[ Error021 @ 15.03.2008. 16:29 ] @
Prepostavljam da je to moguce ali treba mi pomoc.

Imam max model sa biped animacijama (karakter je u pitanju) koje bi zeleo da prebacim u drugi 3ds model pa me zanima nacin na koji bi to mogao da izvedem. Radio sam slicne stvari u milkshape-u, znaci obrisem mesh modela koji ima biped animacije i ostane mi samo skelet sa animacijama. Posle idem na merage da bi ubacio model koji zelim da animiram i pravilno ga postavim na osnovu biped skeleta koji mi je ostao od predhodnog modela. E sad da li je potrebno da ja napravim bones (skelet) za moj staticni model pa da biped skelet kacim na njega, ili mogu direktno da spajam biped skelet na staticni model.

Isto me zanima nacin na koji se precizno povezuju bones sa modelom i posle kako to sve povezujem sa biped skeletom? Ukoliko je proces previse opsiran molim vas uputite me na neki tutorial koji je vezan direktno za to.

Unapred zahvalan.
[ MOHOK7 @ 16.03.2008. 06:55 ] @
Ja tu ne vidim nikakav problem ?
1) Postojecu datoteku sacuvas pod nekim drugim imenom, cisto da ti ostane original.
2) otvoris duplikat datoteke
3) obrises postojeci model
4) ubacis novi model ( ne znam kako je prevedena akcija na engleskom na njemackom je "einfügen" )
5) rigujes novi model

Cica mica gotova prica
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK