[ kova[r] @ 24.03.2008. 15:40 ] @
Instalirao sam google desktop 5, najvise zbog searcha a sada mi se svidjaju i sitni gadzeti pa i njih koristim. Ono sto me muci je da hard disk radi stalno, iako google desktop prijavljuje da je zavrstio sa indeksiranjem (dosao je do 100%), zna li neko o cemu je rec? I zasto mi se stalno smanjuje slobodan prostor na daisku? Ovo mi se cini cudno jer pre instaliranja google desktopa je bilo sve ok, sada se javljaju pomenuti problemi iako je zavrstio indeksiranje.
[ Jericho @ 24.03.2008. 15:56 ] @
Pa nije zavrsio indeksiranje, sve vreme indeksira programe (tj. ekstenzije) koje si podesio kao aktivne. Ako bi zavrsio indeksiranje, samim tim ne bi nista novo dodavao u indeks, i imao bi uvid samo u prvobitno skenirane fajlove.
Problem sa smanjivanjem prostora na hardu jeste izazvan Google Desktop-om - osim stoga sto indeksira fajlove, on kreira i cache (i to vise puta po jednom fajlu), pa samim tim raste baza Google Desktopa - naustrb slobodnog prostora na hardu.
Sve zavisi od tvojih potreba, mozes privremeno da iskljucis program, pa povremeno da ga pustis da indeksira fajlove dodate u medjuvremenu (sto je briga vise, treba se setiti da ga ukljucis!).
Ja sam problem velikog zauzeca diska resio tako sto sam mu dao da skenira samo nekoliko foldera gde su mi radni dokumenti - muziku, slike, filmove, celu C:/ particiju i ostatak sam iskljucio iz indeksiranja. I naravno, pre toga sam obrisao stari indeks i ponovo indeksirao, posto je vec poceo poprimati junacke gabarite.