[ toplim @ 29.03.2008. 16:38 ] @
Imao sam nekih 7-8 godina kad smo ja i drugar koji je 81' skupili nase video kasete i iznajmljivali drugarima filmove za neke parice, koliko je tu bilo para ne znam, ali nas biznis je trajao samo par meseci jer smo ostali bez kaseta :)
[ Laki_Gen @ 29.03.2008. 17:01 ] @
Pravi mali preduzetnici

Na staromodan nacin, lopatom i motikom cistio kanale gastarbajterima (za devize!). Steta sto nisam razvijao biznis, vise bi mi se isplatilo nego studiranje.
[ bags @ 29.03.2008. 17:13 ] @
Marnuo komsiji iz susedne zgrade papirne kese i prodao ljudima sto prodaju voce na pijaci.
Bilo je sladoleda tih dana kao u bajci. :) To je inace bila ratna '94.

[ bugsu @ 29.03.2008. 17:35 ] @
prodavao razglednice po skoli...veoma uspeshan posao :)
[ Nemanja Avramović @ 29.03.2008. 18:01 ] @
(re)instalirao Windowse, čistio kompove od virusa, ... to sam jako kratko radio jer su ljudi ubrzo uvideli da je to piece-of-cake posao i više me nisu zvali
[ neca @ 29.03.2008. 18:39 ] @
krali smo flase i valjali u lokalnom marketu :)
posle smo pocheli da to radimo bas na veliko (ekipa, nas 4-5 i radili smo samo na gajbe...nikako na komad) :) pa smo ubrzo zamalo i imali problema sa zakonom..nervoznim cuvarima i tako....:)
bas je bilo zanimljivo to vreme ;)
[ burex @ 29.03.2008. 19:36 ] @
Joj... Ilegala vs. pošten pos'o: 3:3, za sada
Ja sam podesio ćaletovom prijatelju novi, tek kupljeni računar za rad u office-u, net i sve ostalo (ala sam bio srećan... kuku... sve mi bilo žao kada sam rasitnio )
[ flighter_022 @ 29.03.2008. 19:55 ] @
Pozajmio od prijateljice (kojoj nije trebao) 286 racunar, uradio program u Clipper-u, uzeo 400 maraka...
[ dakipro @ 30.03.2008. 00:00 ] @
Ucio komsijinog klinca engleski, odmah nakon ratnog s*anja. Nekih par nedelja za 100dm. Naravno, sve potrosio na zenske :)
[ abishai @ 30.03.2008. 00:22 ] @
Imao sam 10-tak godina, sredina devedesitih (bila je valjda dal '94), bio je neki program gde si morao da cekas non stop minut kada izlazis iz njega (a inace je bio za neko prebacivanje, otpakivanje, pa je to umelo da nerivara kada imas 20 fajlova da otpakujes/disketa), lik je trazio valjda 10 maraka za program, ja sam pronasao foru kako izbeci cekanje i zaradio 10 maraka :).
[ bokan2007 @ 30.03.2008. 01:08 ] @
Sljako u jednoj firmi koja se bavi popravkom i prodajom PC i naravno šarafao pc i to je nake moja prva kinta ......
[ the_tosic @ 30.03.2008. 10:49 ] @
Prvih 100 maraka sam zaradio kad sam se kladio sa dedom, nesecam se oko cega smo se kladili, imao sam oko 6 godina. A prva prava zarada mi je bila kad sam konacno zavrsio kurs za servisere sklopio sam nekoj zeni komp, instalirao windows i sve ostalo za 15e, i to je bilo pre 5 godina.
Mene bi vise zanimala tema kako sam zaradio prvi milion (1.000.000 :-)). Ja sam stao ko 50e ne mogu da se pomerim
[ lemiar @ 30.03.2008. 12:11 ] @
Prvih 20 evra (ocemo u evropu pa je isplata bila u eurima) sam zaradio tako sto sam prodao neki komp jednom lokalu a inace zaradjivalo se i pre toga ali malo ovo mi je bila prva veca zarada
[ gojnik @ 30.03.2008. 14:16 ] @
Brao šljive prošlo leto, dva dana 1800din.
[ Miroslav Cvejić @ 30.03.2008. 14:28 ] @
Ja sam kucao maturski rad iz hemije za 2DM po strani ćerki ćaletovog kolege. Najslađih 50DM do sada.
[ deycha @ 30.03.2008. 15:39 ] @
hehe, zanimljiva tema :D
svoj prvi novac sam zaradio kad sam imao 16 godina, dakle pre godinu dana, sad imam 17 :D
radio sam webdesign i uzeo 200 evra... i sad povremeno odradim nešto i tako... fino je :D
[ bags @ 30.03.2008. 16:18 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Ja sam kucao maturski rad iz hemije za 2DM po strani ćerki ćaletovog kolege. Najslađih 50DM do sada.


Mogao si to bolje naplatiti. :P
[ neca @ 30.03.2008. 16:40 ] @
pa ja ovde ispade najgori olos ;) svi nesto radili...a ja ko marko..nosio gajbice ;)
P.S.
Ja nisam otvorio diskoteku...:)
[ Jovan_NS @ 30.03.2008. 17:12 ] @
Sa 7 godina, radio sa caletom kod nekog coveka - priljucivali ga na gradski vodovod.
Meni ona cev ispala iz ruke(zbog pritiska u vodovodnim cevima) i celog me okupala.... :D
Potrosio 20DM na nove patika(a la buvljak) i na prasak za pranje odece jer sam upao u blato kad mi je ispala cev... :D
[ Milan Gligorijevic @ 30.03.2008. 17:48 ] @
Lemio neke figurice (kocka, piramida...) u srednjoj mlađim generacijama.
[ night-shift @ 30.03.2008. 18:15 ] @
Ne mogu da se setim da li sam skidao metlice sa kukuruza ili sam nekome povezivao telefonsku liniju :)
Davno to beše.
[ Slobodan Miskovic @ 30.03.2008. 18:27 ] @
Pustao muziku na rodjendanima, oko 30e po zurci bese tada...2000. godine.
[ DzemaludinPerajic @ 30.03.2008. 18:47 ] @
'98.-a, 220 kg višanja puta 6 din po kilu. Sve je bilo super samo što nisam više kušao višnje u životu...
[ stevazzz @ 30.03.2008. 19:43 ] @
athezija je sila koja deluje izmedju dve razlicite supstance, na to sam caletu uzeo 20 DM tadasnjih :)
[ Neso80 @ 30.03.2008. 21:15 ] @
Kupio puzeve po sumi i prodao nasoj luki u Samcu koja je otkupljivala puzeve i za to placala po jednom kg.To je bila prva moja zarada...
[ Lazy_boy @ 30.03.2008. 21:23 ] @
Sramota ali moje prve par su bile od zelenasenja '94 tj. teca mi tada dao 50DM za rodj. naravno ja pametan pa poceo da pozajmljujem uz finu kamatu tako sam dosao do nekih 150DM kada sam napravio katastrofalnu gresku pozajmivsi pare caletu, zeznuo me je samo tako kada je trebalo da mi vrati samo je rekao jbg. sine pojela inflacija
[ Silencer @ 30.03.2008. 21:33 ] @
Uh moje prve pare :)

E sad 1000 dinara hehehehe :) malo mi to nekako zvuci za ono sto sam radio :/

Prvo sam krenuo piraterijom sa svojih 14 godina, rezanje diskova sretna vremena narezes disk i prodas za 200 dinara :) 5 komada dnevnio i super. 5 je malo u to vreme kad sam prodavao dnevno 10-20 uh. Stari dobar Yamaha dvobrzinski SCSI rezac externo pakovanje. Jos ga cuvam kao uspomena na lepe napravljene pare :)

E sad najbrze najlepse pare su mi bile u 17 godina kad sam skidao password sa linux masine od root-a da bi pokupio program za rulete. 100 evra sam dobio za to :) 4 minuta posla.
[ fLuXx @ 30.03.2008. 23:04 ] @
Ja sam svoje prve pare zaradio na cupanju metlica na kukuruzu, negde u dolovackom ataru, na 100 stepeni. Najteze zaradjene pare u mom zivotu, a radio sam svasta. Mislim da sam tad bas zaradio negde oko 1000 dinara. Posle toga sam nosio gradjevinski materijal, utovarao/istovarao shljunak, betonske blokove, grede. Takodje sam vise puta ugradjivao satelitske antene sa caletom i radio gomilu drugih stvari, a sve sa razlogom: "da vidis kako je zivot tezak i da ucis skolu"! Moram priznati da je totalno upalilo, jer sad gledam samo da zavrsim fax kako god znam i umem.
[ Nuklearni Vojvoda @ 30.03.2008. 23:07 ] @
Prodavao sam igrice za spectrum jos dok sam bio u osnovnoj skoli. Tada sam uspeo bogami da zaradim oko 100dm pa sam si kupio casio sat koji je imao (i ima i danas) adresar, digitron i razna cuda :-)

Ovo ne spada ovde mozda ali danas ucim javu i smatram sebe juniorom... ako uspem negde da se zaposlim kao programer to ce mi biti ostvarenje zivotnog sna, nije bitno kolko cu zaradjivati, samo da to bude novac od koga se moze normalno ziveti... Eto ako ima neki poslodavac ... hm dosta je ovoliko da ne mashim vise temu....
[ Ilic Igor @ 30.03.2008. 23:22 ] @
Prvih (titini ) 20 dinara valjda ljubičaste behu sam zaradio tako što sam drugu popravio Roting "patenteru" u osnovnoj školi.
"Ozbiljnu" koju pamtim kintu sam zaradio tako što sam u jednoj firmi, a dansa vodeća u održavanju mobilnih baznih stanica u Srbiji zamenio bateriju na ploči da li beše 286 (lemio sam bateriju, valjda knigovođi) tada možda se i sada prodaju kod rts-a te baterije.
Da ne spominjem prodavanje računara van Beograda i sjebe me vojska, a taman sam uvatio zalet...........
[ Milan Andjelkovic @ 30.03.2008. 23:26 ] @
Čini mi se da sam prve pare zaradio prodavajući akorde i tablature po narudžbini. Sakupio finu kolekciju, dao oglas i fino je to išlo :)
[ lord_celtic @ 30.03.2008. 23:33 ] @
tu negde 91-92 ja i prijatelj presnimavali igrice za amigu.osnovna skola jos
a kasnije onaj famozni VBS ,bar mislim da se tako zvalo, presnimavali na video kasete
[ boolander @ 31.03.2008. 00:25 ] @
prve pare sam zaradio prodajući na pijaci za nekog ćaletovog prijatelja... radio sam i razne fizikalije... sada, dok studiram dajem deci časove matematike...
[ izrod_roda @ 31.03.2008. 00:46 ] @
prva ozbiljnija i meni najdraza kinta je pala kad sam s ortacima odradio prvu svirku u nekom klubu.... dobili smo po 400din + gajbu piva... ah ta vremena!

PS: Windows-e sam sredjivao samo zenskoj populaciji.... nisam naplacivao, bar ne u keshu ;) :))))
[ flip @ 31.03.2008. 01:35 ] @
zaradio sam 50 maraka na promociji dzoni vokera. trebalo je samo da vozim rolsue unaokolo sa ortacima dok ksenija pajcin peva na plej bek. laka para.
nakon toga sam napravio powerpoint prezentaciju po porudzbini prijateljima koji imaju privatnu kliniku. takodje 50 maraka, laka para.
naposletku, dobio sam 50 maraka za autorska prava svoje prve kompozicije koja je iskoristena na nekom multimedijalnom izdanju.

tu sam se zajebao i nastavio da se bavim muzikom. :)
[ Egi @ 31.03.2008. 02:54 ] @
Ehhh, prva kinta. Davno bilo...
Prvih 100 din je bilo za vreme stare Juge kada sam popravio komsiji stari Niski RR865 crno-beli TV. Uspesnije je bilo kada sam Presao na Marshall-e i slicno.
Najbolje je bilo kada sam krenuo u proizvodnju digitalnih PLL-a za daljince za ove domace sto drece po kafanama.
E, bas je bilo lepo.
[ sasadj @ 31.03.2008. 07:13 ] @
'80 ili '81 na raspustu sa drugom tovarili kamion od 10 kubika u Moravu. Pare su bile slatke jer sam bio pun sebe sto smo onoliki kamion napunili za nekoliko sati ("izi mani") :)
[ Miloš Baić @ 31.03.2008. 07:14 ] @
Prve pare, ne sećam se tačno koliko, danas gledajući više od hiljadu dinara zaradio sam 92' ili 93' tako što sam prodao poster fudbalskog tima "Crvene Zvezde", zlatna generacija (91' Kup Evropskih prvaka u Bariju, Interkontinentalni kup u Tokiju). I dan danas ne mogu da prežalim taj poster (ogromnih dimenzija).
[ EmirHozic @ 31.03.2008. 07:23 ] @
Prve pare generalno djeca na selu zarade(ne dobiju) od otkupa ncega cega vec, kao klinac prvi drugi osnovne, znao sam sakupiti i prodati pedesetak kila puzeva, dosta kila vrganja, lisicarki ili cega se vec otkupljivalo, nakon tih godina covjek se krene praviti pametan i smatra da moze bolje i onda uci skolu organizuje biznise, kombinuje investicije i skonta da zaradjuje kao da skuplja puzeve :D
[ srdjandakic @ 31.03.2008. 07:37 ] @
U pilani , najgrdji fizicki posao ... posle 3 dana izracunam da mi je dosta za zice za gitaru, dodjem po platu i dam otkaz :)
[ dejan @ 31.03.2008. 08:57 ] @
1991 godine kad sam bio osmi razred, skupio sam neku gomilu igara za 286 i posto je po oglasima bilo svega 2-3 lika koja su prodavala igre, reko aj' i ja da dam oglas u SK.

Cim je oglas izasao, zvoni meni telefon i dva coveka hoce da dodju da kupe igre. Oni su pokupovali mislim sve sto sam imao i racun na kraju ispade nekih 1500 din... to je tad bila ogromna para (pre svega meni klincu, a bogami i mojima cije su plate bile svega par puta vece) i ja kao ajd neki popust na kolicinu i spustim cenu na 1000 din.

Jes da je svo to snimanje trajalo sto godina (disketa po disketa), al mojoj sreci nije bilo kraja... od tad cuvam fotokopiju novcanice... :)
[ Dusan Marjanovic @ 31.03.2008. 09:14 ] @
Dilovao internet sate ispod cene, koja je u to vreme kada je internet bio egzotika...bila paprena :) mlados' ludos' :)
[ grga1987 @ 31.03.2008. 09:17 ] @
Ja sam radio u (h)ladnjaci posle 8-smog razdeda.Ala sam lepo popijo tih 350 DM.JOJ kad se samo setim sto bi dobro.
[ mr_bungle @ 31.03.2008. 09:23 ] @
Ako se ne racunaju igre na srecu onda je ovo:
napisao sam recenziju za igru Mercenary II u Svetu Kompjutera (Svet Igara 5) 1989
pa su mi uplatili na kevin ziro-racun neku kintu.
ne secam se vise ni koliko je bilo... u svakom slucaju ona je to potrosila :)
[ pancevac2006 @ 31.03.2008. 10:33 ] @
Tamo neke 94-95-te, drug i ja smo resili da dokazemo matorcima da i mi
mozemo da zaradimo kintu pa smo kod lokalnog preduzimaca dogovorili da iz
kamiona (ogromnog) istovarimo shut. Preselo nam je, nekoliko puta u toku tog
dana dok smo istovarali nam je padalo na pamet da se okrenemo i odemo, ipak
smo nekako izdrzali do kraja i istovarili taj kamion. Zaradu smo potrosili
iste veceri u piceriji i na poker aparate.
[ Davor Vlajkovic @ 31.03.2008. 12:00 ] @
Citat:
Dusan Marjanovic: Dilovao internet sate ispod cene, koja je u to vreme kada je internet bio egzotika...bila paprena mlados' ludos'

Hehe, a ja sam dilovao SIM kartice sa 'lepim' brojevima po paprenim cenama
[ brainbuger @ 31.03.2008. 12:31 ] @
Tako što sam prasprodao svoju gomilu Alan Ford-ova. Kakav sam glupan bio, to je bio više gubitak nego dobitak :-)
[ andre2000 @ 31.03.2008. 13:05 ] @
Trčao sam po Beogradu za jednu turističku agenciju iz unutrašnjosti. Najslađa kinta mi je bila kada iz jedne agencije u gradu uzmem "predmete" i odnesem ih u drugu agenciju, 100 metara od ove, i predam na dalju obradu; 60 DEM po predmetu, a svaki put ih je bilo nekoliko. Milina! Caka je bila u tome što je lik iz druge agencije obrađivao predmete na svoju ruku, a ovi prvi nisu ni pomišljali da ga pitaju da li on može to da im završi.
[ ezamur @ 31.03.2008. 14:43 ] @
Cuvao sam kukuruz i zitna polja nase domovine.

Bio sam stacioniran na jednoj platformi na jednom silosu i zadatak mi je bio da gledam odande u rodne oranice i da javim vatrogascima ukoliko je nesto poslo po zlu, jer je to bilo doba godine kada ljudi pale strnjike.
[ Duka91 @ 31.03.2008. 17:25 ] @
Jednom dečku računar počeo da "trokira" i da se pojavljuje plavi ekran.
Zvao je mene da pogledam i ja rekao da mogu da mu to sredim za 1000 din.
Pošto je u servisu to koštalo bar dva puta skuplje dečko pristane i ja tako zaradim prvih 1000 dinara
[ zmau @ 31.03.2008. 17:50 ] @
Kao srednjoškolac sam se švercovao u autobusu (dvaput dnevno po 20 kilometara) i tako ostvarivao dobit. Ako se to računa. Bila je vesela 93a.
Za prve prave pare sam gurao kolica s malterom. Cca 100 maraka za 8 dana, dovoljno da odem u Budimpeštu da slušam stonese tog avgusta 95e.
A najzanimljiviji posao koji sam radio je šverc piva biciklom preko Drine, isto tih devedesetih.
Mada, bilo je zanimljivo i kasnije, kad sam polagao ispite.
[ Dobroslav @ 31.03.2008. 18:57 ] @
Bio na republičkom takmičenju iz klavira,dobio 1800 dindži.
[ mp3men @ 31.03.2008. 19:51 ] @
Prve parice ....Uuu bese davno '90 radio u skladistu kod komsije(iz zgrade) privatnika u Sarajevskoj Skenderiji(iza nje).Dodje kamion robe aj istovari pa sredi skladiste pa daj malo utovari kamino robe i tako vecinom radnog vremena smo se smucali ja i prijatelj po Skenderiji blejali okolo.He..hee..A od love nekih 100 maraka tadasnjih sto dobih od plate otislo na provod na Jahorini .Ala je tada bio zivot eh...
[ zecos @ 31.03.2008. 20:12 ] @
Prvih 10 DEM sam zaradio sa godinu dana :D - dosao tetak iz nemacke i nije mogao da veruje da dete od godinu dana zna shta je sijalica... rekao da pokazem gde je, ja pokazao, i dobio 10 DEM..... ...3500din sam prvi put zaradio radeci u PC igraonici ( 14 god sam imao )
[ nervous83 @ 31.03.2008. 21:30 ] @
prvih sto maraka sam zaradio sa 4 godine, kad mi je cale platio da njegovim drugarima kazem da navijam za Partizan... Naravno, posle mi je uzeo te pare, pa je sledeci put, na pitanje za koga navijam, rekao "Daj paru da kazem!"

prve pare koje sam "zaradio" su bile od caleta, laksa fizikalija na gradjevini i raznosenje poste po gradu biciklom.. Imao sam 14 godina
A svoje prve stvarno zaradjene pare sam zaradio sa 19 godina, pomagao sestri da slika neku svadbu, i dobio 50 eura... Par sati lakseg cimanja
[ osmania @ 31.03.2008. 21:37 ] @
ja samo mogu reci prvi moj kes je bio sa nekih nemam pojma 13 godina kupio cd pisac neki znam da je citao oko 8x koliko je pisao nemam pojma bio je acer. Tada se nije znalo za acer. I platio pisac 230 DM i sta sam cdova snimio ljudima da mi se to isplatilo za nekih 7 dana i jos sam poslije toga dugo snimao igrice. Banja bila ubio sam se od love: Da bi sa 16 godina u poslije ratno doba napravio projekat otvaranja prizionice kafe. I poslao sam nekim strancima SFOR ili tako nekako. I dobio od njih finansijsku podrsku samo nisam ja mogao preuzeti kes nego moj tata nisam bio punoljetan. Dobio 25 000 Dm od SFOR-a to je bio kao neki kredit koji vraqcas u toj robi koju prouzvodis. Ja im przo kafu i prodavao po 60 Dm kilo i proslo sve. Kupio masine za przenje kafe i tada sam se ubijao od posla a i od kesa kupio starom auto feliciju novu itd, stari ni dan danas nije mogao da vjeruje da sam auto mu kupio,, sve bilo super Isao u skolu prije podne poslije podne przio kafu prodaovao komsiluku kasnije napravio par ugovora sa radnjama pa kad je uletila kasarna onda sam se ubio od posla i kesa. Zavrsio gimnaziju otisao na fax, ostavio starom on sve rasprodao i evo jos uvjek sam student ebem se po bijelom svijetu radim na baustelama i studiram informatiku. Nije lose
[ Markoxxx @ 31.03.2008. 23:07 ] @
'97-98 sa nekih 14-15 godina sam radio malo pripremu za stampu, pa ajd' da kazem da sam ih tako zaradio prvi put ;)
[ Struja01 @ 01.04.2008. 00:23 ] @
ne secam se bas kada sam zaradio i kako sam zaradi prve pare, mislim da je to bilo kad sam imao 10-11 god, isao sam sa caletom radio elektricne istalacije, keremika i tako to.... bilo je sadasnjih 5 eura za dan, nekada stari je znao dati a nekada i ljudi za koje smo radili... eh divna su to vremena bila. Samo zao mi nesto bilo potrositi onaj novac koji zaradim, i kada ga potrosim bude mi zao sto sam ovo kupio sto nisam kupio nesto drugo :) Sada kako vreme ide sve sto zaradim nije mi zao u bilo dati, obicno u alkohol il garderoba.
[ Boki DX-11 @ 01.04.2008. 00:50 ] @
prodavali smo jagode kao klnci, a onda je naisao komsija i kupio nam sve sto smo imali... :) ...a nesto se ne secam da sam posle toga ista zaradio, iako je proslo 10 godina... e koji sam neradnik... :)
[ milosijaa @ 01.04.2008. 06:07 ] @
Imao sam 7-8 godina.

Ja i ortak skupljali puzeve i prodali ih nekom liku :)). Ne secam se cifre
Takodje smo skupljli i papir. Kao braca cigani.
[ zmau @ 01.04.2008. 11:13 ] @
Citat:
Prvih 10 DEM sam zaradio sa godinu dana :D - dosao tetak iz nemacke i nije mogao da veruje da dete od godinu dana zna shta je sijalica... rekao da pokazem gde je, ja pokazao, i dobio 10 DEM..... ...3500din sam prvi put zaradio radeci u PC igraonici ( 14 god sam imao )

Hvala na podsećanju, nekih stvari nisam mogao sam da se setim.
Sa 7-8 godina sam dobio euroblok čokoladicu od komšije koji je držao dućan, tako što sam usmeno množio dvocifrene brojeve. A on je proveravao na kalkulatoru :).

A sa nepunih 15 (vesele 92e) sam radio 2 nedelje u bilijar klubu. Prodavao žetone i oključavao stolove. I naigrao se kao nikad.
[ Beli Mag @ 01.04.2008. 12:21 ] @
te davne 82' kao mladji osnovac, prodavao stripove ispred Merkatora... imao sam izuzetnu kolekciju... para.... extra sam zaradio tog leta. Posle sam jos par godina, tj letnjih sezona prodavao ali i otkupljivao starije (raritetne) brojeve alan forda i druge pa preprodajom dooobro zaradjivao na tome. Lepa vremena :)
[ yetta @ 01.04.2008. 16:21 ] @
Ne mogu bas tacno da se setim godine, ali bese to 1969 ili 70-te. Na autoputu u pocetku izgradnje naspram studenjaka, nosao geodetsku letvu honorarno za 500 din./dan - dva dana. Ja student trece godime masinstva. Poslodavci, tri geodetska tehnicara u stalnom radnom odnosu starosnog doba preko 30 godina. Prvi dan, pauza za dorucak. Oni u hladu jedne obliznje topole, ja na suncu ponosan sa letvom (a od srece sto cu zaraditi, zaboravio da ponesem dorucak). Nakon par minuta udostoji me jedan od "poslodavaca":
"Momce, jeli ti tesko na ovom suncu ??"
Ja (da im nekudim profesiju) : "Pa i nije bas lako !!"
"Poslodavac" : "E tako ti je to u zivotu momak, kad nisi hteo da ucis skolu"
?!?!
Zbrzao sam faks, pa magistraturu pa doktorat i stalno u secanju na te reci, hvala i dan danas tim "poslodavcima".
Gledajuci sa ove distance, zao mi je mladih kolega ili narastaja, zbrzace fakultete i verovatno jos i vise ali kako stoji sada situacija, ne gine im posle svega "geodetska letva" ili neka manje sofisticiranija "alatka" ali za manje od 1000 din.
I kao sto peva Haris Dzinovic u jednoj pesmi:
....odoh ja....
(ali u penziju krajem godine).
[ obucina @ 01.04.2008. 17:34 ] @
6-7 razred. Uzimao iz kante za smece iscepane karte za ulaz u diskoteku, nosio kuci, lepio, peglao i prodavao ih. Para kao u prici. Kasnije su me drugi kopirali, poceli da rade isto, obezbedjenje ih provali, oni padnu a ja prodjem bez posledica :)
[ Syberbob @ 01.04.2008. 21:24 ] @
Sredjivao kompove, prodavao neko djubre od hardvera i djubre od kompova tako to :).
[ Burgos @ 02.04.2008. 11:55 ] @
Kupovao polovne udzbenike u srednjoj skoli i prodavao ih mladjim razredima za dvostruko vecu cenu :).
[ Spavac_na_Chatu @ 02.04.2008. 16:16 ] @
Posto je moj cale poljoprivrednik a i iz Vojvodine smo gde se deca uce da rade a ne da sede po kaficima kao u bg-u :D
Ja sam prvih 20 maraka zaradio tako sto sam brao sljive za rakiju ":)
[ Voodoo_master @ 02.04.2008. 16:27 ] @
Uradio graficki rad za srednju skolu, neki reduktor. Bila je to 1996 godina, uzeo 100DM. caletova plata je bila 70DM. Mozete zamisliti koliko je to onda bilo. Ja 16 godina i 1,5 caletovu platu za 4 popodneva posla. Tada sam mislio da se i na znanje u ovoj zemlji mogu uzeti pare, danas vise ne mislim da se na znaje mogu uzeti pare, bar ne neke ozbiljne.
[ mensa @ 02.04.2008. 20:04 ] @
moje prve zaradjene vece pare su bile kad sam uradila dizajn flasice za aqua vivu
[ tamo_neko @ 02.04.2008. 21:24 ] @
Pre godinu i po drug i ja radili projekat Pasivni solarni zahvati(tad sam imao 18 godina ),to takmicenje je organizovala Istrazivacka stanica Petnica,proslo malo vise od pola godine kad smo poslali taj rad,nismo se nadali nikakvoj nagradi,mada smo ulozili veliki trud,i na kraju price saznajemo da smo dobili nagradu u vrednosti od 1500 Eura,tako da sam ja zaradio mojih prvih 750 Eura.
:)
[ Milan S. aka Morlak @ 02.04.2008. 22:31 ] @
>
Neke prve vece pare u srednjoj skoli, 3 i 4 godina, radeci proracune
masinskih elemanata, konstruisanje alata i pribora i druge zezancije koje
se inace rade u masinsko-elektrotehnickoj skoli, a za koje tatini sinovi i
cerke tesko da su culi.

Ali, bilo ih je slatko odrati :)
[ reiser @ 02.04.2008. 23:35 ] @
Pre nekih 4-5 godina u osmom osnovne, falsifikovao propusnice za bazen i mesecne karte za bus upola cene

[Ovu poruku je menjao reiser dana 03.04.2008. u 01:10 GMT+1]
[ Andrej013 @ 03.04.2008. 05:36 ] @
rodjak kupio plac sa oronulom kucom.
ne znam kako sam ja saznao, ali jesam, da je planirao da nekim manjinama(romima) da 100dm da sruse kucu i ociste...kao, za mesec dana im da pare i kaze:"da je za 2 dana gotovo"
ja se pametan javio, i poceo odmah.
otisao kod bake po robijaski cekic, nesto alata i poceo da lupam po zidovima.
naradio sam se kao skot.
sacuvaj boze da se bavim gradjevinom i sl.
ali ipak, najlepsi period zivota :)
srusis kucu...retko ti se pruza prilika ;)
[ vaske555 @ 03.04.2008. 15:20 ] @
Prvih 20€ sam zaradio, lomeci Html sa drugarima za Amere...
[ skyline-GTR @ 03.04.2008. 15:47 ] @
ima razno raznih prica smijesnih i tuznih svaka cast za temu extra je,uz sve pohvale ali ja necu pricati o sebi nista jer se stvarno i nesjecam a bio sam djete ko je je sa 8 godina otislo u drugi grad zbog rata itd.. otac na liniji ja sa majkom ostao.medjutim pored svega znam da je off topic ali se nadam da moderator nece obrisat jer je ipak vic. pa kaze otisao covjek kod mafijasa jer je on imao dosta prodavnica i poslovnih objekata i zamoli on njega da mu primi sina da radi kod njega a njemu mafijas rece ok nije problem samo me zanima koliku platu zelis da mu dam??dali je dosta 2000 eura stade otac i rece ma nemoj previse je to njemu,kad njega mafijas upita dali zelis da mu dam 1000 eura veli ovaj opet ma nemoj previse je i to za njega pita njega opet mafijas dali zelis 500 eura konta se otac pa rece imas li ti za njega kakav posao od 250 eura kad mafijas odgovori e onda svog sina posalji na fakultet :)

pozz...
[ Notorious91 @ 03.04.2008. 16:12 ] @
E prve pare sam zaradio jos u 7. razredu pomagajuci caletu u firmi,posle toga sam sa burazom kupio masinu za pravljenje zica za vezanje vreca i od toga smo imali dosta dobru zaradu zatim sam vezao armaturu za betonske stubove,a proslo,leto sam sljako na CNC masini sto cu verovatno i ove godine raditi za leto.A sledece leto,punim 18 i planiram da se bacim u freelancere
[ Mulder @ 04.04.2008. 12:51 ] @
Moja prva poduzetnička aktivnost je bila tamo oko prvog razreda kada bi mjenjao majorete autiće za lego kockice, to je više bila trampa, a onda pošto su legaći bili skuplji njih bi i prodavao. Samo se nesjećam kud sam sa lovom?
[ AmoK @ 05.04.2008. 12:57 ] @
skidao sa net-a najnovije igrice i prodavao po školi i na pijaci ljudima što prodaju (fina zarada za 1 sedmicu), 200€ po igrici je bilo.
[ Serggio @ 06.04.2008. 18:26 ] @
Leto, '98 sam sa caletom otisao u "next" da se vidi da li ima nekog posla za mene...oko 14h...i bilo je...ostao sam da radim, srecan sto ima posla,
i radio do sutradan do 8h ujutro (jbg takva je smena).
Naime, trebalo je istovarati gajbe voca sa kamiona koji su dolazili iz svih krajeva Srbije ,
ja sam upao u sezonu kada su bile aktuelne breskve...znaci otkinuo sam se od zivota i breskvi koje sam nosio/pojeo one gajbe su se raspadale zajedno sa breskvama, a one dlacice od breskvi svugde po vazduhu a najvishe na kozi-to je toliko svrbelo i iritiralo da sam mislio da cu da umrem
medjutim, izdrzao sam 2 nedelje i zaradio oko 300DM
[ Neshaa @ 07.04.2008. 14:00 ] @
Prvih 1000din (ustvari 20eura) sam zaradio tako sto sam nacrtao tati nesto u AutoCADu, neke masinske preseke nekih elemenata shta ja znam :)
[ Horvat @ 07.04.2008. 17:05 ] @
koliko mafijasa u pomolu ovde :D

nego ontopic,ne secam se kako sam prvi put zaradio lovu,radio sam svasta,pomagao tu i tamo pomalo,nista ozbiljno
[ Davor Vlajkovic @ 07.04.2008. 17:40 ] @
Nemo' ti sad tu nama kao ne sećam se, 'vamo-tamo, nego hajde lepo priznaj svoje grehe iz mladosti



OT: Ak' se ne varam, pun naziv ES-hosta je još uvek l33t.mafia.elitesecurity.org
[ 3MAJ86 @ 07.04.2008. 23:02 ] @
Prve ozbiljnije pare sam zaradio tako što sam brao maline u jednom selu blizu Valjeva. Bila je to fina zarada tada. A prve pare u IT-u sam zaradio tako što sam prepravio naslovnu stranu sajta 'Srpskog društva za naučnu fantastiku'. Poznavao sam neke likove tamo (FRP & ostalo). Bio je hostovan tada na Geocities :D . Sajt odavno više ne postoji :(
[ ackom @ 11.04.2008. 17:01 ] @
Bio sam sa dedom na stocnoj pijaci, gde smo prodali tele. Imao sam 12-13 godina. Dao mi je 30 maraka.
Kasnije sam pravio neke antenske pojacavace, po nesto popravljao i tako zaradjivao za dzeparac.
[ brainless @ 11.04.2008. 19:16 ] @
prvih 1000 dinara, a i malo vise sam zaradio radeci neke ankete po autobuskim i zeleznickim stanicama u beogradu, za institut saobracajnog fakulteta preko strategic marketniga.. posle sam jos radio za neke firme, promocije i tako to..
a grehove iz detinjstva ne zelim da pominjem, nisu to cisti novci.. ;-)
[ mokelet @ 16.04.2008. 09:33 ] @
Uh, bilo je to 90-te godine kada sam imao 10 godina, ispred lokalne prodavnice sam prodavao polovne casopise i stripove. Posao je jako slabo isao, ali mislim da sam uspeo da zaradim ekvivalent danasnjih 1000 dinara.
Istog leta smo komsija i ja "uzimali" staklene flase sa otpada fabrike stakla, a zatim ih prodavali toj istoj fabrici. :-)
[ boki99 @ 17.04.2008. 11:50 ] @
Prve pare zaradjene ´91 godine, nasli ja i drugar neciju licnu kartu. Uclanili se u gotovo sve video klubove u gradu. Iz svakog iznajmili po 3-4 kasete. Posle prodavali kom smo stigli.... Kreteni.
[ Momcilog @ 23.04.2008. 00:16 ] @
Ćapio ambalažu staklenu, prodo radnji, posle obrno pare i uložio u poker aparat i dobi(j)o...s tim parama prežderavao se pizze...beše to sa nekih 13godina...96-97godina krize i inflacije!
[ Marko Enter @ 25.04.2008. 12:31 ] @
Prve pare , pih.... kao mali mislim da sam brao visnje i tako uzeo neku kintu, kada sam malo odrastao vec sam poceo da se vatam za sve zivo samo da zaradim nesto , posto su mi pare trebale kao leba mislim i jos mi trebaju :)sada ucim za masinbravara u skoli , mada to sad slabo radim , poznajem dosta rad na racunaru i popravke istog,prvi komp sam dobio u 7-moj godini ,pa radim isto i oko elektronike (jos se ucim ) popravke kucnih aparata itd ,zavarujem brusim , menjam grejace na bojlerima, ovako ove kucne popravke ,znam dosta isto i o stolariji , sad planiram da kupim masine da radim i to , jbg mora nesto da se radi , sto vise znas utoliko bolje, danas se tesko zaradjuju pare ali moze da se zaradi solidno samo ako oce covek da radi

pozdrav Marko
[ STEFAN00000 @ 28.04.2008. 18:23 ] @
moje prve pare he he
ja i moj drug ukrali iz vodovoda dva kabla (5 X 15mm duzine 20m)ogulili i prodali vlasniku ciji su bili za nekih 120 € posto je on kupovao zeljezo
nazalost nema vise tih kablova :)
[ Goran Rakić @ 01.05.2008. 15:17 ] @
Sa drugom uradio "pripremu" za pismeni iz francuskog u osnovnoj skoli, ostali nedelju dana nisu skapirali da mogu to da kopiraju, pa smo imali zaradu. Nastavnica se naljutila, vodila nas i kod direktora jer smo prodavali u skolskom dvoristu, a to je kao bilo zabranjeno. Kasnije sam presnimavao iznajmljene diskove iz cd kluba, popravljao racunare itd.
[ kizman @ 03.05.2008. 11:56 ] @
Bas zanimljiva tema, budi upomene...
U srednjoj skoli, na leto izmejdu 1. i 2. godine (to bese valjda 92', 93' )dva dana sam radio u polju - utovar bala sena. Posto je to tezi posao, lepo se placalo. Neznam cifru, ali za ta dva dana sam zaradio dovoljno da kupim sve knjige za sledecu skolsku godinu plus mi je jos podosta ostalo. Secam se da sam dobio vise para nego sto sam ocekivao, nesto su povecali, zbog broja radnih sati.
Jedan dan sam prodavao slatke bombone na pijaci - ali to je bio s*anje od posla...
Posle sam na faxu vikendom radio snjimanje svadbi - to je bilo strava - zaradjivalo se oko 40 DM na vece, snimas kamerom, uvek si u centru paznje raznim cicama "sa strane" zeljnim provoda... Cak sam jedno vreme razmisaljo da pokrenem svoj biznis na tu temu, ali ne uspeh - ostadoh na kursu IT struke....

[ CtrlAltDel @ 04.05.2008. 18:59 ] @
osnovna skola 5. razred (davno bese),
cukarao neki rad kevi i njenoj koleginici za neki simpozijum, elem jedan dan nisam mogao da stignem odmah zbog skole... pa seo neki "strucnjak" i nekako se zablokirala stampa ... nista naravno keva kuka, baci rucak,dolazi odmah - ja odem tamo gledam sta je onaj uradio - interesovalo me da nadjem ... keva naravno vec pocela da dobija lagani infarkt - eto cela bolnica ce da prica kako je ona upropastila stampac - pa se sagne i kaze mi :"daj popraviljaj kako znas i umes, dacu ti 100 maraka "... ja naravno resetujem masinu - resetuje se print manager i stampac proradi...
hm... mada kad bolje razmislim, nisam siguran da sam te pare zaista dobio ...
[ tibor @ 04.05.2008. 23:47 ] @
skupljao sam komsijine lesnike i prodavao ih ispred njegove kuce prolaznicima :)
[ deycha @ 05.05.2008. 00:40 ] @
Citat:
boki99: Prve pare zaradjene ´91 godine, nasli ja i drugar neciju licnu kartu. Uclanili se u gotovo sve video klubove u gradu. Iz svakog iznajmili po 3-4 kasete. Posle prodavali kom smo stigli.... Kreteni.

ahahaha, koliko mi je ovo smešno, ne mogu da prestanem da se smejem već 5 minuta, nije istina koji ste vi carevi :D :D :D
[ SBSL @ 19.05.2008. 22:23 ] @
Pitarerijom...
[ Stefano @ 15.06.2008. 18:01 ] @
Prve pare sam zaradio u prvom razredu srednje skole, kada sam jednom profesoru snimao kamerom predstavu koju je on rezirao, a zapazio me je kada sam poslednjeg dana prvog polugodista doneo kameru u skolu da se snimam sa ortacima. U pitanju je bilo 50 maraka za komplet uslugu (snimanje+prebacivanje na VHS)
[ Marchello92 @ 30.07.2008. 22:42 ] @
Zaradio na metlicama...Evo plata bas juce stigla pa reko da se pohvalim! Pravi mawi sezonac :P
[ wlada88 @ 31.07.2008. 16:03 ] @
Prvih 1000 din sam zaradio:
-70% kao nagradu/nadoknadu za poducavanje matematike i fizike dece u komsiluku
-30% kao nagradu/nadoknadu za resavanje nekih sitnih softverskih problema na racunarima prijatelja mojih roditelja
[ jablan @ 31.07.2008. 17:12 ] @
Svirao u kafani.
[ nixylive @ 24.09.2008. 10:50 ] @
Bese to vreme pred onu veliku inflaciju. Imao sam mozda 8 godina.

Kupio sam u nekoj biljnoj apoteci one lepljive trake sto se okace na plafon pa se musice lepe na njih. U apoteci sam ih placao 20 miliona, a na pijaci prodavao seljacima za 100 miliona, tako da sam lepo profitirao - 500% :) Posao mi je pukao tako sto sam u jednom danu otkupio sve te trake iz apoteke i oni nisu vise imali, a taman mi je lepo krenulo, mogao sam tako bar jos neko vreme.

Znam da sam kupio neke sitnice, cokolade, sladoled i sl. Nije bila neka ogromna para, ali moze se reci da je bilo kao danas 1000, mozda malo manje.
[ Darko Prelic @ 08.10.2008. 07:39 ] @
U mom slučaju mislim da je bilo neko kockanje u pitanju, šta drugo. Mora se odnekle početi
[ quality @ 20.11.2008. 16:29 ] @
popravio dedi Seiko sat i za to mi je dao 30 maraka
[ bags @ 20.11.2008. 17:15 ] @
Ovoj temi treba promjeniti ime u "Ispovijesti - Bio sam mlad i trebao sam pare".
[ Laki_Gen @ 20.11.2008. 17:47 ] @
Citat:
bags: Ovoj temi treba promjeniti ime u "Ispovijesti - Bio sam mlad i trebao sam pare".

Joj, kakvih bi tek onda odgovora bilo... Sta smo sve u mladosti radili za pare... Bolje je ovako, vjerovatno se niko za prve pare nije toliko "trudio".
[ malada @ 03.02.2009. 05:03 ] @
Eh sad 1000 din!!! Smanji malo tek mi je 25 godina :-)
[ bulat666 @ 06.06.2009. 13:09 ] @
Podigao 2-ci komsija sistem, ljudi bili zadovoljni pohvalili me kod ostalih i tako da to i dan danas radim, kapne koji dinar, sto bi oni rekli (ti si glavni mozak u selu-nije selo al tako mi zovemo nas kraj) 2 i 3 'iljadarka je vec bila puna krvi i znoja! :S
[ factorS @ 24.10.2009. 18:32 ] @
Nisam čitao otpočetka ali ću prvom prilikom sigurno pročitati...

Prvu kintu mislim da sam zaradio u srednjoj školi u vreme kada je došlo do promene PDV-a i uvođenja fiskalnih kasa, pa mi je matori našao neku šljaku na "kvarno". Dobijao sam fiskalne kase i preko kompjutera sam upisivao artikle i menjao cene, a potom i na samom aparatu ukucavao neke kodove koje sam dobio. Iskreno, nisam imao pojma kako ti kodovi funkcionišu, samo sam znao da je krajni rezultat promena PDV-a. Za manje kase sam dobijao po 1000 dinara (do 100 artikala), a za veće i do 4000 dinara (preko 1000 artikala).

Kasnije, mnogo kasnije sam šljakao preko omladinske na poslovima utovar/istovar po principu "radimo dok ima posla". Dnevnice su bile 1600 dinara, nekada se dešavalo da istovarimo samo jedan manji kamion stolova i da to traje oko 1h, a nekada i do 3 šlepera tunjevine i da to traje i preko 6 sati. U pitanju su bili IDEA-ini magacini u luci, a upao sam preko drugara koji su tu radili pre mene...
[ trader6 @ 03.11.2009. 10:41 ] @
radio na gradjevini za lepih 20 maraka po danu, sto je tada bila necija plata. ali nisam izdrzao posle par nedelja usinuo ledja i prekinuo. Sta da se radi?
[ eee @ 03.11.2009. 10:58 ] @
50 maraka - instalacija win95 na nekoj 486
[ tasa5 @ 27.11.2009. 17:15 ] @
Prodao sam par kilograma ljustenih oraha u nekoj otkupnoj stanici, sam sam ih ljustio. Imao sam oko 10 godina.
[ server2fn @ 11.01.2010. 01:53 ] @
Ja sam mojih prvih 1000 dinara zaradio sa 9 godina kad sam jednoj babi, ne znam ni ja kako, popravio video rekorder
tad mi baba dala 1000 dinara i krem bananicu :)))
[ Danijel Bulic @ 17.01.2010. 10:59 ] @
Ne sjecam se tocno kad je bilo, ali znam da sam kucao nesto vezano za doktorski rad, neke podatke i dobio mislim 100 km. I radio 5 dana u skladistu grozdja, 120 km. Ne znam tocno sta je prvo bilo.
[ kobra8 @ 22.01.2010. 09:01 ] @
Ah bilo je to davno,... kao klinci sa burazerom u garaži smo otvorili stripoteku i iznajmljivali ostaloj deci stripove
[ anon70939 @ 27.03.2010. 09:52 ] @
Posle 3 meseca cimanja da provalim kako sa GF4 sa VIVO da prebacim sa VHS u DivX (neku svadbu za komšiju fotografa). U to vreme, za srednjoškolske dane to nije bilo loše... To sam radio 2 meseca, a onda je taj prijatelj kupio kompjuter i zahtevao od mene da mu pokažem kako to da radi. Ja kao dobra duša jer je to ćale mog prijatelja, sam mu sve instalirao podesio on samo da klikne, i više nisam imao posao . čak se i naljutio na mene jer nisam bio baš srećan kad god me pozove da mu podesim ponovo jer je nešto "čačnuo".
[ ChanMaster @ 27.03.2010. 20:13 ] @
U 12 godini istovarao blokove - zaradio tacno 1000 dinara i sve rasturio u fliperani na video igrice, bese to 1983 godine...
[ Muharem Serbezovski @ 21.08.2010. 19:04 ] @
Isao na takmicenje iz matematike i skola isplacivala dnevnice. Izgleda da sam jedan od retkih koji prve novce nije zaradio u sivoj zoni, valjda sam zato kasnije nadoknadio.
[ Furunash @ 31.08.2010. 11:23 ] @
Radio na novosadskom sajmu kao čuvar i monter štanda. Do duše, zaradio sam malo više od 1000 dinara ali...
[ letstalk @ 08.10.2010. 11:32 ] @
Negde 89-e kad je počeo hype sa PC-em krenuo sam sa komšijom da prodajem (piratski) softver. Imali smo tada i PC i C64 pa prodavali ujedno i kasete sa igricama za C64. Posao super išao do 91-e, reklamirali se u Svetu Kompjutera i još negde, štampali kataloge kod ćaleta u firmi, narudžbine slali poštom (sve me tetke u pošti znale). Supplier nam bio čovek iz Zagreba koji se nekim čudom jako malo reklamirao a imao je sav softver na svetu (valjda). Posao išao super, bilo para kao salate a onda je krenuo rat, sra*a, inflacija, u piratski biznis ušli krupni igrači (tj. imali više od naših 12 i 13 godina) a smanjilo se tržište, onda došla srednja škola i više obaveza itd. Sve u svemu jedan od boljih perioda u životu. Sledećih 10god je bilo čisto sr*nje :(

(Možda sam pre 89-e jednom istovarao neke cigle kod drugara iz odeljenja pa nam njegov "bogati" otac isplatio dnevnice. Doduše morali smo da uterujemo dug kod drugara)
[ nemesis @ 08.10.2010. 12:16 ] @
mozda nesto uzeo i pre za neko sklapanje bajsa(donela mu tetka iz nemachke rasklopljen)
ali prve ``ozbiljne`` pare sam uzeo sa 14 ili 13 godina, iskreno se ne secam da li je bila
1991 ili 1992 ...
igrom sluchaja sam ishao sa nekim da kupim karte za voz na zeleznichku stanicu, karte
su bile placene cekovima na nekih zilion rata, kao i svi placamo sve cekovima jer je ubije
inflacija malatene skroz, naravno kao sto se deshava pomeshamo datume i kupimo za
pogresan datum karte, ok krenemo nazad na stanicu na salter, da vratimo karte, kaze
moze ali dobijate manje da li 10 ili 15% ... ok ajde ... sta da se radi nasa greska, ali
ne dobijemo cekove pa da doplatimo razliku nego nam isplate KES, ili ti zivu lovu ...
hm ... ok ... sklapaju se meni tockici jedno 2 dana ... pokupim ja od babe, dede, tetke,
ma sve rodbine koje sam mogao pokupim cekove da mi daju, lepo sa njihove strane
skroz :) ... uz obavezu da im ja pokrivam te sve cekove kad dodju na realizaciju ...
ok napravim ja tablicu i skapiram da zapravo prvi mozda drugi cek ce nesto da vrede
u DM posle je sve ... nista :)
kupim koliko sam mogao povratnih karti do turske, soluna ili tako negde, odem na salter
pored, vratim uzmem kesh, kesh pretvorim u DM :) ... inflacija pojede cekove :) ...
i ja zaradim za ono vreme za mene BRDO para ... posle sa ostatkom kesha otkupim sve
cekova sto sam mogao ... opet sledeca tura... sreca radost :) ...
pa ulete u kompenzaciji za neku robu neki praskovi za vesh, ali koncentrovani ... jao,
pa preko ortaka prodaja preko sindikata muljaza, na cekove ... ma moze ... samo mi dajte
cekove :) pa posle sam imao uhodanu shemu na stanici, za procenat, niko i ne pita,
samo donesem brdo cekova, dobijem karte, odem na salter pored i uzmem kesh,
popodne uredno spremim koverte za sve ucesnike akcije ... plata mu 5DM a kod mene
ima mesechno 50DM za expeditovanje akcija :) ... takve su akcije bile ...

elem ... tu ukapiram da za nas decu sa Vracara nema leba od motike :) ...
steta sto sam se posle zablentavio kompovima josh vishe ... smrck ....

a da a pritom mi matori drobi o bitnosti skole u zivotu i kako je taj papir nesto vredan
a radi za nekoliko DM a kod mene je u dugu boga pitaj para a meni glupo da ga spustam
na zemlju pa se sve slazem sa njim :) ortak moj bira drugi put ... mnogo je jak, valja
ovo, valja ono, misli da je eskobar :) dok ja drzim low profile i samo se smeskam :)

[ Kappri @ 23.12.2010. 00:40 ] @
Kao klinac sam prao soferke na pumpi...
[ gigamg1 @ 26.01.2011. 13:01 ] @
Prvih 50dm sa zaradio sa nekih 10god kada sam odsvirao na akusticnoj caletu na slavi "kada padne prvi sneg". Uh to je bila lepa lova tada...
Onda sam kasnije vrsio instalaciju igrica i pokazivanje osnovnih funkcija na racunaru po okolini, pa kasnije sistemi i ostale gluposti. Kasnije sam radio celokupne popravke. Pa sam stampao markice za mesecne karte... Imao sam par dobrih musterija koje su mi placale punu cenu mesecne da bi dobili kopiju pa mi je jos uvek posle nekoliko godina ta stvar nejasna, ali dobro... Kopao sam na njivi ali za dz posto su moji bili gazde u tom slucaju. Radio 3godine za redom sezonski u secerani.. Bilo je love ali sad SLABO!
Samo, skontao sam da kad jednom udjes u kolo sa lovom da jako tesko ispadas ako znas kako igras tj. kako trosis
[ IQ2K5 @ 10.02.2011. 22:58 ] @
Prve pare offline - servisiranje kompjutera u komšiluku, prve pare online - freelancing, grafički dizajn. :)
[ ArsenLupen @ 11.02.2011. 00:04 ] @
Prvih 10 maraka je bila dnevnica 90 i neke kao mali od palube, moleri krecili a ja isao po pivo i cistio posle krecenja.
[ Boris Tadić @ 11.02.2011. 03:13 ] @
Sa 11-12 godina prodao stari Pentium 1 nenamerno nabrajajući komponente sa računa od nove konfiguracije. Čoveka valjda bilo sramota da se posle vrati po 150 maraka, mada sam mu spustio cenu 7 maraka za kabl od napajanja, jer nisam imao drugi. Daj bože da je sve vredelo 50.