[ RAZZLEDAZZLER @ 10.10.2003. 15:49 ] @
Problem je ovakav

Radio sam za kompom i odjednom se samo iskljucio [kao kad nestane struje]. Kada sam probao ponovo da ga ukljucim, nije hteo. Iskljucio sam iz struje, sacekao 10ak minuta i opet probao ...opet nece.
Iskljucio iz struje, sacekao celu noc, ujutru pokusao, opet nece da se ukljuci.
Znaci kada stisnem dugme, nista se ne desava.
Pretpostavljam da je otislo napajanje.
E sada, kad sam otvorio kuciste video sam ovo... Kada stisnem to dugme za ukljucivanje, zasvetli jedna lampica na ploci odmah pored mesta gde se napajanje spaja sa plocom [ne znam da li to ima veze] ... i u tom trenutku, cooler pokusa da se zavrti i odmah stane [okrene se za cetvrtinu kruga mozda :) ] ... i to je sve od mog paljenja kompa.

Tako da je pitanje - da li je otislo napajanje ili je mozda nesto drugo u pitanju? Kablove sam sve zive proverio, nijedan nisam video da je otkacen i sl.

...e da, zaboravih da dodam, ako je bitno, plocha je gigabyte 7vtxe, procesor amd duron 1.1 Ghz ..itd ne znam shta bi vam josh znachilo
[ ddz @ 10.10.2003. 19:18 ] @
Napajanje.

Potpuno iste simptome sam i ja imao pre par godina na svom kompu, i mislio sam da mi je crkla ploča. Onda sam iz zezanja probao sa drugim napajanjem i proradilo je.
[ kUdtiHaEX @ 10.10.2003. 23:15 ] @
U najboljoj varijanti ti je crklo samo napajanje. A lako se moze desiti i daj ensto vise sem njega.
[ RAZZLEDAZZLER @ 11.10.2003. 00:07 ] @
ok, pretpostavio sam da je tako neshto, samo sam hteo da chujem bar josh neko mishljenje

u svakom sluchaju hvala
[ e-junky @ 11.10.2003. 09:28 ] @
Mozda ti se produzni kabal pokvario (to se meni jedamput desilo), iako su simtomi isti kao i sa pokvarenim napajanjem ovo je lakse proveriti ili popraviti, pa prvo pokusaj to!
[ McKracken @ 11.10.2003. 09:46 ] @
Ako nije napajanje, onda je otisao procesor. Probaj prvo sa drugim napajanjem, pa ako ne pomogne, skini procesor i vidi da li je ispustio "magicni dim"
[ JOJO847 @ 11.10.2003. 10:24 ] @
Probaj ovako... Provjeri produžni kabel tako da na njega spojiš neko drugo trošilo. Ili ako znaš izmjeri napon voltmetrom. Ako je ok, onda skini poklopac od kompa i spoji voltmetar na izlaze napajanja i uključi komp... ili ako neznaš zamoli nekog elektroničara da ti pomogne. Mislim da je u pitanju napajanje. Naročito ako je Frontier. javi rezultate
[ jorga @ 11.10.2003. 13:42 ] @
Moze da se desi da i kuler problem. Desava se da kuler nije u stanju da u trenutku ukljucivanja ohladi procesor (kada se ukljucuje naglo raste temperatura procesa).
[ RAZZLEDAZZLER @ 11.10.2003. 15:21 ] @
pre bih rekao da je samo napajanje jer
- probao sam sa drugim kablom za struju - ne radi
- probao sam da ukljuchim u 2-3 druga prikljuchka [i produzna i direktno u zid] - ne radi
- na tom istom prikljuchku bilo koji uredjaj da ukljuchim [zvuchnike, punjach za mob] - sve radi

itd itd
...verovatno cu sutra ili prekosutra ici da mi to srede, trazicu novo napajanje pa cemo videti na shta ce da izadje [javicu]...poshto mi se sada bash neshto ne kupuje nova plocha/procesor i sl.
[ pctel @ 11.10.2003. 17:22 ] @
Glasam za procesor, a ne iskljucujem mogucnost da je ploca. Ne bih rekao da je napajanje problem. Pretpostavljam da si probao da pocupas sve sa napajanja i povadis sve kartice, resetovao bios pa onda probao, ili si nesto od ovoga propustio?
Kad zavrsis napisi sta je bilo problem.
[ kUdtiHaEX @ 11.10.2003. 22:31 ] @
AKo je AMD proc, i ako je izgoreo, bice zut.
[ Deep|Blue @ 12.10.2003. 13:58 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
AKo je AMD proc, i ako je izgoreo, bice zut.

Ne mora da znaci.

Imao sam slicnu situaciju pre pola godine.

Upalih komp on pokrenu fan i stade.
Preziveli:
-monitor
-2 modula memorije
-mish
-zvucnici
-podloga za misha

zamisli to


e da zamalo da zaboravim, preziiveo i cpu fan
[ RAZZLEDAZZLER @ 16.10.2003. 01:07 ] @
samo da javim
...srecom u pitanju je bilo samo napajanje i nishta vishe

hvala svima
caos