[ n-b-g @ 01.04.2008. 21:39 ] @
Pozz..
Znam da nema 100% pravog odgovora na ovo pitanje, ali nije loše pitati iskusnije...!!!
Kao i da ima onih kojima zbog konkurencije nežele da daju pravu sliku...
-Tržište (Srbija)Koliko naši građani mahom oni koji imaju "novije" aute žele da odrade tuning..???
-Cene od divljaka do ovlašćenih servisa...ima li ovde vajde (otvarati firmu)..
-Zastupljenost firmi (prodavci uređaja,dobavljači,ovlašćeni serviseri)...

Iteresuje me ovo iz razloga što:
-Ima dosta onih koji prodaju koje-kakve(clon) uređaje delove software,sumljivog porekla,sumljivih cena..
Razgovarao sam sa dosta njih,većina nema firmu...već je to sajt,br. telefona,slanje poštom...itd!!!
Ovlašćen servis još nisam našao..a da to opet nije neka mulja..ili sam ja previše skeptičan!!!
SW skinuti sa rapida ili nađen na netu prodaje se za xxxx €..
Ljudi koji se bave mapama..hmmm..
Od kud, da znam da nije neko skinuo 5gb mape pa deli za 150eur po jednoj..
....i još koje kakve paranoične stvari me brinu..

Jer..
Jednostavno, pokušavam da otvorim firmu..krenem sa tuningom..povežem se sa,baš ovlašćenom firmom-zastupnikom..koji nudi garanciju na HD,SW,delove,Mapu tehn. podršku,dialog,zastupanje...NEMA!!!
Uvek u tom lancu neka karika nedostaje...
Ili je ova naša zemlja još daleko od toga...

Ili se bazirati na firme iz Inostranstva..a ovo zaboraviti..

Pomoć..
[ vidan kv @ 04.04.2008. 14:58 ] @
Otvarati firmu za chip Tuning?....pa ideja jeste na mestu za grad kakav je Bgd,slažem se i želim ti uspeha ali...evo ti iskustava iz "unutrašnjosti"...1.naš nivo tehničke kulture je još toliki i takav da i danas kod mene dolaze ljudi i kažu "ne radi mi karburator na Puntu!"...džabe što mu ti objašnjavaš da je u pitanju monopoint,da treba dijagnostika i sl,mahom teraju svoju priču....a tek kad pomeneš multipoint e tek onda misle da ih zezaš....2.tuning je prevashodno okrenut ka nekoj mlađoj generaciji (mada mi je dolazio i lik od šeset godina da mu budžimo auto) koja generalno nema love,hteli bi oni ali jbg-a nema se.Obično kada shvate koliko šta košta odustanu.....mislim ne bih da te obeshrabrim ali generalno van Bgd i nije neko veliko tržište za te stvari....mislim prevashodno na neke ovlaštene šeme i zastupanja.Na žalost i dalje se razmišlja na nivou tipa "što tebi da dam 500€za org mapu kad ista ima i za 100"....a za posledice ko te pita...bitno je da ide i da se ribice lože...a kad rikne glava motora ili ode klipnjača onda kuku lele....pozzz!