2008. 22:15 ] @
Da li je neko probao e12 firmware i kakva su iskustva? http://www.airlive.com/support...Pv2/WL-5460AP_firmware_e12.rar
[ jomaker @ 12.08.2008. 12:01 ] @
da, kratko, pa sam stavio noviji e13 u dva uredjaja! Jedan je u AP modu, a drugi u WISP se kaci na provajdera i radi DHCP server! Pustio sam im poneki virtuelni server, zbog javne IP da mogu s posla gledati torrentovanje i mrezu, preko VNCa! Rade ok nedeljama, na UPSu su, ne gasim ih nikada!
[ spoonman @ 24.10.2008. 01:48 ] @
Evo problema... Tachnije... Pokusao sam da odradim upgrade firmware... Nakon toga AP se nije odazivao na 192.168.100.252... Dalje sam odradio recovery po uputstvu koje je napisao ''apatinonline'', ali na kraju kada odradim reboot iz telneta i obrisem onaj kesh ''arp'' ... ne mogu da se konektujem preko 192.168.100.252 na uredjaj iz browsera... (P.S. nemam firewall i nisam pokusao da pristupim APu na neki drugi nachin osim iz browser-a niti znam na koji drugi :\ ). Da li negde greshim ili josh neshto treba da uradim?
[ spoonman @ 24.10.2008. 22:24 ] @
Instalirao sam RTLAPconfig i sa njim vidim AP al mu je IP 192.168.2.1! ???
[ -=k3rn3l=- @ 17.11.2008. 22:01 ] @
Update recovery firmwarea koji je opisan na prvoj strani pravi probleme i izgleda da vise ne readi. Ono sto se desava je da na kraju ostavi adresu na APu 192.168.2.1 i kada ga pronadje rtlap pise put_your_licence isl. Uglavnom postupak je sledeci za sve koji imaju ovakav problem (spoonman moze ovako da resi sigurno).
Slicno je kao u drugom postu ali ima bitnih izmena.

Iz drugog posta koristite link http://www.appro.cz/data/5460Recovery.zip i skinite arhivu (odavde ce nam trebati samo tftp)
Onda skinite ova dva fajla (nisu isti kao u 5460Recovery.zip)
fajl1 http://approsoftware.com/downl...mages/ovislink5460v2-flash.bin
fajl2 http://approsoftware.com/downl....01.2008/recovery-ovislink.bin

1. Na LAN interfejsu stavite IP adresu 192.168.1.5, netmask 255.255.255.0 - subnet (AP bootloader se nalazi na 192.168.1.6 port LAN1)

2. spojite LAN kabl na AP port LAN1.

3. pritisnite i drzite RESET taster na AP-u i tek onda ukljucite napajenje AP-a.

4. nakon 10s pustite RESET taster.

5. Napravite direktorijum c:\5460 i stavite dva fajla koja ste skinuli i tftp koji je bio u 5460Recovery.zip

6. Pokrenite cmd (start->run->cmd) i idite u direktorijum c:\5460

7. Otkucajte tftp -i -v 192.168.1.6 put recovery-ovislink.bin i pritisnite enter i sacekajte ucitavanje i automatski reboot (cekajte minut,dva, ukoliko je sve u redu onda ce da trepere lampice status i wep/wpa)

8. Adresa LAN interfejsa ostaje 192.168.1.5 i sada treba da se povezete ftp konekcijom i to mozete da uradite na 2 nacina

8a.iz cmd-a ftp 192.168.1.6 trazice vam korisnicko ime i sifru (admin/admin) i sada prekopirajte ovislink5460v2-flash.bin (koriscenjem ftp komande put) ili ako vam je lakse
8b.napravite ftp konekciju u Total Commanderu gde koristite 192.168.1.6 za host i admin admin (ime i sifra) a onda prekopirate ovislink5460v2-flash.bin u root

9. U cmd-u kucajte telnet 192.168.1.6, korisnicko ime i sifra je admin. Kada se pojavi znak ~# otkucajte recovery-ovislink5460 i pritisnite enter.
Na monitoru ce da se pojavi
2016+0 records in
2016+0 records out

dok ste jos u telnetu uradite reboot (pisace connection to host lost.)

10. Sada mozete LAN interfejs da prometnite na 192.168.100.253 i da pristupite AP-u iz browsera preko adrese 192.168.100.252
napomena (nije potrebno da cistite arp)

Posle mozete na standardan nacin da uploadujete na verziju e15 bez problema.

Nadam se da je nekome pomoglo.

[Ovu poruku je menjao -=k3rn3l=- dana 18.11.2008. u 11:09 GMT+1]
[ spoonman @ 22.11.2008. 13:14 ] @
Sve sam uradio kako si rekao ali na kraju ne mogu da pristupim APu preko 192.168.100.252. Tachnije .... svetli crveno lampica STATUS.
[ zhole @ 26.11.2008. 19:27 ] @
pozdrav ljudi,
ja imam problem sa -ovislinkom AP5460 v2- druge prirode... ne znam gde ga nabaviti
preporucuju mi da nabavim njega...ako bi ste mogli da mi date linkove ili br.tel. bio bih vam zahvalan...
unapred hvala
[ spoonman @ 08.12.2008. 18:47 ] @
Win Win computer Kraljice Marije 10 ja sam ga tamo kupio
[ zeko @ 11.12.2008. 19:47 ] @
zafaljujem kernelu na uputstvu.
dva puta povratio ap iz mrtvih doslovno. bio ga vec rjesio baciti.
procedura je ok i sve radi onako kako treba.
jedino sto moze praviti probleme je tftp program koji kod mene na visti nije htio raditi, a nije htio raditi ni vistin tftp, tako da sam morao instalirati server 2003 samo zbog toga (i radi civilizacije).
inace da kazem da mi se do sada u radu najstabilinija pokazala 10.1 i 12 verzija firmarea, dok su 14 i 15 prilicno nestabilne. vecina korisnika mozda nece primjetiti razlike u stabilnosti izmedju razlicitih verzija jer vecina korisnika ovaj access point ne koristi u wisp + repeater modu. izgleda da ovaj mod predstavlja poprilican problem za 5460.
[ spoonman @ 12.12.2008. 13:19 ] @
Kako ti se manifestovao taj nerad tftp-a? Ja imam problem... Meni teche sve po planu ali posle reboota se ukljuchi lampica status crveno i tu je kraj... ne reaguje. Pomoc. Kako da reshim to preko servera 2003? Jel moram ceo operativni sistem da instaliram?
[ zeko @ 12.12.2008. 22:56 ] @
rekao sam vec da mi je tftp pravio probleme tj pri zadavanju komande tftp -i -v ...... neko vrijeme se nista ne desava a onda sistem orijavi gresku sa programom tftp. to je bilo ako sam koristio onaj tftp koji dolazi uz one recovery arhive. a ako bih koristio microsoftov tftp samo bi onako stajao i kasnije prijavio da operacija nije uspjela.
a sto se tice tvog problema, ne znam, i meni je ta lampica stalno gorila pa sam pokusavao i ubacivao ne znam vise ni sam sta. na kraju sam, kako sam vec rekao, slijedio kernelovu proceduru i upalilo je. koliko se sjecam, nakon sto sam instalirao xp tj, server 2003, ubacio sam onaj stariji recovery firmware od apppro i mogao sam pristupiti ap-u. vidio sam da je appro firmware ali nisam mogao odatle ubaciti nijedan originalni firmware te sam onda po kernelovoj proceduri vratio sve na normalu.
znaci, ako ti je ap noviji (verzija 7) pokusaj ubaciti onaj stari firmware-imas link negdje ovdje na forumu-pa tek onda pokusaj sa kernelovom procedurom.
update: ako koristis microsoftov ftp (ne tftp) onda prvo moras unijeti naredbu BINARY pa tek onda mozes korisiti naredbu PUT.
[ abyss @ 03.01.2009. 13:13 ] @
Jel koristi neko od vas Bandwidth Managment na ovom AP-u? Kako se ponasa?
Imam nekog "idiot" tp-link-a, pa bih ga menjao ako se ispostavi da to radi kako treba...
[ plakavac @ 30.01.2009. 17:46 ] @
Molim te cemu sluzi ovaj licenc generator, ne kuzim bas ,isprobao sam ali nista se ne dogadja,usput koji si firmware stavio, meni sve ulazi ali nista ne resituje,mozda je prdnuo stroj,...
[ Miladinovic @ 11.07.2009. 17:37 ] @
Moj AP i dalje van funkcije... Našao ga pre neki dan, pa ga se setih.... Da li je neko uspeo sa jTagom da upiše Sw, jer ovako preko etherneta nema šanse?
[ vransko cavo @ 21.10.2010. 14:58 ] @
kako da otpakujem bin. format sa kojim programom ????
[ tox master @ 21.10.2010. 16:18 ] @
bin file se ne otpakuje vec se ubacuje direktno u uredjaj.
[ vransko cavo @ 26.10.2010. 20:29 ] @
Aha, pa to bas i pitam ako moze neko da mi pomogne kako se to radi
[ l0st @ 26.10.2010. 20:48 ] @
Pretpostavljam da znas uci u uredjaj, kad udjes klikni na Other, Upgrade Firmware, koristi Browse da pronadjes Firmware BIN file i klikni Upload. Dobro pazi da li si skinuo pravi firmware, jer ako uredjaj ima neki od prvih verzija firmware-a nisam bas siguran da odmah mozes staviti zadnju verziju. Ako nisi siguran u ono sto radis i AP ti radi kako treba bolje nista ne diraj jer mozes samo veci problem napraviti.

[ tox master @ 26.10.2010. 20:53 ] @
Na sajtu proizvodjaca na istom mestu gde skidas firmware imas i uputstvo kako se to radi (zna biti nekad upakovano zajedno sa firmawareom).
Uglavnom kod 5460 u meniju uredjaja ides na upload firmware>browse i nadjes fajl koji si skinuo sa sajta koji je u bin formatu.
Koliko se secam trazi se potvrda za nastavak i upload pocinje.
Traje par minuta i bolje je da se ne desi neki prekid jer je onda vrlo moguce da uredjaj vise ne upalis.
Postoji nepisano pravilo da se firmware ne menja bez potrebe bas zbog mogucnosti da nesto krene kako ne treba.

Ps:za pristupanje uredjaju je najpogodniji Internet explorer i da je uredjaj povezan preko lan kabla,nikako preko wirelessa.
[ vransko cavo @ 26.10.2010. 20:56 ] @
Problem je u tome sto ja ne mogu da pristupim uredjaju konstatno gori crvena lampica status i Lan1.Drugar kaze da trebam da flesujem uredjaj dali neko zna kako se to radio i dali mose da mi pomogne hvala unapred
[ mantas @ 26.10.2010. 22:55 ] @
mislim da nisi procitao forum:http://www.elitesecurity.org/t314858-1#2111178
ovaj proces naj bolje raditi sa os windows server 2003...
[ vransko cavo @ 26.10.2010. 23:50 ] @
Aha znaci ne moze sa windows 7 da se odradi posao
[ Uranijum @ 27.02.2011. 09:37 ] @
Oporavak Ovislink AirLive WL-5460AP posle neuspesne promene firmware-a

Iako se na nasem jeziku moze naci dosta uputstava za oporavak (recovering) Access pointa WL-5460 mogu da kazem da postoje "2 skole". Po jednoj se tokom oporavka vrsi promena IP adrese mrezne kartice iz domena 192.168.1.x u 192.168.100.x a po drugoj ne. Meni ova prva metoda nije nikako uspevala iako je prolazila glatko a odziv racunara bio upravo onakav kako je i opisano u celom postupku. Medjutim, rezultat je bio ravan nuli odnosno AP ostaje i dalje mrtav kao i pre nego sto se sa oporavkom pocelo - Status lampica konstantno svetli nakon ukljucenja uredjaja a AP se ne odaziva na adresi 192.168.100.252, sto je i bio razlog da se krene u postupak oporavka. Iako ne sumnjam u dobru nameru interpretatora oba postupka mogu da kazem da se na sve strane mogu naci opisi ali su one uglavnom kopije jednog te istog teksta. Ja sam se prilicno namucio dok nisam na kraju odradio celu stvar i sada mogu da kazem sledece: prvi postupak kod mene ne daje rezultata iako je lepo opisan a drugi ne moze da se odradi jer je opis nedorecen tj. nejasan do kraja. Problem je u tome sto se oporavak dobrim delom radi u tzv. konzolnom rezimu gde se se komande unose kucanjem na tastaturi a da stvar bude gora, komande koje se koriste nisu bas cesto u upotrebi jer nas je Windows razmazio, tako da je neophodno striktno navoditi sto treba kucati. Postupci koje sam ja nasao u jednom delu si nekonkretni jer umesto direktnih komandi stoje opisne instrukcije tipa: " ... iz cmd-a ftp 192.168.1.6 trazice vam korisnicko ime i sifru (admin/admin) i sada prekopirajte ovislink5460v2-flash.bin (koriscenjem ftp komande put) ili ako vam je lakse: napravite ftp konekciju u Total Commanderu gde koristite 192.168.1.6 za host i admin admin (ime i sifra) a onda prekopirate ovislink5460v2-flash.bin u root..."
Ne sumnjam u dobre namere autora ovih redova ali meni ovo stvarno nista nije jasno. Iako se dugo bavim racunarima, nisam uspeo da ovaj opis pretocim u konkretnu akciju koji bi urodila plodom tj. uspeo sam ali posle xxx pokusaja.
Kako bilo, evo ja cu pokusati da dam postupak koji sam ja odradio i koji je doveo do toga da AP koji je imao unisten firmware sada vrlo lepo radi.

Pripremna radnja: skinuti sa NETa arhivu 5460recovery.zip i raspakovati je u folder c:/AP5460 koji ste za ove potrebe formirali u Windowsu

1) Podesiti adresu vase mrezne kartice na 192.168.1.200. Znaci idete u Network conections -> local area connection -> Internet protokol (TCP/IP) properties

(Komentar: da budem precizniji umesto onog 200 mozete staviti bilo koji broj 0-255 sem 6 jer je to adresa koju ima sam AP.Naravno, ako imate jos neki mrezni uredjaj iz ovog domena, ni njegovu adresu ne smete koristiti.)

2) Povezite Ethernet kablom mreznu karticu vaseg racunara i AP i to u konektor LAN1 na poledjini AP

3) Uradite RESET vaseg AP i to na sledeci nacin: prigodnim ostrim predmetom (igla, olovka, kruta zica) pritisnite RESET taster na poledjini AP i dok je pritisnut, ukljucite napajanje AP ne pustajuci RESET taster. Reset taster otpustite posle desetak sekundi a napajanje AP ostaje naravno i dalje ukljuceno.

4) Udjite u komandni (konzolni) rezim tj. konkretno Start -> Run -> kucajte CMD -> pritisnite OK dugme

5) Kada se otvori prozor za konzolni rezim rada, kucajte cd c:/AP5460, pritisnite ENTER na tastaturi (u daljem tekstu koristicu skracenicu <ENTER> kada treba pritisnuti taster ENTER na tastaturi)

6) Kucajte tftp -i 192.168.1.6 put recovery-ovislink.bin <ENTER>

(komentar: postoje razne verzije program tftp.exe koju smo upravo upotrebili. Neke verzije dozvoljavaju upotrebu prekidaca -v koji ce izazvati da proces kopiranja koji se ovom komandom aktivira, bude transparentan, tj. na ekranu cete konstanto dobijati ispisano sta se u tom trenutku desava. Ako imate ovakvu verziju TFTP.exe tada mozete kucati ovu istu komandu u ovoj formi tftp -i -v 192.168.1.6 put recovery-ovislink.bin. postoje razne verzije one datoteke 5460recovery.zip. Neke u sebi sadrze i sam fajl tftp.exe a neke jos i dodatno uputstvu u nekom tekstualnom fajlu. To nije toliko bitno. Vazno je da su tu fajlovi recovery-ovislink.bin i ovislink5460v2-flash.bin. Pri kraju ovog postupka cete naici na komandu koja ce vas navesti na pomisao da vam treba i fajl recovery-ovislink5460 ali njega nema nigde medju fajlovima koje ste skinuli sa NETa. Ne brinite, takav fajl ne treba da trazite. Samo ova dva su vam potrebna).

Racunar ce se odazvati izvestajem da je nesto iskopirano za xx sekundi. U ovom izvestaju ne sme biti nikakvih ERRor-a
Nakon ove operacije napravite malu pauzu i pratite sta se desava sa AP. On ce se nakon desetak sekundi restartovati a lampice na njemu ce pocesti da trepere kao light-show. Na ekranu ce vam se pojaviti da je mrezni kabel iskljucen i nakon kratkog vremena cete po ikonici videti da je ponovi ukljucen. Kada se sve ovo odigra i pocne lajt sou na AP, mozete da nastavite

7) Nastavljamo rad u konzolnom rezimu:
Kucajte ftp 192.168.1.6 <ENTER>
racunar pita za korisnicko imajte, kucajte admin <ENTER>
racunar pita za pasos, kucajte admin <ENTER>
kucajte binary <ENTER>
kucajte send <ENTER>
racunar pita za ime fajla, kucajte ovislink5460v2-flash.bin <ENTER>
racunar opet pita za ime fajla, kucajte ovislink5460v2-flash.bin <ENTER>
kucajte quit <ENTER>
sada smo izasli iz ftp

8) I dalje radimo u konzolnom rezimu
kucajte telnet 192.168.1.6 <ENTER>
racunar pita za korisnicko ime, kucajte admin <ENTER>
racunar pita za pasos, kucajte admin <ENTER>
kucajte recovery-ovislink5460 <ENTER>
nastaje pauza od 2-3 minuta kada nema kursora i deluje kao da se nista ne desava, ali na srecu, nije tako
racunar daje izvestaj
kucajte reboot <ENTER>
kucajte quit
racunar izlazi iz telnet-a
sacekajte minut-dva da se AP restartuje. Trebalo bi da se crvena lampica STATUS ugasi nakon restarta i podizanja AP-a.

9) Podesite adresu na vasoj mreznoj kartici na 192.168.100.253. Postupak je isti kao u stavki 1 ovog teksta.
(Komentar: Umesto 253 moze doci bilo koji broj iz opsega 0-255 sem 252 jer to je adresa samog AP-a. Naravno, ako imate jos neki mrezni uredjaj iz ovog domena, ni njegovu adresu ne smete koristiti)

Ugasite pa nakon par sekundi upalite AP. Inicijalizacija traje oko minut-dva, trebalo bi da se crvena lampica ugasila. Sada mozete pristupiti vasem AP preko adrese http://192.168,100.252 koju kucate u vas Web browser i podesiti Internet konekciju kako je opisano u uputstvu koje mozete naci na NETu.

Ponekad se desi da se AP ne odazove odmah nego treba neko vreme. To se cak desava i kod APova koji nikad nisu ni bili update-ovani i nisu pravili probleme u radu. Ne znam zasto je to tako ali to se desava.
Jedno je sigurno. Ako se posle poslednjeg koraka AP restartuje i posle minut-dva ugasi STATUS crvena lampica onda je sve u redu i AP je popravljen.

Srecno!

Tagovi za pretragu: Oporavak popravka popravak AP, Ovislink AirLive WL-5460, firmware failed, recovering firmware
[ daksi990 @ 04.03.2011. 00:33 ] @
Ja ne znam sta bajete tim ruterima ali ja sam samo uspeo da ga resetujem uz pomoc http://www.appro.cz/data/5460clock_fix.zip i to je to.Takoreci ne znam ni sta sam instalirao ali sam izgubio zivce od uzaludnih pokusaja i sa windows xp/server 2003 i nista status i dalje stoji crven lan radi ali ne prepoznaje adresu 192.168.1.6, svaka cast ko je uspeo ali ja mislim da kod mene nema pomoci.
[ Uranijum @ 04.03.2011. 12:22 ] @
Ono sto sam zaboravio da napisem a sto je da je neophodno za ovaj postupak, je da bootloader na ovom APu bude ispravan i treba da bude ver.1.4. Ako nije, onda nista nece pomoci dok se ne odradi oporavak bootloadera. To se radi pomocu JTAG programatora. Ima i toga dosta na NETu ali to je vec posao za iskusnog elektronicara, jer treba lemiti direktno na na nozice procesora samog AP-a (to je cip RT8186).
Pozdrav!
[ daksi990 @ 05.03.2011. 01:52 ] @
Svak cast ''-=k3rn3l=-'' sledio sam uputstva i proradio je ! samo mi nije jasno zasto mora da se skida http://www.appro.cz/data/5460Recovery.zip kad sam to odradio sa ona dva druga fajla.
Jos nesto kada otvorite cmd (u mom slucaju u windows server 2003) pisalo je C:\Users\Administrator> (i dok sam mnogo puta pokusavao da ubacim komandu tftp -i -v 192.168.1.6 put recovery-ovislink.bin nije hteo da reaguje dok nisam prebacio recovery-ovislink.bin u C:\Users\Administrator\(root) i onda kada sam pokrenuo komandu tftp -i -v 192.168.1.6 put recovery-ovislink.bin operacija je bila uspesna :-)))
[ tox master @ 05.03.2011. 17:21 ] @
Evo i ja se zezam vec par dana sa alfa network aip w608 koji je isto mrtav vec dosta vremena pa sam pokusao da odradim recovery na ovaj nacin ali mi ne uspeva zasad.
Doduse probao sam sa win7 i winxp i svaki put mi izbaci nesto kao "request timeout" ili u tom smislu.
Moracu jos da probam sa win2003 i ako ne uspe ide definitivno u kantu posto nije iskljuceno da je nesto i crklo ili je izgubio bootloader.
Da li je moguce uraditi recovery ako samo svetli power lampica i lan port koji je aktivan trenutno?
Da li se mora 2003 instalirati ili je moguce preko virtuelne masine to uraditi jer bi mi bio smor obarati sitem radi ap koji vredi prilicno malo?
[ Uranijum @ 05.03.2011. 21:54 ] @
@tox master

Meni se isto desavala ta greska ... timeout.... ali samo na jednoj ploci (ASUS A7N8X) dok na drugim plocama nisam imao tu gresku. Znaci na toj ploci nisam mogao da odradim, ni sada ne znam zasto. Nesto sam nasao na NETu da je tftp.exe cesto na meti virusa, mozda je i jednostavno taj racunar sa tom plocom bio zarazen virusom pa zato nece. Kasnije, kada je oporavak uradjen i ovaj racunar je normalno komunicirao sa ovim AP. Imam u svakom trenutku kraj sebe kamaru plocu i procesora, pa sam sklopio na brzinu jednu minimalnu konfiguraciju, onako bez kucista, sve na stolu i tu sam odradio celu stvar.

Pozdrav!
[ tox master @ 05.03.2011. 23:47 ] @
Mislim da nije do ploce (gigabitovasa win7) jer sam probao sa laptopa na kome je xp i isto nece.
Skidao sam cak i poseban programcic za tftp i isto nema efekta.
Skinucu veceras server 2003 pa cu probati preko virtuelne masine i ako ne bude htelo opet onda ostaje samo jos jtag da probam.
Jel neko ima iskustva sa ovom procedurom sa jtagom i kakav je hardver potreban (osim lemljenja zica)?
Primetio sam da na ploci uredjaja ima 4 pina pored chipseta i izgleda mi kao neki dijagnosticki konektor pa razmisljam da nije to ostavljeno za upucavanje bootloadera...
[ Uranijum @ 06.03.2011. 07:52 ] @
I ja mislim da nije do ploce nego do verzije TFTP ili do virusa koji ometa stvar. Sto se tice JTAG programatora ima ovde na ES dovoljno informacija da se odradi a nije ovo jedini topik na tu temu, treba malo pretraziti. Ne znam za taj konektor sto ga pominjes, mislim da je sigurnije zalemiti par licni direkt na 8186. Budi samo uporan i uspeces.

[ mixi90 @ 03.05.2011. 13:08 ] @
Uhhh, ovaj AP mi zadaje baš jaku glavobolju :S
Ovako, kad uključim AP naravno svetli lampica za Power i Status (crvenom bojom). Onda, posle jedno pola minuta isključi se crvena lampica za Status i upali se zelena lampica Link/Act.
Ali, problem je taj što nikako ne mogu da pristupim podešavanjima za AP (preko default IP adrese). Pokušavao sam da resetujem AP, menjam IP adresu na kompu za LAN, menjao kablove, ma sve što mi je palo na pamet i ništa nije uspelo..

Onda mi je puklo, i rešio sam da prema uputstvu uradim recovery.. ali, maler me i dalje prati..
Čini mi se da je tu problem (bar mislim) oko ulaska u recovery mode. Izgleda kao da AP ne uzima ovu privremenu IP adresu (192.168.1.6).
Kad uradim tftp izbaci grešku "Timeout occured" i "Connect request failed".
Takođe, probao sam da pingujem istu adresu i izbacuje "Destination host unreachable".

Molim vas, pomozite, dok ne poludim :S
[ Uranijum @ 04.05.2011. 17:56 ] @
Kao sto sam i napisao u nekom prethodnom postu, to se i kod mene desavalo (time out request). Kad sam probao sa drugom plocom sve je bilo OK. Kasnije sam iz zezanja potpuno ispravan AP koji je radio sasvim normalno hteo opet da recovery-ujem ali no toj ploci nisam nikako uspevao - uvek ta greska. Problematicna je ustvari integrisana mrezna kartica koja iz nekog razloga nece da saradjuje, da tako kazem. Na tom istom racunaru sam ubacio mreznu karticu i iskljucio ovu integrisanu i tada je sve radilo. Kada je oporavak uradjen, AP je lepo radio i sa integrisanom mreznom i sa ovom drugom, ali oporavak nisam mogao da uradim na ovoj integrisanoj. Eto, mislim da imas dovoljno informacija. Moj savet ti je da ili odradis na drugom racunaru ili da ubacis drugu mreznu. Postupak koji sam dao je vrlo detaljan i pouzdano proveren vise puta.
Pozdrav!
[ mixi90 @ 07.05.2011. 11:59 ] @
^probao sam na dva laptop-a i ista stvar.. Ne mogu nigde da nađem desktop PC, kao da ih više niko ne koristi :S
Šta misliš, da li bi imalo efekta da pokušam da povežem AP na router, pa router na lap?
[ Uranijum @ 07.05.2011. 14:52 ] @
Mislim da nista ne bi pomoglo.
Moras odraditi taj postupak, mada ni sam ne znam da ti kazem kako, jer ne znam zbog cega se nekad pojavi ta greska a nekad ne. Kod mene na samo jednoj ploci nije moglo a na svim drugim jeste. Probao sam vise puta i uvek je isto bilo. Negde radi iz cuga, negde nece nikako. Probaj jos negde. Da smo u istom gradi ja bih ti odradio taj recovering za 5 minuta. Sto se tice toga da nekad posle recoveringa (ili cak i ako ga nikad nije bilo) desava se da nece AP da se odazove u smislu ulaska u meni i menjanja podesavanja, to je vrlo moguce. Moj brat ima isti ovakav AP koje se nikad nije kvario i ponekad se desava da ne moze da se udje u meni za podesavanje AP. Isto tako se i moj AP ponasa. Obicno posle restarta opet se odazove i moze sve normalno da se radi sa njim. Inace u radu je stabilan. Ja ga koristim s vremena na vreme ali burazer ga nije gasio od kad ga je kupio a ima tome vec par godina i nikad nije imao problema sa njim. Ne znam sta bih ti drugo rekao. Nadam se da ces uspeti ipak da ga osposobis. Pozdrav!
[ space85 @ 11.05.2011. 16:52 ] @
kada se ruter resetuje promeni mu se ip.
Evo kako sam ja resio taj problem u sustini vrlo je prosto samo treba procitati uputstvo.

U Network Connections Odaberite Lan adapter na koji je ruter nakacen kablom,zatim u Tcp Ip Protokol kucate:
Use The Folowing Ip Adress:192.168.100.101
Subnet Mask:255.255.255.0
Save

zatim u pretrazivacu otvorite ovaj link http://192.168.100.252/home.asp i sve funkcionise,tako je sa svakim Air Live WL5460 AP

naravno kada zavrsite podesavanja kacenja na odredjeni AP ili drugo kada odradite vratite u network connections TCP IP na obtain Automaticly IP Adress
[ mixi90 @ 14.05.2011. 18:59 ] @
^probao, nije uspelo :/
[ daksi990 @ 11.06.2011. 09:26 ] @
za mixi90 moras da mu ubacis bootloader drugacije neverujem da ce moci samo sledis uputstva ali opet napominjem kada otvoris cmd proveri sta pise! naprimer ako pise c:\user\korisnik bootloader prebacis u c:\user\korisnik (root) a ne u c:\root to je kod mene bio problem proveri pa javi
[ Niksi84 @ 21.08.2013. 17:54 ] @
Stara tema,koja vredi!Evo ovako:Imam pomenuti uređaj i firmware u njega koji je: 5460APv2_e19_b3_eu_httpupgrade...E sada hoću da ubacim ovo u njega:wl_5460APv2_e17_sa_b2_httpupgrade...Iz razloga zato što noviji firmware ima u sebi što se snage tiče samo do 20db a ovaj stariji firmware ima do 26db za snagu..Da napomenem da neće na upgrade firmware-a iz samog AP-a,pa mi treba drugi način...Unapred zahvalan svima na pomoći...
[ tox master @ 21.08.2013. 18:33 ] @
Ja imam na mon 5460 verziju 5460APv2_e17_sa_b2 i koliko se secam normalno sam ga ubacio.
Jesi siguran da si dobar firmware skinuo?
Ako fajl nije tacno odredjene velicine upload nece ni krenuti.
[ tox master @ 21.08.2013. 19:28 ] @
Sad sam tek video da ti ustvari hoces da "spustis" firmware sto nece ici tako lako ali naravno nije nemoguce,samo treba ucitati prvo intermediate firmware pa onda koji hoces,nisam bas siguran za ovo ali prelistaj bas ovu temu otpocetka i nacices da se pisalo o tome.
Ako ne u ovoj imaju jos 2-3 teme o ovom uredjaju i ima sigurno o tome pisano pa pretrazi.
[ Niksi84 @ 22.08.2013. 16:28 ] @
Jesam,siguran sam da sam dobar fajl skinuo...Mislim da neće zato što je novija verzija onaj koji trenutno imam u njemu a ja hoću da ubacim staru verziju,onu koju sam naveo...Zato mi treba drugi način za ubacivanje,osim iz samog AP-a..Pročitaću teme o njemu ovde koje nađem,ako mi treba pomoć,javljam se...
[ Niksi84 @ 26.08.2013. 02:37 ] @
Uradio sam kako treba,tj.spustio sam firmware...Prvo sa "intermediate firmware" pa onda firmware koji hoću...Hvala...;)
[ tox master @ 26.08.2013. 16:24 ] @
Super.
Mogao si malo detaljnije da napises koji si firmware ubacio prvi,drugi,link odakle si skinuo i slicno posto su linkovi u temi uglavnom stari i ne rade a moze nekome zatrebati.
[ Niksi84 @ 27.08.2013. 19:24 ] @
Iskreno,odakle sam skinuo,nemam pojma...Nasao sam na na nekim levim sajtovima firmware,posto ovi linkovi ne rade,to si i sam video...Ali procedura ide ovako:Pvo se ubacuje intermediate firmware...Posle toga ubacuješ firmware koji hoćeš...Ako hoćeš preko novije verzije firmware-a da ubaciš stariju verziju,ne može...Znači mora prvo uvek intermediate firmware,pa firmware koji poželiš i sve prolazi bez ikakvih problema...Evo sada ću na nekom serveru da uplodujem ceo moj folder sa Ovislink firmware-ima za WL-5460AP v2 i okačiću ovde link ako nekom zatreba...Link je ovaj za firmware(sve bitne koje sam kod mene koristio a upravo ih uplodovao: http://speedy.sh/NdxTr/Ovislink-WL-5460AP-v2.zip ...Srdačan pozdrav...;)



[Ovu poruku je menjao Niksi84 dana 27.08.2013. u 20:42 GMT+1]
[ Niksi84 @ 17.01.2014. 20:57 ] @
Opet oživljavam staru temu...Dotični access point mi se u međuvremenu nešto zeznuo i više ne mogu da mu pristupim...Reset mu ne pomaže...:P Može neko tačno da mi opiše način kako bih mogao da ga oporavim?Unapred zahvalan na pomoći...
[ Niksi84 @ 26.01.2014. 13:38 ] @
Ima li iko ideju?Delimično sam ga osposobio,gore mu sve lampice,ali i dalje ne mogu da mu pristupim...Hvala unapred na pomoći...Javite,iako je stara tema,stalo mi je da ga osposobim...
[ dejanm83 @ 22.02.2014. 17:02 ] @
Ćao svima, valjda su ljudi još tu :)

Dobio sam ovaj AP od kolegice da pokušam osposobiti da ga koristi kao wifi ruter, jer mu oni nisu znali pristupiti (neko od koga su oni dobili je bio postavio šifru ili šta već).

Uglavnom resetovao sam ga na fabrička podešavanja i bez problema mu pristupio. Podesio sam mu klijent mod i DHCP, skopčao ga na svoj modem i imao internet. Međutim, nigdje u meniju nije bilo podešavanja za security, tj. nikako nisam mogao postaviti šifru za wifi.

Stoga sam nabacio novi firmware (WL-5460APv2-E7-firmware.bin), i podesio security, klijent mod, dhcp itd. i sad radi sve osim što ne pušta konekciju na internet. Iko ikakvu ideju?

Niksi84, možeš li molim te ponovo postaviti onaj zip sa firmverima da probam te novije?


Edit: Našao sam neke druge verzije, sad mi radi sve na e19.

[Ovu poruku je menjao dejanm83 dana 22.02.2014. u 20:07 GMT+1]
[ Niksi84 @ 04.04.2014. 00:19 ] @
e19 je zadnji firmware koji je i izašao za taj AP...Ja i dalje ne mogu moj AP da vratim u život...:/