[ madmax-wifi @ 01.05.2008. 08:44 ] @
Zanima me ako neko moze preporuciti neku povoljnu mrezu i tarifu pripejd za GPRS, EDGE ili 3G internet u Grckoj...?
I ako neko zna kako su zastupljeni hotspot-ovi u manjim mestima...?
[ milo @ 11.06.2008. 13:49 ] @
Kupi Wind F2G (free to go) prepaid karticu, aktiviraj Plus non-stop uslugu, i imaces mobilni web pristup mesec dana za 3.49 eur. Na mobilnom mini opera radi savrseno, na notebooku firefox 90% ok. Odlicno za proveru maila, i pristup web sadrzajima. Voip aplikacije i messengere nisam uspeo da nateram da rade, jer sve ide preko wind proxy-a, ali ne kadzem da ne postoji nacin. I jos nesto, onemogucen je download vecih fajlova, 1 MB limit (mislim). Uglavnom, ja sam extra zadovoljan za 15 (kartica 5 , kredit 10) eur !
[ madmax-wifi @ 20.06.2008. 22:54 ] @
Za 3 dana putujem...
Hvala na veoma korisnoj informaciji odradicu to isplati se... :-)

Uglavnom na mobilnom koristim Operu, a za VoIP (Skajp i ostale mesengere) koristim Fring (www.fring.com)...
Fring mi extra radi preko Telenora...
Ako hoces isprobaj taj program preko Wind-a... mozda zezne proxy... :-) pa javi ako radi...

U svakom slucaju puno ti hvala na veoma korisnoj informaciji...
[ milo @ 21.06.2008. 12:39 ] @
Probao sam ja fring. Ne radi. Oni su predvideli samo da ti radi web preko njihovog proxy-a. Ali i to je super za 3.5 eur !
Ali i ta njihova ogranicenja mogu da se zaobidju, samo je malo komplikovano...

Vidi ovo:
http://www.prepaidgsm.net/forum/greece-gprs-t2183.html

Tu ti u jednom delu pise kako da zaobidjes proxy. Zgodna stvar ...
Samo nisam siguran da ta prevara moze dugo da traje ako se preteruje, verovatno ti iskljuce karticu...



Pozdrav !

Ah, da ... Ponesi notebook ako mislis da koristis nesto vise od opere na mobilnom... I instaliraj operu 9.5
[ goran_1970 @ 08.07.2009. 16:57 ] @
Moze li neko da objasni kako se tarifira internet na toj Plus Non-stop opciji? Gledao sam na http://www.windplus.gr/, ali nema engleski, a grcki ne razumem. Koliki je mesecni limit, d ali radi 3G ili samo edge. Znaci gde se moze videti potpuna specifikacija? Neko gore spomenu kredit od 10 eur, a drugi opet spominje samo 3.49 eur za karitcu. Nije mi jasno koliko se za koje pare moze ici na net...
[ Slobodan Milivojevic @ 08.07.2009. 19:16 ] @
Engleski: http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1443&langID=2
[ MirosIav @ 22.07.2009. 10:55 ] @
Hvala i od mene na vrlo korisnim informacijama!
Da li je neko probao da li takva kartica moze da radi u MTS-ovom modemu i koja su podesavanja u programu potrebna da bi proradila?

Evo i linka za WIND Plus Non-Stop, koja verovatno vise ne radi:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=2&pageid=1512

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 22.07.2009. u 14:17 GMT+1]
[ miksixxx @ 11.08.2009. 17:52 ] @
WIND F2G prepaid kartica je jedno od rešenja za internet. Radi na mobilnom (N82) a takođe radi i na mts hsdpa modemu. Cene možete videti na već postavljenim linkovima. Access point je gint.b-online.gr. Pozdrav iz Grčke.
[ MirosIav @ 18.08.2009. 08:26 ] @
Citat:
miksixxx: WIND F2G prepaid kartica je jedno od rešenja za internet. Radi na mobilnom (N82) a takođe radi i na mts hsdpa modemu. Cene možete videti na već postavljenim linkovima. Access point je gint.b-online.gr. Pozdrav iz Grčke.


Sjajna vest!

Koja su ostala podešavanja?
Na jednom sajtu sam našao da su:
username: wap
password: wap

Koji je PDP tip i authentication mode, ima li DNS server ili PDP adresu?
Koji je dial number?
[ MirosIav @ 12.09.2009. 22:52 ] @
Da odgovorim sam sebi :) ...
Dial number je *99#, username i password se ostavljaju prazno, a ostalo na default-u.
Hvala svima, jos jedan pozdrav iz Grcke.
[ drvac @ 12.06.2010. 08:08 ] @
Sto se tice Grcke i mobilnog internet pristupa vidim da su stranice koje su ranije date u postovima ugasane. Verujem da je ovo nova stranica gde pise da se dobija neogranicen internet pristup za 5E. Medjutim nesto mi je to malo para za neograniceno koriscenje interneta. Sigurno postoji neka zackoljica.
http://www.wind.com.gr/Left-Me...es----/WIND-Plus-Non-Stop.aspx
[ drvac @ 14.06.2010. 10:42 ] @
COSMOTE

1. Data plan "MyView'n'Web", WAP (with proxy), 4,07€/month, 40MB volume included, 0.0121€/ΚΒ afterwards.

All the details are covered on the excellent guide of DaveRo here: Greek Internet Weather Yacht Vigdis
or in Greek here: COSMOTE: /COSMOTE my view/???????? (??????????)

Note: After subscribing to the plan, you get 40MB free, valid for the first 15 days.

================================================


VODAFONE

1. Data plan "Surf & Email 30", Internet (no proxy), 3.5€/month, 30MB volume included, 0.0009€/ΚΒ afterwards.

Note: The first month is free.

Details (in English) here: Vodafone.gr - Pricing & Bundles

--------------------------------------------------------------------------------------

2. Data Plan "Unlimited Music & Internet", Internet (no proxy), 7.99€/month, 100MB volume included.

More info (in English) here: Vodafone.gr - Music

Note: It is possible to register only for the 100MB/mo Internet (no music) in case you don't have one of the phones listed on the above link.

--------------------------------------------------------------------------------------

3. Data Plan "Vodafone on Demand", Internet (no proxy), 19€/10-days, 10GB volume included

Notes: The Starter Pack costs 49€ with USB Modem or 19€ without a modem. Both starter packs offer free access to the Internet for 10 days and 10GB. You can also buy sessions for 2, 8, 24 and 48 hours but the 10-day session is by far the cheapest.

More info (in English) here: Vodafone.gr - Vodafone Mobile Broadband on Demand

================================================


WIND

1. Data Plan "Wind Plus WAP", WAP (with proxy), 4.06€/month, 40MB volume included, 0.0121€/ΚΒ afterwards.

Activation by sending the word "PLUS" to 19349.

Notes: The plan is renewed automatically every month. If you don't want that send the word "STOP" to 19349. Also, to check your used volume and expiration date, send the word "CHECK" to 19349.

Info (only in Greek) here: WIND PLUS

--------------------------------------------------------------------------------------

2. Data Plan "Wind Plus Internet", Internet (no proxy), 4.06€/month, 40MB volume included, 0.5€/MΒ afterwards.

Notes: This exactly the same plan like the above, but is highly recommended over the previous one. The first advantage is that it uses the Internet APN and not the WAP APN, but the biggest advantage is the charging of the data after the included volume of 40MB, is 0.5€/MΒ instead of 12.4€/MΒ!

----------------------------------------------------------------------------------------

3. Data Plan "prepaid ADSM Non-Stop", Internet (no proxy), 14.23€/7-days, 12GB volume included (or 7.11€/2-days, 3GB volume included)

Notes: The two plans called NS2 (for 2 days) and NS7 (for 7 days) they actually give you almost 3 and 8 days respectively. For example, if you activate the NS2 on Monday morning, it expires at 12 midnight of Wednesday. Currently, there is an offer Starter Pack which includes 2 weeks of free internet and USB Modem for 49€.

Info in English here:
WIND HELLAS

-------------------------------------------------------------------------------------

4. Limited data offer: Internet (no proxy), 0€/month, 1.5GB volume included

For those who will visit Greece before 4 April 2010, or those who already have a Wind prepaid card, there is an offer of 1.5GB/month without any requirement. Just send a a blank SMS to 1245.

More info and discussion here.

=================================================


Q-mobile

1. Data Option "1500", Internet (no proxy), 1€/month, 100MB volume included, 1€/MB afterwards

Notes: Activation by sending "1500" to 12200. Remaining data check by sending "υπ1500" to 12200 (not sure if "yp1500" works as well) or calling 12200. The data option can be activated up to 4 times each month, giving you 400MB in total for 4€.

Info (only in Greek) here: 1500 ??? 1500
[ kalimero 011 @ 14.06.2010. 21:01 ] @
^
Od navedenog su prepaid opcije samo VODAFONE broj 3 i WIND broj 3, ostalo su varijante sa ugovorima (uglavnom na 12 meseci). Mislim da je WIND bolja opcija.
[ kalimero 011 @ 23.06.2010. 11:50 ] @
^
WIND ADSM je sasvim OK. Na Sitoniji je pokrivenost 3G mrežom dosta dobra, F2G kartica košta 5 evra, od čega je za razgovore 1 evro. Dopune su efektivno manje nego što se plati kartica za dopunu (kupovinom kartice od 11 evra dobije se nešto ispod 10 evra za razgovore). Svako zvanje korisničkog servisa se plaća. Registracija za 7 dana interneta pod gornjim uslovima dobija se slanjem poruke NS 7 na broj 19595.
[ drvac @ 26.06.2010. 19:18 ] @
To onda znaci da moram da uzmem karticu 5e (1e kredita na njoj) + dopunu od bar 15 e sto izadje oko 20e ukupno da bi aktivirao internet koji je kosta 14,23e.

[ kalimero 011 @ 26.06.2010. 21:39 ] @
^
Da. Doduše, računica je malo bolja ako ti internet treba za bar 15 dana (moj slučaj - koštaće me 5+3x11=38 evra za praktično 16 dana interneta i ostaće za nekoliko poruka, da se ne baci ;) Možda može i povoljnije da se prođe sa kupovinom kartice, ima i nekih varijanti gde kartica košta valjda 10 (odnosno 20) evra, pa je možda to isplativije (nije bilo tih kartica na prvom mestu gde sam ušao, a nije mi se zamlaćivalo zbog par evra). Ono što nisam naveo a bitno je, kod ovog WIND-ovog ADSM-a dobija se javna IP adresa i konekcija ne ide preko proxy-ja. Meni je ova ponuda sasvim OK, nije jeftino ali baš i ne može mnogo da se bira. Više bi mi odgovaralo kao u CG, manje GB koji vrede mesec dana, ali razlika je na 15 dana samo 20-ak evra, ne treba sitničariti...
[ drvac @ 29.06.2010. 07:36 ] @
http://www.wind.com.gr/Left-Me...WIND-ADSM-CLOCK-Data-Plan.aspx
I ovo je interesantno racunanje interneta na sate. Samo da li postoji u prepaid varijanti.
[ kalimero 011 @ 29.06.2010. 16:47 ] @
^
Ne postoji. Koliko sam ja uspeo da saznam, jedine pripejd varijante su one dve gorepomenute (WIND i Vodafon). Mada, dobiti smislen odgovor na mail od korisničke podrške bilo kog od tri grčka operatera je premija...
[ drvac @ 25.07.2010. 18:25 ] @
Evo o utiscima iz Grcke. Od ove godine kupovina prepaid sim kartice je mnogo komplikovanija. Ranije odes do trafike kupis karticu ubacis u mob okrenes broj i aktivna je. Sada prvo obidjes sve radnje dok negde ne nadjes da prodaju kartice. Potrebna je kopija pasosa i ime oca. Nakon kupovine kartice cekas 2 puna dana dok je ne aktiviraju, posto salju zahtev operateru sa tvojim podacima. Znaci totalno su odlepili Grci. Koristim WIND karticu i primecujem da je losija pokrivenost od vodafona. Uglavnom sve je pokriveno 3g signalom medjutim ima delova gde ga nema i onda radi ne na Edge vec na Gprs i brzina je 6K dok na 3g ide i preko megabita. Uglavnom sa Operom i upaljenim Turbom na Gprs radi veoma dobro za obican surf. Evo slike kako radi na 3g prilikom skidanja torrenta.
[ kalimero 011 @ 25.07.2010. 20:33 ] @
^
Citat:
Nakon kupovine kartice cekas 2 puna dana dok je ne aktiviraju, posto salju zahtev operateru sa tvojim podacima.

Hm, meni su aktivirali za cirka pola sata. Možda ima veze što je kartica kupljena baš u WIND-ovoj radnji u Nikitiju. Ako je tako, onda treba pogledati na WIND-ovom sajtu gde su im radnje i kupovati tu. Inače, cela procedura sa kopijom pasoša je zbog toga što se od ove godine sve pripejd kartice u Grčkoj registruju na ime, a one koje ne budu registrovane do 31. jula biće blokirane (ugašene ?).
[ miksixxx @ 05.08.2010. 21:30 ] @
Za razliku od prošle godine stvari su se promenile. Sve napred navedeno za registraciju je tačno s tim što su mi aktivirali karticu od prošle godine za 15min. Ali, WIND je ovoga puta ukinuo UMTS signal gde sam ja trneutno (Hanioti), tako da sam se džaba cimao do Nea Moudanie za registraciju jer mi je kartica trebala samo za net, a ovakav net(GPRS) je stvarno beda prava. Vodafone i Cosmote imaju 3g signal ali ni približnu ponudu kao WIND. Ako je neko još na Kasandri neka proveri UMTS signal i javi.
[ drvac @ 06.08.2010. 20:20 ] @
Ja sam bio u Pefkohoriju i svuda u tom mestu sam imao 3g signal osim u sobi i na terasi kako izadjem sa druge strane apartmana na ulicu tako dobijem 3g signal, neverovatno :) . Ono sto sam okacio brzinu skidanja torrenta to je bilo na plazi.
Inace jedino Vodafon ima slicnu ponudu kao Wind i to je http://www.vodafone.gr/portal/...viewCmsPage.action?pageId=8638
Vidim da je sad 19e 11 dana i dobijes 10giga.
[ miksixxx @ 07.08.2010. 19:34 ] @
Imao sam i ja neverovatnu brzinu u Haniotiju prošle godine ali sada nema, pojela maca. Jednostavno nema 3G signala u tom mestu(vodafone i cosmote imaju 3G). Zvao sam i tehničku podršku i prvo su mi rekli da proverim podešavanja a kada sam im rekao da je sve već podešeno ostaviše me na liniji 10-ak minuta i posle toga je sledilo saopštenje da su imali nekih tehničkih problema i da su morali da isključe umts signal. S obzirom da sam tu tek par dana možda se nešto i desi pogotovo što su me u agenciji uveravali da je do skoro bila 3G mreža. Nisam ni pretpostavio da nema uzo bih vodafonovu ponudu...Pozdrav.
[ samo_da_pitam @ 11.06.2011. 16:13 ] @
Da li je neko ove godine imao iskustva sa prepaid karticama u Grckoj i koriscenjem interneta preko istih?
I dalje postoji link za uslugu koju sam koristio pre neku godinu, o kojoj je pisano na forumu: Flat internet za 4.06€ / mesec dana ali preko proxija. link

Vidim da sada imaju ponudu interneta na dnevnom i mesecnom novou i to od 1-5 € za odredjenu kolicinu MB Link
Da li je neko slucajno probao ovo i da li ima nekih ogranicenja (tipa proxy, zatvoreni portovi etc.) i da li je i dalje Wind pametan izbor operatera prilikom letovanja u Grckoj?
[ kalimero 011 @ 11.06.2011. 19:24 ] @
^
Citat:
I dalje postoji link za uslugu koju sam koristio pre neku godinu, o kojoj je pisano na forumu: Flat internet za 4.06€ / mesec dana ali preko proxija.

Ovo nije flat, imaš 40MB mesečno.
Citat:
Vidim da sada imaju ponudu interneta na dnevnom i mesecnom novou i to od 1-5 € za odredjenu kolicinu MB

Ovo nije loše, pogotovu do 31. avgusta. Ja sam prošle godine (piše na prošloj strani) koristio ovo: http://www.wind.com.gr/Left-Me...d-Telephony/WIND-F2G/ADSM.aspx i radilo je fenomenalno.
Citat:
Da li je neko slucajno probao ovo i da li ima nekih ogranicenja (tipa proxy, zatvoreni portovi etc.) i da li je i dalje Wind pametan izbor operatera prilikom letovanja u Grckoj?

Nije bilo nikakvih ograničenja, a da sam ih primetio. Ako ti nije kasno, za 15-ak dana sam opet tamo (Sitonija) i sigurno ću koristiti WIND (kartica je još aktivna), pa ću javiti ovde kakva je situacija.
[ samo_da_pitam @ 11.06.2011. 23:31 ] @
^ naravno da nije kasno. Meni ce tek polovinom Jula zatrebati internet tamo, tako da...

[ kalimero 011 @ 24.06.2011. 11:10 ] @
^
Sve radi kako treba (WIND, Sitonija). Ne vidim nikakve razlike u odnosu na prošlu godinu (osim što su u hotelu drastično poboljšali internet konekciju, pa ću značajno manje koristiti mobilnu varijantu ;)
[ madmax-wifi @ 17.06.2013. 04:34 ] @
Dali neko zna kakve su ponude ove godine?
Iskustva, neke najjeftinije opcije, koja varijanta, sta kupiti...
Naleteo sam na neki Internet Day Pass za 1e/dnevno kod Cosmote i Vodafona ali ne znam koja im je ta smanjena brzina kad se potrose megabajti, dali to uopste vredi kupiti....
[ drvac @ 22.06.2013. 10:48 ] @
Sva tri grcka operatera nude potpuno istu uslugu da za 5e dobojes 500MB vazi 30 dana od dana aktivacije. I mozes vise puta u toku meseca da aktiviras. I jako bitna stvar da je to akcija koja kod svih vazi do 30.6.2013. Inace se za 5e dobija oko 200MB Inace imaju i pripaid internet sim kartice oko 15e je 2 giga vazi mesec dana.
http://www.wind.gr/en/for-indi...-internet/mobile-internet-100/
http://www.vodafone.gr/portal/...Id=10881&request_locale=en
http://www.cosmote.gr/cosmopor...ion/WHATSUP_Services/loc/en_US
http://www.cosmote.gr/cosmopor...n/IOTG_onRequest_prs/loc/en_US
[ madmax-wifi @ 22.06.2013. 22:28 ] @
Meni bi najvise odgovarala neka vrsta fleta.
Ovo naprimer:
http://www.vodafone.gr/portal/...viewCmsPage.action?pageId=9141
Nesmeta mi sto bi brzina bila manja ali nadam se da nije bastolko mala da je neupotrebljiva,
a nigde nisam nasao podatak kolka je ta smanjena brzina.

Mozda u julu bude neka boja ponda...
[ drvac @ 23.06.2013. 10:35 ] @
Ova Vodafon all day varijanta ti podrzaumeva svega 10MB brzog neta i posle obara brzinu a ne pise koja je, verovatno kao i Telenor kod nas sto obori na neupotrebljivih par KB.
To ensure the good quality of its 3G network, the service includes a Friendly user policy of 10MB per browsing day. But even in the case that these are exceeded, you don’t need to worry as you will continue to browse the internet only at a lower browsing speed.
Cinimi se da te all day varijante nisu nikako isplative. Npr 10 dana si na moru 10 puta aktiviras po 10 MB izpadne 100MB=10E. Inace preko one pripaid promocije za 5E imas 500MB koju takoce mozes da aktiviras vise puta u slucaju da potrosis net.
Nekad je wind imao odlicnu promociju koja vazi 8 dana i dobijes 12giga kostala je 15e ali toga vise nema bar nisam uspeo da nadjem.
[ kalimero 011 @ 23.06.2013. 14:49 ] @
^
Citat:
Nekad je wind imao odlicnu promociju koja vazi 8 dana i dobijes 12giga kostala je 15e ali toga vise nema bar nisam uspeo da nadjem.

Nema više, trenutno je najbolje ono što si napisao - 5 evra za 500MB.
[ cyBerManIA @ 24.06.2013. 01:25 ] @
Jel' su to klasicne prepaid kartice ili data kartice bez mogucnosti pozivanja?
[ kalimero 011 @ 24.06.2013. 08:32 ] @
^
Ovaj paket važi za više različitih prepaid kartica. Ja imam WIND F2G i to je klasičan prepaid.
[ Tyler Durden @ 24.06.2013. 09:25 ] @
ja moram da pitam - za sta vam sluze te kartice? mislim, ne nosite laptop na plazu je l' tako?
zar nije bolje da se trazi smjestaj sa wifi pristupom?
[ kalimero 011 @ 24.06.2013. 09:34 ] @
^
Laptop ne, ali telefon da (i to samo sa tom grčkom karticom, taj broj nema niko u Srbiji). Volim umesto knjiga/časopisa da listam sajtove pod suncobranom.
Citat:
zar nije bolje da se trazi smjestaj sa wifi pristupom?

Do pre par godina wi-fi u hotelu je bio ograničen na recepciju i okolinu, tad je navedena kartica i kupljena.
[ drvac @ 24.06.2013. 13:54 ] @
Imas smartphone imas net na njemu. Procits nesto, proveris mail, uvek si u kominikaciji sa prijeteljima preko whatsappa vibera i slicnih programa. Ako imas negde otvoren Voip nalog mozes i da telefoniras za dza i tako . Jednostavno kada je komunikacija tako jeftina, sto je ne iskoristiti.
[ madamov @ 25.06.2013. 09:08 ] @
Citat:
Tyler Durden:
ja moram da pitam - za sta vam sluze te kartice? mislim, ne nosite laptop na plazu je l' tako?
zar nije bolje da se trazi smjestaj sa wifi pristupom?


A ti si u hotelu sa još 100 ljudi koji arče link i kače se raznim krševima od netbookova, laptopova i telefona kojinspuštaju i domet i brzinu na b standard WiFi-ja. Prošle godine sam stavio u iPad Cosmoteovu karticu sa paketom od 40 evra za mesec dana i 5 GB, pa teterovao na druge uređaje ako je trebalo.

I da, volim da zezam ortake kad ih pozovem Skypeom sa plaže. B)
[ madmax-wifi @ 25.06.2013. 09:34 ] @
U vezi opcije koju sam pomenuo u predhodnom postu, kontaktirao sam vodafonov korisnicki servis, njihov odgovor je da je smanjena brzina 48kbps.
Brzina je boze pomozi ako uopste moze da se postigne maksimalna brzina.
Nesto sto me je vise zabrinulo kod vodafona je sto je u cenovniku napomenjeno da voip neradi (nisam video ranije)
The ability to access voice services via data packets (mobile VoIP) independently access equipment (mobile device or PC data card), VoIP client application and the provider of such services is not feasible
Katastrofa.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.06.2013. 11:04 ] @
Napravim onda VPN link do kuće :) I kroz to će da radi VoIP.
[ Tyler Durden @ 25.06.2013. 11:13 ] @
Citat:
madamov: A ti si u hotelu sa još 100 ljudi koji arče link i kače se raznim krševima od netbookova, laptopova i telefona kojinspuštaju i domet i brzinu na b standard WiFi-ja. Prošle godine sam stavio u iPad Cosmoteovu karticu sa paketom od 40 evra za mesec dana i 5 GB, pa teterovao na druge uređaje ako je trebalo.

I da, volim da zezam ortake kad ih pozovem Skypeom sa plaže. B)


ma ok, jasno.. svodi se na to kako i za sta svako od nas koristi net ;-)
navike i to
[ madmax-wifi @ 25.06.2013. 14:16 ] @
Citat:
Tyler Durden: ma ok, jasno.. svodi se na to kako i za sta svako od nas koristi net ;-)
navike i to

Mogao bi nam i ti preneti neka svoja iskustva... :)
Vidim malo pises sa Cosmote malo sa Wind-a...
[ Tyler Durden @ 25.06.2013. 18:35 ] @
pa nemam nikakva posebna iskustva osim da gledam da smjestaj ima wifi
ovo sa cosmote je bilo iz jednog finog hotela po svemu osim po internetu koji je bio prilicno los. i mislim da nije zbog broja korisnika (kojih je bilo, nije da nije) vec zbog lose uradjene wifi mreze, i mrsavog linka.
u nekim manjim apartmanima, iskustva su uglavnom pozitivna...

meni je sve to sa karticama, telefonima, teterovanjem i sl. preveliko cimanje, a za plazu volim knjigu. zato i kazem kako je sve do navika...
[ zivanicd @ 25.06.2013. 20:48 ] @
Malo off... prosle nedelje smo bili u Danskoj na nekom arbajtu.

Uzeli smo prepaid broj sa 10 eura kredita i uplatili jos 10 eura za "nedajboze" :)

LTE mreza im otkida kako radi. Nikad nismo merili ispod 30/10Mbps. Radio S, TDI i Naxi smo slusali sve vreme i svuda.

Dan traje od 1h ujutru do 23h. Jedno vece je sunce zaslo ali potpunog mraka nije ni bilo :)

Za 7 dana nismo uspeli da ubijemo tih 20 evra sto smo uplatili, a koristili smo taj broj i za zvanje u lokalu.

U grckoj smo koristili OTE mrezu pre 2 godine i nisam nesto bio hepi sa 3g signalom u Haniotima. Mozda su se popravili od tad.
[ madmax-wifi @ 09.07.2013. 08:33 ] @
Evo iskustva sa terena.
U pitanju je obicna vodafonova kartica.

Na lokaciji na kojoj se nalazim signal dosta varira, a i mreza je dosta opterecena, preko dana zna biti slabiji protok.
Koristim Huawei e367.
Voip radi (preko programa Nimbuzz koji mi je instaliran na laptopu), skype radi.

Resenje je u tome da pre konektovanja treba pokrenuti u comand promp
Code:
ping 8.8.8.8 -t

Sve dok ping radi Vodafon nece skontati da treba da smanji brzinu posle potrosenih megabajta po punoj brzini, nece skontati da treba da prekine konekciju.
Kako i zasto ne znam ali ovako radi.
Ako bih se koji slucajem diskonektovao ili iskljucio ping, verujem da bi mi protok tog dana ogranicio.
Meni je konekcija aktivna vec preko 24h po punoj brzini.
Pre konektovanja na kartici sam imao samo 3,5e kredita.
[ madmax-wifi @ 12.07.2013. 08:37 ] @
Ipak prekodaju konekciju, pa se nastavlja smanjenom brzinom, ne odmah ali posle 1-2h.
Trebalo je par dana da prodje da skontaju kolko trosim... :)
Ali moze i sa smanjenom brzinom da sluzi za voip ako je na 3G mrezi.
[ dusans @ 21.08.2013. 08:34 ] @
Na kom od ovih 5e/500MB paketa provereno rade Skype ili Viber pozivi?
Ja ne vidim nigde da se pominju bilo kakva ograničenja u vezi ovoga???
Interesuje me varijanta da to radi na telefonu a ne na laptopu.


[Ovu poruku je menjao dusans dana 21.08.2013. u 20:40 GMT+1]
[ madmax-wifi @ 21.08.2013. 20:50 ] @
Citat:
dusans: Na kom od ovih 5e/500MB paketa provereno rade Skype ili Viber pozivi?
Ja ne vidim nigde da se pominju bilo kakva ograničenja u vezi ovoga???
Interesuje me varijanta da to radi na telefonu a ne na laptopu.


[Ovu poruku je menjao dusans dana 21.08.2013. u 20:40 GMT+1]

Neznam za sta konkretno pitas?
Meni je na vodafonu radio i skype i voip, konkretno za viber ne znam nisam probao.
Sve preko obicne sim kartice za telefon, dobio sam tada i nekih 400min za telefoniranje u svim mrezama u grckoj.
[ Goran Mijailovic @ 21.08.2013. 20:52 ] @
Koju si karticu kupio u Grckoj?
[ madmax-wifi @ 21.08.2013. 21:51 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Koju si karticu kupio u Grckoj?

Ako pitas mene ja sam koristio od vodafona.
[ dusans @ 22.08.2013. 10:18 ] @
madmax,
Hvala na odgovoru - onda ću uzeti Vodafone najverovatnije.

Nego još jedno pitanje i za ostale, da li se prepaid kartice mogu kupiti
jedino kod zvaničnih prodavaca (tipa Vodafone store ili partner)
ili ih ima i ovako u slobodnoj prodaji na svakom ćošku tipa trafike, prodavnice?

Pošto stižem u Grčku u nedelju pre podne da li da se cimam i
tražim zvaničan Store koji radi i nedeljom (pošto mi je posle nedelje najbliži Store oko 50km od letovališta)
ili karticu mogu kupiti bilo gde u okolini letovališta (Kasandra, Hanioti)?


[Ovu poruku je menjao dusans dana 22.08.2013. u 11:57 GMT+1]
[ madmax-wifi @ 22.08.2013. 15:33 ] @
Meni je u tom trenutku vodafone zavrsavao posao, to je bilo pre nekih mesec dana.
Sad trenutno da pravo kazem ne znam kakva je ponuda, treba proveriti u svakom slucaju.
http://www.vodafone.gr
http://www.cosmote.gr
http://www.wind.gr
Ja preporucujem kupovinu kartica u njihovim zvanicnim radnjama (oni ce vam najbolje objasniti ponudu) ili kod nekog dilera kao naprimer Germanos (to je nesto kao kod nas Hendy) posto kod njih sve to drugacije funkcionise. Da bi vam kartica bila aktivirana prodavac mora da vam skenira pasos i posalje zahtev za aktivaciju operateru ciju ste karticu kupili. Cekanje na aktivaciju uglanom traje 1-2h ali nekada zna i da se oduzi na 24h.
[ cyBerManIA @ 22.08.2013. 15:49 ] @
Citat:
Pošto stižem u Grčku u nedelju pre podne da li da se cimam i
tražim zvaničan Store koji radi i nedeljom (pošto mi je posle nedelje najbliži Store oko 50km od letovališta)
ili karticu mogu kupiti bilo gde u okolini letovališta (Kasandra, Hanioti)?


Kupi u zvanicnim radnjama, jer ces tamo sigurno naci. Ja sam iskulirao zvanicne radnje u nadi da cu kasnije u letovalistu da kupim. Obiso sam 10 super marketa, niko nije imao. Jedan je jedino imao neke druge koje nisu zavrsavale posao.

Za razgovor imate one njihove go:talk kartice. Kostaju 5e i navodno imas 60 minuta sa Srbijom. U praksi je 30 minuta. Veza je preko voipa sa nekim budjavim bitrateom, pa se nista ne cuje. Skype tu upada u igru u za manje para zavrsava posao mnogo bolje.
[ Sasa Novarlic @ 31.05.2014. 09:55 ] @
Evo šta sam pronašao ko ide na Halkidiki ima usput radnji... wind.gr ...

Connection Pack without USB stick at only €14.90!

If you do not need a new USB modem stick (eg. you may have a tablet with embedded modem), you can choose the simple connection pack at only €14.90, which includes 30 days initial browsing time (up to 3GB data usage).

The connection pack includes:

6GB FREE embedded data usage*, for 30 days
1 SIM card
User manual

http://www.wind.gr/en/for-indi...le-broadband-without-contract/
[ Foki @ 01.07.2014. 17:30 ] @
Wind-ova ponuda je odlična a pogotovo pripejd paket u kome se dobija Mi-fi uređaj i 6GB protoka za 50eur.

Međutim, izgleda da Wind ima najlošiju pokrivenost 3G signalom. Na primer, na Tasosu ga uopšte nema pa pre kupovine treba proveriti stanje na licu mesta.

Iz iskustva mogu da kažem da Vodafone ima najbolju pokrivenost 3G signalom. Paket od 500MB za 5eur je dovoljan za surf, Viber i sl. Aktivira se slanjem poruke SURF 100 na broj 19109.

Ko ne zna, kod grčkih mobilnih operatera uplaćeni iznos nije jednak dobijenom kreditu na računu zbog provizije. Ako uplatite 5eur na računu ćete imati nešto više od 4 što znači da sa dopunom od 5eur nećete moći da aktivirate internet dodatak. Ne znam da li u radnjama postoji elektronska dopuna pa da se uplati npr. 6eur.
[ milkobgd @ 05.07.2014. 14:56 ] @
cekaj, radi viber na 3g? pa zar grci ne furaju sve preko proxija i blokiraju sav voip i ove programe za porukanje?

razmisljam se za vodafone al sad sam i ovo video pa ne znam ni sam vise

http://www.wind.gr/en/f2g/bundles/voice-bundles/giga-surf/

[Ovu poruku je menjao milkobgd dana 05.07.2014. u 16:52 GMT+1]
[ Foki @ 08.07.2014. 18:41 ] @
Poruke na Viber-u rade najnormalnije. Pozivanje nisam probao, na odmoru sam. 😄😉 Mislim da si u pravu za voip, Skype je prošle godine očajno radio.

Za Wind - samo uz prethodnu proveru signala na mestu boravka.



[ milkobgd @ 09.07.2014. 22:15 ] @
Vodafone sim kartica, 500mb 6e, 1gb 10e. Radi Viber, Hangouts i probao sam klasičan voip
https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.MobileVoip
Na žalost nisam pitao za minute pošto me to ne zanima, samo net. Prošle godine bilo je 200 minuta ka svim grčkim brojevima. Ne treba sekač, nove su kartice u svim veličinama. Na Atosu ful signal.