[ Jovan_NS @ 24.03.2008. 01:03 ] @
Recimo da ste veoma PARANOCINI, ali ponavljam VEOMA PARANOICNI(Vanzemalji se interesuju za vas, vlada vas spijunira od rodjenja a i onaj ruzicasti slon vas je OPET pratio do kuce ) pa ste odlucili da sebe i sve svoje podatke zastitite!

Uredjaji koje bi stitili su:
-Desktop PC
-Laptop
-Wireless mrezu
-Usb flash
-Mobilni telefon
-MP3 player
-Telefon - fixni...
--Ako se neko seti jos neceg nek ga slobodno doda u listu!--

Kako bi stitili sve vase podatke?

P.S. Izinjavam se ako nekom sve ovo deluje glupo, ali JAKO me zanima vase misljenje!

P.P.S. Ruzicasti slon je prestao da vas prati od kada ste prestali da pijete - sad muci neke druge goste kafane....

[ daniel38 @ 24.03.2008. 02:05 ] @
Auuuuuu, covek kad procita tu zabrinutost za spijunazu pomislice jos da si Vojislav Kostunica koji se krije pod nadimkom Jovan_NS i skriva svoj akcioni plan za Kosovo

Jel ti pitas kako softverski da zastitis to???
Ili gde i kako da sakrijes te delove?

Ako si mislio na softversku zastitu onda za svaku tu oblast koju si nabrojao moras koristiti zasebne softvere sem mozda za hard i usb,posto je to skoro isto.
Softvera je mnogo za te svrhe,svaki ima svoj nacin zastite,sad sve zavisi na koji nacin zelis da te stite.
[ jorganwd @ 24.03.2008. 09:27 ] @
Ne postoji 100% zastita. Naravno, vise slojeva zastite - veca sigurnost.
[ Jovan_NS @ 24.03.2008. 23:50 ] @
Citat:
daniel38: Auuuuuu, covek kad procita tu zabrinutost za spijunazu pomislice jos da si Vojislav Kostunica koji se krije pod nadimkom Jovan_NS i skriva svoj akcioni plan za Kosovo


I pomislio sam da ce se ovako nesto pomisliti!

Nego, evo na sta sam ja zapravo mislio: HARDVERSKA + SOFTVERSKA ZASTITA(konkretno za PC)
Strasne fazone sam nalazio po neke, pocevsi od softvera(truecrypt,folder lock) pa preko hardvera(hard sakriven u UPS-u...), pa sam se setio da ne bi bilo lose da pitam ostale ljude kako bi se oni zastitili!

Ne postoji za dzabe izreka 100 ljudi, 100 cudi!

I za sve sam uspeo da nadjem neko, koliko toliko uspesno resenje, ali veoma me kopka oblast telefona(kako mobilnih tako i fiksnih)!

Kako bi npr mogao da sifrujem podatke na mobilnom? Jel nekom to uspelo?

[ burex @ 25.03.2008. 01:22 ] @
Citat:
Kako bi npr mogao da sifrujem podatke na mobilnom? Jel nekom to uspelo?

1) Wallet aplikacija na Nokia Symbian based telefonima cuva sigurno unete podatke.
2) SMS i Telefonski imenik cuvati na SIM kartici (zasticena PIN-om). (nije sifrovano, ali jeste zasticeno)
3) Ne cuvati slike, sms poruke ili bilo sta u memoriji telefona.
4) Kais na kome je bluetooth dongle, i uredjaj u telefonu koji, kada izadje iz range-a dongle-a, ode u self-destruct mode. (najjaca enkripcija )
[ Prion @ 03.05.2008. 13:00 ] @
Jbg-a za telefone jedino da kupish od onoga naseg Svedjana, one video koji idu preko njihovog servera i jos uvek ih ni jedna vlada ne moze spijunirati.

Zastita oko telefona: Cesta promena SIM kartica zajedno sa telfonom, jer IMEI ostaje pa se taj novi broj i stari IMEI mogu povezati odnosno da se radi o istoj osobi. Znaci ili kupovati non stop telefone ili nabaviti hardver i software za fleshovanje istog, odnosno promenu IMEI-a.

Fiksni, ukoliko bi recimo kupio neki telefon koji bi ti pruzio neku vrstu zastite od prisluskivanja, morash biti svestan da i ta druga osoba sa kojom kontaktirash mora imati isti takav telefon. Skupi su, a i veruj mi da bi neko dosao da te pita, a zasto ti koristish taj telefon :)

Resenje: Koristish javne govornice i nikako ne pominjesh bilo kakv podatak, mada opet sve to pada u vodu ako nemash neki voice exchanger, mislim da je najeftinije da uzmesh ono sto oni ljudi koriste kada ostanu bez glasnih zica.. Ili bilo sta sto vibrira i sto bi menjalo tonalitet tvog glasa, naravno naslonish na vrat.


PC ili notebook, mislim da je truecrypt najbolje resnje, system encryption i hidden volume + nije loshe system na USB-u takodje kriptovan..


Jedino ogranicnje koje postoji ovde je tvoj um... :)
[ Milan S. aka Morlak @ 03.05.2008. 17:48 ] @
>

End never anndrrestimejt prediktabiliti of stujupiditi.
[ EArthquake @ 03.05.2008. 19:48 ] @
samo jednu stvar da istaknem

koliko je meni poznato fesovanjem telefona se IMEI ne menja


video sam ovo preneki dan

http://www.phoronix.com/scan.p...m=ubuntu_hdd_encrypt&num=1

full disk enkripcija na ubuntu , izgleda da lepo radi

e da

sad sam se setio , novi phrack , ima jedan tekst skroz paranoican
http://www.phrack.org/issues.html?issue=65&id=6#article
interesantan jako


jos jedna stvar , secam se da sam u proslom broju 2600 magazina citao tekst
o zasiti od provale , tj , kako da znate da vam je neko provalio u kucu i/ili postavio
prislusne uredjaje , za to nemam link , casopis se placa :)
ali moze da se nadje neki pdf na netu ...
vrlo paranoican setup , sa wifi kamerama sa sopstvenim baterijama i sta sve ne
lik je napisao i neke custom softvere za pojedine stvarcice ...

[ Prion @ 04.05.2008. 01:55 ] @
zaboravio sam jednu stvar...

Ne znam kojom metodom, ali je veoma moguce jer znam da se to desilo...


Buduci da su ram memorije sve vece i vece, moguce je povratiti (ne znam koliki procenat) dobru kolicinu podataka iz ram-a. Ono sto je zadnje bilo u njoj, znaci dokumetni koje si otvarao citao, bilo sta sto te moze inkriminisati na ovaj ili onaj nacin..


Lek protiv ovoga je, ukoliko ste vlasnici notebook-a - iscupati bateriju i ostaviti je nekih par sekundi, da ne mislish bolje koji minut da se ram isprazni ili ti razelektrishe.. Znaci da ostane bez sturje.. Sto se tice PC-a velika verovatnoca je da ce se ram, ukoliko dodje do situacije da vam neko konfiksuje racunar isprazniti dok ode tamo gde ce vec ici...

Citat:
Milan S. aka Morlak: >

End never anndrrestimejt prediktabiliti of stujupiditi.


eh, dis iz so tru.. :)


Zakljucak, ne postoji 100% zastita.. Kao sto je vec receno, gradi te vashu sigurnost iz layer-a (slojva), otezacete..

Passwordi sto duzi, kombinacija slova (velikih i malih) sa sto vishe karaktera... Ne pisi, pamti. U koliko je tebi tesko, "njima" ce biti jos teze.

Od programa koji kript programa, toplo preporucujem ukoliko nekom treba Truce Crypt i Drive Crypt (sisteme koji su bili pod Drive Crypt-om nisu cak ni gospoda preko atlanskog usple da razbiju)


Zasto da neko tek tako moze da dodje do vasih personalnih podatak...


I jos nesto, jos uvek ne mogu da verujem koliko ljudi ima iste passworde svugde... Pritom mi je josh veca glupost kada cujem opravdanje, jbg-a mrzi me da pamtim..

Nema opravdanja kada iz svoje gluposti ostavite tek tako nekom na izvolte vashe licne podatke, informacije bilo kakvog tipa. Zasto bi nekom ostavili prostora da vas ucenjuje ili na bilo kakva zao nacin iskoristi bilo sta od vasih licnih podatka..

Budite paranoicni, veliki brat posmatra.. :)


/edit

@EArthquake

Upravu si ja sam napravio gresku, nije flesovanje..
Kada saznam tacno metod koji se koristi za promenu IMEI-a updetavacu.

[ xrar @ 13.05.2008. 15:44 ] @
nista veznao za temu ali samo sa promjenom IMEI ubijas telefon trajno....neozivi ga niko