[ calimero @ 01.05.2008. 03:17 ] @
Hi,
kako da podesim prava pristupa ako imam npr. 4 racunara i 4 korisnika?

odnosno da li na Macu postoji nesto kao Active Directory da ne bih na svakom Macu morao da pravim sva cetiri user-a rucno vec da Mac nekako sa "servera" procita koja su to 4 usera i da kad pravim neki Share odmah ponudi listu tih usera.

Hvala!
[ madamov @ 01.05.2008. 11:43 ] @
Active Directory nije stvar koja se tek tako namesti i potreban ti je dedicated server za tako nešto ako želiš da napraviš to kako treba. Ukratko, za 4 korisnika je to, kako bi na srpskom rekli, overkill iliti koristiš top kao oružje da bi ubio komarca. Macovi se, naravno, mogu ubaciti u Active Directory, ako je to pitanje. A da dobiješ spisak usera koji imaju pravo da se loguju na neki sharepoint mislim da nećeš nigde naći, ako ni zbog čega drugog onda zbog sigurnosnih razloga.
[ calimero @ 06.05.2008. 11:06 ] @
onda da pitam ovako: koji je Applov pandam MS Active Directorijumu?

[Ovu poruku je menjao markom dana 06.05.2008. u 12:47 GMT+1]
[ markom @ 06.05.2008. 11:47 ] @
Apple Directory Services?
[ madamov @ 06.05.2008. 13:01 ] @
Citat:
calimero: onda da pitam ovako: koji je Applov pandam MS Active Directorijumu?

Citat:
markom: Apple Directory Services?

OpenDirectory, što je drugi naziv za ovo što je markom pomenuo.

Ukratko, potreban ti je Mac OS X Server, ne može klijent, kojeg namestiš da bude Open Directory Master, prethodno mu namestivši reverzni DNS rekord kako treba jer nemoj ni da počinješ bilo šta sa Open Directoryjem dok to ne uradiš, jednostavno ćeš naleteti na problem u najgorem mogućem trenutku.

Da ponovim, AD ili OD nisu igračka i ne možeš toj problematici prići olako, tj. logikom "časkom ću to ja", zato sam ti i rekao da je za četiri korisnika zezanje sa tim previše.

Izvanredan tekst o podešavanju OD-a i AD-a na Mac OS X Serveru i Mac OS X klijentu ima Bombić na svom sajtu: http://www.bombich.com/mactips/activedir.html

Takođe, na O'Reillyjevom sajtu imaš lep tekst pokojnog Majkla Bartoša o ovoj problematici: http://www.macdevcenter.com/pu...03/08/05/active_directory.html