[ Nedeljko @ 01.05.2008. 11:24 ] @
Ja znam da je moje pitanje učesnicima trivijalno, ali ja ovo ne umem da uradim.

Narezao sam VIDEO_TS folder jednog DVD-ja na hard disk. Sada hoću da narežem DVD tako da mogu da ga gledam normalno preko plejera tako što pritisnem play DVD. Šta treba da radim? Imam programe Burn4Free (WinXP SP2) i k3b (Linix).
[ calexx @ 01.05.2008. 19:36 ] @
Samo u programu izaberi da hoćeš da režeš DVD-Video pa mu ubaci taj folder. On bi trebalo da automatski napravi i (prazan) AUDIO_TS folder i podesi sve što je potrebno.
[ Stranger2 @ 01.05.2008. 22:55 ] @
Ne znam da li to moze u tom programu koji si naveo.

To sigurno moze Ashampoo Burning Studio 6 FREE
odlican program do nedavno je kostao oko 30$ a sada je besplatan.

Trebas samo izabrati Burn Movies a zatim Burn a video DVD from a prepared folder.

Malo je teze pronaci ovu verziju ali mozes ga skinuti ovde http://www.download.com/Ashamp...Free/3000-2646_4-10776287.html

[ Nedeljko @ 02.05.2008. 13:41 ] @
k3b ima tu mogućnost. Međutim, moje muke se tu ne završavaju. k3b mi je prijavio grešku u VIDEO_TS.IFO fajlu. Kako da iskoristim .VOB fajlove da napravim DVD od njih?
[ calexx @ 02.05.2008. 17:43 ] @
Retko koji program za rezanje proverava ove fajlove što je plus za k3b. Isto radi i Nero i to je jedan od razloga što ga i dalje koristim. VIDEO_TS.IFO je konfiguracioni fajl u kome je opisana struktura diska kao i još neke informacije pa ako se pojavljuje greška, nešto nije u redu tj ne poklapaju se informacije u njemu sa sadržajem VIDEO_TS foldera. Ne mora da znači da će da bude problema, pusti u nekom plejeru to što ti je na hardu pa ako dobro radi, možeš da ga narežeš. Ne bavim se mnogo time pa ne znam da li može da se uradi neki repair sadržaja.
[ Stranger2 @ 02.05.2008. 19:41 ] @
I nero bukvalno uvek izbacuje tu gresku cak i kada sam siguran da fajlove niko nije dirao.
Probaj pomenuti Ashampoo besplatnu verziju.

I da kada snimas DVD video disk gledaj da uvek koristis DVD-R (izbegavaj DVD+R jer nisu standardni).
[ momsab @ 02.05.2008. 19:51 ] @
kako +R nije standardan? cak je bolji od -
savremeni dvd playeri (cak i oni jeftini) ne prave razliku izmedju + i -
[ Stranger2 @ 03.05.2008. 00:04 ] @
Citat:
kako +R nije standardan?

Pa nije podrzan od grupe koja je standarsizovala DVD Video format. Mozes pogledati na http://en.wikipedia.org/wiki/DVD%2BR
I ja sam to kasno shvatio. Vec sam bio nerezao 30-ak filmova na +R diskove.
Noviji plejeri ga podrzavaju ali ne bas svi.
Nero zna da odbije kopiranje DVD filma kada pokusas narezati filmski DVD na +R medij.
Citat:
savremeni dvd playeri (cak i oni jeftini) ne prave razliku izmedju + i -

ja sam na zalost bas naleteo na onaj koji pravi razliku.
DVD+R je nesto bolji za snimanje raznih fajlova jer je sigurniji od gresaka ali za DVD filmove je bolje DVD-R
[ calexx @ 03.05.2008. 19:04 ] @
Uređaji su odavno prestali da prave razliku između +R i -R pa to ne pravi smetnje. Jedino neki baš prastari plejeri mogu da se zbune sa +R ali postoji način da budu čak i kompatibilniji od -R. Originalni DVD nisu ni + ni - već se oni prijavljuju kao DVD-ROM. Kada se snima -R, onda on ostaje takav dok +R može da se prevede u DVD-ROM pa je onda to potpuna kompatibilnost. Drugi detalj je da se DVD video ne snimaju kao data što takođe kod nekih plejera može da dovede do problema nego isključivo kao DVD Video. Onda je šansa da se plejer zbuni minimalna.
Nero neće da odbije nijedan DVD video osim u slučaju kada se radi disk copy pa pokušava da se sa -R prebaci na +R a razlog je jedino taj što -R ima nekoliko MB više pa to ponekad neće da prođe. Onda se upotrebi neki pametniji program tipa Alcohol koji sve odradi bez greške.
Do sada sam narezao bezbroj takvih diskova, prvih nekoliko nedelja sam radio sa +RW dok nisam ukapirao kako se to radi pa sam posle sve prerezao na +R. Nikad nijedan nije pravio probleme a siguran sam da će da ih čita svaki plejer, sve do ovih jeftinih makedonskih ili kineskih.
Jedan od razloga je u svakom slučaju manje grešaka koje se pojavljuju po rezanju.
Da i ne pominjem +RW koji su mi savršeni za razna kopiranja, ne znam da li postoji još neki optički medijum koji ne mora da se briše pre rezanja. Jednostavno prerezuje preko postojećeg pa ne mora da se gubi vreme da se briše sadržaj.
[ Nedeljko @ 03.05.2008. 21:02 ] @
Moj VIDEO_TS.IFO fajl je oštećen i najviše bih voleo da napravim ispravan DVD. Da li su mi dovoljni .vob fajlovi da bih napravio sve ostalo? Kako se uopšte prave DVD-ovi od video fajlova?
[ Stranger2 @ 03.05.2008. 22:23 ] @
Citat:
Nero neće da odbije nijedan DVD video osim u slučaju kada se radi disk copy pa pokušava da se sa -R prebaci na +R a razlog je jedino taj što -R ima nekoliko MB više pa to ponekad neće da prođe.

ja koristim nero 6.6 i desava se ono sto sam rekao. Noviji nero necu da isprobavam jer ne volim velike programe.

Citat:
Originalni DVD nisu ni + ni - već se oni prijavljuju kao DVD-ROM.

ovde pise da su DVD-R diskovi odobreni od strane DVD foruma http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-R

Citat:
Moj VIDEO_TS.IFO fajl je oštećen i najviše bih voleo da napravim ispravan DVD. Da li su mi dovoljni .vob fajlovi da bih napravio sve ostalo? Kako se uopšte prave DVD-ovi od video fajlova?

Dovoljni su VOB fajlovi ali DVD u tom slucaju nece imati nikakvu funkcionalnost sa menijima nego ces chaptere i subtitlove prebacivati pomocu daljinskog upravljaca.

Da bi iskoristio VOB fajlove treba da prevuces u neki DVD authoring program i on ce ti pripremi ili ispravan VIDEO_TS folder ili ce ti napraviti image fajl koji onda snimis na prazan disk.

probaj besplatan program DVD Flick http://www.free-codecs.com/download/DVD_Flick.htm
to je za windows. za linux ne znam koji program to radi.
[ calexx @ 04.05.2008. 02:00 ] @
To što je odobren ne mora da znači ništa, ni Sony i Philips nisu najbolji proizvođači CD plejera ili diskova iako su beše oni smislili standard. ;) Ja sam do skoro koristio Nero 6 pa se sve ovo i na njega odnosi.
[ Cileinteractiv @ 06.05.2008. 15:51 ] @
Citat:
Stranger2:To sigurno moze Ashampoo Burning Studio 6 FREE
odlican program do nedavno je kostao oko 30$ a sada je besplatan.
E ovo je vredna iformacija jer i
Citat:
ja koristim nero 6.6 i desava se ono sto sam rekao. Noviji nero necu da isprobavam jer ne volim velike programe. 
[ Stranger2 @ 08.05.2008. 00:41 ] @
drago mi je da se jos nekome svidja ashampoo. Ako jos nekoga zanima:

Ashampoo Burning Studio 6 FREE
link http://www.download.com/Ashamp...Free/3000-2646_4-10776287.html
besplatan i mali program samo 6 megabajta
Moze sve sto i Nero Express. Po mnogima najbolja alternativa Nero-u

[att_img]
[ calexx @ 08.05.2008. 01:17 ] @
Ja sam ga malo probao, onako na brzinu vidim da ova free verzija ne može da pravi butabilne diskove (disk copy ne računam), kod audio diskova nisam video neka podešavanja tipa TaO, DaO, CD-Text. Čini mi se da je ograničenje imena diska na 16 karaktera, nisam siguran da li DVD video ili uopšte DVD mada to ima i Nero a ne znam čemu služi pošto mi se čini da bi trebalo da može do 32 za DVD video. Probaću ga još malo, kao prvo da li kod rezanja DVD video diskova proverava video_ts.ifo, ako to ne radi, onda spada u osrednje prosečne. Ako radi, ulazi u spisak eventualne zamene za Nera.
[ Stranger2 @ 08.05.2008. 18:11 ] @
Citat:
kod audio diskova nisam video neka podešavanja tipa TaO, DaO, CD-Text

Meni se na primer bas svidja sto nema takvih podesavanja. Zadnji put kada sam cackao po takvim opcijama u programu alcohol, upropastio sam nekoliko diskova. Onaj ko ima mnogo znanja i voli mnostvo opcija treba da koristi Nero Burning Rom. Ashampoo i Nero Express su za one koji nemaju zelju da se fokusiraju na bilo sta drugo osim na sadrzaj koji snimaju.
[ calexx @ 08.05.2008. 19:28 ] @
Meni je dobra osobina programa da ima šta da se podešava a kome smeta, ostavi default. Ako program to nema, onda ne možeš da promeniš nešto što hoćeš. U tom slučaju u igru ulaze valjda svi programi pa i onaj default iz Windowsa, svaki nešto ima, nešto nema ali uglavnom režu.
[ Cileinteractiv @ 09.05.2008. 12:13 ] @
Probao sam Ashampoo Burning Studio 6 FREE, vrlo sam zadovoljan. Dovoljno je reći samo to da sam Nero oduvao sa sistema . Najviše mi se sviđa što je 6x manji od verzije Nera koju sam ja koristio i što nema nikakve servise u Start Up-u.
[ Paramecijum @ 21.10.2008. 04:03 ] @
hm... a kako se Ashampoo Burning Studio 6 FREE snalazi sa fajlovima koji nisu u čistom DVD formatu.
Nero narezuje DVD od bilo kog materijala (traje malo duže ako radi konverziju, ali ga na kraju uradi); ABS6FREE traži propisani DVD fajl sa svim pratećim drkalicama.
Nije hteo da mi nareže DVD od materijala ripovanog hardverski u MPEG2.
Ima li rešenja za ovo ili je to ipak programčić užasno ograničenih dometa?
[ deks007 @ 21.10.2008. 20:34 ] @
E ti uradis konverziju i narezes u Ashampo studiju , pa mu isto dode. Pozdrav !
[ BraVeWarrior @ 20.11.2011. 09:57 ] @
Zna li neko kako se narezuje butabilan cd Primer: downloadovao sam windows xp sp 3 ali iz 4 puta
downarchive.part1.rar
downarchive.part2.rar
downarchive.part3.rar
downarchive.part4.rar
kako da ih prenesem na CD ali da je butabilan da mogu preko njega da instaliram nov Windows kada mi zatreba. Unapred Hvala na svakoj vrsti pomoci
[ calexx @ 20.11.2011. 10:18 ] @
Raspakuješ ovu multi arhivu i ako je rezultat jedan .iso fajl, onda ga otvoriš nekim programom za rezanje kao burn image ili kako je već i narežeš. Inače ovde nije dozvoljena priča o ovakvim piraterijama ali ti je prva poruka pa da saznaš. Uradi ovako ali ne pitaj mnogo o problemima koji mogu da se jave pri instalaciji ili kasnijem korišćenju jer mnoge divlje verzije su veći problem nego što se misli.