[ proximus1212 @ 28.03.2008. 22:48 ] @
Pozdrav!

Molim Vas za brzu pomoc,reinstalirao sam win i ne znam kako obrisala mi se D particija na kojoj imam jako vazne podatke (firma,mailovi...)

Pomagajte jel moguce vratiti izbrisane podatke?

P.S. instalirao sam xp, ali na c particiju,tako da D nije ni dirana posle formatiranja.

Hvala unapred i molim za brz odgovor

Pozdrav
[ Binary Mind @ 29.03.2008. 18:28 ] @
Pa kako sad Windows prijavljuje D: particiju u disk Management-u (desni klik na My Computer > Manage > Disk Management)? Kao Unpartitoned Space ili kao RAW particiju ili mozda nekako drugacije?
[ night-shift @ 29.03.2008. 18:39 ] @
Ako je stvarno zeznuta particija, preporučujem ti GetDataBack (FAT ili NTFS verzija, zavisi kog ti je tipa ta particija).
Program radi extra.
[ proximus1212 @ 29.03.2008. 23:11 ] @
Citat:
Binary Mind: Pa kako sad Windows prijavljuje D: particiju u disk Management-u (desni klik na My Computer > Manage > Disk Management)? Kao Unpartitoned Space ili kao RAW particiju ili mozda nekako drugacije?


prijavljuje je kao fat 32,status basic,isto kao i C.

katastrofa ako ne uspem da povratim podatke.

Znam da je elitesecurity najbolji forum za raznorazne probleme,pitanja i jako puno se moze nauciti ovde, da ima najveci broj zaista strucnih ljudi u raznoraznim oblastima,pa nadam se i u ovoj.

Lep pozdrav!

[ Binary Mind @ 31.03.2008. 13:23 ] @
Ako je ta particija stvarno bila FAT32 probaj sa GetDataBack for FAT32.
[ dejan_osipaonica @ 31.03.2008. 22:45 ] @
Jos jedan glas za get data back.
Svojevremeno sam greskom prilikom instalacije linuxa omasio particiju koju je lin instaler spremio za llinux (ext 3).Brze bolje nazad u win i ponovni format u ntfs i posezanje za getdata back je resilo problem.Jedino sto sam primetio je da nekada zabrlja sa avi fajlovima ali je verovatno u novijim verzijama i to reseno.
[ gsimon @ 01.04.2008. 08:06 ] @
GetDataBack je dobar kad dr. sw ne moze nista da uradi...
temeljan je i mora da se odradi komletno skeniranje diska/particije

ali postoje programi napr. Magic Recovery
koji u slucaju da MBR nije mnogo ostecen
mnogo brze odrade recovery bitnih tabela i strukture particije
tako da se lakse posle toga uradi backup...
[ mikoni @ 02.04.2008. 19:56 ] @
Ako ništa od predloženog ne uspe, probaj sa EasyRecovery Professional. U okviru DataRecovery ima opciju FormatRecovery - Recovery files from a fromatted volume.
Nadam se da nisi ništa 'brljao' po formatizovanoj particiji.
Pozdrav, Mikoni
[ gsimon @ 02.04.2008. 22:57 ] @
Po mom skromnom iskustvu

EasyRecovery Professional

je najlosiji softver...

Ima mnogo mnogo boljih.....
[ Flash411 @ 02.04.2008. 23:13 ] @
a,to su?
[ proximus1212 @ 03.04.2008. 15:31 ] @
Uspeo sam!

Koristio sam GetDataBack i povratio vecinu bitnih fajlova, jos uvek kopam i pretrazujem da povratim sto vise podataka.

Koliko sam shvatio i citao po forumima vitalna stvar kod vracanja podataka je da se ne sme nista instalirati, dodavati, kopirati.... na particiju sa koje zelimo da povratimo podatke.

Ako se nekom bude dogodila slicna greska da zna.

Moram se zahvaliti svima na pomoci a posebno clanu night-shift

Hvala ljudi!

Pozdrav!
[ gsimon @ 03.04.2008. 22:01 ] @
Citat:
Flash411: a,to su?


GetDataBack
R-studio
Magic Recovery
FinalDataEnterprise
...........

............
[ mikoni @ 04.04.2008. 00:04 ] @
Najvažnije je da čovek uspeo da reši problem.
Nisam hteo da favorizujem EasyREcovery već da prošim listu mogućih rešenja.
Istovremeno, zahvljujem Gsimon-u na izuzeno korisnoj dopuni spiska raspoloživih alatki za rešavanje ovog i njemu sličnih problema.
Poslednja dva programa ( Magic Recovery i FinalData Enterprise ili Premium, Premijum ima bolje ocene ) nisam koristio i ne mogu o njihovim mogućnostima da kompetentno diskutujem, ali koristim priliku da predložim Guru-u da u buduće kad daje predloge doda i koliko bi oni koštali. NPR.: FinalData Enterprise košta oko $500 a Premium oko $200, za naše uslove malo mnogo ( mnogi će se pre odreći ili latiti pešačenja. čitaj: ručnog unošenja ).
Pozdrav, Mikoni

P.S. nesumnjivo GetDataBack postaje standard u ovoj oblasti, pre svega, jednostavnošću i rezultatima u najvećem broju slučajeva. Ovo je naročito važno za 'široke narodne mase' ( malo populizma bez politike ).
[ gsimon @ 04.04.2008. 08:12 ] @
pa i GetDataBack nije besplatan :

GetDataBack for NTFS V3.32

Price: $79

+

GetDataBack for NTFS V3.32

Price: $79


No na stranu to ......

ali kao sto sam napisao

Citat:
gsimon: GetDataBack je dobar kad dr. sw ne moze nista da uradi...
temeljan je i mora da se odradi komletno skeniranje diska/particije

ali postoje programi napr. Magic Recovery
koji u slucaju da MBR nije mnogo ostecen
mnogo brze odrade recovery bitnih tabela i strukture particije
tako da se lakse posle toga uradi backup...


Pa se zavisno od slucaja nekad moze posao
zavrsiti za par minuta umesto par sat skaniranja .....
narocito za diskove veceg kapaciteta....
[ Horvat @ 04.04.2008. 09:44 ] @
@gsimon zasto bi 2 puta uzimao isti program? ili je jedno trebalo da bude za fat32
[ gsimon @ 04.04.2008. 10:11 ] @
da da...

greska

Drugi je FAT 32...

GetDataBack for FAT32 V3.32

Price: $69
[ mikoni @ 04.04.2008. 11:39 ] @
Da nastavimo u najmanje poželjnom pravcu.
Apsolutno, i GetDataBack nije besplatan, ali je zato pristupačniji od druga dva sa Tvog spiska.
Poenta je pomoći čoveku da reši problem, pa još ako se dobije koja informacija više - onda je to pun pogodak.
Uzgred, probao sam FinalData Enterprise, doduše površno, ali ostao sam pomalo iznenađen činjenicom da se jedan takav program ne razvija na disku, formira se i radi iz virtuelnog dela diska - naravno ostaje zabeležen u registar bazi. Možda je to samo u slučaju verzije do koje sam došao. I da napomenem da su ocene za verziju Standard i Premium daleko povoljnije oko 4.5, verovatno zbog cene od $500.
HDDguru, pitanje za Tebe ( i za druge ), pošto se očigledno baviš diskovima, koji je najkompletniji program da testiranje diskova, osim onih od samih proizvođača.
Pozdrav, Mikoni
[ gsimon @ 04.04.2008. 13:58 ] @
MHDD

i

Victoria ( postoji i verzija za WIN )
[ pxotographer @ 20.11.2009. 16:24 ] @
Pozdrav,
imam problem.
Obrisao sam neke podatke sa externog harda, iOmega 1TB.
Ukupno je otislo oko 450GB podataka...Vecina mi je manje vise vazna,ali imam 5 avi fajlova koji mi trebaju o glavu.
Pokusao sam sa dosta programa gore navedenih ali slaba vajda...dosta se toga moze vratiti ali najvise fotografije i manji fajlovi.
Da neko predlozi neko rjesenje?
Probao sam GETDATABACK, BADCOPYPRO,WINDATA RECOVERY itd...
[ pera971 @ 25.11.2009. 22:56 ] @
R-studio.
Provereno. Extra kvalitetno.
Vraća sve fajlove čak i sa formatiranog HDD-a.
Moraš imati spremnu praznu particiju iste ili veće veličine na kojoj bi bili prebačeni spašeni fajlovi.
Poželjno da je na drugom HDD. Doduše ume vremenski da potraje ali vredi čekati.
Pozdrav.
[ pxotographer @ 26.11.2009. 06:42 ] @
hd je od 1tb,obrisani podaci su velicine oko 500gb,ne trebaju mi svi,vec 5 fajlova,svaki velicine po 11-13gb.

Problem je sto sam ja nakon obrisanih podataka,prebacio na disk nekih 40gb materijala,tek nakon toga sam ukapirao da sam ranije obrisao podatke. Znam otprilike kako to ide sa vracanjem,ali da li postoji i najmanjaj sansa da se ti podaci vrate,tih 5 fajlova? Je



_________________________________________________________________
Windows Live: Make it easier for your friends to see what you're up to on Facebook.
http://www.microsoft.com/middl...AGL:ON:WL:en-xm:SI_SB_2:092009
--_16965795-d7c6-4fe2-b62a-5c79c5e375d6_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: 8bit






 
> To: [email protected]> Subject: Re: vracanje podataka za formatiranog hard disk-a [elitesecurity.pracenje.teme]> From: [email protected]> Date: Wed, 25 Nov 2009 23:56:19 +0100> > R-studio.> > Provereno. Extra kvalitetno. > > Vra�a sve fajlove �ak i sa formatiranog HDD-a.> > Mora� imati spremnu praznu particiju iste ili ve�e veli�ine na kojoj bi bili preba�eni spa�eni fajlovi.> > Po�eljno da je na drugom HDD. Dodu�e ume vremenski da potraje ali vredi �ekati.> > Pozdrav.> > --> http://www.elitesecurity.org/p2449367> > Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#316892> > Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!> esauth:316892:530b7fbd01e597f53b65d2eaf1511a25>
[ pxotographer @ 31.01.2010. 16:36 ] @
Niko da pripomogne?
sa r-studiom takodje nisam mogao rijesiti.
Negdje gdje se to moze profesionalno odraditi?
[ masterminded @ 18.06.2011. 10:09 ] @
Ja takodje napravih glupost:(

Reinstalirao sam windows i instalirao ga na pogresnu particiju! To znaci formatirao sam 1.5 TB vrlo vaznih podataka. I to samo prvi put. Onda sam to uradio opet, novim formatom....!!!

Ima li neki softver koji iskljucivo radi sa formatiranim diskovima, koji vidi nakon vise formata...?
[ calexx @ 18.06.2011. 10:52 ] @
Nije problem što si formatirao ponovo, ne valja što si instalirao Windows na tu particiju. Pošto instaliran Windows ipak ne zautima 1,5TB, probaj neki od programa za vraćanje podataka (ja najviše koristim GetDataBack) i nadaj se da ćeš da imaš sreću da izvučeš ono najvažnije. Teorija kaže da može da se spašava i nešto što je prejahano ali je to ipak još pod istraživanjem i sada bi to mogao da odradi neki CSI ili eventualno CIA. Ovi programi to ne rade.
[ pxotographer @ 18.06.2011. 18:19 ] @
Zavisi koje fajlove želiš da vratiš, svi fajlovi preko 1gb će se teško vratiti, manji fajlovi se vrlo vjerovatno mogu vratiti, vjeruj mi probao sam 15 različitih programa i nisam uspio vratiti ono što je meni trebalo, a to su veliki fajlovi, preko 5gb svaki.
Ali zato ovi sitniji idu, probaj sa GetDataBack ili već navedeni R Studio, možeš i Bad Copy, ima još programa ali se ne mogu sjetiti tačno naziva.

Ja sam kontaktirao firmu u BG, poslao im hard disk ( helpdisc.rs ), takođe nisu uspjeli ništa da vrate. Samo hrpu manjih fajlova. Onda sam kontaktirao infolab.hr, Zagreb, rekli su mi da postoji 95% šanse da se vrate podaci, ali su cijene i više nego paprene, od 1000 evra pa na dalje. Dakle osloni se u se i u svoje kljuse :), nema druge.