[ lazemi @ 13.10.2003. 14:55 ] @
Kada probam da importujem avi. fajl (nekompresiran 1 min = 1.2 GB) koi sam dobio preko prebacivanjem video materjala iz moju DV kameru na PC pomocu programa iuVCR, ton dobijem ali slike nema??? Postupak koji koristim je sledeci: otvaram novi projekt - Import - File - i prebacim isecak u premieru. Dali ja nesto gresim ili Premiere ne prepoznaje ovakav tip nekompresirani avi. fajl.
[ colek @ 19.10.2003. 20:07 ] @
uradi capture preko premiera, odaberi pal rezoluciju i to je to! Mora da radi. Inace postupak ti je pravilan samo ocito nesto ne valja sa avi fajlom
[ lancia88 @ 19.10.2003. 22:31 ] @
Pozdrav,
kao sto rece kolek, svaki grab (capture, unos AVI-ja) obavezno radi u Premier-u. Tokom unosa dobices veoma solidnu kompresiju jer Premier sadrzi u sebi nekoliko uspesnih kodeka koji kompresuju file i za koji see odlucujes u uvodnom meniju dok zvuk kompresujes izborom iz audio dijaloga u settings-u pred pocetak capture-a. Nastavak je vec rad u Premieru pa to verovatno nije vise ova tema.
Pozdrav
[ lazemi @ 20.10.2003. 19:33 ] @
Kada vrsim unos video materjala pomocu premiera dobijem fajl velicine 1min = 208MB ali i neko malo zavlacenje slike koje kada reprodukujes video materijal zamara oci. Kao da gubim frejmove pri uvozu. Pa zato sam hteo provjeriti kvalitet slike grebovan drugim programom (kao na primer iuVCR) gde 1min=1.2GB. Mislio sam da je za sve kriv taj kompresor DV Microsoft PAL koga daje premiere pod default kada radis caption pomocu njega. Ali nesto znatno bolje nisam dobio. Sada sam zista u nedoumici u cemu je problem.
Konfiguraciju koju ja posedujem. Pentium4 1.8A Ghz ATA 133(Elitegroup); DDR RAM 512 na 400; HDD Segate Baracuda 60 GB 7200 rpm ATA 100; GeForce MX440 64MB+TV out; FireWare 1394 Inno3D DV 1000LE. Camcorder miniDV PAL Panasonic NV-GS4 kojim sam mnogo zadovoljan i vadi mnogo dobre snimke pa mi zato zao kada gubim frejmove pri prebacivanju snimke. Ovu FireWare karticu koju imam znam da nije bog zna sta ali standard je standard trebalo bi da prebacuje slike brzinom od 400 koja je zasad najbrze.
Mislim da mi treba brza masina jer FireWare samo prebacuje podatke a ostali teret pada na ledza procesora i ostalih komponenata. Sada mi nude neku plocu Soltek - 85DRV5 koja radi na 800 Mhz i podrzava DDR RAM na 400 a podrzava i dva procesora; (na internetu se odma nadze) i graficku karticu GeForce MX440 128MB 8x +TVout; pa mi recite jeli dobra ploca i ovo sto mi se nudi ili ....
Sta mislite jel sam na pravom putu resiti ovaj problem ili moram razmisljati za neku skuplju caption karticu tipa Matrox ili Canopus i slicne, jer ovim se bavim od hobija pa mi se bas ne isplacuje.
Puno hvala svima, bas mi treba pomoci oko ove stvari.
[ bre @ 04.11.2003. 19:46 ] @
Ajd da krenemo od pocetka. Prvo kameru i racunar povezes sa FireWire kablom. Otvoris Premier pa Project/Project Settings/

General
Editing Mode: DV Pleyback
Timebase: 25
Time display: 25fps Timecode

Video
Compressor: Microsoft DV (PAL)

Tako skinut materijal je skinut u DV codecu i 18minuta je 4GB

Ako prilikom uvoza imas ispustenih frejmova znaci da ti nesto nije podeseno kako treba. Po konfiguraciji koju si naveo to treba da radi kako treba.
Ili ti FireWare kartica nije instalirana kako treba, ili ti disk neradi na ATA100
Nema potrebe nista da dokupljujes jer nista neces dobiti na kvalitetu.