[ mr.marvin @ 09.04.2008. 01:32 ] @
Početnik sam u XML-u i evo već dva sata iščitavam tutoriale ne bi li našao odgovor na problem koji imam.

Ovako izgleda XML:

Code:
<text>Ovo je paragraf sa umetnutim tekstualnim poljem: <txtf w="5"/> širine 5 karaktera</text>


Pokušavam da ovo pomoću XMLT i XForms tansformišem u ono što u browseru, u HTML izgleda ovako:

Code:
<p>
Ovo je paragraf sa umetnutim tekstualnim poljem <input type="text" name="text_field" size=5"> širine 5 karaktera.
</p>


Nadam se da sam pitanje nisam postavio suviše nejasno. ne znamkako da ovo izvedem. Da li sam izabrao pogrešan način? Može li se ovo izvesti u XML?
[ mmix @ 09.04.2008. 11:23 ] @
Posto insertujes vrednost atributa direktno u tag, moras da element generises kroz xsl:element, takodje posto imas text levo i desno, najbolje da kreiras template za <text> tag:


Code:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<xsl:stylesheet version="1.0" xmlns:xsl="http://www.w3.org/1999/XSL/Transform">

    <xsl:output method="xml" indent="yes"/>

    <xsl:template match="text">
        <p>
            <xsl:apply-templates/>
        </p>
    </xsl:template>

    <xsl:template match="txtf">
        <xsl:element name="input">
            <xsl:attribute name="type">text</xsl:attribute>
            <xsl:attribute name="name">text_field</xsl:attribute>
            <xsl:attribute name="size">
                <xsl:value-of select="@w"/>
            </xsl:attribute>
        </xsl:element>
    </xsl:template>
    
</xsl:stylesheet>



Koristeci ovaj sors fajl:

Code:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<root>
  <text>
    Ovo je paragraf sa umetnutim tekstualnim poljem: <txtf w="5"/> širine 5 karaktera
  </text>
  <text>
    Ovo je drugi paragraf sa umetnutim tekstualnim poljem: <txtf w="10"/> širine 10 karaktera
  </text>  
</root>


dobijas sledeci izlaz:

Code:

<p>
    Ovo je paragraf sa umetnutim tekstualnim poljem: <input type="text" name="text_field" size="5" /> širine 5 karaktera
</p>
<p>
    Ovo je drugi paragraf sa umetnutim tekstualnim poljem: <input type="text" name="text_field" size="10" /> širine 10 karaktera
</p>
[ mr.marvin @ 09.04.2008. 17:59 ] @
Hvala na ovako iscpnom odgovoru, ovo je i više nego što sam očekivao; sad znam i kako ću da dovršim ovo što sam zamislio. Ja sam pokušao da problem riješim pomoću petlje i zapetljao sam se :) Hvala još jednom.