[ sbatke @ 16.03.2008. 16:46 ] @
E ovako pošto nemam nešto mnogo iskustva u narezivanju zanima me kako da video snimak koji mje snimljen u mpeg-2 formatu i nalazi se na HDD preko nera prebacim na 2 DVD-a.Pokušao sam standardnim putem ali pokaže se prozor koji kaže da na DVD nema dovoljno m,prostora za ovaj materijal i samo mi izbaci DVD iz rezača.
[ drdrksa @ 16.03.2008. 16:58 ] @
Imas 2 solucije :

1. Materijal iseci na 2 DVD-ja
2. Kupi Double Layer DVD disk (cena je oko 200-300 dinara) pa narezi na njega
[ waikiki @ 16.03.2008. 17:23 ] @
postoji prog mpg2cut2. S njim mozes da video materijal (snimljen u mpeg2) iseces na odgovarajuci broj delova.
download na strani http://www.geocities.com/rocketjet4/
Osim toga postoje drugi programi koji mogu kompresovati video materijal, u tvom slucaju sa 8 na 4 GB i onda ti sve stane na 1 DVD.. ali u tom slucaju video ce biti losijeg kvaliteta...
[ calexx @ 16.03.2008. 18:00 ] @
DL diskovi su jeftiniji, onih neproverenih ima za <100 dok su pristojni oko 150.
[ diablo06 @ 16.03.2008. 18:34 ] @
Cek malo. Da li je to jedna fajla od 8 MB (bilo bi jako cudno), ili sta?
[ drdrksa @ 16.03.2008. 21:11 ] @
Standardni ISO sistem dozvoljava pojedinacne velicine fajlova do maximum 2 GB. I na to treba obratiti paznju.
[ kvaju @ 16.03.2008. 21:13 ] @
A kako bi ja naprimjer, imam image od 6.32GB igra je COD4.
I frend me pita da mu je spržim, al ne znam kako. Ako je odzpiujem i one djelove odvojeno spržim, strah me da ih neću moći vratiti kasnije, i da radi sve ok.
[ bantes9 @ 16.03.2008. 21:20 ] @
Citat:
kvaju: A kako bi ja naprimjer, imam image od 6.32GB igra je COD4.
I frend me pita da mu je spržim, al ne znam kako. Ako je odzpiujem i one djelove odvojeno spržim, strah me da ih neću moći vratiti kasnije, i da radi sve ok.


U tvom slucaju je najbolje da kupis double layer disk na koji ce stati igrica.
Cena diska ti je gore navedena.
[ kvaju @ 16.03.2008. 21:44 ] @
ok, hvala
[ drdrksa @ 16.03.2008. 23:09 ] @
Imas i drugo resenje, manje "dobro" a to je da uzmes neki program za "obradu" ISO fajlova (pretpostavljam da ti je igra u ISO formatu), na primer UltraISO i tu pazljivo proveris sta smes da obrises a da igra i dalje radi. Cesto mozes da obrises npr. nemacki, italijanski i spanski jezik ako su ti nepotrebni i time znacajno smanjis ISO fajl.
[ diablo06 @ 17.03.2008. 07:49 ] @
Citat:
A kako bi ja naprimjer, imam image od 6.32GB igra je COD4.
I frend me pita da mu je spržim, al ne znam kako. Ako je odzpiujem i one djelove odvojeno spržim, strah me da ih neću moći vratiti kasnije, i da radi sve ok.


Slobodno przi u delovima. Sve novije igrice koje prelaze velicinu standardnog DVD-a, tako prodaju na buvljaku.
[ Catch 22 @ 17.03.2008. 12:12 ] @
Citat:
drdrksa: Standardni ISO sistem dozvoljava pojedinacne velicine fajlova do maximum 2 GB. I na to treba obratiti paznju.

Tačno tako... fajlovi veći od toga mogu da se snime samo u UDF formatu, koji nije čitljiv na kućnim DVD playerima. Ako je svrha narezivanja pomenutog videa na DVD, da bi se isti kasnije gledao na kućnom playeru, onda od toga neće biti ništa.
Da bi taj DVD mogao da gledaš na kućnom playeru moraćeš prvo taj video snimak da propustiš kroz neki "DVD Authoring / Editing" program.

PS
Dual layer diskovi mogu da prime toliku količinu informacija, kako je već napred rečeno...
[ sbatke @ 17.03.2008. 16:06 ] @
Zahvaljujem se Waikiki-ju na pomoći rešio sam problem uz pomoć predloženog programa.
[ zarkonio @ 19.03.2008. 16:07 ] @
Da ne otvaram novu temu i ne "ruzim" forum, zna li neko kako da ISO file, ( 3.9GB ) u kom je smesten film, narezem na DVD tako da bude redovno narezan tako da ga moze pustati svaki DVD Program i uredjaj? Probao sam da sadrzaj otpakujem i narezem Nero-om, i da sadrzaj sa Virtualnog Diska kopiram pa narezem, ali mi Nero prijavljuje da nece biti to to. Hvala!
[ drdrksa @ 19.03.2008. 18:32 ] @
Sta ti tacno kaze?
[ djyova @ 19.03.2008. 18:43 ] @
I u kom ti je tacno formatu onaj film u ISO imidzu? Ako nije u DVD obliku (direktorijum VIDEO_TS, i/ili fajlovi tipa VIDEO_TS.VOB, VTS_01_1.VOB ...), onda ces prvo morati da koristis neki program za DVD Authoring.
[ tibetanac @ 19.03.2008. 19:19 ] @
Ako je film DVD, postoji jedan mali programcic kojij moze to da ti sredi. Da DVD od 8GB spakujes na jedan od 4GB. Programce se zove DVDShrink, ako sam dobro napisao, nisam ga koristio odavno.
[ Catch 22 @ 20.03.2008. 02:00 ] @
Citat:
tibetanac: Ako je film DVD, postoji jedan mali programcic kojij moze to da ti sredi. Da DVD od 8GB spakujes na jedan od 4GB. Programce se zove DVDShrink, ako sam dobro napisao, nisam ga koristio odavno.

Uz proporcionalni gubitak kvaliteta...
Ako je DVD već snimljen na Dual Layer disku, onda ga treba i kopirati na isti takav (ako vam je kvalitet bitan)...
[ matrixdejan @ 03.03.2010. 17:54 ] @
Da li neko zna sa kojim programom mogu da podjelim iso image igrice Far Cry nosi 7.45GB,pa hocu da ga narezem na 2 DVD-a od 4.7GB,da je nebih raspakivao,korsistim PowerIso 4.6,ali kad hocu da pokrenem i narezem kaze da nema dovoljno memorije,pokusao sam i sa UDF.

Hvala unaprijed.
[ calexx @ 03.03.2010. 19:43 ] @
Tu ne pomaže program nego neki programer. ;) Ostaje najbolja varijanta u obliku kupovine DL diska ili seckanje na dva dela, rezanje na dva diska a kasnije vraćanje na hard pa onda spajanje ... što i nije neko rešenje.

A zašto svi izbegavaju kupovinu DL diskova? Mnogo koštaju?
[ valjan @ 03.03.2010. 19:53 ] @
Ja sam pre par nedelja kupio jedan DL, cena im je 100-150din za komad ovde u NS, zavisno od proizvodjaca. E sad verovatno je doticna igra pirat, pa smo prema Pravilniku i previse pomogli...
[ matrixdejan @ 04.03.2010. 14:04 ] @
Zakon je Blue Ray moram nesto da pokusam sa win rarom,koplikovano je,ali ako uspje momci hvala na savjetima,samo covijek da se muci
[ kapa @ 26.04.2010. 19:10 ] @
uz pomoc kog programa da kompresujem seriju konkretno vratice se rode sa 8 GB na 4 GB probao sam sa dvd clon2 i dvd clone3 i nece da odradi da li nek zna cime bi mogao?i da li ima zastitu i kako je prevazici?
[ Stranger2 @ 26.04.2010. 21:16 ] @
Citat:
uz pomoc kog programa da kompresujem seriju konkretno vratice se rode sa 8 GB na 4 GB probao sam sa dvd clon2 i dvd clone3 i nece da odradi da li nek zna cime bi mogao?i da li ima zastitu i kako je prevazici?

Pa ako samo trebas napraviti rezervnu kopiju zasticenog DVD-a onda sve mozes da uradis sa programom DVDFab, on ima opciju i recimo da jedan DL disk rastavisa na dva obicna. Moze i da kompresuje disk pa da manje zauzme ali previse ces izgubiti na kvalitetu ako bude smanjivao velicinu za 50%

Kompresovanje mozes i sa popularnim DVDShrink-om koji je besplatan ali nije bas toliko mocan kao DVDFab.
[ free star @ 15.08.2010. 18:11 ] @
Iako nemam problem sa narezivanjem snimka tolike velicine,posto se ovde govori o narezivanju (generalno) mislim da je u redu da postavim pitanje ovde,a nadam se da nije (mada ce sigurno biti) za mnoge sigurno nepotrebno...
Imam Nero 6 i nikako da uspem da narezem neki snimak (film) na cd ili dvd (na cd nece jer bio je nesto veci,a za dvd prekinuo,na kraju nije ni pokazivao film u browsu za dodavanje u nero da bi se narezao),delom i zato sto se ne snalazim dobro u tom delu rada sa kompjuterom...
Dakle,pitao bih kako najlakse i najbrze (a kvalitetno) narezati neki film ili snimak,nemora sa tim Nerom samo vec i generalno najbolje radi,odnosno koja je procedura za rad sa Nerom koji imam...
[ Stranger2 @ 16.08.2010. 14:27 ] @
Nero je paket od nekoliko programa. Ja za nerzivanje koristim Nero Express. U Nero Expressu gore izaberem uredjaj (CD za CD a DVD za DVD) i iz menija izaberem
Data > Data disc

Zatim se otvori sledeci korak u Nerou gde prevucem fajlove koje hocu da snimim. Zatim NEXT pa BURN.

Ako nisi tako radio, probaj sada pa javi ako ne uspe.
[ Shon3i @ 17.08.2010. 22:23 ] @
Citat:
kapa: uz pomoc kog programa da kompresujem seriju konkretno vratice se rode sa 8 GB na 4 GB probao sam sa dvd clon2 i dvd clone3 i nece da odradi da li nek zna cime bi mogao?i da li ima zastitu i kako je prevazici?
Problem je kod roda sto je Audio PCM i zauzima dosta bezpotrebno, nema potrebe da bude nista bolje od AC3 @ 192kbps zato sto je stereo zvuk. Posle toga film se smanji na nekih 5GB, gde se pazljivo DVDRebuilderom i CCE-SP2 ili HC encoderom svodi velicina na 4GB, sto dovodi do perfekcije.

Mislim da na brzinu moze da se skarabudzi preko DVDFab-a, ali opet moze Audio biti problem i kvalitet slike ce da bude verovatno mnogo los, i onako je na granici.
[ free star @ 27.08.2010. 16:00 ] @
Citat:
Stranger2: Nero je paket od nekoliko programa. Ja za nerzivanje koristim Nero Express. U Nero Expressu gore izaberem uredjaj (CD za CD a DVD za DVD) i iz menija izaberem
Data > Data disc

Zatim se otvori sledeci korak u Nerou gde prevucem fajlove koje hocu da snimim. Zatim NEXT pa BURN.

Ako nisi tako radio, probaj sada pa javi ako ne uspe.

KOristio sam Nero express i nikako ne ide,ovo su informacije koje mi daje pri pocetku procesa:
-catching of files completed
-burning proces started
-HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N
invalid block adress
-writing short lead out...
i tu je kraj,odnosno prekid i tako svaki put...
Skinuo sam program Ashampoo koji je,kako vidim,mnogo laksi za koriscenje i vizuelno zanimljiviji i vise od pomoci (vodi kroz ceo proces) -tu je bilo saveta da smanjim brzinu i ukljucim opciju save data on hard disk,tako da sam sve to kombinovao.ali opet ne uspeva... Moram reci da sam pokusao sa CD i tu je pri vecoj brzini (24x,to je valjda default) vrlo lako i brzo narezao,a sa DVD nikako ne uspeva.... Zaista ne znam sta je,mislim da nije problem sa blokiranjem KAV-a jer mi je uspelo na Cd,a relativno je noviji laptop i nisam ni radio narezivanja uopste do sada,pa ne verujem da je drajv i sl... U svakom slucaju,izgleda je samo narezivanje na DVD problem...
[ Stranger2 @ 29.08.2010. 16:22 ] @
Sve sto si opisao deluje kao da je uredjaj neispravan. Mislim neispravna funkcionalnost sa DVD-om.

Ali postoji i mogucnost da si naletio na neki los no-name disk. Kupi jedan original Vernbatim DVD+R pa probaj da li ce biti razlike.

A ako ti jos vazi garancija za laptop onda probaj da vidis da li ti mogu to besplatno zameniti.

Citat:
relativno je noviji laptop i nisam ni radio narezivanja uopste do sada,pa ne verujem da je drajv i sl...

Ipak moze biti jer na zalost desava se da i potpuno nov uredjaj bude neispravan.

Naravno trebas probati sve da proveris za slucaj da je ipak ispravan hardver.
Probaj recimo:
- Otvori laptop i probaj iskljuciti i ponovo pazljivo ukljuciti kabl u drajv.
- Instalacija novih drajvera za maticnu plocu
- Mozda i update BIOS-a
- proveri da li si mozda instalirao neki program koji simulira DVD ili nesto slicno. Ima takvih stvari koje koriste za krekovanje nekih igara.
- Probaj instalirati najnoviji service pack za tvoj operativni sistem. Ako je windows XP onda SP3.
...