[ anonimuss @ 19.03.2008. 22:52 ] @
sporo mi renderuje u 3d max sta da promijenim da bi islo malo brze? imam:
4200+
2gb ddr 800mhz
160 hdd
graficka je integrisana od 256mb ali sam prebacio sa rama jos 256 tako da ona ima 512 mb

sta da nabudzim...
[ nenad2007 @ 20.03.2008. 12:19 ] @
I ja imam slicnu stvar ali meni nije toliko strasno.Mislim da ne mozes nista da uradis, jedino da uzmes nekog jaceg dualcore athlona a i to ne znam koliko moze da ti(nam) pomogne.Ja planiram da u skorije uzmem novu konfiguraciju sa intelovim quand corom...
[ d4rk3lf @ 21.03.2008. 10:40 ] @
Promeni sebe. :)

Šalu na stranu, nauči kako da optimizuješ scenu, kako da koristiš svetla, koje tipove senki... znam da je najlakše problem tražiti u kompjuteru i njegovoj brzini, ali u većini slučajeva problem je ljudsko nepoznavanje primarnih alata u programu koji se koristi.

Dodatni prilog toj činjenici ide i to da su postojali zadivljujući renderi koji su se radili na pentium jedinicama i dvojkama sa mnogo manje rama, nego što poseduju današnji low-budget računari.

Btw, grafička ti ništa ne pomaže za rendering... budži ram i procesor ako imaš finansije.
[ i-design @ 29.03.2008. 00:41 ] @
Skupi pare za Intel Quad Core, i bices miran.
Sa sadasnjim cenama procesora, to ti je jedina prava kupovina za rendering ako imas u vidu odnos cena-brzina.
Ja sam recimo nocas rendao u VRay rezoluciju 7000pix, odsljakao je sve za nekih 6h, sa normalnim podesavanjima i snimljenim svetlima!

Naravno, uz ovo ide i 3GB rama ako koristis 32bit sistem, a za 64bit se ispruzi za memoriju koliko mozes.