[ sdarko @ 12.10.2003. 16:51 ] @
Zdravo svima!
Imam jedan problem sa modemom. Naime , kada se konektujem modem i dalje susti, odnosno krci . Ne znam sta je da li mi ko moze pomoci?
[ djolep @ 12.10.2003. 23:11 ] @
start/settings/control panel/phone and modem options/modems/modem/speaker off

Ne sećam se kako tačno beše u win98 ali slično je
[ jonathan @ 13.10.2003. 00:49 ] @
Ako ne uspeš nikako drugačije, probaj grubom silom:
Nađi negde pod "advanced" polje "extra settings" i tu upisi atm1.

poz.
Alek
[ Milan Andjelkovic @ 13.10.2003. 13:11 ] @

U stvari, pre će biti atm0. Mada ovo i nije najbolje rešenje jer onda ne može da čuje da li se veza uspostavlja ili ne (nije taj speaker baš bezveze, pogotovo kod u našim krajevima). Dakle, poslužiće kao manje bolna solucija, ali ima li ko bolju ideju?
[ sdarko @ 13.10.2003. 15:13 ] @
Probao sam ,ali i dalje krci!
[ SoulFly @ 16.10.2003. 18:04 ] @
Pa ovo je neverovatno..evo sad sam preshao na novi comp i preshao na WinXP ...danas instalirao modem i gle chuda...I MENI KRCHI SVO VREME :(((
evo sad dok vam ovo pishem-nesnosno je!!!
HELP HELP HELP !

...osim toga mi se sve stranice znatno sporije uchitavaju nego na prethodnom rachunaru i win98se....mozhda se sad bash potrefilo i ovo pa paranoishem ali....HEEEEEEELPPPPPP !
[ sdarko @ 17.10.2003. 01:37 ] @
Ja sam upravo resio problem instalaciom winXP.
Nemoj instalirati drajvere on ce ih sam prepoznati!
[ SoulFly @ 17.10.2003. 07:15 ] @
Citat:
sdarko:
Ja sam upravo resio problem instalaciom winXP.
Nemoj instalirati drajvere on ce ih sam prepoznati!


Ja i imam WinXP i dalje mi krchi ((
Imam neki modem sa Conexantovim chipsetom, ne znam tachno model ali sam nashao za njega drajvere da su to HSF za WinXP...XP mi prepozna modem kao "Best Data Data Fax Modem" a kad se nabace ovi drajveri onda bude "Generic 56k HCF DataFax Modem"...pre koju nedelju dok sam imao stari comp i Win98se onda mi je takodje to pisalo ali je modem besprekorno radio!!!
OCHAJAN SAAAAM....kakva je muka slushati ovaj modem dok krchi svo vreme....
[ djolep @ 17.10.2003. 08:12 ] @

Moraćeš da probaš sa drugim drajverima.
[ sdarko @ 17.10.2003. 11:41 ] @
Postoji resenje ,samo prvo moras da znas je li HCF ili HSF (HSF je sa jednim cipom, HCF sa dva) pa onda da skines drajvere! Mislim po opisu problema da je to Rockwell modem tj. da je hsf, deinstaliraj te HCF pa skini HSF i trebalo bi biti OK!
Ako ne mozes da nadjes ja cu ti poslati!
[ SoulFly @ 17.10.2003. 12:50 ] @
Citat:
sdarko:
Postoji resenje ,samo prvo moras da znas je li HCF ili HSF (HSF je sa jednim cipom, HCF sa dva) pa onda da skines drajvere! Mislim po opisu problema da je to Rockwell modem tj. da je hsf, deinstaliraj te HCF pa skini HSF i trebalo bi biti OK!
Ako ne mozes da nadjes ja cu ti poslati!


hvala ti na savetu, probacu i ako ne nadjem drajvere javicu ti se
hvala puno josh jednom :)
[ SoulFly @ 19.10.2003. 16:37 ] @
Citat:
sdarko:
Postoji resenje ,samo prvo moras da znas je li HCF ili HSF (HSF je sa jednim cipom, HCF sa dva) pa onda da skines drajvere! Mislim po opisu problema da je to Rockwell modem tj. da je hsf, deinstaliraj te HCF pa skini HSF i trebalo bi biti OK!
Ako ne mozes da nadjes ja cu ti poslati!


Danas sam bash chachkao u vezi tog modema...pisalo je da su na njemu HSF drajveri a ne HCF..zatim sam nabavio HCF i nabacio...modem uopshte ne poziva broj ali se desilo neshto shto sa prethodnim nije...Pojavila se skala za pojachavanje pc speaker-a...tj stepenasto utishavanje..jer do sad je bilo minimum i maximum!
dodushe to je bio sluchaj i na prethodnom sistemu ali je on savrsheno perfektno radio ali pod Win98se...
Dolazim do zakljuchka da ne valjaju ni ovi ni oni drajveri a isprobao sam vec gomilu

@sdarko
ako nije problem molim te poshalji mi te drajvere na mail [email protected] nisu suvishe veliki
[ SoulFly @ 21.10.2003. 12:13 ] @
skontao sam da mi je model Conexant Soft 56k modem...potrebni su mi drajveri za XP jer ni sa jednim od onih HCF ili HSF gore navedenih ne radi kako treba./..ili krchi dok se surfuje ili ne ne poziva...pliz ako neko zna link ili poseduje ove drajvere za XP da mi pomogne...hvala unapred!
[ djolep @ 21.10.2003. 23:09 ] @
Conexant čip su koristili razni proizvođači modema, pa je i izbor drajvera veliki. Idi na google, nađi, probaj.
Možeš da probaš i Unknown Device Identifier na:
http://www.voodoofiles.com/11892
može ti pomoći da suziš pretragu.
A i ovo može pomoći
How to Use Registry Editor to Identify an Unknown PCI Device
http://support.microsoft.com/?kbid=298837
[ SoulFly @ 22.10.2003. 00:28 ] @
Citat:
djolep:
Conexant čip su koristili razni proizvođači modema, pa je i izbor drajvera veliki. Idi na google, nađi, probaj.
Možeš da probaš i Unknown Device Identifier na:
http://www.voodoofiles.com/11892
može ti pomoći da suziš pretragu.
A i ovo može pomoći
How to Use Registry Editor to Identify an Unknown PCI Device
http://support.microsoft.com/?kbid=298837


ovo je svakako korisno, hvala
inache progooglao sam pola neta i izmenjao minimum 15ak drajvera razlichitih...ovi na googlo kad vide moj upit garant im vec muka od mene
elem..ne znam, mozhda ne mogu da naletim na pravi drajver majq mu...
[ zvecko @ 26.10.2003. 07:13 ] @
Pozdrav

za početak recite o kom modemu se radi....