[ juha5803 @ 03.05.2008. 12:44 ] @
Pozdrav!
Imam čudan problem, vjerovatno nešto previđam. Kombinacija Firebird/Delphi 7, u dva slučaja (različite baze) mi se dešava da izmjena sadržaja u tabeli jednostavno bude ignorisana. Ali što je najčudnije do skora je radilo bez greške a u međuvremenu ništa nije mijenjano. Znači iz programa se izvrši neka izmjena (npr. promjena adrese), potvrdi upis i onda ništa. Da stvar bude čudnija to se dešava samo na slogovima koji su kreirani prije uočavanja problema. Novi slog koji dodam mogu mijenjati, brisati bez problema. Pojava djeluje samo na prethodno kreirane. Kad bazu prebacim na svoj računar sve radi bez greške?????? Pošto se to dešava na dva različita računara , ponavljam ništa nije mjenjano u postavkama programa i baze, ima li šanse da nešto previđam ili su mi gremlini ušli u te računare i selektivno provociraju
[ savkic @ 04.05.2008. 11:57 ] @
> jednostavno bude ignorisana. Ali što je najčudnije do skora je radilo bez greške a u međuvremenu ništa nije mijenjano. Znači iz programa se izvrši
> neka izmjena (npr. promjena adrese), potvrdi upis i onda ništa. Da stvar bude čudnija to se dešava samo na slogovima koji su
> kreirani prije uočavanja problema. Novi slog koji dodam mogu mijenjati, brisati bez problema. Pojava djeluje samo na prethodno kreirane.

Znači li to da se dešava samo na slogovima napravljenim pre nekog datuma? Da li se isto dešava i kada izmenu uradiš iz isqla ili nekog grafičkog alata poput IBExperta? Da ti nije baza oštećenja, da li ti gfix (možeš testirati i iz IBEperta) javlja neke greške?