[ MMX @ 31.03.2008. 12:48 ] @
Sve što sam našao na Internetu je eksportovanje google-ovog adresara u .csv, pa importovanje na OS X-u i obrnuto. Ono što bih želeo jeste neko automatsko rešenje, poput iSync-a. Kada dodam novi kontakt, bilo na računaru A, računaru B ili gmailu, da automatski izvšri sinhronizaciju. Internet koristim sa 3 računara, pa bih želeo sve svoje kontakte da imam bilo gde da se nalazim.

Ima li neko rešenje?
[ Dachaz @ 31.03.2008. 13:03 ] @
BusySync
[ MMX @ 31.03.2008. 14:44 ] @
Ovaj program sinhronizuje iCal sa Google Calendar-om. Meni treba sinhronizacija kontakata iz Addressbook-a.
[ Dachaz @ 31.03.2008. 14:53 ] @
A jes' vidiš, piše adresara a ne kalendara :D

Moj ulov kad mi je to trebalo je bio isti kao tvoj - export to csv.
[ PPZ @ 31.03.2008. 20:54 ] @
A sto ne ukljucis POP na Gmail-u, podesis Apple Mail da preuzima tvoje emailove sa Gmail-a, i time ce automatski da sinhronizuje i kontakte...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.03.2008. 21:43 ] @
Jel to samo za POP, ili i IMAP funkcioniše na tom principu?
[ MMX @ 31.03.2008. 23:55 ] @
Citat:
PPZ: A sto ne ukljucis POP na Gmail-u, podesis Apple Mail da preuzima tvoje emailove sa Gmail-a, i time ce automatski da sinhronizuje i kontakte...


Jesi li siguran u ovu priču? I kakve veze ima POP3 protokol sa adresarom?
[ PPZ @ 01.04.2008. 01:21 ] @
Pa kad se konektuje na Google da skine Emailove, onda sinhronizuje i kontakte.Bar je meni tako uradio kad sam podesio na kevinom Imac-u.Al evo nece mi biti tesko sutra ujutro da probam na svom pa cu da javim rezultat.
[ vukk @ 01.04.2008. 01:25 ] @
Citat:
PPZ: Pa kad se konektuje na Google da skine Emailove, onda sinhronizuje i kontakte.Bar je meni tako uradio kad sam podesio na kevinom Imac-u.Al evo nece mi biti tesko sutra ujutro da probam na svom pa cu da javim rezultat.


meni ne sinhronizuje kontakte, . . . vec duze vreme citam gmail preko AppleMail-a . Nesto mi je tu cudno, probaj ponovo pa javi :)
[ PPZ @ 01.04.2008. 23:11 ] @
Nazalost u pravu si.Ne sinhronizuje kontakte, samo mailove

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2008. 17:31 ] @
A to G exportuje podatke iz Addressbooka u CSV, koji se može importovati u Gmail. To nije ono što se tražilo, ali ima neke veze sa temom :)

[ PPZ @ 02.04.2008. 17:48 ] @
Ja sam malo istrazivao, pa evo makar da dam neke direkcije, kad vec nisam postigao puno.Dakle, da bi se importovali kontakti iz Gmail-a potrebno je da imamo LDAP server koji ce to da uradi za nas.To moze da nam odradi daemon koji se zove GCALDaemon, i koji je opensource.Kad se pravilno podesi, tada je moguce preuzimanje kontakata iz Gmail-a.Naravno da ne bi sve bilo tako jednostavno, GCALDaemon se mora rucno konfigurisati u zavisnosti od toga koji klijent softver se koristi, tako da ako se koristi neki od Mozilla mail programa, onda je jedno podesavanje, a ako se koristi nesto druo, onda drugo.Sad, ja nisam uspeo da sinhronizujem kontakte izmedju AppleMail-a i Gmail-a. ali mi je palo na pamet da probam ovih dana sa Entourage-om, koji je mozda vise Gmail-friendly.Daemon sam uspesno instalirao, testirao, i sve radi.Jedini problem je sad saobracaj izmedju localhost-a i mog klijent programa.Ali, mislim da sam na dobrom putu.Bilo bi dobro da se jos neko pozabavi time, jer ja nemam Entourage na mom Imac-u, a tek za neki dan cu dobiti, pa ako neko ima vise vremena od mene....
[ calimero @ 02.04.2008. 21:13 ] @
ja koristim gmail adresar preko webbrowsera i odlicno mi odradjuje posao.

dnevno promenim 3 racunara (poslovni, kucni i laptop) i sve je to ok ali! ono sto bi meni trebalo je da se iPhone sinhronizuje sa Google kontaktima - sto je u sustini isto sto je i MMX pitao - ako se Apple Adresar sinhronizuje sa Google Adresarom automatski ce i iPhone biti sinhronizovan.

tako da cu pogledati definitivno ovo sto je PPZ predlozio!

btw HVALA Dachaz - BusySync je bash ono sto sam trazio! pokusao sam nesto sam da budzim ali nije islo - idem da ga probam :) hvala jos jednom!
[ PPZ @ 02.04.2008. 23:20 ] @
Samo da razjasnimo - ovo nije user friendly resenje.Ovo zahteva bar osnovno UNIX znanje.Nije komplikovano, ali nije ni tipa - instaliras i radi.Znaci, srecno!
[ Dachaz @ 02.05.2008. 21:34 ] @
Citat:
TUAWSyncMan is a simple application for syncing your Mac's Address Book with your Gmail contacts, a feature long desired by Gmail and Google Calendar users who may have other sync tools already in place. While we have noted that a similar feature is forthcoming in the more broad-based iCal syncing tool Spanning Sync 2, SyncMan concentrates just on contacts and is available now.

SyncMan is €9.95 (~$15.32) and a demo is available.
[ NastyBoy @ 28.05.2008. 22:16 ] @
I.... nakon dugog chekanja...

http://googlemac.blogspot.com/...1053-sync-google-contacts.html
[ MMX @ 29.05.2008. 09:24 ] @
Ovo mi je ulepšalo dan :) Konačno...