[ stefy @ 17.10.2001. 11:43 ] @
Koje je vase misljenje o gore navedenom patch-u za kernel? Dali su oni u NSA toliko dobri da bi stvarno uradili nesto za obicnog korisnika ili su stavili neki backdoor u cilju ocuvanja nacionalnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta (bla bla bla :)))
[ m r v a @ 17.10.2001. 17:54 ] @
backdoor !!!!

njima ne treba verovati !!
[ Dejan Lozanovic @ 17.10.2001. 17:57 ] @
A jedno pitanje, kako mozemo da verujemo da linus nema par backdoorova u svom kernelu ?
[ m r v a @ 18.10.2001. 00:35 ] @
Zato prosto što nema !
[ UroS @ 18.10.2001. 00:41 ] @
zato sto je linux open sors i onda da postoji neki freakovi bi to provalili verovatno

a verovatno ima i jos puno drugih razloga
[ alex @ 18.10.2001. 11:54 ] @
Citat:
SyStemOuT je napisao:
A jedno pitanje, kako mozemo da verujemo da linus nema par backdoorova u svom kernelu ?


Prvo, nije Linus jedini koji pise Linux kernel, a drugo - linux kernel dolazi u izvornom obliku
i otvoren je prema svima koji zele da procitaju kako je napisan.

Iskusnim ljudima je vrlo lako da uoce potencijalne backdoor-ove, tako da tu nema nikakve sumnje.

Zamolio bih ostale da se ne hvataju da odgovaraju na SyStemOuT-ovu poruku jer je to ocigledna
provokacija (troll)..
[ nemesis @ 18.10.2001. 12:58 ] @
Citat:
alex je napisao:
Zamolio bih ostale da se ne hvataju da odgovaraju na SyStemOuT-ovu poruku jer je to ocigledna
provokacija (troll)..


znash li nekog koje prochitao ceo sors kernel-a ... ja ne znam ... :)
[ alex @ 18.10.2001. 13:46 ] @
Citat:
nemesis je napisao:
znash li nekog koje prochitao ceo sors kernel-a ... ja ne znam ... :)


Elem, da li je bitno da li ja znam nekog ili da li ti znas nekog? Apsolutno
nebitno, narocito za ovu diskusiju. Ono sto je bitno je da kod MOZE
svako da procita (i to CEO) ako hoce. Sve dok postoji takva mogucnost,
nekakvo pominjanje backdoor-ova je prosto glupost.

Dosta vise sa provokacijama. Ako sumnjate u to da u linux kernelu ima
backdoor-ova, jednostavno NEMOJTE da koristite Linux. Imate mnostvo
drugih alternativa, pa birajte sami sta vam se vise svidja odnosno u sta
vise verujete.

Poz, alex.
[ Dejan Lozanovic @ 18.10.2001. 20:21 ] @
Citat:
alex je napisao:
Citat:
SyStemOuT je napisao:
A jedno pitanje, kako mozemo da verujemo da linus nema par backdoorova u svom kernelu ?


Prvo, nije Linus jedini koji pise Linux kernel, a drugo - linux kernel dolazi u izvornom obliku
i otvoren je prema svima koji zele da procitaju kako je napisan.

Iskusnim ljudima je vrlo lako da uoce potencijalne backdoor-ove, tako da tu nema nikakve sumnje.

Zamolio bih ostale da se ne hvataju da odgovaraju na SyStemOuT-ovu poruku jer je to ocigledna
provokacija (troll)..

Pa ne ono pazi kapiram ja C programiranje i sve to, ali pogledaj ti koliko je to koda ispisano ??? sta bi meni trebalo 6 meseci da gledam i provaljujem kod ?!? zato ti to kazem, mislim za 6 meseci izaci ce koliko novih verzija kernela a pa i ako zakrpi rupu uvek moze da otvori 3 nove a da malo ko provali, a oni koji provale, naravno cute i koriste exploite.
[ Ivan Dimkovic @ 18.10.2001. 20:25 ] @
Da, ali bi to sigurno neko provalio i onda bi linux totalno izgubio kredibilitet.