[ davidpn @ 18.04.2008. 13:29 ] @
Za neverovati, ali ovo sam znao do pre mesec dana i onda kao da mi je iscezlo iz glave evo kako bih zeleo to da izgleda. http://daweedpn.hostsnake.com/slika.jpg ovo sam ja uradio ali sam zaboravio kako

evo drugog linka u slucaju da onaj prvi ne radi http://d.peperonity.com/c/d/19...71/czdownload/albums/slika.jpg

[Ovu poruku je menjao davidpn dana 18.04.2008. u 16:13 GMT+1]
[ StaX @ 18.04.2008. 14:21 ] @
Verovatno si promenio blending mode layera na multiply, overlay ili nesto tako...
[ Skandy @ 18.04.2008. 15:00 ] @
Ne mogu da otvorim sliku sa pomenutog linka, ali postoji vise nacina da se dobije transparencija u photoshopu. Jedan od nacina je pomenut u odgovoru pre mog, znaci jednim od sistema mesanja lejera. Drugi nacin je direktno zadavanje providnosti lejeru. Na paleti sa lejerima (F7), u polje "Opacity" numericki mozes zadati vrednost prozirnosti. Postoji i mogucnost brzog zadavanja ovih vrednosti: dok je izabrana alatka za izbor (V), na numerickom delu tastature jednostavno kucas koliku prozirnost zelis.
Primer: Taster 1=10%, 2=20%, 3=30%...... pritiskanje pojedinacnih tastera daje vrednost u deseticama, brzo pritiskanja dva tastera daje preciznu vrednost. Primer tasteri 3 i 2, daju 32.....
Mozda ovo nije odgovor koji si ocekivao, ali opet napominjem da ne mogu da vidim sliku.
[ davidpn @ 18.04.2008. 15:18 ] @
ne da smanjim vidljivost slova, vec da budu bas prozirna npr. uradio sam pomocu bevel and emboss 3d izgled slova zatim stroke da izvucem ivice a unutrasnjost slova treba da dobije boju pozadine odn. slova treba da su kao od stakla, prozirna
[ davidpn @ 18.04.2008. 15:28 ] @
nasao sam, jednostavno sam trebao da izaberem na paleti sa layerima u polju "fill" vrednost 0. auu kako coveku ne radi mozak. A verujte mi da sam sve pokusavao da se setim ali nista i sada se setih. hvala puno u svakom slucaju
[ Skandy @ 18.04.2008. 15:58 ] @
Aha, sada znam sta zelis. To sto si uradio je jedan od nacina, postoji i drugi, koji daje jos neke dodatne mogucnosti. Takodje jednostavno.
Ispisi tekst preko neke pozadine, zatim odradi sve potrebne efekte na teksu, koje si i do sada radio (bevel,srtoke). Zatim, napravi duplikat lejera pozadina i pozicioniraj ga iznad lejera text. Znaci da tekst bude u sendvicu izmedju dva ista lejera. Zatim selektuj gornji lejer i pritisni kombinaciju tastera: CTRL+ALT+G. Dobijas potpuno isti efekat, a dotane mogucnosti su te , sto mozes da ovo primenjujes ako zelis samo na pojedinim delovima teksta ili slova u jednos reci. Deo koji ne zelis da ima providan efekat uklanjas, tako sto brises ili maskiras te delove na gornjem lejeru, na koji je primenjen efekat.
Ovo je jako zgodna fora, sa mnogo mogucnosti, mozes cak da koristis i razlicite pozadine.....
[ davidpn @ 18.04.2008. 21:45 ] @
Hvala puno... Probao sam i mogu ti reci da je ovo mnogo bolje jer postoje sve ove mogucnosti koje si naveo... Hvala ti jos jednom...